Letní road-movie o nekonvenčním dívčím přátelství je nejen studií současných dospívajících dívek, jejich iluzí a představ, ale i cestou za poznáním a sebevědomím... Iška, Karolína a Vendula se po maturitě vydávají na cestu bez cíle, důležité je putování samo. Ačkoliv jsou povahově i vzhledově velmi odlišné, působí jako kompaktní trojice: podobná slova, stejný humor a společná minulost. Problém nastává už před cestou: Iška musí vzít s sebou čtrnáctiletého bratra Vojtu. Obstarat si jídlo a cestovat bez peněz není jednoduché, zpočátku však dobrodružné a zábavné. Postupem času ale dívky zjišťují, že někdy to, za co se neplatí, bývá nejdražší. A že dívčí přátelství se rozpadá, nebo se rozpadlo už dávno a ony to jen nechtěly vidět, jako nechtěly vidět svoje opravdové touhy, přání a trápení. A Vojta? Nechá se vtáhnout do hry plné potlačovaných emocí, nevyřčených slov, výbuchů smíchu a pořád ještě silných citů, které nemají nic společného se selankou holčičího přátelství. (Česká televize)

MartinNDL

Heureka. Myslím, že jsem zrovna pochopil Sandru Novákovou, ne tu její filmovou postavu (tu každej). Marie Doležalová a Petra Nesvačilová hrají odporně uvěřitelně, Muchow příjemně. Být hledající se holčina, zvedám hvězdy výš, ale určitě nejde o špatnej film, kterej teda víc než odpovědi vyvolá takovej ten "nejsi v tom sama" pocit. Trochu důvěry, místa a času na rozhovory se mnou a nemuseli by se lidi tolik trápit - návod na život je většinou jednoduchej, stačí umět pozorovat a přijímat nebo si nechat ukázat a dostat. ()

Jino

Každopádně lepší než Janákovi filmy. V Pusinkách se komediální momenty střídají s těmi vážnejšími a kupodivu to vychází. Jsem mile překvapen jaký film pro teenagery se dá u nás natočit bez toho aby se tam objevili Kotek s Mádlem. 75% ()

Trainspotter

Na dnešní poměry velice zajímavá road movie trochu jinak, než známe jiné případy (v kladném slova smyslu). Snímek si na nic nehraje a do popředí se dostávají zejména záporné stránky reality dospívání: Deziluze, zklamání, sex... Vytknul bych možná poněkud neuspořádaný děj, kdy hlavně ze začátku nevíme o co vlastně holkám jde. Jinak pěkný styl a dobré herecké výkony, ale díra do světa se nekoná. ()

nithiel

Celkem dobré momenty střídané naprostými hrůzami, to je můj hlavní dojem z Pusinek. Postavy, kromě Išky, byly neuvěřitelně ploše napsané a bohužel i zahrané. Ale za odvahu pokusit se v Čechách o něco nového a docela kontroverzní mám pro Babinskou jen slova chvály. Muchowu hudbu mám sice rád, ale ještě raději bych byl, kdybych se od něj dočkal něčeho nového. ()

Crawler-D

Syrovost tomu nechybi, otazkou je, jestli se Babinská spíš nevyznává z lásky k surrealistickému hnusu. Nemluvě o tom, že rozkol hlavních hrdinek je nehezky zprofanovaným tématem žánru. ()

BUD-SFIS

Řekl bych, že na český teenagerovský film úplně moc dobré ve srovnání s těmi Snow-Rafťáky. A jestli Karin Babinská bude pokračovat i nadále v takovém dobrém duchu, tak se snad má česká kinematografie ještě na co těšit. ()

pakobylka

Karin Babinská mě silně překvapila - nevyrovnaný není její film, jenom ty holky, co hledají samy sebe a ještě něco navíc. Netuctový snímek o společné cestě (nebo spíš pokusu o společnou cestu) a o hořkém dospívání tří kamarádek + jednoho neodbytného mladšího bráchy. Místy úsměvný a místy ujetý příběh, který dokázal vystihnout sílu a slabost jich samotných i jejich "holčičího" přátelství - a důkladně je prověřil. "Jsme vrcholový krávy, ani nemusíme mít zvon na krku" - jo, to jsem občas taky. A jenom doufám, že v tom nejsem sama :-) ()

Juto

Psychologické dospievanie dospievajúcich. Je to veľmi český film takže nálada môže byť občas veľmi prízemná a pomalá. Vďaka tomu je to uveriteľné a dáva hercom priestor na rozvoj postáv a príbehový priestor na budovanie tajomstiev a napätia medzi týmito postavami, vďaka ktorým je film zaujímavejší. 7/10 ()

dr.fish

Určitě zajímavý počin roku 2009, ale ničím vyjímečný. Všechno tohle už tu bylo. Neurazí, nenaštve, neuzemní. Průměr 60% ()

