Letní road-movie o nekonvenčním dívčím přátelství je nejen studií současných dospívajících dívek, jejich iluzí a představ, ale i cestou za poznáním a sebevědomím... Iška, Karolína a Vendula se po maturitě vydávají na cestu bez cíle, důležité je putování samo. Ačkoliv jsou povahově i vzhledově velmi odlišné, působí jako kompaktní trojice: podobná slova, stejný humor a společná minulost. Problém nastává už před cestou: Iška musí vzít s sebou čtrnáctiletého bratra Vojtu. Obstarat si jídlo a cestovat bez peněz není jednoduché, zpočátku však dobrodružné a zábavné. Postupem času ale dívky zjišťují, že někdy to, za co se neplatí, bývá nejdražší. A že dívčí přátelství se rozpadá, nebo se rozpadlo už dávno a ony to jen nechtěly vidět, jako nechtěly vidět svoje opravdové touhy, přání a trápení. A Vojta? Nechá se vtáhnout do hry plné potlačovaných emocí, nevyřčených slov, výbuchů smíchu a pořád ještě silných citů, které nemají nic společného se selankou holčičího přátelství. (Česká televize)

salalala

Nevím, mně se líbily docela dost, v českém filmu je to něco zvláštního a pokus o něco nového, to chválím, ty holky to zahrály taky dobře. Líbila se mi ta atmosféra, depresivní ladění celého filmu a v neposlední řadě i to, že ty holky od začátku vědí, že jejich kamarádství končí, ale nejsou schopné si to přiznat. Výborně napsané. Takhle skutečně vypadá život dospívajících, a je jedno, jestli jsou to kluci, nebo holky, každý hledáme své místo na slunci, smysl života. Mně se prostě líbily, nemám rád teens komedie, tak asi proto. ()

runner85

najprv som dal za tri ale nakoniec som to prehodnotil, film sám o sebe by nebol zlý ale hral sa na dačo iné ako to bolo v pláne lebo neverím že toto bol zámer tvorcov ... buď idem preč s tromi naozajstnými kamarátmi alebo nie ... nie toto nie toto ()

hygienik

Jedná sa o akýsi hybrid filmov Panic je nanic a Šeptej. Alebo da sa povedať soft porno. Freud by mal z tohto filmu radost lebo predkladá divákovi obraz, ze zakladaným problémom ľudského života je sexualita. Áno v puberte a po nej možno, ale nie v tak fatálnej miere ako v tomto filme. Film sa snaží riešiť otázky nevyhranenej sexuálnej orientácie, či neschopnosti nadviazať vzťah. To by bolo super, keby motívy konania postáv neboli len povrchne naznačené, resp. úplne nejasné. Človek nekoná v živote tak skratovo ako hlavné hrdinky, pokiaľ nie je zahnaný do úzkych. Filmu dávam 2 hviezdičky za evidentnú snahu režisérky a scenáristky, ale veľmi zaostal za mojim očakávaním. ()

willow666

Tenhle film jsem hodně podceňovala a nakonec velmi příjemně překvapil, ne sice příběhem, ale hlavně výkony hlavních představitelek. Ač ženská záležitost, tentokrát naštěstí bez feministek. Na české poměry je to zázrak. ()

Foma

Pustil jsem si za sebou čtyři český filmy - Poupata, Protektor, Pusinky a Kajínek. Poupata jsou jasnej vítěz, vypadaji depresivně, ale maji v sobě něco schovanýho, jakousi karmickou smyčku (jinak by to snad Javorský ani nevzal), což je povyšuje na velmi kvalitní záležitost. Protektor mi vůbec nesednul svým stylem, i když má velmi silný chvíle. Pusinky mě hrozně rozčilovaly, půl filmu je ve tmě, kdy skoro nic nevidim, a taková ta neurotičnost mě někdy nebaví, ale určitá autentičnost a pokusy o vyřvání emocí adolescentů se jim nedaj upřít. No a Kajínek :-) - taková akční jednohubka, která mohla bejt mnohem, mnohem horší, což je u takovýhleho žnru v Čechách dost plus. ()

Lennnnna

Tak tyhle tři slečny tedy rozhodně nejsou žádné křehule, naopak jsou to docela dost drsné holky a drsné je prakticky celé pojetí tohoto filmu, z kterého je člověku občas až příliš realisticky ouvej. Herecký koncert, který holky předvedly si však zaslouží přinejmenším potlesk (všechny tři byly vytéčné!) a kamera, která putuje po těch nevlídných okrskách a bufetech to je taky lahůdka. Pusinky jsou, řekla bych až nečekaně dobré, i když hrozí, že vám při sledování bude občas trochu teskno. ()

Kopik

Sice me to zaujalo,ale uplne idelane mi taky v zadnem pripade nesedlo. Hrozne rozhazenej film, vicemene sem ani chvilema nevedel o co tam de. Chvilema je to zajimave, pride mi to hezky udelane a pak najednou se to otoci a rikam si jak tohle muze nekdo natocit. Co me mile prekvapilo, tak to bylo herecke obsazeni. Takze mozna malinko lepsi prumer. ()

ilemas odpad!

