Rituál

• USA The Wicker Man (více)

Policista Edward Malus nedokázal zabránit srážce kamionu s osobním autem, ve kterém seděla žena s dcerou. I když se pokusil obě z hořícího auta vyprostit, nepodařilo se mu to a sám utrpěl zranění, ze kterých se nyní musí léčit. Kromě toho trpí halucinacemi, stále si tu situaci přehrává. Záhadou je, že těla se nikdy nenašla a auto ani nebylo v registru. Po nějaké době dostane dopis od bývalé snoubenky Willow, která mu utekla před svatbou. Willow se vrátila do místa svého dětství, na malý soukromý ostrov v severozápadním Pacifiku, kde žije v malé komunitě, která žije podle starých pohanských tradic. Porodila dceru Rowan a ta se záhadně ztratila. Na ostrově žijí převážně ženy, které se navzájem oslovují „sestro“. Bohyně Matka vládne ostrovu a sestra Sommersislová je její pozemskou zástupkyní, je duchovním srdcem celé kolonie. Muži jsou důležitou součástí kolonie – na rozmnožování. Členky komunity popírají, že by Rowan někdy na ostrově žila a pokud ano, jistě už je mrtvá. Je to celé záhadné. Willow tvrdí, že její dcera určitě nezemřela a Edward pomalu získává informace o tom, že Rowan opravdu žila. Jen neví, kde je. Když mu Willow potvrdí, že Rowan je i jeho dcera, je Edward ještě více motivovaný. Všechny ženy ukrývají nějaké tajemství, které se týká nějakého tajemného rituálu a o kterém je zakázáno mluvit. Hlavním způsobem obživy na ostrově je chov včel. Každoročně se pořádá podzimní slavnost plodnosti a vždy je vybraná nějaká mladá dívka, která svou nevinností má obměkčit Bohy, aby další rok byla dobrá úroda. Loňský rok byla za bohyni polodnosti vybraná Rowen a úroda byla nejhorší v historii komunity a komunita ji z toho obviňuje. Edward zjišťuje, že Rowen žije a ženy ji připravují jako oběť bohům. Chtějí ji upálit na hranici... (TV Prima)

campix

Musím se přiznat, že jsem se n Rituál podíval hlavně díky Nicolasi Cageovi a jeho úžasně vtipným scénám z tohoto filmu, které porůznu kolují po internetu. Ani jsem nevěděl, že je tento film téměř doslovným remakem ne až tolik špatného filmu The Wicker Man a i když jsem ho neviděl, tak docela věřím jeho fanouškúm, že tento remake je katastrofa. Začátek není překvapivě až tak hrozný. Nebýt toho že story a dialogy jsou tak debilní, že to bolí. Mohla z toho být docela slušná podívaná. Jenže jak konec nabírá grády a Cage se dostává ke svému oblíbenému řemeslu a to přehrávání. Začíná to být hodně velká zábava, která by na párty určitě pobavila. Nakonec jsem si uvědomil jak špatný ten film je, když ho dobrým dělá jen špatné Cageovo herectví. ()

otík

Už dlouho jsem si asi od třetiny filmu neřekl, co že to za kravinu sleduji. Ale tento film si nic jiného než definici "TOTÁLNÍ KRAVINA" nezaslouží. Cage v roli policajta jen celý film běhá od domu k domu, shání svou dcerušku, divák už dávno tuší, že se na něj hraje nějaká habaďůra a konec to také potvrdí. Konec je tak uvalený, že už zase dlouho nic tak praštěného neuvidím. Jedna hvězdička za docela napínavé a lekavé scény a snad ještě za to, že film je přeci jen originální (bohužel). ()

Slavníkovec

Óó je jej, nicolas se zase pustil do natáčení filmu, který nemohl skončit jinak než ostudou. Předlohu jsem neviděl, ale o to víc mne překvapuje, proč? To sakra točili. Pochopit film jsem se naštěstí ani nepokoušel. Bylo by to stejnak nad mé síly. Filmové chyby, Nicolas prohledávajíc seník používá 2 různé baterky. Jedna, která vydává bílé světlo a druhá žluté. No, nad těmito hloupými chybami rozum zůstává stát. Takový konec jsem ale nečekal. Sadend mne dostal na lopatky. Proboha proč jsem si to vůbec pouštěl. Ministerstvo zdravotnictví varuje: Sledování tohoto filmu snižuje mužskou potenci. ()

Radiq odpad!

Zostuzení originálu. Logika s přibývajícíma minutama postupně odcházela stále častějš a většina záběrů vypadala jak epizoda z nějakýho ubohýho televizního seriálu, třeba Stargate. ()

Chupacabra odpad!

