Mladá včela jménem Barry se nechce bezmyšlenkovitě zapojit do pracovního procesu. Když vylétne z úlu a rozhlédne se po světě, zamiluje se do sympatické květinářky Vanessy. S její pomocí zažaluje u soudu lidské firmy za vykořisťování, ale po vyhraném procesu musí napravit důsledky obousečného vítězství. (HBO Europe)

Terva

Včela vždycky v čele............ Ke zrodu Pana Včelky došlo náhodou, během přátelské večeře Jerryho Seinfelda se zakladatelem Studia DreamWorks Stevenem Spielbergem, na níž Seinfeld plácnul, že by rád natočil film o včelách. "Vždycky mi přišlo úžasné, že obyčejní brouci dokážou vyrábět tak úžasnou věc, jakou je med," říká Seinfeld. "Nikdy mě ale nenapadlo, že si se Stevenem a Jeffreym Katzenbergem (spoluvlastník DreamWorks) tak rychle plácneme ve chvíli, kdy jim dám pouhý název bez příběhu." Když si uvědomil, že lidstvo parazituje na včelí práci, měl hotovou kostru, na kterou už prý snadno nabaloval jednotlivé situace a gagy, jimiž se Pan Včelka přímo hemží. Ostatně ho stvořil talentovaný komik. Zdá se, že Mája dostala skvělého bratříčka. Scénář : Spike Feresten, Barry Marder, Andy Robin a Jerry Seinfeld. Hudba : Rupert Gregson-Williams. LOGICKÁ CHYBA - Když Barry stíhá auto, jedoucí na včelí farmu, má co dělat aby to auto dohonil. Když Barry letí v letadle zpět do NY, tak mu přiletí na pomoc jeho kamarádi z úlu. Letadlo letí rychleji než auto, tak jak to, že auto tak tak nedohoní a letadlo ano? CITÁT - Páni, tolik bzučení kvůli pár dnům učení. ()

tomeš

Takovou medovou jízdu New York jestě nezažil. Jednoznačně jeden z nejlepších animáků poslední doby, hlavně díky námětu, který nabízí mnoho příležitostí k humorným situacím, jež autoři bohatě využívají. Navrch jde o geniální sociální sondu do moderní doby, pro jejíž ocenění je ale třeba znalost amerických reálií a originálního znění, jehož téměř britská ironie a zlehčovaný americký patos vykouzlí (spolu s výbornými hlasy, poctivou hudbou a s poměrně zdařilou animací) skvělou zábavu na nedělní odpoledne. Nezapomenutelné scény jsou Larry King, přistání jumba, Italian Vogue, Ray Liotta, atd atd. Nominaci na Zlatý Globus si Bee Movie zasloužil. ()

joehot

Vtipy a narážky dobrý, včelí "mytologie" náležitě vytěžena (nebo vypylována?), základní myšlenka předat dětem info o důležitosti včelstev fajn. Příběh o tom, že jedinec systém nezlomí, ale musí se mu přizpůsobit, ten už mi voní méně. ()

liquido26

Zase to samé animákové klišé o jedinci, který se vymyká a snaží se změnit svůj osud, ale tohle bylo místama tak neskutečně blbý a absurdní, až mi to přišlo super :-) ()

corpsy

Hlášky pre mňa spravili z tohto ináč priemerného animáku nadpriemernú záležitosť. Detičkám to zrejme dochádzať nebude, ale dospelákom sa pery budú vynímať nahor určite často. Každopádne pre deťúrence sú tu fackovacie scény a rôzne pády. Inteligentný humor je pre nich ešte predsa len vzdialenou rozprávkou. ()

El Pistolero

Naprostý úlet ze strany DreamWorks. Začátek v úlu a následné vylétnutí z něj ještě vypadá docela dobře, některé hlášky fungují...ale pak se to zvrhne v soudní proces, kdy včely žalují lidstvo za vykořisťování. A to už se skoro nedá vydržet. ()

spaceboyCZ

Tak tohle se s Ratatouillem neda srovnavat. Zatimco ten je skvostem jak po strance pribehove, tak take vtipne, Pan Vcelka mu nesaha ani po paty. Branice zustava az na dva svetle momenty v klidu od pocatku do konce, misty je film az prilis utahany, ukecany a nudny. A navic, kdyz uz i muj desetilety bracha v pulce filmu rekne, ze chce z kina odejit, tak to uz je co rict... ()

Philippa

Já nevím.....ptala jsem se na názor toho co jsme byli spolu v kině (je mu 8 let) a tvrdil ,že je to ještě lepší než kuchař Remy a taky ,že už nikdy neplácne ani komára:-).Takže berte to asi tak,že ten film a to poučení je určeno pro jiné věkové kategorie.....mně se Ratatouille líbil víc. ()

