Základní instinkt 2

• USA Basic Instinct 2 (více)

Spisovatelka Catherine Tramellová (S. Stone) má opět problémy se zákonem. Scotland Yard určil psychiatra, aby ji vyšetřil. Stejně tak, jako dříve Nick Curran, je doktor Galss C.Tramellovou okouzlen a vlákán do svůdné pasti. Samotná režie filmu byla svěřena do rukou Michaela Caton-Jonese, který má za sebou filmy s Robertem De Nirem (Hodina pravdy), Brucem Willisem (Šakal) a Liamem Neesonem (Rob Roy). Po několika letech od uvedení kultovního Základního instinktu navázala Sharon na postavu nebezpečné spisovatelky svým opravdu jedinečným způsobem. Podle její slov, půjde v tomto filmu konečně o to pravé ořechové. (oficiální text distributora)

Joeey

Určitě nejsem sám, komu v tomto filmu chyběl Michael Douglas. Ale vzhledem k tomu, že jednička ve mně nenavodila ten dojem kultu, přistupuji v hodnocení jako k jednomu z dalších filmů, který přišel na řadu. ()

saltonsea?

Nudu nezachrání ani stále sexy Sharon.Zbytečné pokračování, které mělo přivydělat na Terminátora 4.Všichni víme jak to dopadlo. ()

Jakubik

Od prvního skvělého dílu odečtěte pár věcí jako například scénář, režii, herecké výkony, napětí a především originalitu a vznikne vám druhý díl. Samotná Sharon Stone to bohužel nezachrání. Ve filmu se opravdu nic neděje teda kromě toho, že se tu strašně kecá a nikam to nevede. Hodně věcí, které tu jsou, jsou vykradené z jedničky. David Morrissey se tváří pořád stejně a je krajně nesympatický o zbytku hercích platí to samé. Zbytek netřeba komentovat. Je údivem, že film nese toto jméno a tváří se jako důstojné pokračování. Naprosto zbytečný film… ()

Stíba

Během úvodní scény jsem si říkal, že tohle asi ani nedokoukám ale přiznávám, že ve finále jsem nějaký pocit znechucení rozhodně neměl. Do filmu jsem šel s čistou hlavou a bez jakéhokoliv očekávání a potřeby srovnávat ho s fenomenálním jedničkou. V mnoha prvcích a především pak díky Sharon samotné, která je tu největší tažnou silou, si mě druhý Základní instinkt nakonec dokázal celkem získat, protože psychologické atmosféra tu rozhodně nechyběla a ani příběhově se podle mě nejednalo o nějaký brak. ()

DAPDO

Názornej příklad toho, jak zbytečným pokračováním zkazit skvělej thriller. Příběh je slabej jak moucha, ničím zajímavej, atmosféru a napětí z prvního dílu se snaží dohnat frázema o píchání na všechny způsoby. Dávám 30% a to je ještě polovina za Sharon, na které se tady ta čtrnáctiletá pauza mezi natáčením skoro vůbec neprojevila. ()

Candyman

Dám tři, příběh není nikterak zajímavý, ale Sharon je proste Sharon a dá se na ní pořád dívat. Chtěla si prostě užít ještě jednou pořádnou dávku exibicionismu a já myslím, že se jí to parádně povedlo. ()

Louie

Tohle už ani není sexy, natož aby to někoho mohlo zajímat.... navíc vybrat ještě režiséra, kterej neumí natočit erotickou scénu..... ()

tančísvlky

no niekto tu hovorí ,že to je zlý film. Vôbec si to nemyslím ,rozhodne sa za svoje štyri hviezdičky nehanbím. David Morrissey je lepší ako Michael Douglas. Myslím ,že bolo veľmi odvážné natočiť vôbec 2,pretože to bola sebevražda po prvom diele.Režisér to zvládol so cťou,ani Sharon Stone nie je nevyrazná. Vykašlite sa na "väčšinovú verejnú mienku",je to dobrý film... ()

sanikope odpad!

Nech som sa akokoľvek snažil nedokazal som to upozerať do konca. Sharon asi musi hladovať ked sa na taketo čosi dala. ()

Menno

Základní otázka zní PROČ? Jeden z mála filmů u kterých předem víte jaká bude jeho kvalita (mizerná) a nespletete se naprosto v ničem. ()

Menja odpad!