Převedení děje původního Wicker Mana do jakési americké pseudo-hippie dovolenkové komunity přineslo mimo jiných dementních kiksů ten vůbec nejabsurdnější - proč by lidé, kteří žijí v přepychových domech na soukromém ostrově měli potřebu někoho obětovat kvůli pár skleničkám medu, když si zcela evidentně můžou dovolit kupovat tolik jídla, kolik se jim jen zlíbí?! ()

Nivenx

Film je nudný, trapný a nezáživný, ani chudák Nicolas Cage to nezachránil. Jen za něho dávám 2 hvězdičky. Chudák, tak se snažil. 25% ()

StanislachKo

Keď som ten film videl prvý krát, bol u mňa tak na 4 a to z prostého dôvodu - prekvapivý megazáver, ktorý som vážne nečakal a vďaka nemu sa mi aj všetok ten (filmový) zločin okolo zdal razom stráviteľný. Ale dostal som sa k pôvodnej verzií a tá mi roztvorila kukadla a upozornila na to, ako strašne je pôvodný príbeh vykastrovaný (veškerá duchovno-filozofická stránka napr.chýba) a poohýbaný na momentálne trendy... Samozrejme nasilu... Z Cagea sa v poslednej dobe pomaly stáva záruka nekvality. ()

Triple H

Nicolas Cage si v poslednej dobe vyberá zaujímavé úlohy. Buď mu nesadnú (Ghost Rider), nič mu herecky neponúkajú (WTC), alebo sú v scenároch, ktoré stoja za úplné HOVNO. Samozrejme - tretí prípad sa vzťahuje na Wicker Mana, ktorý je úplne čistý adept na "guilty pleasure". Samotný nápad poslať chlapa na ostrov, kde sú len ženy, za iným účelom ako sex zaváňa prúserom. A či to len stojí za to! Scény ako tie s včelami (dúfam, že Cage nezabudol hrať), medvedím kostýmom, bitím žien a hi-jacknutím bicykla (to už som sa naozaj nahlas smial) sa len tak nevidia. Povinné pre každého milovníka sračiek. Neil LaBute film režíroval najskôr cez telefón a svoju kariéru, ak nepochoval, tak pekne a rezko zabrzdil. ()

David.Darco odpad!

Pán Boh zaplať, že som videl pôvodný film skôr, lebo keby mi ten perfektný film, úspešne pracujúci so znepokojivou atmosférou a veľmi slušným rozuzlením, vyspoiloval tento nestráviteľný grc tak by som bol asi veľmi naštvaný. Nie som z tých, ktorý by sa nevedeli pousmiať nad zlým filmom, dokonca si ho aj užiť. Toto však nezachráni ani "vtipný" Mikuláš Klietka. Nie že by ste sa sem-tam nezasmiali. Je to však zúfalo málo a až príliš často to prechádza do toho typu trápnosti, kedy je vám už len trápne a komično sa vytráca. Dúfam že sa tak spoľahlivo vytratí aj tento "film" z mojej pamäte. ()

Beky

Ahoj, jmenuju se Nicholas Cage a chci se vám omluvit za moje poslední filmy!!!..jsou to Ghost Rider, Next a The Wicker Man!!..a slibuju, že už se to nebude opakovat!!!!...... Čau Nicholasi, jelikož tě mám rád, tak ti dám ještě šanci, ale moc dobře víš, že nerad plýtvám svým časem a penězi, tak si prosím pořádně pečlivě vybírej filmy, do kterých chceš investovat svoji hereckou kariéru!!..díky a měj se fajn, Beky!!..20%. Jednou větou: Rituál je nehorázná volovina, která se skládá z nesmyslných scén, nad kterýma budete kroutit hlavou, a pravděpodobně vám u kápne i nějaká ta slza nad promarněným časem!! ()

PetrPan2

Na obalu tohoto filmu bylo napsáno, že herecké výkony vám naženou husí kůži... jo to je pravda, bohužel jinak než to distributor původně zamýšlel. Cage už dlouho (pokud vůbec) nebyl tak trapný, o ostatních ani nemluvě. K tomu navíc příšerné dialogy a naprosto nesmyslný děj... Jediné co tento film ještě jakžtakž drží nad vodou je vinikající kamera a hudba, ale to je přeci jen trochu málo. ()

davidek

Tak nějak jsem od začátku ten film hltal a čekal co se stane. Bohužel konec byl tak slabý, že nemužu dát větší hodnocení ikdyž Nicolas Cage je můj velmi oblíbený herec. ()

drackula

Pôvodného Wickermana som nevidel preto neviem nakoľko je tento film podarený čo sa týka remaku, ale inak je to obyčajný priemer. Dej sa strašne vlečie, neprináša nič nové, nič šokujúce, nič čo by film posunulo trošku vpred. Je to neustále prešlapovanie na mieste s koncom ktorí bol nemastný, neslaný...divný. 45 % ()

Ichabod

Absolutně dementí film se zbytečně se snažícím Cagem. Scénář má polovinu smysluplnosti jednoho dílu Pokemonů. ()

klima777

Film není úplně špatný. Ovšem jmenuje-li se Wicker Man, je od úvodních titulků jasné, co se stane. Nápad s ostrovem jako včelím úlem obřích rozměrů je dobrý, avšak obřadné volání: "Trubec musí zemřít" zoufale směšné. Občas celkem tísnivé pocity, ale jak říkám, absolutně chybí moment překvapení. Holdstocka, pár druidů a zvířátka a Petrovské na vás, bando břídilská :). ()

ghatos

Jednu hvězdičku za to, že jsem viděl x horších věcí. Druhou za posledních 25 minut - to je jízda :). 37%. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti