Babylon 5: Řeka duší (TV film)

Babylon 5: The River of Souls

Drama / Sci-Fi

USA, 1998, 89 min

Janet Greek

Fred V. Murphy
  • Dan9K

V podstatě úplně stejně výrazné zápory jako u Třetího prostoru, jen tohle je díky dialogům krapet zábavnější podívaná, s docela dobrým námětem, který byl ale zpracován bídně, komorně a se zbytečným důrazem na nedůležité části příběhu. Tenhle film mohl být uveden už tuplem v samotném seriálu jako rozvinutí jedné z raných epizod první série, i když pokud film srovnám se seriálem, je prostě horší. Děj by splňoval pouze úlohu vatového dílu, který zdržuje od hlavní zápletky. "Film" táhne celkem překvapivě kapitánka Lochley, narozdíl od Třetího prostoru, který netáhl nikdo a je rovněž zajímavější časové zasazení příběhu, které se odehrává rok po seriálu (datum uvedené v oficiální textu distributora je mimózní), ačkoliv by se mohl odehrávat úplně jindy a bylo by to fuk (jen by zmizelo pár zábavných narážek v úvodu). Co se týče efektů, zdály se mi tentokrát lepší, asi je to tím, že již nejsou tak přesvětlené. Jinak je to nejspíš výjimečný Babylon film v tom, že se tvůrcům podařilo sehnat takovou hvězdu (Martin Sheen), ale pod vrstvou make-upu stejně nebyla moc poznat.(1.7.2010)

Už ne tak dobré jako In the beginning, ale pořád slušné pokoukáníčko, které je tentokráte spíše jako jedna prodloužená seriálová epizoda, než plnhodnotný film. Ale co naplat, když se na to stále dobře kouká.(24.9.2011)

Další nezapomenutelné scífko z prostředí krásné vesmírné stanice Babylon 5. Na výsost zábavná a napínavá podívaná potěší i člověka nepolíbeného původním seriálem (třeba mě). Začátek, dobrodružně a strašidelně laděný mě nadchl a u zápletky s holobordelem jsem se zase pobavil. Jsou tu skvělé herecké výkony a postavy, první zastupují hlavně Ian McShane a Martin Sheen (poznal jsem ho :D), druhou zase kapitánka stanice a náš starý známý Garibaldi, který bodoval. Druhý B5 film mě bavil o hodně víc než Třetí prostor, ale v druhé polovině se to zlomilo a Řeka duší se dostala na úroveň svého předchůdce. Výborné triky, vynikající zápletka, postavy, obsazení i finále. Babylon 5 se prochází těmi nejlepšími filmovými žánry a opět nám připravil bezvadnou podívanou. Sci-fi jak má být, opravdu potěšující po technické stránce i žánrové. 80%. /7.6.2013 - Po druhém zkouknutí bych tomu rád dal pět hvězd. Bavilo mě všechno - zápletka (a tipněte si, která víc), herci a vtip. Rozhodně o stupínek lepší než Třetí prostor./(8.11.2012)

Sledoval se lépe než Třetí prostor, ale platí totéž co pro něj, klidně to mohl být jeden díl seriálu (dalo by se ubrat to mi věřte), ale musel by se odehrávat dříve než je zde zasazen - odehrává se po páté řadě a rok zde uveden od distributora je špatný, neboť v samotném filmu se dozvíte, který přesně je rok. Každopádně film nenudí, námět je dobrý a kapitánka to táhne nejvíc (v seriálu neměla tolik prostoru a navíc zdatnou konkurenci, tu je pouze Garibaldi) a holobordel pobavil, ale kdyby nebyl, tak by to stačilo na tu zmíněnou jednu epizodu.(28.10.2016)

Babylon 5 je čím dál lepší jen nechápu proč ho galaxie přestala dávat...(20.3.2005)