• Nový Zéland

• Irsko

• Kanada

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / USA, 1980, 111 min

V současnosti, kdy jsme všichni přesyceni moderní počítačovou grafikou a triky, mi to bohužel přijde jako špatný vtip. Samozřejmě ve filmu najdeme spíš víc vtípků a různých hlášek, takže mi i přijde, že to samotní tvůrci vůbec nebrali vážně. To navíc podtrhuje výtvarná stylizace ála 50. léta, muži s křídly a všechny kostými - no je to tak trošku hodně komické, ale pro někoho určitě kultovní. Pro mě rozhodně ne, průměrné 3 hvězdičky jsou tak akorát. 60 %(8.5.2011)

Cekal jsem, ze tenhle film je blbost, ale takova ta zabavna blbost, jenze tohle moc zabavny nebylo. Navic me zklamala i hudba od Queen, pac jedina pisnicka tu je "Flash aáá" a jinak je film prakticky bez hudby. Predstavitel Flashe je navic desne topornej a ani Sydow nic moc nepredvadi. Cisar Ming prakticky celej film jen keca. Navic ani neni film moc sviznej a krome par svetlejch momentu, par vtipku a par zajimavejch scen se celej film desne vlece. Necekal jsem nic extra, ale i tak me film docela zklamal.(10.4.2007)

Je to "levné", jednoduché, prostinké, tupé, papundeklové, místo kvality levná bižuterie a bere se to hrozně vážně. Hlavní hrdina je neskutečný trapák a triky jsou občas dost ulítlé, samozřejmě to dost pošilhává po Star Wars. Je to ale taky hrozně barevné a díky ženskému obsazení i silně elektrizující. Ale hlavně, přes to všechno, je to úžasná jízda. Flash! Á-ááá!(27.6.2014)

Já to beru jako docela roztomilou taškařici s nadsázkou, která si utahuje sama ze sebe. Vynikající je hudba Queenů, za tu bych dal *****, ale hodnotí se tu film. "Flash, I love you, but we have only fourteen hours to save the Earth." :)) "Will you destroy this planet - Earth?" (zní to jako krknutí)(26.5.2006)

• Big Bear

Hodně halucinogenní záležitost! Pominu-li hodně ujetý sci-fi scénář, pak doba vzniku (1980) se postarala o zbytek... Ano hemží se nám to tu naondulovanými hrdiny s hřívami na hlavě, podivných lesklých přilehavých oblečcích a to vše podkresluje soundtrack skupiny Queen. Já osobně považuji osmdesátá léta za celkem odporné období ať se to týká čehokoliv a tady to vše máme opravdu koncentrované...Souhlasím s ostatními, na to tohle se opravdu nedá koukat jinak než ze srandy s údivem nad tou podivnou dobou osmdesátých let... Zřejmě to vzniklo jako jakási možná obdoba Hvězdných válek, to se však nezdařilo... Mno ale, když už nic jiného, tak alespoň závěrečný souboj celkem ušel. U mně je to za dvě perutě. * *(20.2.2013)

• - Producent snímku Dino De Laurentiis údajně nepochopil mnoho z přesahů filmu a jeho nadhled a žil v přesvědčení, že vyrábí konkurenci filmové sérii Hvězdné války. (ClintEastwood)

• - Britská rocková kapela Queen, která obstarala soundtrack k filmu, jej zároveň vydala jako své studiové album. (Indy_Brabino)

• - Režisér Mike Hodges nazval film jako „jediný improvizovaný film s rozpočtem 27 milionů dolarů, co byl kdy natočen“ a to kvůli nesčetným problémům, které film sužovali. (HellFire)