Reklama

Reklama

Atraktivní filmový titul, který je určen širokému okruhu diváků. Ming, zlý vládce planety Mango chce zničit Zemi. Zarkov, vědec z NASA, požádá bájného Flashe Gordona, aby pomohl zachránit zemi. Uvidíme záhadnou a stále žádoucí Ornellu Muti po boku Maxe von Sydowa. Jde o jeden z nejdražších projektů v dějinách kinematografie. Sugestivní hudbu nahrála skupina Queen. (Film & Video Studio Prague)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (357)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $27,107,960Tržby Celosvetovo $47,300,000║ Na úspešnej vlne Hviezdnych vojen sa zviezli viaceré filmy a Flash Gordon nieje výnimka a našťastie dosť podarená, neviem ako by som sa na to pozeral dnes ale určite by som sa aspoň vyžíval v tom čare 80.rokov a hlavne na tých kulisách, absencii počítačových trikov, rutinných hereckých výkonov,... a je vidieť že v tej dobe Amerike výborne vedeli konkurovať aj filmári z Anglicka, stačí popri tom spomenúť aj Scotta a jeho Votrelec zo 1979. Len dúfam že tento film ešte aspoň raz budem mať možnosť vidieť, spomienky na detstvo sú proste fajn. A netreba opomenúť na hviezdne zloženie ako Sam J. Jones v úlohe Flasha, Max von Sydow, Ornella Muti či Timothy Dalton. /80%/ ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Flash se mi jako comics nikdy moc nelíbil, ale jeho převedení na filmové plátno dopadlo velice dobře. A soundtrack od Queen prostě nemá chybu, i když to není jejich běžná tvorba. Ale takhle se aspoň může říct, že na co od filmu sáhli, to se stalo věčným. Film samotný je na 70% a to ještě jen pro někoho. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Přiznávám se, že tři hvězdičky jsem Flashovi dal kdysi dávno, viděl jsem ho cca 25 let nazpátek a docela mě bavil, i když měl spoustu hluchých míst, přihlouplých dialogů a scénáristicky poněkud zvláštních dějových skoků. Znovu jsem jej viděl včera a musím říct, že i přes řadu hereckých es jde o hroznou ptákovinu. Maximálně na dvě hvězdy. Ale asi nakonec nechám ty tři, ze sentimentu. A za Ornellu Muti... ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Hůř by tohoto přitroublého potomka Čaroděje ze země Oz a Barbarelly (nebo Robina Hooda a princezy Leily, jak je libo) do světa nevypravil ani Ed Wood. Jenže zatímco jeho filmy byly komicky vážné, Flash Gordon je vážně komický. Párkrát. Podstatná část klábosivých scén už dnes nudí a ty akční jakž takž šlapou zejména zásluhou hudby Queenů. Z dětství, kdy šlo o jeden z mých nejvýraznějších filmových zážitků, si přitom Flashe pamatuji jako scifko znepokojivé, až strašidelné. 60% Zajímavé komentáře: choze, Psema, O*R*I*N, spikey1 ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Italská sexbomba Ornella Muti si vede na vodítku trpaslíka se jménem Fellini…. Tenhle „sofistikovaný“ pomrkávající vtípek a mnoho jiných, spousta hlášek (císařova svatební přísaha: „Slibujete, že svou ženu nevystřelíte do vesmíru, až Vás omrzí?“) a celkové pojetí filmu značí jediné – tenhle film se nebere vůbec vážně a nechce to ani po divákovi. Inspirace aktuálním fenoménem ´Star Wars´ a klasickým předobrazem z roku 1940 je zjevná, muži s křídly a kostýmy zase upomínají na Vadimovu ´Barbarellu´ a celkově infantilní výtvarná stylizace je tak mile praštěná, že to nemůžete nemilovat. Dino de Laurentiis hodně zariskoval, když do toho vrazil tak strašný prachy, tahle bizarní kultovka pro fandy starých komiksů a béčkových 50´s scifáren nemohla mít širokou diváckou odezvu (a taky neměla), takž i ten otevřený konec přišel vniveč. Hláškující císař („Chci se s ní oženit. Budu se s ní množit a posílat naše potomstvo zpět na Zem, abych ji zalidnil.“) v podání charismatického Maxe von Sydowa by si zasloužil svůj vlastní film :o) ()

Galerie (71)

Zajímavosti (35)

  • Ming ve filmu vysloví, že až zničí planetu, vyzve velkého boha Daizana. Daizan je japonský výraz pro „ohromnou krutost“. (HellFire)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Alexe Raymonda. (Hans.)

Související novinky

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

V požehnaném věku devadesáti let odešel britský režisér a scenárista Mike Hodges, znám především díky filmům jako Flash Gordon a Pomsta bratra. Informaci médiím předal filmařův kolega a dlouholetý… (více)

Zemřel herec Max von Sydow

Zemřel herec Max von Sydow

09.03.2020

Ve věku 90 let zemřel legendární herec Max von Sydow. Sydow se narodil ve Švédsku, významnou část svého života však strávil ve Francii. Významně spolupracoval například s režisérem Ingmarem Bergmanem… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Mohli jsme to předpokládat, teprve minulý týden se to však stalo oficiální. Po propadácích typu X-Men: Dark Phoenix se studio Disney rozhodlo zaříznout drtivou většinu chystaných snímků od studia… (více)

Reklama

Reklama