V letním táboře Camp Walden se kurážná jedenáctiletá Hallie, která žije se svým otcem v Kalifornii, setká se stejně starou elegantní Annie, žijící s matkou v Londýně. Střetnou se v šermířském souboji, a když si po jeho skončení sundají přilby, zjistí, že jsou si k nerozeznání podobné. Zatímco v šermu byla úspěšnější Annie, Hallie zvítězí v partii pokeru. Přes vzájemnou nevraživost se dívky dají do řeči o svých rodičích a překvapeně zjistí, že jsou ve skutečnosti dvojčata. A když jim dojde, že ani jeden z rodičů si po rozvodu nenašel nového partnera, řeknou si dívky, že dají otce a matku opět dohromady. A protože každá z nich by ráda poznala druhého z rodičů, rozhodnou se začít tím, že si při odjezdu z tábora vymění místo. Zatímco Hallie se vydává do Anglie jako Annie, její sestra se vydává za otcem do Kalifornie. Obě dívky jsou svými nově objevenými rodiči nadšené. Jenže zatímco dojatá Hallie se seznamuje s dědečkem a matkou, představí otec Annie svou snoubenku, nafoukanou vydavatelku Meredith, které jde zjevně jen o Nickův majetek. Když dívka zjistí, že svatba se má konat už za čtrnáct dní, volá Hallie do Anglie. (TV Nova)

Psycho.R

Ano, i Lindsay bejvala roztomilá a nefetovala. A v tomhle filmu využila svůj potenciál, než ho ztratila v alkoholových dýcháncích. krátka nejlepší verze tohoto příběhu. ()

AMD.SW

Celkem zdařilé americké volné zpracování námětu knižní předlohy Luisa a Lotka, kterou jsem jako žaba taky četla. Jen oproti knize je ve filmu trochu víc "akce" a plánování ze strany děvčat. Dá se na to koukat i víckrát za sebou. ()

Kingi

Původně jsem tento film odbyl čtyrmi hvězdami, ale nedávno mi tento film připomněli v televizi, tak jsem ho zkouknul znovu. Musel jsem zvednout hodnocení, jelikož mě po tomto filmu opravdu boleli tváře, jelikož jsem se musel neustále usmívat. Ten film má své kouzlo. Scénář je opravdu propracovaný, Lindsay Lohan podala skvělý výkon, hudba byla výborně volená, takže skvěle podtrhla každou situaci a vystihovala atmosféru, střih byl parádní, dával filmu dokonalý spád a přitom film o nic neokrádal. V každém ohledu je to film, který stojí za to vidět. ()

Chip89

Tady byla ještě Lohan krásná slečna,která nefetovala a uměla hrát, pak to všechno pokazila. Ale v téhle dvojroli je úžasná. Rodinný pohodový film,který pobaví. ()

lakart

Vynikající rodinný film s dostatečně inteligentním humorem, skvělým scénářem a docela nepředvídatelným dějem. Skvěle jsem se bavil. Lindsay Lohan byla opravdu úžasná. 100% ()

neo93

Perfektní rodinná komedie, ve které v dvojroli září Lindsay Lohan. Jako kluk jsem se na film mohl dívat stále dokola. Ale i nyní je to skvělá podívaná. Stále mě baví sledovat, jak si na jednom letním dívčím táboře dvě roztomilé, hezké a téměř na chlup stejné slečny vymění své role, aby mohli poznat jednoho z rodičů, které neznají. K tomu je však nutné, aby vypadali přesně tak, jak ta druhá. A proto se v přípravě na danou roli jedna z holek (Annie) nevyhne ani střihání vlasů či propíchnutí uší, což pro ni není zrovna příjemná věc. Navíc je samozřejmě potřeba také znát všechny zvyky a poznatky o té druhé rodině. Tato první i ta navazující část, kdy rodiče i celá rodina poznává svoji "novou" dceru, jsou asi nejlepšími v celém filmu, ačkoli i další scény jsou velmi vtipné a tedy skvělé. Neutuchající zábava s dvojčaty Annie a Hallie (Hallie je asi oblíbenější) i s jejími sluhy a rodiči, která pokaždé potěší a rozveselí. ()

mira.l

Sakra jak je možný, že mi to dodneška unikalo?? Moc pěkný film, který mě bavil celou dobu. V hlavní dvojroli skvělá Lindsay Lohan, ale i ostatní se nemají za co stydět. Ty dvě hodiny utekly, ani nevím jak. ()

JamesLeon

Rodinná pohodovka s úžasnou malou Lindsay. Film jako stvořený na zatažené nedělní odpoledne, který Vám zaručeně zvedne náladu. ()

j.o.j.o.

Tenhle film mě zaujal, hlavně díky původní knize, kterou jsem četla znova a znova, a i přesto že se od ní v mnohém liší má stejně hravou a příjemnou atmosféru. ()

Izz

Jedna z dětských klasik a taky film,ve kterém je Lindsay Lohan asi nejsnesitelnější,protože jako děťátko byla ještě roztomilá.Táhnou ale hlavně charismatický Quaid a sympatická Natasha Richardson.Past na rodiče je jedním z filmů,které děti milují a jejich rodiče ničím neurazí.A jako taková je výtečná. ()

Judy24

Nemůžete ode mě čekat objektivitu, když jsem holčička, která vyrostla na té "pravé" Luise a Lotce (mluvím o knížce, jiný film jsem neviděla). Takže ať jsem se snažila, jak jsem se snažila, připadalo mi to prostě příliš "americké", příliš vyhrocené v nesprávných chvílích (viz. táborové naschvály - zejména ten se zaneřáděnou chatkou) a prostě příliš přitažené za vlasy. A nevím, nemůžu si pomoct, jakkoli byla Lindsay roztomilá, bylo by mi asi o poznání sympatičtější, kdyby hlavní role hrála dvojčata. Nemůžu dát víc, ale snažila jsem se... ()

Godhaj

,,Přestaň myslet v tak důležité chvíli na žaludek.“ Past na rodiče znám už odmala jako velmi příjemnou komedii plnou krásných písniček a vtipných momentů. A když jsem se na ní díval nyní už jako dospělý, musím uznat, že se skutečně jedná o velmi kvalitní film. Režie Nancy Meyersové je nevtíravá a skoro až neviditelná. To je však u tohoto snímku obrovský klad. Lohanová je ve své dvojroli roztomilá a jako malý jsem si myslel, že se skutečně jedná o dvojčata, podobně jako jsou Olsenky. Herci jsou do jednoho typově skvěle vybraní, např. taťka, chůva, sluha a záporačka Cruella jsou mí oblíbení. Příběh je stejně tak vtipný jako dojemný. S klidným svědomím můžu tento film doporučit jako výbornou rodinnou a dětskou komedii, u které se pobaví jak děti, tak i dospělí. ()

Alan_Shearer

Než se z Linsday stala vyfetlá a vychlastaná coura, respektive troska, tak byla vskutku roztomilou dívenkou s velkým potenciálem. Příjemná rodinná idylická komedie, která nezklame. Děj předvídatelný, ale přesto poměrně zábavný. Scény s dvojrolí vyřešeny dobře, možná pro větší dramatičnost a napětí mohla aspoň jedna z nich žít v chudších poměrech. Lepší 3* ()

Natasha Richardson podlehla zranění

Natasha Richardson podlehla zranění

19.03.2009

...které utrpěla v pondělí během lekce lyžování na začátečnickém svahu v Kanadě. Ačkoli krátce po pádu tvrdila, že je v pořádku, pracovníci lyžařského střediska naléhali, aby navštívila lékaře.… (více)