Final Fantasy VII: Advent Children

• Japonsko Final Fantasy VII: Advent Children (více)

Dva roky uplynuly od chvíle, kdy se trosky Midgaru staly svědectvím obětí přineseným za nastolení míru. Svět však bude brzy čelit nové hrozbě. Rychle se šíří záhadná choroba. Staří nepřátelé jsou znovu na nohou. A Cloud, který opustil život hrdiny a chtěl žít v samotě, se jim musí ještě jednou postavit...

Velkolepý celovečerní film zpracovaný s absolutním mistrovstvím! Film je pokračováním dějové linie mimořádně úspěšné hry Final Fantasy VII pro PlayStation. (oficiální text distributora)

Mi Nü-Chai

Naprosté, dokonalé & drtivé vítězství formy nad obsahem. K čertu s konsistencí, do pekel s dějem, tohle je visuální obžerství přímo nezemského typu. A Sephiroth! Zde ode mne vskutku nelze očekávat sebemenší objektivitu (ne že by to jindy šlo). Jen mě mrzí, že v Advent Children zprznili One-Winged Angel kytarami, originál je mnohem lepší. ()

HAL

Příběh byl pro mě, jakožto člověka který nehrál ani jednu Final Fantasy hru, sice napoprvé docela zmatený, ale faktem je že o něj vůbec nejde. Hlavní jsou tady skvělé akční scény zabírající takřka celý film a úchvatné vizuální zpracování, které překonává všechno co jsem kdy v počítačové animaci viděl. ()

Anderton

Pri tomto filme som sa cítil, ako keď pustíte dôchodkyni celú sériu Saw. Nevedel som kdo som, čo som, kde som, či pozerám film, či náhodou nespím....directors cut by bol pre mňa čistým utrpením. ()

Fingon

Největším problémem FF7 Advent children je to, že je natočen výhradně pro fanoušky hry. Animace je úžasná, hudba až na jednu jedinou výjimku taky. Jenže pokud se nechytáte, požitek je daleko menší než by mohl být. ()

predators

6.7.2009 Final Fantasy VII Complete Je velká škoda, že se do oběhu neuvolnila hned tato verze, která je o půl hodiny delší a především se více zaměřuje na příběh, který tím pádem pro neznalé, dává konečně smysl. A... a ... ještě jsem chtěl popsat pocity, které ve mně tento film vyvolal, ale nejde to... :-( Jinak, jednoznačně nejlepší animák, který jsem viděl... Někdy v 2007... Je až s podivem, jak dobré hodnocení se tomuto snímku dostává. Perfektní audio-vizuální zpracování jistě hraje svoji roli, ale pro mě je zde ještě jeden faktor. Nostalgický. A myslím, že většina pětkařů tady mi dá za pravdu. Vzpomínám, když jsem před několika lety proškvařil stejnojmennou gamesu a to je přesně ten důvod mého nadšení. Ach ty vzpomínky... 100% ()

klerik

AKIRA+VAMPIRE HUNTER D: BLOODLUST Fantastická nakladačka tak trochu komikosvého razenia so super hudbou, animáciou a primeranou japonskou filozofiou. Asi v polke síce film rezignuje na príbeh, ale akcia je príliš nadupaná, aby ma to pripravilo o skvelý zážitok. Úderná "odpoveď" na priemerné FF:Esencia života... ()

Chrustyn

Vizuálně úchvatná ale pro lidi nepolíbené videoherní předlouhou velice složitá a zmatená podívaná. A jelikož do této skupiny patřím i já opravdu jsem takřka celý film nechápal co se děje. Ale koukalo se na to dobře. ()

mcb

Pastva pro oči, trýzeň pro duši. Vizuálně promakané dílo, které ovšem neznalého FF diváka unudí skoro až ke spánku. Kdyby byl celý film jeden dlouhý souboj (viz poslední půlhodinka), neváhal bych zvednout. Takhle jen lepší 3*. Z filmu jsem si totiž neodnesl vůbec nic, jen totální chaos. Stále to totiž nepřebíjí pocit, že se díváme na dlouhé in-game video, než na ucelený film. ()