Taký zlý film som už dávno nevidela! Sharon je vyslovene protivná a neerotická, o jej hereckom umení sa ani radšej nebudem zmieňovať. David Morrissey sa k nej ani náhodou nehodil a môj celkový dojem z neho je podobný čerstvo vygrcanému leču. Celý film mi prišiel úporný, úplne nasilu vykonštruovaný, len aby sa čo najväčšou mierou podobal na jednotku. Okrem protivnej Sharon ma najviac iritovalo to, že všetko to bolo strašne ťažko uveriteľné a vôbec som sa nemohla stotožniť s tým, že sa všetci po kontakte so Sharon začali chovať ako úplní idioti, aj napriek svojmu vzdelaniu, dlhoročným odborným skúsenostiam a zásadám. Jediným pozitívom bol David Thewlis, ale myslím, že jeho účasť na tomto filme bola asi skôr spôsobená jeho mimoriadne veľkou opicou v čase rozhodovania. Minimálne som si zobrala lesson learned: ak náhodou niekedy vznikne Basic Instinct 3, tak ten bude z mojej strany maximálne ignorovaný. ()

Tyna31

A to mělo být jako co?! Sharon je možná pořád dobrý kus ženské, je sexy, ale ne tak, jak to bylo zde myšleno. Já si celou dobu jen řikala "Co to jako je?" nebo "Trapný, trapný, trapný". Takže příště si radši pustím klasický Základní insinkt, který se liší snad ve všem. A také bych ráda podotkla nešťastný výběr hlavního "hrdiny", který byl absolutně bez charisma. ()

krizi

Zbytečně vulgární dílko, které se snaží navázat na původní Základní instinkt. Rozhovory mezi představiteli jsou někdy až neuvěřitelně hloupé a chlapi asi myslí jen koulema. Jediné plus byla Sharon Stone. Takže za Sharon 2* ()

RajAthen

Jednička měla nepopiratelný náboj, klobouk dolů, ovšem zde nic takového nalézt nelze a klobouk si tedy beru zpět. Celé to spíše působí, že božská Sharon si masíruje sebevědomí, jaké scény to ještě může točit. Mno, což o to, klobouk na půl žerdi, i by asi mohla, ovšem v takovém scénáři a poleny místo herců okolo, snaha zbytečná. Idiota jako pan "dostanu-Tě-po-sexu" těžko pohledat a vražedkyni v řadě scén našeptává oddaný scénárista, kterého si také omotala kolem prstu. Měla mít jako protihráčku nějakou tvrdou vyšetřovatelkou v penzi, to by viděla! Osobně bych dal přednost otevřenému konci z jedničky, kdy si naivnější z nás mohou představovat, že vytrvalý policista svého štěstí došel... ()

Petulka88

Veškerá animálnost jedničky je pryč. To co zbylo je jen laciné hraní si na erotiku, kdy tvůrci zřejmě doufali, že když každé třetí slovo ve filmu bude šoustat, dělat to, nebo masturbovat, tak to bude strašně sexy. Opak je pravdou, je to trapné a dělané na efekt. O nějakém napětí nemůže být ani řeč, tvůrci přicházejí každých 5 minut s nějakým zásadním zvratem, což začíná být za chvíli otravné. Jediné co tady stojí za pozornost je Sharon, která má pořád skvělou postavu. To ostatní je těžký blábol. ()

balcazar

Môj základný inštinkt vravel, že to bude slabšie ako jednotka, a vravel správne. Hoci tá pomyselná sieť postáv a vzťahov medzi nimi tvoriaca príbeh bola utkaná opäť dôkladne, ostatné stránky zaostávali. Síce Sharon Stone ako krásna a pôvabná manipulátorka nesklamala, David Morrissey nedokázal nahradiť Michaela Douglasa. Napriek tomu, že to po viacerých stránkach bolo slabšie(nádych erotična o dosť slabší), nesúhlasím s priemerným hodnotením na csfd.cz. ()

mira.l

No... kvality jedničky to nedosahuje, ale poloviční hodnocení proti ní mi přijde přece jenom malinko podhodnocené. Kolem šedesáti by si to zasloužilo. Chápu, že to mnohým připadá jako vykradená jednička, Sharon nám taky poněkud zestárla, přece jen v jednotce to byla větší kočka, i když tím nechci říct, že by to pořád nebyla krásná ženská, to vůbec ne. O tom, že celou dobu jí kouká z očí jenom to jedno, se asi ani nemá cenu zmiňovat:). Mě se na tom docela líbily takové ty náznaky lehké nejistoty, stejně jako v jedničce a především to, jak Catherine dokázala svého cvokaře totálně rozebrat až do blázince. Scénáristicky bych řek, že je to udělaný vcelku dobře. Za mě poctivé 3*. ()