Další z nudných českých filmů o třech tupých holkách na které se dívat vyžaduje hodně trpělivosti.Tahle road movie se táhne odnikud nikam .Ještě že už na český filmy nechodím do kina, zuřil bych za vyhozené peníze a ztrátu času. I tak jsem chtěl tv vyhodit zavřeným oknem. ()

Katarine

Ti, co čekali další dnes velmi obvyklou a oblíbenou komedii pro teenagery, museli být dost zklamáni. Tohle rozhodně žádná komedie nebyla. Češi se v posledních letech naprosto vyžívají v tragikomediích. Divte se, nebo ne, tohle nebyla ani tragikomedie. Ono to celkově se slovem komedie nemělo společného vůbec nic. Tohle bylo čisté tragické drama o ponorkové nemoci, kterou, přiznejme si, zažil určitě každý z nás. A když se do toho přimíchá alkohol, stanou se věci, které se těžko vrací zpět. např. že člověk vypustí z úst v hlavě dlouho vstřebávané myšlenky, které by jen tak nahlas nikdy neřekl. Přesně o tom Pusinky jsou. Ústřední čtveřice (Sandra Nováková, Marie Doležalová, Petra Nesvačilová a Oldřich Hajlich) se ujala své role dokonale. Jen celkově na mě film jaksi vůbec nezapůsobil, snad to bylo prostředím, nebo snahou znepříjemnit postavám jejich život, aby dosáhli toho nejbahnitějšího dna, to nevím. Každopádně 2,5* je tak akorát. //Mimochodem, když už je zde v hercích uveden i Ruppert a Vlasáková, jaksi jste zapomněli na Filipa Blažka. ()

maverick10 odpad!

Prejmenoval bych to na Pipinky. Absolutne bez pribehu, bez humoru a bez dialogu. Pani reziserka nahnala holky na plac a rekla hrajte. A holky hraly, snazily se, ale co je to platne, kdyz na to byly samy?? Kdyz nebyl kameraman, scenarista, reziser a ani automat na kafe o pauze. Vysledek? Plouzeni se na place se zapnutou kamerou na stole, bez povedomi co mam rikat a kde se pohybovat. Tak se svliknu a ono se to nejak zachrani. Houby. Nejzbytecnejsi film hned po megasuperstar Hanychove. ()

honajz2

Film o třech puberťačkách (a ještě jednoho kluka), které se nedostaly na vejšku a tak nějak neví, co se sebou. A tak se snaží stopem dostat do Holandska, přičemž jedna se chce zabít, protože je lesba (btw, fakt nechápu, že by se někdo v dnešní době mohl stydět za homosexualitu, když jsou všude protěžovaní). Stejně ale všem nakonec jde o sex, snad kromě toho čtrnáctiletého kluka, který do toho taky tak trochu spadne, líbá se a trošku toho incestu si vyzkouší. Děj to - jako skoro každý český film - samozřejmě nemá. Každopádně, i když těhle generačních výpovědí o lidech, co neví co se sebou, vzniklo už mraky, většina z nich je na jedno brdo a většina z nich nijak neskončí, tak mě Pusinky docela překvapily. Má to dobrou kameru, skvělou hudbu a co mě překvapilo nejvíc, má docela dobře vymyšlené a životné postavy a nějaký důstojný závěr. Platí tu, že cesta je cíl, takže proč ne, průser to není. Ale i tak mě to nijak nenadchlo, k postavám jsem sympatie nakonec stejně nenašel a chvílemi ta bezdějovitost byla dost nudná. Slabé 3* ()

Nuala

Původně jsem čekala nějakou ulítlou a naprosto hloupou road movie, ale Pusinky mi vytřely zrak hned v prvních minutách. Perfektně promyšlené osudy tří kamarádek, které chtějí odjet do Holandska, jež pro ně znamená svobodu a možnost, jak utéct před svými problémy a strachy. V průběhu filmu se každá z dívek musí svým "démonům" postavit čelem, odkrýt pravdu a najít sama sebe. Úžasný příběh a navíc sympatické a přirozené herecké výkony, dokonale se hodící hudební doprovod... Pro mě velmi milé překvapení. ()

Meridius

Film, kde se v každé druhé scéně bulí a zbytek je nuda na umření, fakt za trest. Kvalitní herecké výkony to bohužel nezachrání. ()

rakovnik

Mohlo to být po delší době další road movie, tentokrát ovšem v podání děvčat. Bohužel, přišlo zklamání, film se utápí v trapných scénách o ničem. Pokud to měla být komedie, tak není vůbec vtipná a pokud to mělo být drama, tak pouze v několika náznacích. Potěšil mě velmi pro chlapy přitažlivý způsob stopování aut :-) ()

Marqta

Rádoby realistické a drsné ale nakonec jen celkem plytké a bez nějakého smysluplného příběhu, který by měl hlavu a patu. Tenhle film jsem dokoukala až napodruhé a nakonec to nebylo zase až tak špatné, jak se mi na začátku zdálo, ale to v žádném případě neznamená, že se na to někdy chystám podívat znovu. ()

Lischai

Emotivní výlet v podivném bezčasí prázdných koupališť a podivných kluků je vpodstatě bájený exkurz do citů dospívajících dívek. Pusinky si na nic nehrají a v té své upřímnosti jsou skvělé. ()

Martin741

Dalsi krasny dokaz, preco treba ignorovat sucasne sereblity a sucasnu "tvorbu". Navyse, ked sa tieto sereblity pretrcaju v kazdej sracke ....... za 5 % ()

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

15.06.2007

Na nezájem o mladé a začínající filmaře si v poslední době nemůže nikdo stěžovat. Před pár měsíci proběhl na stanici Nova filmový maratón studentských snímků, Noc filmových nadějí, a v pondělí 4.6.… (více)