Banksovi jsou úplně normální rodina, žijící v pěkném domě v Třešňové ulice č.17. Bohužel pan a paní Banksovi pro samou práci nemají na své děti tolik času, kolik by si přáli, a proto musí pro ratolesti najmout paní na hlídání. Již po několikáté dává pan Banks inzerát do novin. Ale netuší, že stejně tak učinily i jeho děti. Potíž je v tom, že jak Jane (Karen Dotriceová), tak Michael (Matthew Garber) nejsou zjevně s výběrem těchto pečovatelek spokojení, protože u nich žádná dlouho nevydrží. A tak si šestá chůva za poslední čtyři měsíce balí kufry. Přísný otec seznam s požadavky dětí striktně odmítne a roztrhaný ho hodí do krbu. V noci ovšem do domu vnikne západní vítr, zmocní se útržků a odnese je vzhůru k nebi. Ráno stojí na prahu domu Mary Poppinsová (Julia Andrewsová) s tím samým seznamem v ruce, tentokrát ale celým. Mary Poppinsová je na první pohled důstojná osoba, se kterou není radno žertovat, ale i bytost plná fantazie, která navíc umí čarovat! Velké dobrodružství začíná! Podkladem nestárnoucí rodinné muzikálové komedie z roku 1964 se stala dětská knížka anglické spisovatelky P.L. Traversové z roku 1934. Příběh zasazený do Londýna r. 1910, plný fantazie a bláznivých nápadů, je ideální předlohou pro filmovou adaptaci a poskytuje vynikající muzikálovou příležitost Julii Andrewsové, která za svůj výkon získala Oscara. (Česká televize)

Paity

Muzikálová záležitost číslo jedna, které už je vlastně neskutečných padesát let, přesto stále neztratila nic ze své krásy. Plno hezkých písní a především překrásná Mary Poppins. I po letech jde o parádní zábavu. ()

dopita

Atmosféra je ve filmu výborná, ale některý scény, ač dobře choreografované a hýřící nápady, jsou přespříliš natahované. Julie Andrewsová je výborná a po právu oceněné Oscarem. ()

Radim

Julie Andrews byla v 60. letech v anglosaském světě obrovskou hvězdou; vedle Mary Poppins ztvárnila hlavní roli také v pětioskarovém muzikálu "Sound of music", ovšem určitě jste ji zaznamenali i dnes, např. jako královnu v "Deníku princezny" nebo znáte její hlas ze Shreka, kde namluvila královnu Lillian. Údajně získala Oscara za tento film jako náplast za to, že ji neobsadili do muzikálu "My Fair Lady", ve kterém na Broadwayi excelovala. Miluji tento muzikál - vtipný, krásné písničky, skvělé choreografie. ()

boro123

Klasická pohádka hlavně pro angloamerické prostředí, kde Mary Poppins zná snad každý, kdybych ho viděla jako dítě určitě bych ho milovala, Julie Andrews předvádí výborný výkon i když o tom, jestli si zasloužil Oskara by se dalo polemizovat. Místy jsou scény zbytečně natahované, ale moc se mi líbily na svou dobu velmi slušné triky a skloubení herců a animace, písničky jsou chytlavé a taneční čísla v čele s kominíky jsou velmi nápadité. Celkově tedy za 4*, chtělo by to silnější příběh a trochu míň vaty. ()

jasiska

Keby som bola o generáciu staršia a narodila sa v USA, asi by to na mňa zapôsobilo oveľa viac, ale takto je to síce dobré, ale nič extra. ()

bo.rec

Naprosto perfektní filmové Dílo... Celkem se nedivím, že neexistuje žádný filmový remake... Nejde to totiž natočit lépe, nazpívat lépe, zahrát lépe, zazpívat lépe etc... ()

Mantis

Dobrý dětský filmový muzikál, dle slavné literární předlohy. Hudba je muzikálový střední proud 60. let, slušné kulisy a průměrné herecké výkony. Celkově za tři hvězdy. Být devítileté dítě, tak bych asi nějakou hvezdu přidal. ()

Milodar odpad!

