V letním táboře Camp Walden se kurážná jedenáctiletá Hallie, která žije se svým otcem v Kalifornii, setká se stejně starou elegantní Annie, žijící s matkou v Londýně. Střetnou se v šermířském souboji, a když si po jeho skončení sundají přilby, zjistí, že jsou si k nerozeznání podobné. Zatímco v šermu byla úspěšnější Annie, Hallie zvítězí v partii pokeru. Přes vzájemnou nevraživost se dívky dají do řeči o svých rodičích a překvapeně zjistí, že jsou ve skutečnosti dvojčata. A když jim dojde, že ani jeden z rodičů si po rozvodu nenašel nového partnera, řeknou si dívky, že dají otce a matku opět dohromady. A protože každá z nich by ráda poznala druhého z rodičů, rozhodnou se začít tím, že si při odjezdu z tábora vymění místo. Zatímco Hallie se vydává do Anglie jako Annie, její sestra se vydává za otcem do Kalifornie. Obě dívky jsou svými nově objevenými rodiči nadšené. Jenže zatímco dojatá Hallie se seznamuje s dědečkem a matkou, představí otec Annie svou snoubenku, nafoukanou vydavatelku Meredith, které jde zjevně jen o Nickův majetek. Když dívka zjistí, že svatba se má konat už za čtrnáct dní, volá Hallie do Anglie. (TV Nova)

peto12

Moja najoblúbnejšia komédia s Lindsay Lohan v dvojúlohe dvojčat. Soundtrack k filmu mám doma, a je úžasný. Čo dodať? Lindsay v najlepšej komédií, kedy nahrala. ()

Aljak

Taká milá príjemná rozprávka. Keby to vidím už v čase keď to bola novinka (keď som mal 10 rokov), tak to nadšenie by bolo určite väčšie - lebo presne takýto štýl filmov som vtedy veľmi obľuboval. Teraz som sa na to dal len tak náhodou, že to práve bežalo v telke - len tak, že čo to bude zač. 12-ročná Lindsay Lohan v hlavnej dvojúlohe bola fakt skvelá - kto by to bol povedal, že o pár rokov neskôr sa z tohto krehkého dievčatka stane taká hriešnica? Ale späť k filmu - dobrý námet, aj dej, občas sa aj zasmiať dalo na niektorých pasážach - no a ako inak, v tomto type filmov jedine happyend! ()

Martin741

Sympaticka mila komdia od reziserky Nensy Majers, US humor sa po dlhom case aspon trochu opat priblizil Europe, takze da sa zasmiat a Lindsay Lohan /neskor natobila aj Bobby/ a Dennis Quaid /Frequency/ to dobre tahaju. Rezia je na urovniu, takze za mna spokojnost : 66 % ()

Elyssea

Velmi milý rodinný film, který je vtipný a hlavně dobrý. Louisu a Lotku jsem četla milionkrát a miniLindsay zkrátka nemá chybu. Nikdy mi nepřestane být líto Natashy Richardson, která teď zaří jen ve filmovém nebi. S Dennisem jim to moc slušelo. :) ()

cariada

Náhodou jsem na to narazil a vydržel až do konce. Byt bylo jasný , že to musí skončit dobře jak jinak taky v takových filmech. Jinak teda musím ocenit Lindsay Lohan nebot jsem si myslel, že to hrají dvojčata a ne že ona hraje dvojroli, to opravdu klobouk dolů. ()