KajusaK

Film jsem viděla velmi dávno, nyní bych možná názor a hodnocení změnila.Tehdy mě film naprosto vůbec nezaujal,jediný kdo mi utkvěl v paměti byla Sandra Nováková a Lenka Vlasáková. Naprosto zbytečný film. ()

campix

Karin Krajčo Babinská natočila upištěnou a přehrocenou ''road movie'', která se vlastně nikam úplně nedostane. Trojice dospívajících dívek zde funguje jako více než disfunkční skupina, u které se dá těžko pochopit, jak a proč vlastně někdy byly velké kamarádky. Herecky to trio zvládá poměrně s přehledem, ale situace jsou tak přehrané a přehorecené, že určitá autenticita se ztrácí, je těžké se s hrdinkami ztotožnit a pochopit jejich problémy. Pro mě byl navíc zásadní problém s tím, že herečky jsou významně starší než jejich postavy. ()

Knuckless

Tři holky, tři kamarádky maj poslední prázdniny a jedou si je užít. Moc bezstarostná jízda se ale nekoná... Kdo čekal bláznivou komedii ve stylu Rafťáků, Snowboarďáků nebo jiných "áků"- čekal marně. Tohle je místama na zdejší poměry syrovost a deprese. Docela mě překvapilo, že holky i celkem dobře hrajou (při vypjatých scénkách jsem se ani necítil moc trapně, což se mi teda většinou nedaří). Kromě vlezlé písničky vám určitě v hlavě zůstane i pár silných scén. Nicméně ke konci jsem už trochu dřevěněl- fakt to mělo jen 99 minut? No ale jo, po dlouhý době celkem zajímavý počin vzešlý z našich luhů a hájů... ()

Radiq

No teda, ta zrzka to je fakticky pusinka. A sympaticky pořád chlastají víno. Nějak mě už ze začátku napadlo, že do toho nějak bude zapletená homosexualita žen. To mě trochu zklamalo, protože takovejch filmů už jsem viděl dost (o členovi party, kterej jede po svým kámošovi). Na štěstí tohle vyznělo docela jinak, dobře, lesbicky. Ženská nahota byla pojatá hezky přirozeně, ne nuceně jako v americkejch nebo jinejch filmech. Nevím, jestli se holky při natáčení styděly, ale jestli jo, tak se nemají za co stydět, moc jim to slušelo. A kormě toho, viděl jsem zatím nejpřesvědčivější ožraleckej výstup v českým filmu (v té hnusné knajpě s flaškou Malibu). ()

Flyer

Možná je to tím, že jsem pouze nekomplikovaný chlap, ale Pusinky pro mě byla cesta do jiné dimenze. Do dimenze plné vnitřního bordelu, nelogičností a jiných podivností, kterými by sa daly charakterizovat osobnosti hlavních hrdinek. Nemůžu říct, že by se mi tento film vyloženě nelíbil, minimálně po technické stránce byl zvládnutý dobře, herecké výkony oněch hysterických slečen taktéž nebyly úplně špatné. Co mě však naštvalo, bylo značně feministické vyznění - a celkový chlad, který z filmu sálal. Být holkou, asi bych na Pusinky koukal jiným hledím, takhle ale bohužel... 50% ()

smrt.ka

Největší klad tohoto filmu je přímost, suverenita a syrovost, kterou tento film vypráví svůj příběh. Herecké výkony u hlavní trojky byly skutečně dobré, ale bratříček občas trochu ze své role vypadl (to ovšem nebyl jeho největší problém, vě většině se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět, ale problém byl v napsání role - scénaristka nasala sice dost věrně postavy dívkám, ale pochybuji, že by čtrnáctiletý chlapec odpověděl na otázku "Proč tam teda chodíš, když to nemáš rád?" "Nevím. Nejspíš proto, že se to ode mě očekává."). Scénář byl obecně trochu zmatený - děj příběh měl, ale tak nějak trošku neforemný, což by nevadilo, kdyby to bylo celou dobu zábavné, což nebylo, ale nudný tento film také rozhodně nebyl. A Blažek je mi po tomhle filmu silně silně odporný. ()

Mona07

Se šrámy na těle i na duši zjevně vyšli všichni zůčastnění. Musím se přiznat, že mě Pusinky značně překvapily, a to mile. Vztahová vyhrocenost, jistá "syrovost" a obrázek reality - neškodilo by více podobných filmů v ČR. 8/10 ()

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

15.06.2007

Na nezájem o mladé a začínající filmaře si v poslední době nemůže nikdo stěžovat. Před pár měsíci proběhl na stanici Nova filmový maratón studentských snímků, Noc filmových nadějí, a v pondělí 4.6.… (více)