Malá Dorritka (TV film)

Československo, 1967, 124 min

(2x) Krásná inscenace po všech stránkách, skvělá Dickensova předloha, zajímavý poučný historický příběh. Byť komorní černobílé, jinak dokonalé provedení na televizní obrazovku s výtečným obsazením, ve kterém dominuje skvělý Vladimír Brabec a teprve 18-tiletá Eva Trejtnarová. Ovšem nejsilnější byla záporná postava matky v podaní Vlasty Fabianové.(30.12.2016)

Sklenčka, Fabiánová, Nedbal, Medřická, Vinklář a další. Obsazení je prvotřídní. Ale dvě hodiny jsou na to zkrátka málo, takže sotva zbývá čas na hlavní zápletku, aniž by se divák mohl hlouběji ponořit do atmosféry dickensovského Londýna. Ta je přitom pro tyto příběhy podstatná. Proto hodně silné, ale jen tři hvězdy.(28.1.2017)

Menej známy Dickensov román, ktorého predlohu až tak dobre nepoznám, a tak som sa v príbehu a postavách spočiatku trochu ztrácal. Síce táto inscenácia Londýn nepripomínala, oprieť sa však môže dobré herecké výkony, z ktorých by som vypichol Nedbala, a dobre vyzerajúce kulisy. Príbeh je typicky dickensonovský, takmer celú stopáž tvorí ponurá a komorná atmosféra s vysiacim tajomstvom vo vzduchu, ktoré sa v úplnom závere celé vychrstne divákovi do tváre. Chýba pútavosť a niečo, kvôli čomu by mi mali byť postavy menej ľahostajné.(15.9.2017)

Sice mi Dickens přijde ještě v myšlení víc romantik než realista, ale herecké provedení je bezchybné, škoda, že nebylo natočeno jako televizní film, pouze jako inscenace.(9.5.2012)