Reklama

Reklama

The Last Winter

  • Island Síðasti veturinn (více)
Trailer

Obsahy(1)

Americká ropná společnost KIC Corporation, hledající nové energetické zdroje, prozkoumává oblast Northern Artic National. Po dohodě s vládou mají společně s týmem vedeným tvrdým Ed Pollackem, pracovat dva nezávislí ochránci životního prostředí, jejichž úkolem je dohlížet na společnost. Jednoho dne je nalezen jeden z členů týmu mrtvý a nahý ve sněhu mimo základnu. Jeden z ochránců životního prostředí James Hoffman má podezření, že nějaké látky (nebo virus) neznámého původu, které se ze zamrzlé země uvolňují do atmosféry způsobují halucinace a změny v chování. I přesto, že se stále více členů posádky začíná chovat podivně, velitel základny Ed Hoffmana neposlouchá a o evakuaci základny nechce ani slyšet... (Siriuss)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (84)

arie 

všechny recenze uživatele

Nevydarený pokus o psychologický horor, ktorého najväčším bremenom je nulová snaha o budovanie atmosféry. Prostredie, pripomínajúce Carpenterovu Vec a mysterióznosť, odkazujúca trebárs na Shyamalanove Znamenia sľubovali zaujímavý zážitok, lenže Fessendenova snímka na poli hororu absolútne zlyháva a za najvydarnejšie okamžiky snímky by som označil scény, keď sa film celkom zdatne snaží pôsobiť viacej ako realistická dráma než horor, lenže všetky zaujímavé scény sú vzápätí celkom úspešne zhatené nízkym rozpočtom a značne rozpačitým scenárom. Herecké obsadenie taktiež nebolo zvolené najsprávnejšie a až na neprehliadnuteľného Rona Perlmana, ktorý bol pre mňa hlavným lákadlom snímky, je zvyšok castingu úplne nezaujímavý. Last Winter je filmom, na ktorý najmä kvôli svojej nevýraznosti veľmi rýchlo zabudnete, ale treba podotknúť, že snímka mohla mať rozhodne väčšie ambície... ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Mírně ekologická agitka poukazující na blížící se nebezpečí v podobě globálního oteplování Země. Podobně jako ve sci-fi hororu The Thaw i zde máme skupinu lidí, která na chladné Aljašce - uprostřed ničeho - objeví cosi podivnýho... a rozhodně to nebude mít přátelský úmysly. Oproti výše zmiňovanýmu filmu však Last Winter hraje víc na atmosférickou strunu, napětí buduje od samého začátku a to hlavně skrz pohledy některých postav, které zaujatě sledují zasněžený horizont. Po nálezu prvních mrtvých a jediné akční scény jde však atmoška lehce do kopru, bohužel. Zprvu jen mrazivé náznaky tušeného nebezpečí se po jeho odhalení rychle mění na slabý únorový vánek, co vyšumí ještě před závěrečnými titulky. Kdyby se přitom tvůrci zuby-nehty drželi načnutého postupu a dokončili to ve tmě a bez digitálních efektů, neváhal bych jít ještě výš. Takhle jenom za tři rozmražené hvězdy. ()

Reklama

6thSun 

všechny recenze uživatele

Má to náznak atmosféry, která velmi těží z lokace, jež je pro hororový žánr jako stvořená. Základní premisa ve stylu: "lidi vymrdávali po staletí s přírodou, až se příroda emancipovala a nastal odvetný proces" je velmi aktuální, ale to zpracování, TO ZPRACOVÁNÍ! Debilní chování všech postav, plno nudnejch keců a téměř nulová akce. Tak třeba příště, jestli teda ještě vůbec přijde další zima... 35% ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Nápad filmu i plíživé provedení jeho první části se mi hodně líbilo, obzvlášť kamera a cit pro kontrast v hudbě (průlety nad zasněženou základnou za zvuku Niny Simone, zádumčivý klavírní motiv při nálézání mrtvol). Hodně sympatické je, že si film velice dlouho vystačí bez lekaček a gore efektů, ale jede si po velmi působivé linii "je to Země, která nás chce zabít". Perfektně vystavěná atmosféra se absolutně rozklíží v závěru, který podlehne touze být šokující a zároveň dát divákovi "zlo" přímo před oči. A to už vůbec nemluvím o bizarním maglajzu, který tenhle proces doprovází – v jakémsi ekologicko-mesiášském záchvatu se "Poslední zima" mění na pěkně rychlou oblevu... Přesto díky slušným hercům a solidnímu technickému provedení (včetně režie Larry Fessendena) stojí tahle eko-agitka alespoň za vidění. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Námet v pohode, prostredie taktiež OK, no veľkým mínusom The Last Winter je, že sa tu po celú dobu vlastne nedeje nič zásadné, obzvlášť napínavé či desivé. Tých záverečných cca 5 minút, počas ktorých sa film konečne trochu rozbehne na zanechanie nadpriemerného dojmu nestačí a tentokrát to nezachránil ani tradične drsňácky Ron Perlman, ktorého inak môžem... ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Umelec Brahm Revel ilustroval komixové spracovanie tohto filmu. (beso74)
  • Ve scéně u večeře týmu na stanici si indián Lee Means (Pato Hoffmann) po usednutí ke stolu začne nabírat na horní okraj prázdného talíře nejprve kukuřici. V jednom z dalších záběrů však není po kukuřici ani stopy. V této stejné scéně je chybná posloupnost i u Joanne Shenandoah (Dawn Russell), která sedí hned vedle Meanse. Nejprve má na poloprázdném talíři jen pár brambor, po velmi krátkém několikavteřinovém záběru na další postavy je však talíř naložený salátem a mrkví, přičemž brambory chybí. (Lynette)
  • Natáčení probíhalo v březnu roku 2005 na Islandu, na Aljašce a v New Yorku v USA. (Lynette)

Reklama

Reklama