Streeper

Já tenhle film prostě miluju a nemůžu dát jinak než plný počet hvězd. Je to film jako pro mladé diváky, tak pro dospělé, každý si v tom něco najde. A já jej mám ráda od malička, vždycky jsem si říkala, že tyhle zrzavá dvojčata to dotáhnou ještě dál jak Olsenky, jaké bylo mé překvapení, že to Lindsay zvládla zahrát obojí sama. Troufnu si říct, že se jedná o její nejlepší roli v celé své kariéře. Příjemný pohodový film s anglickým humorem a skvělým soundtrackem. Vždy ho vidím alespoň jednou ročně, letos nevyjímaje. ()

pufina

Sakra, kam jsem si dala ty brýle? Červené označení, jako vážně a za co? Ztratila jsem 2 hodiny mého života touhle "rodinnou-komedií", která pobaví jen pár scénami a víc nabídnout nemůže. ()

laik_60

dvojčatá, a ešte k tomu identické, obľúbená to téma rozprávkárov od čias antických, veď kto by nepoznal legendu o romulusovi a removi, ci dumasovho muža s maskou, a nás - nemeckou literatúrou päťdesiatych rokov odchovaných - Lujzu a Lotku ? A práve tento príbeh je v americkom vydaní (aj keď v podaní trochu afektovanej Lindsay Lohanovej), je z tých dielok od podobných dievčatach snáď najlepšie spracovaný. Prijemné oddychové sledovanie. Možno by si ten film zaslúžil viac bodov odo mňa, ale som už predsa len na to pristarý, ale odkladám si ho pre svoje male dievčence, raz ich poteší, minimálne mozno tak ako kedysi mňa jeho knižná podoba. ()

Juto

Máme tu ľahký, zábavný, optimistický a dojemný film, povýšený vtipným a svižným scenárom, šikovnou réžiou, nádhernou scenériou, sviežim soundtrackom a samozrejme dobrými hereckými výkonmi. 6/10 ()

zette

Trochu kycovite, jako ostatne skoro vsechno z produkce Walta Disneye, presto dobre koukatelne. Urcite jeden z tech lepsich filmu pro celou rodinu. Lindsay Lohan ve sve dvojroli uspela. ()

Jim_Beam

Pohodovej film... Sice se třeba najdou lidi, který ho zkritizujou pro jeho předvídatelnost, typicky americkej happy end a spoustu dalších věcí, který mě u většiny filmů taky vaděj, ale tady mě je to putna... Prostě 4* už jen kvůli tomu, že jsem se u toho celou dobu nablble culil... ()

KajusaK

Velice pěkná komedie ve které mi snad jako jediné nevadilo L. Lohan .. Perfektně promyšlené .. 4* a velmi silný emoc. zážitek. ()

otík

Příjemná prázdninová podívaná především pro mladší publikum o dvojčatech, které se svým od sebe vzdáleným rodičům přemění a pokusí se je dostat zpět. Pěkně jsou tu ukázána obě děvčata jako dva typy dívek a také rodinné vztahy jsou zdůrazněny jako velmi důležité. Poučná i zábavná rozumná podívaná. ()

dr.fish

Velice slibný začátek kariéry. Lindsay ve dvojroli skutečně válí. Přes dementní rozjezd nakonec velmi dobrá rodinná komedie. Bavil jsem se výborně, oddechovka jak má být. Druhý nejlepší film Lindsay Lohan (po Freaky friday). 80% ()

vesper001

Světe div se, existuje na tobě rodinný film s Dennisem Quaidem a hned dvěma dětskými hrdinkami, který mě NEŠTVE! Dokonce jsem se u něj bavila. Předlohu Ericha Kästnera mám ráda, a scénář, hudba a zvlášť casting se povedl: Lindsay Lohan je roztomilá na druhou, zlatokopka Meredith správná piraňa a mamka Elizabeth mi připomínala Emmu Thompson. Vidět víc takových rodinných filmů a možná by se ze mě dokonce stal rodinný typ. ()

Natasha Richardson podlehla zranění

Natasha Richardson podlehla zranění

19.03.2009

...které utrpěla v pondělí během lekce lyžování na začátečnickém svahu v Kanadě. Ačkoli krátce po pádu tvrdila, že je v pořádku, pracovníci lyžařského střediska naléhali, aby navštívila lékaře.… (více)