Kryton

Po delší době příjemně zábavný (hlavně pro dospělé) oddechový animák. Animace v celku ušla a příběh je dosti jednoduchý. Není to prostě PIXARovka ;-) . To vynahrazuje množství hlášek a situačních gagů. Začatek filmu je našlapaný jak má a zrovna , když to má gradovat dostane film jeden , ale za to pořadný kopanec do břicha. Soudnický tah nebyl štastnou volbou a vsuvkou. Jedna se pak o jediné hluché místo . O to daleko větší! Myslím , že tvurcum to taky došlo a tak dusledek tohoto soudu je katastrofální i pro svět ve filmu. Když se odmyslí toto , tak opravdu máte pred sebou sprš hlášek a scén , které Seinfeld a tvurci opravdu směrovali na dospělé. Př. u včelí verze Larryho Kinga popisu náš hrdina , že ve světě lidí má svuj protějšek. Dětem smysl unikne. Rozhodně tomu dávám **** , protože pohledem dospělého je to ryze hláškový animák. Příběhem a animací se nerovná PIXARu, ale Seinfeld je prostě KOMIK. ()

yakoob

Trošku ujetý příběh, ale i v tomto animáku si člověk zapamatuje takové hefty, že se mu pořád dokola připomínají...Neviděl jsem Bee Movie v originálním znění ani s českým dabingem, ale na polský dabing si stěžovat nemůžu (tak jako u Shreka)... ()

ledzepfan

Možná právě proto, že jde o "tuctovku", která si na nic moc nehraje, nesnaží se ohromovat velkým, srdcerycvným příběhem a cílem je opravdu spíše jen chytře pobavit-mi to překvapivě sedlo.... O žádný zázrak se nejedná ale na těch cca 70% bych to viděl s klidem. ()

themic

Tohle se řadí mezi ty příjemné a snesitelné animované oddychovky. Příběh docela vtipný, žel někdy je to až moc přitažené za vlasy a ty postavičky nebyli moc originální. Občas se i člověk zasměje nějakým těm vtipům, kterých tam je jen po skromnu. Film jde, není to úplně nejhorší. Zpracování se taky docela povedlo, nejlepší tam byl Sting.:) Animovaný B-film jak už tu někteří psali, prostě průměr. Hodnotím 55% ()

fcreading

Další animak tentokrát Pán Včielka. Od začiatku po 25 minútu to nudí ale sa to zvrhne a už to vyzerá dobre. Je to skor pre deti do 13 rokov čo sa mi nepáčilo bolo ked stále tá včielka lietala stále sem a tam a keď to dali na súd stým medom to už bolo niečo. Forky tu sú ale to ani len nestačí ajtak stále najlepšia rozprávka premňa zostáva Ratatoiulle a Wall-E to mu sa nič nevyrovná ale ako pohodovka na jeden krát to úplne stačí :D. ()

verbst

Dost dobrý. Něco tak ztřeštěnýho se jen tak nevidí... Jen je pravda, že ten cz dabing to docela ubíjí. Krásných 80% ()

Adman

Snad ne, nevěřím vlastním očím a vlastní duši. Film si mě získal! Naprotsto mě odzbrojil dětský smích, který se ozýval ze sedaček všude okolo. Po 5 minutách jsem byl v ději až po uši a nemohl jsem se z něj vyhrabat. Včelí hlody nebraly konců příběh stále gradoval, malebné přostředí z animátorských představ a do toho náš hrdina Barry B. Benson. Ničeho se nebojí a bojuje za spravedlnost. Fešák, kabrňák a hlavní postavička jak má být. ()

havLord

Kdyby kvůli ničemu jinýmu, tak kvůli tomuhle filmu se doporučuju zlejt jak doga a následující ráno si ho pustit ke kocovině. LUXUS ()

ivishka

Pana Včelku jsem viděla hned několikrát a dost se mi líbil. Zajímavý nápad - mluvící včelky si žijí svůj produktivní život a shodou okolností se jedna dostane do světa lidí a spřátelí se s květinářkou - přichází tak na kloub celému procesu, který obnáší výrobu medu apod..Soud byl hodně zajímavý a nápaditý. Pravda, že animace mohla být lepší, ale mě to stačilo. Rozhodně lepší než Kung fu panda nebo Astro boy a jiné... ()

sta

hmm... nemyslel jsem si, že v dětských filmech někdy uvidím náznak mezidruhové lásky, natož mezi včelou a člověkem.. nechci vědět, v co vyrostou děti odkojené podobnými animáči, ale úlet to celkem byl ()

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány