Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

JoKKeR

Slabší odvar Dokonalého triku ale i presto velmi kvalitní počin:-) takové filmy zbožnuju a tenhle zajisté už taky.. ()

gpx

Film zajímavý především dojmem, který vzbuzují efekty použité při vystoupeních hlavního iluzionisty. Jinak celkem prostý příběh s naivním vyústěním. ()

yarghoul

Celou dobu jsem si myslela, že přesně vím, jaký ten závěrečný trik bude. A ono ne. A to je dobře. Tajemné kulisy Prahy a kouzelný Edward Norton mě přesvědčili, že některým kouzlům věřit můžu, protože chci. ()

Romeo a Julie v novém Hávu, že? Ne, ty 4 hvězdičky vážně nedávám za pointu, ale za to zpracování a omáčku okolo, vyšetřujícího policistu, za uvaděče v divadle, kouzelné triky, za Prahu a Brno v postřehnutelných rolích, za koukatelnost a za to, že mne to neuspávalo. ()

john986

Podobne jako Dokonalej trik mne Iluzionista svym popisem nejak nezaujal, ale pro Nortona mam slabost, tak sem se odhodlal ho shlidnout. Rozhodne sem nebyl zklamanej. Prijemnej a naivni pribeh, kterej me zaujal, navic mam rad prekvapka na zaver... ()

wellbloud

Celý film jsem přemýšlel jak se mi to vlastně líbí. A pořád jsem si říkal, je to dobrý, ale něco tomu chybí. Film skoro končil a já jsem byl celkem zklamanej, ale posledních 5 minut to zachránilo. Už jsem nedoufal v nic tak převratnýho, ale stalo se. Bohudík. Přesně to tomu celou dobu chybělo, naprosto elegantní zakončení. 90 % ()

aannemer

Až na pár historických nesmyslů docela slušnej biják. Po druhém zkouknutí přidávám čtvrtou hvězdu. Norton má charisma, o tom není sporu. ()

StrixCZ

Nemám co vytknout - pro mě naprosto výborná záležitost. Ještě jsem nezažil film, který by takovým způsobem získal v posledních minutách úplně nový rozměr (což ale naštěstí ani zdaleka neznamená, že bych se zbytek filmu nudil). Velmi silně na mě zapůsobil také motiv odhodlání a trpělivosti hlavního hrdiny, díky kterým dokázal víc, než by kdo hádal. Navíc ta podmanivá atmosféra (jestli tohle je kýč, co je potom např. Titanic??? :o) ) - nemůžu jinak než za pět. Neil Burger je opravdu Iluzionista... ()

K.O.vi

Interiéry se natáčely mj. v Malém sále Táborského divadla, tedy na stejných prknech jako pořad "Možná přijde i kouzelník"... jak trefné! Kouzelník přišel (resp. přiletěl) cca po 20 letech až z Hollywoodu :-) ()

Misterioso

Prachbídná romantická báchorka zaobalená do rádoby mysteriózního hávu. Dobrá hudba, skvělý Paul Giamatti a Čechy jsou jen malými klady, které tenhle film nabízí v porovnání se zbytkem. Laciný příběh, televizní vzhled, nudné pasáže (a že jich není málo), chabá Jessica Biel (nějaký půvab nebo tak něco absolutně absentovalo). Film tak nanejvýš na jedno zhlédnutí, i když po závěrečné pointě (která trochu ozvláštnila tenhle jinak hodně průměrný film), bych snad i jakousi zvědavost pustit si tenhle film znovu měl, jen abych se mohl trochu pošťourat v tom, kolik děr tohle rozuzlení vlastně má. Hodnocení na IMDb těžce mimo mísu, za mě slabé tři hvězdičky. ()

pallladin

Není to vůbec špatný film, ale když už od půlky víte jak to dopadne a jenom čekáte na nějaké rozuzlení, ke kterému ten film dospěje taky dost zvláštní cestou nemůžu tomu dát víc jak *** ()

veverysiak

Tajmstvo úspechu predchodcov Davida Copperfielda je zahalené rúškom mystiky a spirituality z viacerých objektívnych dôvodov, ktoré tu pre nedostatok miesta radšej opomeniem, ničmenej práve v tom pláštiku je zakopaný pes úspešnosti príbehov zo života skutočných či imaginárnych starých kúzelníkov, na toto sa tiež pozerá veľmi dobre a ani nevadí, že je to miestami predvídateľné, čo by sa pri kúzelníkoch inak netolerovalo, lenže ťažisko tohoto príbehu nie je v exhibícii trikov, a tak mám vážnejšie výhrady akurát k hlavnej predstaviteľke, režisér s kastingom si mohli dať väčšiu námahu pri jej výbere, Jessica je síce štramanda, ale to je asi tak všetko, takže 80%. ()

MrLinhy

Takový průměrný mysteriozní film, který svým koncem nebere dech, ale má celkem zajímavý námět ;) Na Dokonalý trik to rozhodně nemá :) ()

Kozlowski8

Začínají běžet titulky, doprovázené krásnou hudbou, po jejich skončení se objeví můj oblíbenec Edward Norton a začíná se rozbíhat působivý příběh z působivého prostředí staré Vídně. Sedím v křesle jako přibitý a soustředěně vstřebávám první minuty... Postupně však moje soustředěnost a nadšení ustupují s tím, jak se příběh pozvolna dostává z lehce tajemné, dramatické a přiměřeně mysteriózní roviny do roviny silně neuvěřitelné pohádky bez nápadu... A já jsem po tom velkém těšení a nadějném začátku slušně zklamán. A můj favorit Edward? Ani ten mé pocity zklamání příliš nespravil. A už raději končím, nebo si rozmyslím i tu třetí hvězdičku. ()

kacer4

Celkom fajn film. Ale je ta množstvo prehnaných trikov, ktoré sú ďaleko za hranicou fantázie. No či exteriéry alebo kulisy boli úžasné. Herecké výkony priemerné. Hlavnú úlohu mal Uhl, nie Eisenheim. ()

Zirael

Iluzionista je přesně ten typ filmu, po kterém by ani pes neštěkl, kdyby neměl tu krásnou a tajemnou atmosféru konce předminulého století. Tím pozitiva končí. Norton je tady naprosto nezajímavý, zápletka plytká. Do konce jsem to nějak nezvládla, iluzionista není dostatečně silný materiál, aby mě v pozdní podvečer udržel při vědomí. ()

fafejt001

SOLIDNÍ ZÁPLETKA , NAPĚTÍ , STRHUJÍCÍ ZÁVĚREČNÉ OSVĚTLENÍ ZÁPLETKY , DOBOVÉ KOSTÝMY . JÁ MYSLÍM , ŽE VELMI SOLIDNÍ . STOJÍ ZA VÍCE SHLÉDNUTÍ . A PĚKNÁ JESICA. JAJA. GUT. ()

PF 2014

PF 2014