• Nový Zéland

• Irsko

• Kanada

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / USA, 1980, 111 min

Kde jsou léta kdy tento film dávala čt2 a já se nemohl dočkat úvodních titulků stejně jako u Hvězdných válek. Čekal jsem a čekal mnohokrát a viděl toto dílo, které mě dříve úplně dostávalo, několikrát. Bohužel jsme nikdy neměl šanci si tento film natočit, ale o to více jsem se na něj těšil a vážím si ho. Písnička od Queen také není k zahození a o komiksu nemám ani páru. Škoda, že stáří je na Flashovi hodně poznat.(20.3.2005)

Výborné béčko. Je úplně jedno že se téměř celý příběh odehrává v papundeklových laciných kulisách, protože je to prostě nářez. Film je pojatý jako velká pocta komiksové předloze a je to znát. Navíc se ani trochu nebere vážně, což je obrovské plus. Pokud vypnete mozek a nebudete přemýšlet nad lacinými dekoracemi a jednoduchoučkým příběhém, ale přistoupíte na to že to je oddechovka, budete královsky odměněni. Ve srovnání s trikovými Hulk nebo Fantastic 4 poslední doby je to klenot. A navíc ti Queeni!(11.4.2006)

Ech, jak těžko jsou někdy návraty k dětským kultům....V nějakých 9, 10 letech to pro mě byl vrcholně napínavý a především temný film a teď? Sice mi dochází určitá zamýšlená komičnost a komixnost, ale jako celek zkrátka film působí prazvláštně. Momenty, kdy mezi papundeklovými kulisami prolétají ještřábníci s Flashem s vizáži mrazíkovského Ivánka nelze označit za nic jiného než avantgardu:-) Pokud ale pominu, že film zkrátka z dnešního střízlivého pohledu působí směšně a neuvěřitelně zastarale, tak mu zábavnost nezle upřít. A Max von Sydow je tady zkrátka skvostný záporák...(1.3.2012)

Patetyčtí pozemštané, kdybyste věděli cokoli o pravé tváři vesmíru, skrývali byste se před ní v hrůze!x) Tahle klasa má jedinou zásadní vadu - STAR WARS už mi nepřijdou tak originální... ale ani je to netrumfne, páč až na humor a parádní znělku FLEŠ ve všech ohledech o třídu zaostávaááá. Přesto srovnatelně zábavná podívaná - U VÁS NEMÁTE TELEPATII?!(12.6.2016)

Je docela s podivem, že člověk jako Mike Hodges dokázal natočit původního Zabijte Cartera a tohle, protože oboje je to úplně někde jinde. Tohle je pohádka, a za takovou to taky člověk musí brát. Už komiksy o Flashovi jsou pohádka, která se na skutečnosti ani nezakládá, jako třeba Superman. Jde tu jen o krásný ženy, hrdinné hrdiny, zlé panovníky a boj za svobodu. A taky blýskavost císařského dvora, která by(přiznejte si to, i když se vám to třeba ve filmu tak moc nelíbí) opravdu byla tak zlatá a kýčovitá, kdyby na to nějakej císař někdy měl dostatek prostředků. Není to kdovíjakej skvost, spoustě lidí se to nikdy líbit nebude, ale spoustě se to líbit bude. A pro děti je to úžasná oddychovka. Později Viděl jsem starší verzi Flashe z roku 1940 a musím říct, že se tu tou přeplácaností pokud možno drží originálního seriálu. A i herce vybírali typově podle původních. Nejvíc se jim asi povedl Ming a Dale, ti jsou jako kdyby si z nosu vylezli. A i když zápletka neoplývá žádnou obrovskou nápaditostí, plně vychází z původních děl, ať už psaných nebo animovaných nebo hraných. A i atmosféru se jim celkem povedlo přenést, takže tím to u mě jen získalo.(1.12.2005)

• - Jedním z předmětů na hodovním stole na slavnosti v Jestřábím království byly oblíbené americké buchty „Twinkie“, obarvené potravinářským barvivem. (HellFire)

• - V době vzniku filmu tvůrci uvažovali i o obsazení hlavní role Arnoldem Schwarzeneggerem. (lekr)

• - První fimová role Jima Cartera. (HellFire)