Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

Brano

S pribúdajúcimi dielmi dosť klesá kvalita a trojka je už iba nastavovaná kaša. Plytký príbeh o tom, ako sa Shrek so svojimi priateľmi vyberie nájsť Artuša, ktorý sa mal stať novým kráľom. Tento diel je minimálne zábavný a od polky aj dosť nudný. Zaujme predovšetkým detí a skalných fanúšikov série. /45%/ ()

JosefTomas

Po výborných prvních dílech jde o studenou sprchu, sem tam nějaký ten vtip dobrý, ale nikdy se to nevyrovná prvním dílům. ()

mrclTV

Vyzerá to, ako keby tvorcom došli nápady a začali parodovať už úplné hlúposti - stredná škola? nekonečné úmrtie žabiaka? Rapovanie? Tatinkovské problémy a ktomu zvýšený počet vtipov s telesnými tekutinami? Muzikál? Veľmi nízka úroveň humoru a navyše nudné a nevtipné. Ako Shrek v 32 minúte sám povie - You just over-do it! PS: Asi trikrát som sa uchehtol, žiadna sláva. ()

adamix

Z nepochopiteľného dôvodu divákmi strašne podceňovaný diel, pretože toľko dvojzmyselných heftov v rozprávke pre deti nenájdete nikde. Čím ste starší, chápete im viacej a smejete sa na nich znova a znova. Príbeh trochu odfláknutý, ale dá sa to. U mňa 4*. ()

cinema_cz

Potřetí a nikoli nejvtipněji, i když technicky jistě nejdokonaleji, na animované scéně dovádí dobrácký zelený zlobr Shrek. 40 % (Alena Prokopová, Ci 01/2008) ()

hrumsrt

Tak tohle se fakt nepovedlo ! Nacpat do Shreka anglickou mytologii ? Artuš, Merlin... Celkem dobrý začátek - smrt krále žabáka vás dojme a celkem i navnadí na zbytek filmu. ALE od té chvíle už se to jde z kopce a to všechno. Naprosto na facku je Krasoň a odboj princezen! Snaha dělat všechno tak epickým, či vtipný je prostě na škodu a film to ještě více žene do srač*k... /viděno v kině/ 30% ()

Standaa

Tenhle film jsem viděl v kině na premiéře v roce 2007. Poprvé a (zatím) naposled. Po dvou prvních úžasných dílech jsem měl od trojky velká očekávání a pamatuju si, že to bylo tak neskutečně velké zklamání a tak špatný, že jsem to od premiéry neměl nikdy chuť vidět znova, a to je to už 16 let. První dva filmy jsou srdcovka a pouštim si je třeba jednou do roka s tim že občas přidám i čtyřku. Trojku dlouhodobě úspěšně přeskakuju a celou ságu beru jako trilogii, protože se mi do trojky prostě znova nechce, asi abych si to nekazil. Samotná čtyřka mi v tom dost pomáhá, protože asi i tvůrcům došlo že trojka byla propadák a čtyřka tak naštěstí trojku (kromě narození dětí) celkem úspěšně ignoruje a já si po dvojce můžu s klidem pustit čtvrtej díl. Kterej měl vzniknout už v roce 2007 jako třetí díl namísto skutečnýho třetího dílu, kterej se nám dostal. Ale nevim, třeba si to jednou pustím znova a možná po letech změním názor. Ale na to že změním hodnocení k lepšímu bych si nevsadil, to že jsem si to od roku 2007 neměl nikdy chuť pustit znovu o něčem asi svědčí. ()

PlysovyMacko

Dejom hýbe záporák princ Krasoň, ktorý sa rozhodol pre pomstu a stať sa novým kráľom. Oproti predošlým filmom je vtipov pomenej. Najlepšia scéna je stredná škola, kam Shrek príde zháňať Artuša. Ohľadom zvyšku filmu mi prišlo, že tvorcovia sa toľko nesnažili. ()

ostravak30

Po dvou skvělých dílech se změnili režiséři, nechápu proč, a přišli Chris Miller a Raman Hui, kteří navíc s režií do této chvíle neměli zkušenosti. Pravda Shrek Třetí nemá v první řadě kvalitní hlavní dějovou linku. Zatímco Shrek hledá bratrance Fiony, Krasoň ovládne zemi Za sedmero horami. A není to moc silný soupeř, protože hlavní zelený hrdina jej porazí vcelku snadno jakmile se vrátí zpět. Samozřejmě za pomocí svých dalších přátel. Filmaři si zase vzali na paškál řadu filmů i sérií, které úspěšně i neúspěšně parodují. Asi největším propadákem je Merlin. To je skutečně nepovedený úlet. Na druhé straně se zde opět nachází mnoho dobrých vtipů a scének. Na dva předchozí díly film nemá, a je to dost znatelný propad, ale na tři hvězdy to pořád stačí. ()

