Základní instinkt 2

• USA Basic Instinct 2 (více)

Spisovatelka Catherine Tramellová (S. Stone) má opět problémy se zákonem. Scotland Yard určil psychiatra, aby ji vyšetřil. Stejně tak, jako dříve Nick Curran, je doktor Galss C.Tramellovou okouzlen a vlákán do svůdné pasti. Samotná režie filmu byla svěřena do rukou Michaela Caton-Jonese, který má za sebou filmy s Robertem De Nirem (Hodina pravdy), Brucem Willisem (Šakal) a Liamem Neesonem (Rob Roy). Po několika letech od uvedení kultovního Základního instinktu navázala Sharon na postavu nebezpečné spisovatelky svým opravdu jedinečným způsobem. Podle její slov, půjde v tomto filmu konečně o to pravé ořechové. (oficiální text distributora)

thunnus

Oproti jedničce dost velký propad v kvalitě. Je tu plno chyb a hlavně první půlka je dost otřesná. Pak se to naštěsstí zlepšuje, takže dávám průměr, i když jde spíš o lehce podprůměrný film. Ale zas tak špatný, jak píšete není, byť dívat se na něj znovu nebudu. ()

wampire23

Z pôvodnej snímky neostalo nič. Teda až na Sharon. Ale ani tá už nie je to, čo bývala. Zlatá malina po práve, naozaj ťažko pozerateľný film. 20% ()

chalp

Sexepíl Sharon Stone je už nenávratne preč a nič s nim už nespravia ani digitálne efekty, k samotnému filmu nemá význam sa vyjadrovať...myčka peněz. ()

waits

Nejvetsim marketingovym kladem a soucasne nejvetsi chybou je samotny nazev. Nateseny divak nenajde ve dvojce z drazdiveho erotickeho dusna jednicky nic a pokud privre obe oci, dodiva se z cire zvedavosti, jak zajimava bude zaverenca pointa (nijak). Morrissey je zoufale bez charisma a Sharon Stone se ve svem veku i pres snahu vizazistu v roli pohybuje na tenke hrane nepripadnosti, v nekterych okamzicich, kdy ji scenar diktuje soustaci monology, se prehoupne i za ni. A to, prosim, nejsem zadnej puritanskej dedek. Podruhe uz ne, dekuji. ()

Emzet

BI 2 jsem nakonec vypnul, takže jsem možná přišel o strhující část filmu s provokujícím zvratem, který by hodil hodnocení docela jinam. Jo, jasně :-) Fakt je, že dvojka jde prakticky NAPROSTO ve stopách jedničky, JENŽE: 1.) Ať už máte Michaela Douglase rádi či ne, tady prostě chybí 2.) Dvojku netočil Verhoeven a je to poznat - tento film se prakticky už ani nesnaží být thrillerem. Prostě se jen tak plácá 3.) Sharon je o dobrých deset let starší a je to poznat - pořád jde o sexy femme fatale, pořád nad ní nejspíš budou chlapi slintat, ale už to není tak docela ono 4.) Ze všeho je jasné, že zde už nebyly žádné lesbické scény ani k onomu potupnému vystřížení ;-) Zkrátka a dobře, pusťte si jedničku a zapomeńte na tuto nemastnou, neslanou blbost. ()

Mortemiss odpad!

Po zhlédnutí tohoto filmu jsem si pustila jedničku, abych si zlepšila náladu. Ve druhém díle chybělo napětí, vynikající hudba, intimní scény nebyly intimní, ale dosti trapné a to nejdůležitější, žádná pořádná zápletka. Neuměla jsem se zorientovat v ději a pořád jsem se ztrácela, spousta jmen a žádná pořádná akce. Sharon už nepatří mezi nejmladší a v tomto filmu se to nedalo přehlédnout. Tento film je jasný ODPAD! ()

Martyr

Och...tak sterilné. Sharon asi ešte nemala horšiu úlohu. Nič proti výzoru ale ten herecký výkon bol hodný amatérky. Permanetne nadržaný výraz vôbec nebol dôveryhodný a zdalo sa mi, že inak sa ani tváriť nevedela. O deji radšej pomlčím. Stojí to tak za 2* ale kvôli šokujúcemu koncu :) som sa rozhodol dať ešte jednu. Takže slabučké 3. 45% ()

modista

Tento film doplácí na jedinečnost předchozí verze s Michaelem Douglasem, ale vůbec není špatný - pro mne jasné 4 hvězdičky. ()

pend

Kdyby se jmenoval jinak a měl lepší herecké obsazení, dalo by se na to koukat. Škoda zestárlé Sharon, nesympatického Morrissey. Nejhorší je, že napětí se prostě nekoná, zejména když řada scén je prostě okopírovaná. ()

aeon

Ďalšie veľmi slabé pokračovanie. Neviem prečo, ale ten psychiater mi bol strašne nesympatický. V jednej scéne som doslova dúfala, že s pod tej postele Catherine vytiahle sekáčik na ľad a konečne to ukončí...nestalo sa. Sharon hrá síce fajn, ale tento film ani ona zachrániť nedokáže. ()

Siriuss

Když přimhouřím obě své krátkozraké oči tak jednu * dám a to jen kvůli Sharon Stone která nemůže za to, že režisér a scénárista jsou břídilové. Takhle zkazit jméno skvělému trihleru. A David Morrissey ať raději skočí do zdi než aby ho zas někdo obsadil do podobné role kterou naprosto nezvládl. Vidět tohle v kině tak si snad řeknu o vrácení vstupného. ()

IBBY

...bohužel ani tentokrát nenastala situace kdy bych mohla pochopit proč se točí "dvojky"...ještě bych chápala snahu stejného režiséra navázat na úspěch překonat sám sebe nebo prostě ukázat že natočit dobrou dvojku jde ale tohle nebetyčné ždímání peněz pro uspokojení...koho vlastně? diváka rozhodně ne!!! ()

Yarwen

Dr. Glass, přestože psycholog, se chová iracionálně, místy nepříčetně, sexuální scény jsou samoúčelné a roztřeseně se hlídají, aby náhodou nepřekročily nějaké "společenské tabu", zopakovaný otazník z prvního dílu "kdo vraždí" zde už vůbec nefunguje a celé to vyznívá jako standardní hloupá detektivka. Jedna hvězda za výsledek, ale odpad za záměr a pojetí snímku. ()

Chundys

Obrovské zklamání. Hodnocení je oprávněné a klidně by to mohlo jít i níž. Hodně ubylo erotiky a to sakra! Hodně ubylo napětí, spíš vůbec žádné! Sharon je sice stále krásná, ale jednička je jenom jedna a tam byla s Michaelem geniální jak v mluvení a provokování, tak i v tom odvážném sexu! ()

Puol

Zas až taká tragédia to nie je ale porovnávať to s výborným prvým dielom je nemiestne. Sharon Stone ešte celkom ujde. ()

Heroine odpad!

Byla jednou jedna obyčejná, škaredá stará rašple, a ta trpěla iluzí, že je tak krásná a nebezpečná, že tím ovládá své okolí. Z nepochopitelných důvodů jí to každý baštil... Byl jeden blbý, nudný a nespolehlivý psychiatr, který zrovna na potvoru dostal její případ, a obrovské drama je na světě. Jak to asi může dopadnout? Tak děsně trapnou blbost jsem už dlouho neviděla. Ble, fuj, hnus. Nejradši bych to nikdy neviděla. ()

Ronyk7

Čekal jsem víc. Začátek pomalý, ale pak se to rozjede. David Morrissey je katastrofální herec-to se nedá. 21.09.2006 ()