Whose Line Is It Anyway? (TV pořad)

Komedie

USA / Velká Británie, 1998, 219x25 min

Nedám plný počet z jednoho prostého důvodu - u každé disciplíny mi bylo přesně jasné, kdo v ní bude účinkovat a štvalo mě, že je to vlastně improvizace jen napůl. Jasně, kdo by chtěl vidět Colina, jak zpívá nějaké slečně v "Musical Styles"? Ale that's not the point - česká Partička má oproti tomuto výhodu, že herci se vždycky střídají a nikdo nikdy skutečně neví, co vlastně bude hrát a s kým. Na druhou stranu - v americké verzi dostaneme naservírovanou podívanou od o třídu až dvě lepších komiků. I tak - veeeery funny :) 80%(15.8.2012)

Ten, kto si myslí, že slovenská alebo česká Partička sú vtipné, by si mal čo najskôr pozrieť pár častí WLIIA. To, ako dokážu všetci prítomní herci skombinovať skvelý humor s pohotovou improvizáciu, je v mnohých prípadoch priam neuveriteľné. Rád by som na záver načrtol ukážku nejakej vtipnej scénky, ktorú sa mi nezmazateľne vryla do pamäti, no bolo ich toľko, že si nedovolím vyzdvihnúť jeden úžasný moment na úkor ostatných. (100%)(25.6.2013)

Whose line is it anyway? Aneb hravý experiment, který těží maximum z okamžitého nápadu a dělají ho lidi, pro něž "humor" není jenom slovo o pěti písmenech. Ryan a Colin jsou nepochybně overlordi jevištní improvizace. Až potud dobrý. Jenže jestli jsou Ryan s Colinem víc než výborní, pak Wayne Brady není nic jinýho než démon. Ne, hustodémon! Husto-husto-démon. Jeho schopnost vymyslet z fleku písničku, vtipně zrýmovat text a ještě na vlastní slova zatancovat, je něco, co mi hlava nebere. Některé jeho hudení výstupy jsou mnohanásobně lepší, než songy, nad kterými by libretista seděl čtrnáct dní. A když začne předvádět Jamaskej rap, člověk by smíchy pošel. Postupem času se sice v celé show začnou opakovat stále stejný vzorce, ale pořád je to královsky dobrý. (Moje nejoblíbenější disciplíny: Soundeffects a Props, jinak za hosty zatím jednoznačně vede Robin Williams) Update: Doporučuju skouknout jakýkoli díl Whose Line a poté to nejlepší z Partičky... aby si člověk na plno uvědomil, jaký jsou Giňa se Suchošem šumáci.(25.6.2012)

Ak považujete Partičku za slovenský vynález, ste na veľkom omyle. Ak ju považujete za najvtipnejšiu improvizačnú TV show, proste len nemáte vkus. Whose Line Is It Anyway? je ako správny originál v každom ohľade vtipnejší, nápaditejší a učinkujú v ňom schopnejší zabávači. Takému Mochriemu alebo Stilesovi Polnišová či Latinák nesiahajú ani po päty. (9/10)(4.12.2011)

Patřím ke skupině lidí, kteří se mohou královsky bavit a udržovat přitom zcela ztrnulý výraz - a tenhle pořad je jedinou, krásnou výjimkou, která toto pravidlo potvrzuje. Když jsem narazil na první klípky, bylo to jako zjevení a strávil jsem dlouhé noci hihňáním u kompu se sluchátky na uších a probouzením mých spolunocležníků ze sna. Sice si musím průběžně hledat na wikipedii a google různé odkazy na americkou popkulturu, které se v pořadu dosti hojně vyskytují, ale stojí to věru za to, přátelé. Možná vám to bude trvat dva, tři díly, než se do toho naplno dostanete, pak už je ale vše ztraceno. Dokonalé a nepopsatelné. p.s. Pozor, tohle platí pouze pro americkou verzi s moderátorem Drewem Barrym. Britská verze je teprve nesmělým krůčkem ke genialitě.(12.12.2008)