CrazmydRed

Pád Domu Shrekovského, ktorý vtipmi zrovna nesršal ... ale stromy-baletky ma dostali :) Jediné, čo sa dá filmu vytknúť je pomerne prešvihnutá dĺžka a trápny Osol, ktorého som ale aj tak nikdy nemala rada. Scénka s Merlinom studená ako psí ňufák. Chýbajú skryté narážky a odkazy, akcia (takmer) žiadna a finále, hm, nezvládnuté. Zaujímalo by ma, či takto odfláknu aj ďalší diel (ak im ho povolia produkovať). Inak zábavka obstojná, iba som si nie istá, či by to vydržala pozerať aj mladšia generácia. Moja sestra rozhodne nie ;) ()

FosaCZ

Shrek Třetí nepřináší nic, co už tady dříve nebylo – hlavní hrdina je poněkud nechutný, kocour roztomile vyvaluje oči, oslík je otravný…vrcholící muzikálové finále, zpívající kocour a osel na závěr atd. Ale základní povahové rysy tentokrát nemají příliš velký prostor na úkor snahy o vytvoření psychologie postav, která samozřejmě do tohoto žánru vůbec nepatří. Shrek i oslík jsou postaveni před problematiku rodičovství a v tuto chvíli jim dochází nejen humor, ale také dech. Celé toto téma je zde na animovaný film bráno neskutečně vážně, což má na svědomí dialogy působící jako ze špatného hraného filmu. Ta tam je stylizace a nadhled charakteristický pro Shreka, jak jsme ho dosud znali. http://chromy.blog.idnes.cz/c/5480/Shrek-u-konce-s-dechem.html#t2 ()

jamoje

najprv som sa velmi tesil na tretieho shreka ale ked som ho pozrel hrozne som sa nudil... ked konecne shrek nasiel mladeho princa a zacali sa vracat do kralovstva Far Far Away velmi mi to pripominalo cestovanie Shreka a Fiony v prvej casti. ()

Weirdman

1/10... Som dokonca ešte viac znechutený než z tretieho Spider-mana. Prečo? Lebo Shrek je o celú hodinu kratší a rovnako na nevydržanie nudný. (!!!) A pododne ako Spider-man je akčne sa tváriacim neakčným komixákom, tak Shrek je na vtipne sa tváriacam ale pritom nevtipná komédia. Jednoducho mne nepripadá nič vtipné na grganí, prdení, vracaní, padaní a bití sa postavičiek navzájom. Zasmial som sa iba na raz (Pinocchiove vyhováranie sa) a aj zvyšok hodne zaplneného hľadiska sa tiež od rehotu nepretrhol, čiže sa asi niekte stala chyba... A ozaj to bolo biedne zanimované... ()

(fjw)

Hodně slabé co se týče vtipů. Škoda, že se musí jednat o komedii, tak proto dvě. Zasmál jsem se jen jednou a to scéně s perníčkem, kdy si představuje ve mžiku celý svůj život. ()

Huncút

Vôbec to nebolo také zlé, ako by človek po neutešených ohlasoch očakával. Filmu síce chýbal originálny námet, poriadny dej, vzrušujúca zápletka... a polovica ďalších vecí, ktoré má film so 4 hviezdičkami mať, ale čo tam po tom, keď sa na vás vyvalí narkoleptická Šípková Ruženka a v zápätí ju vystrieda kocúr v tele osla? Vtipy to tentokrát zachránili a ja som sa schuti zasmial (no na mieste tvorcov by som sa na to už nabudúce nespoliehal...) ()

Chladek

Po pouhých 5 minutách jde poznat, že to nerežíroval A. Adamson. Všechno je špatně. Špatné gagy, smysl pro humor, i vybrané a použité písničky. Tahle trojka rozhodně není zakončení Shrekových dobrodružství. ()

Miloško

Nechápem také kritiky na tretiu časť.Mne sa to páčilo. Proste nebolo tu asi toľko vtipov,tolko akcie ako v prvých dvoch častiach.Ale rozne scenky (napr.umierajuci žabiak,,pinochio,zamena osla a kocura,malý Shrekovia....) boli humorné.Vyhnite sa slovenskému dabingu,ten znižuje hodnotu filmu,a vtipných hlášok o dosť.Banderas,Diaz,Myers,Idle,Timberlake,Murphy a i... dávajú tomu lepšiu šťavu. ()

Gottfried

Mne sa vobec nezdalo, ze by film bol odvarom z minulych casti. Potesi mnozstvo narazok a spravn uletene charaktery. Zabava, sice nejak uzasne invativna, ale o to predsa v rodinnej komedii ani nejde. Kazde monstrum poslusne odohralo svoj part, kocur zlozil klobuk, opona sa stiahla a rodinky sa ulozili do postele. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)