HellFire

Jak hodnotit film, ve kterém se pořád mluví o nějakých postavách, o nichž nemám ani ponětí a scény se tu mění jak na běžícím páse, někdy jedna ve zcela odlišnou a nesouvisející. Není to ale chyba filmu, jako neznalost vesmíru Final Fantasy. ()

Hogun

Z grafického a hudobného hľadiska geniálne prepracované demo ku hre FF. Keďže sa nerátam medzi FF pozitív, celé mi to pripadalo ako chaotický a nesúrodý sled udalostí s kŕčovitými dialógmi a prvoplánovým záverom, ale schované za naozaj nádhernú grafiku. 6/10 ()

becki_tu

Výborná hi-tech animace, luxusní akční souboje hlavních hrdinů, perfektní instrumentálně-rockový soundtrack, ale jakožto divák, který nezná mytologii Final Fantasy, jsem se občas v příběhu ztrácel. Z tohoto pohledu byla Esence života o něco stravitelnější. 70% ()

prome

Už Final Fantasy: The Spirits Within mě dostal. Tenhle film se mi líbil, i přestože jsem občas nechápal o co jde, co se děje a chvílemi jsem se ztrácel v příběhu, ale vůbec mi to nevadilo, abych si to nevychutnal plnými doušky, zvláště audiovizuální zpracování. Usoudil jsem totiž, že snímek je určen skalním fanouškům této herní série, kterou jsem nikdy nehrál.protože jsem nikdy nehrál žádný díl téhle herní série. ()

6thSun

Nejsem hráč tohoto RPG, takže co se týká děje, čuměl jsem na to jako panna na penis, vizuál ovšem fantastickej a bejt fanoušek, asi si z toho urvu radostí límec! ()

Vesman

Hru Final Fantasy VII jsem nehrál a z příběhu jsem znal jen základní rysy, takže z Advent Children jsem si musel užívat hlavně špičkovou počítačovou animaci, která v dnešní době skutečně nemá obdoby. Jak už jsem napsal, příběh byl pro mě dost nepochopitelný, ovšem vše nahrazovalo vizuální zpracování a přehršel akčních scén, z nichž bych vyzdvihnul především závěrečný souboj, který stojí skutečně za to. K tomu zní kvalitní hudba od Nobua Uematsa, převzatá z herní série a máme z toho velmi dobrou zábavu za 4*. ()

Terva

Věnováno všem, kteří kdysi milovali svět. Film nevyšel v Českém dabingu a výrobce titulků Pejin@lumini je věnuje všem příznivcům Final fantasy. Příběh začíná o 498 let dříve. CITÁT - Proud života - proud, který vládne životu na všech planetách....... Hned úvodní honička na motorkách ve 3 minutě je hodně nepřirozená. Co by divák nestrávil v hraném filmu, to nahradí kresba. Honička je nepřirozená a těžko uvěřitelná. Hudba byla chvilkama velmi povedená, jen hra na klavír byla příšerná a rušivá. Střih je také přehnaný. Proč musí být v kresleném filmu takové množství zmateného střihu? CITÁT - Fakt jen samý bla, bla, bla........ ()

corpsy

Ten pravý Final Fantasy. Mágia, draci, nadživotný hrdinovia a záporáci. Vizuálna bomba, ktorá mohla mať ešte emotívnejší dej. Japonci ho predsa vedia. ()

PauloZ

Příběh je rozbitý, ale to podání, efekty a ultraskvělá akční adrenalinová nálož, to je důvod proč pálím 5*. Pamatuju si to jak dnes, když jsem to v roce 2006 viděl a byl jsem z toho totálně odpálený. ()

yakoob

Název akorát pro mne...Konec mé fantazie....Final Fantasy jsem viděl poprvé, ale bojím se, že asi naposled...Sice na druhou stranu smekám klobouk před zvláštní animační technikou kamery, ale já jsem se totiž vůbec nemohl jaksi dostat do toho příběhu...Ač jsem se snažil jak jsem mohl...To bude asi tím, že jsem hru nikdy nehrál a neviděl před tím jiný díl...Tak jsem jenom koukal a kochal jsem se soudtrackem... ()