V letním táboře Camp Walden se kurážná jedenáctiletá Hallie, která žije se svým otcem v Kalifornii, setká se stejně starou elegantní Annie, žijící s matkou v Londýně. Střetnou se v šermířském souboji, a když si po jeho skončení sundají přilby, zjistí, že jsou si k nerozeznání podobné. Zatímco v šermu byla úspěšnější Annie, Hallie zvítězí v partii pokeru. Přes vzájemnou nevraživost se dívky dají do řeči o svých rodičích a překvapeně zjistí, že jsou ve skutečnosti dvojčata. A když jim dojde, že ani jeden z rodičů si po rozvodu nenašel nového partnera, řeknou si dívky, že dají otce a matku opět dohromady. A protože každá z nich by ráda poznala druhého z rodičů, rozhodnou se začít tím, že si při odjezdu z tábora vymění místo. Zatímco Hallie se vydává do Anglie jako Annie, její sestra se vydává za otcem do Kalifornie. Obě dívky jsou svými nově objevenými rodiči nadšené. Jenže zatímco dojatá Hallie se seznamuje s dědečkem a matkou, představí otec Annie svou snoubenku, nafoukanou vydavatelku Meredith, které jde zjevně jen o Nickův majetek. Když dívka zjistí, že svatba se má konat už za čtrnáct dní, volá Hallie do Anglie. (TV Nova)

Ethano

Vcelku průměrná rodinná komedie, která mě nejvíc překvapila až při záverečných titulcích, kdy jsem po dvou hodinách nicnetušení zjistil, že obě postavy dvojčat hraje jen jedna herečka. ()

tereza.s

Jak už jsem jednou řekla, nemám jí ráda a vidět jí dvakrát, už vůbec žádný zázrak. I když musím uznat, že tu bohatší dcerunku hrála vtipně. Kde to asi vzala že? A Louisu a Lotku mám opravdu radši v originále. Americká verze mě moc nezaujala. ()

Verunka84

Miluju tenhle film, Nathasha Richardson a Dennis Quaid jsou krásný pár a je to z doby, kdy Lindsey Lohan ještě hrála a nechodila zfetovaná po večírcích. Několik nezapomenutelných hlášek a scének (hlavně z výletu do hor). Prostě klasika, kterou nelze popřít. ()

Dawe_Holi

Když sem byl malý, tak jsem ho měl velice rád, ale je to jen další tuctová americká komedie, kvalit Sám doma, to rozhodně nedosahuje. ()

MeGab

Když srovnám tady ten přeslazenej cumel s německými verzemi z let 1950 a 1994, je tahle právě tou suverénně nejhorší. Ale neznamená to, že by to bez toho srovnání nebyl relativně dobrý film. ()

Renie42

Film, ve kterým Lindsay Lohan nebyla ta protivná sprostá holka, kde byla ta správňácká dětská hvězda, která zdařile zvládla zahrát dvojroli. ()

Kubi21

Povedený remake filmu ze šedesátých let, který byl americkou variací na Luisu a Lotku. Je to milé, příjemné a vtipné. I když už zde se projevuje nešvar všech filmů Nancy Meyers a to příšerná zdlouhavost a natahovaná stopáž. Tady to jde ale přežít. ()

Katte

Krásná komedie a nějaká ta romantika ke konci :) Film s plno nápady a vtipnými scénami a také film, kde je Lindsay Lohan dokonalá a to dokonce ve dvojroli. ()

Boudyy

Mladá Lindsay Lohan je skutečně klenotem zabudovaným v tomto filmu a svou dvojroli zvládla náramně. Scénář sice není nic extra, ale kvůli příjemnému hereckému obsazení to vážně nevadí a film i přes svou délku odsýpá celkem rychle. Knihu jsem sice nečetl (i když je asi dost známá), ale můžu říct, že bych si jí s chutí přečetl, kdybych měl tu možnost. No, celkově dost na úrovni. Silvestri se soundtrackem taky nezklamal. Já snad nemám žádnou výtku! To je vážně neuvěřitellné. Takže pět hvězd. ()

Cnelka

Takhle má vypadat rodinný film! Mám pro něj slabost a dokonce jsem o něj párkrát psal i slohovou práci ve škole - zkrátka to ve mě něco nechalo :) ()

Syna.1990

V žánru "rodinná komedie" u mě tento film patří na nejvyšší příčky. Vtipné, milé, roztomilé, odpočinkové a řekl bych bezchybné .. Nancy Meyers je prostě klasa v komediálním žánru. ()

kaktusacek13

Zajímavý nápad, krásné prostředí, má to vtip a výkony herců taky nejsou špatné. Takže pro mě asi 90%. Komedie nejen pro děti, u které se pobaví celá rodina. ()

Guran

Daĺší film z mé nostalgie. Sympatický Denis Quaid, pěkná Natasha Richardson a 11ti letá Lindsay Lohan. Moc pěkný rodinný film. ()

borohub

Příšerně sentimentální a infantilní, prezentuje se to ale jako rodinný film a rodinný film to rozhodně je, sice se opakuji ale když to porovnám s tím co se točí teď za rodinné filmy tak tohle je oproti tomu skvělé. Docela dobře zahrané, vtipný nápad, sympatické postavy, dokonce i zlá macecha připomíná cruellu ze 101 dalmatinů. Takže kdo má rád sentimentální a romantické filmy tak tohle doporučuji. Má to i ten správný happy end. 75% ()

Tominni

Povedená rodinná komedie o dvojčatech, která se poznají teprve v jedenácti letech na táboře. Jedna vyrůstá se svým tátou v Kalifornii a druhá se svojí mámou v Londýně a tak se rozhodnou, že se vymění........ Nadprůměrná rodinná romantická komedie s vynikající mladou Lindsay Lohan. ()

MirkaP

První část (dění na táboře) mě strašně nudila, div jsem to nevypnula. Pak jsem se docela bavila piklením sester a dalších členů rodiny. Ráda jsem si připomněla krásnou nebohou N. Richardson ()

PlayEasy

Jak již napsal golfista tohle je opravdu výborný "rodinný" film, který jsme plnými doušky hltali a jenom jsme celou dobu fandili dvojčatům (skvělá Lindsay Lohan!) aby se jim to vyvedlo a u naschválů, které dělali Meredith jsme chytali záchvaty smíchu. Prostě tohle se skvěle vyvedlo a u nás je to tak 4 a 1/2*, ale když jsme si vzpomněli jak nám to zpříjemnilo večer tak těch 5* teda dáme a s chutí! 85% ()

JosefTomas

Možná má film trochu delší délku, než jaký by měl mít komedie, ale rozhodně je kvalitou velmi obstojný. Efekty přímo úchvatný a herecky skvěle vybraný. Lindsay se skvěle role ujmula a jako rodinný film, který vás zabaví na jedno odpoledne, tak mohu jen doporučit. ()

Natasha Richardson podlehla zranění

Natasha Richardson podlehla zranění

19.03.2009

...které utrpěla v pondělí během lekce lyžování na začátečnickém svahu v Kanadě. Ačkoli krátce po pádu tvrdila, že je v pořádku, pracovníci lyžařského střediska naléhali, aby navštívila lékaře.… (více)