Muzikál přirozený a báječně zábavný, asi tak jako úsměvy baletek. Ztřeštěné taneční scény hraničí s psychickým týráním a Mary Poppins je přímo učebnicový příklad nesnesitelné káčy (za "ká" dosaď "pí"). Julie Andrews ji hraje tak věrohodně, jako by již měla Oscara hluboce zasunutého. Tuto rozjuchanou taškařici by vylepšil snad jedině Iggy Poppins a jeho lžíce sladké medicíny. ()

peetriss

1964 - zlatý rok filmového muzikálu. Důkazem budiž My Fair Lady a právě Mary Poppins, která mě jako kluka velmi zaujala a očarovala, nyní jsem si udělal reprízu po dvou desetiletích a velmi potěšila i tentokrát. To je stěžejním indikátorem faktu, že jako pohádkový muzikál určený pro všechny věkové kategorie s důrazem na děti funguje bezchybně. Krásný svět dětské fantazie, milým způsobem upozorňující na význam rodinných hodnot, plný milých písní, zábavy i humoru s bravurou využívajícího spolupráce hrané a animované tvorby baví a hladí po celou stopáž. Mistrné herectví jen podtrhuje dojem. Otázka, zda Mary Poppins dokáže uspokojit dnešní přemlsané publikum, ale buďme optimisty. ()

Damielka

Ještě před revolucí nás táta na rok vyvezl do Itálie, kde jsem byla coby osmileté, vymoženostmi západu nepolíbené děcko úplně u vytržení i z televizních reklam (dnes je upřímně nesnáším). Co jsem ale milovala, to byla Mary Poppins. Na tuhle kouzelnou dámu Julii Andrews s bezedným cestovním kufrem a na její dva malé svěřence jsem se dívala snad každý den. Dodnes mám v hlavě všechny melodie a dobře si pamatuju na ty barevné scény, kdy ožívají křídou nakreslené obrázky a pouťoví koníci, na ponurou atmosféru banky i na kominíky tančící za večera na střechách. Už aby tenhle film vyšel na DVD i u nás! A na konec si dovolím jedno zaklínadlo, které nezapomenu, co budu živa, a i když ho znám jen v italštině, myslím, že docela přesně vystihuje atmosféru celého filmu: Suprcarifragilistiespiralidozo! ()

Mikino00

Veselý a hravý snímek se zajímavou formou vložené animace, hudebními čísly a hlavně kouzelné Andrews v hlavní roli, ale že by to bylo na Oscara to se mi nezdá. Bohužel právě taková hudební čísla nemám moc v oblibě a humor britského typu také není můj šálek čaje. Ta délka je něco ubíjejícího. ()

waits

Na tenhle muzikál se dá dívat i dnes. Julia Andrews je jako kouzelná chůva skvělá (Oscar 64, Zlatý Globus 64, Bafta 64), děti přijatelně roztomilé a písně chytlavé (i když je jich trochu mnoho). Přesto mám raději knihu, ve které je Mary Poppins mrzutá, přísná a drží si odstup. Tahkle ovšem mohli v anglickou předlohu do amerického muzikálu adaptovat v šedesátých letech jen těžko, to uznávám. Ovšem kdyby se toho dnes chopil třeba Tim Burton.. ()

Brejlil

"Mary Poppins, practically perfect in every way." Myslím, že tohle "sebehodnocení" by mohlo stačit. Ale jistě milé děti, že film má různé vady. Trvá dvacet minut, než se Mary Poppins objeví. Film docela rychle končí. Křepčení kominíků mi nějak nesedí... Ale vem to nešť, stačí si říci "supercallifragilisticexpialidocious", a uvidíte, co se bude dít. ()

blazenka

Muzikálová pohádka, kterou by měli povinně naordinovat všem generacím. Úsměvné, jemné zpracování, které roztančí. Nádherný animovaný svět Walta Disneyho v Bertových obrazech. Prostě Mary Poppins, kdo by ji neznal. ()

grerar

Tohle je takovej Matrix 70. let. :) no jako díky trikům, pochopitelně. Jinak asi spíš moc dlouhé až vláčné. Zpívání v dešti je o třídu výše. 4* ()

fisus

Kde jsou ty časy,když každou sobotu odpoledne mohl člověk sledovat disneyovské filmy!Mary Poppins je jeden z mála muzikálů,který mě dokázal očarovat!Miloval jsem ho jako dítě a podívám se na něj i teď.Jiné hodnocení ani nemůžu dát! ()

Mary Poppins se vrátí

Mary Poppins se vrátí

21.12.2016

Kouzelná vychovatelka Mary Poppins u nás není moc známá. V Americe ale knihy Pamely Lyndon Travers uctívají, stejně jako film s Julií Andrews z roku 1964. V době sequelů, remakeů a rebootů to… (více)

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Spielbergova Mary Poppins

Spielbergova Mary Poppins

05.01.2006

Zřejmě nevyčerpatelná studnice fantazie a hravosti, kterou je režisér Steven Spielberg, se chystá točit remake legendárního muzikálu Mary Poppins z roku 1964. V něm si tehdy Julie Andrews zahrála… (více)