• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / USA, 1980, 111 min

Původně jsem dal o hvězdičku více, ale nakonec jsem si řekl že budu fér a vychválím to jen v komentáři. Samozřejmě je to béčko a nelze to brát vážně. Béčko v tom dobrém slova smyslu. Dokonce si troufám tvrdit, že na té pulpovité, kolažové estetice něco je a kdyby to někdo dokázal natočit seriózně (jak jen brak může být seriózní) a zároveň by zachoval tu atmosféru a styl šestákových románů, tak by to byl úplný skvost. I tak jsem se královsky bavil a "pouze" tři hvězdičky dávám jen ze soudnosti :-)(26.3.2011)

Navzdory zdejšímu hodnocení musím říct, že se mi film líbí. Dokonce ještě víc než kdysi, proto jsem zvýšil hodnocení na plný počet. Nechápu tedy, proč u ostatních diváků propadl. Luxusní hudba, dost netypická, kostýmy, vybavení, barvy všude kolem - fantasy jako vyšité. A zvláštní ocenění si zaslouží úvodní titulky a hlavně to, jak film nenápadně začíná.(3.3.2015)

Tak jsem si Flashe Gordona připomněl po letech... A databáze div se, přežil jsem to ve zdraví a bez vážnějších následků. Ať už jde o to, co se odehrává v pozemské Zarkovově laboratoři nebo po přistání na planetě, ať už jde o Flashovu "ragby" rvačku s Mingovými strážnými, o Timothyho Daltona, který tu vypadá jako Errol Flynn z Dobrodružství Robina Hooda, o naprosto dokonalého Maxe von Sydowa, závěrečný útok jestřábích mužů nebo o hudbu od Queenů... Všechno je tak připitomělé, až je to kouzelné a zábavné. Jasně, spousta té "zábavnosti" je vlastně čirá "směšnost", ale mělo by mi to vadit? Proč, proboha?__P.S. Zarazila mě jediná věc: Tohle že natočil režisér Chyťte Cartera? Inu, Britové.(20.12.2010)

• Deeside

Když jsem byl menší a na pultech v trafikách letěly časopisy jako Pevnost a Ikarie, četl jsem právě z těchto magazínů skvělý komiks o Flashovi Gordonovi. Ale ani ve snu by mě nenapadlo, že něco tak skvělého lze natočit tak dementně. Hodgesovo volnější a zábavnější pojetí působí naivně směšně, už jen chování hlavních představitelů je nadpřirozeně komické a vám nezbude, než s přihlouplým výrazem sledovat velkolepé dobrodružství fotbalového hráče Flashe za záchranou naší planety. Kdo ztvárnil alespoň trochu komiksovou postavu tak, jak má být, byl Max von Sydow, jehož Ming byl v dobách filmové premiéry určitě dobrý záporák. Akce je též příšerně odlehčená, souboje byly nepřesvědčivé, dokonce bylo vidět, že se při úderech čas od času postavy ani nedotkly a přesto si uštědřily ránu. OST od Queenů je pěkné, nicméně na záchranu to nestačí. Doufám, že při natáčení remaku bude dotyčný režisér dbát na předlohu a udělá pořádné fantasy z vesmíru, ne pošetilou komedii.(6.9.2013)

Italská sexbomba Ornella Muti si vede na vodítku trpaslíka se jménem Fellini…. Tenhle „sofistikovaný“ pomrkávající vtípek a mnoho jiných, spousta hlášek (císařova svatební přísaha: „Slibujete, že svou ženu nevystřelíte do vesmíru, až Vás omrzí?“) a celkové pojetí filmu značí jediné – tenhle film se nebere vůbec vážně a nechce to ani po divákovi. Inspirace aktuálním fenoménem ´Star Wars´ a klasickým předobrazem z roku 1940 je zjevná, muži s křídly a kostýmy zase upomínají na Vadimovu ´Barbarellu´ a celkově infantilní výtvarná stylizace je tak mile praštěná, že to nemůžete nemilovat. Dino de Laurentiis hodně zariskoval, když do toho vrazil tak strašný prachy, tahle bizarní kultovka pro fandy starých komiksů a béčkových 50´s scifáren nemohla mít širokou diváckou odezvu (a taky neměla), takž i ten otevřený konec přišel vniveč. Hláškující císař („Chci se s ní oženit. Budu se s ní množit a posílat naše potomstvo zpět na Zem, abych ji zalidnil.“) v podání charismatického Maxe von Sydowa by si zasloužil svůj vlastní film :o)(23.3.2008)

• - Producent Dino De Laurentiis doufal, že se režie ujme Federico Fellini. Fellini přispíval během Druhé světové války do původního komiksu. (HellFire)

• - Ming ve filmu vysloví, že až zničí planetu, vyzve velkého boha Daizana. Daizan je japonský výraz pro „ohromnou krutost“. (HellFire)

• - Barevný efekt při přeletu do Mingova vesmíru byl docílen rozmícháním různých barev v nádržích s vodou. (HellFire)