• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / USA, 1980, 111 min

Cekal jsem, ze tenhle film je blbost, ale takova ta zabavna blbost, jenze tohle moc zabavny nebylo. Navic me zklamala i hudba od Queen, pac jedina pisnicka tu je "Flash aáá" a jinak je film prakticky bez hudby. Predstavitel Flashe je navic desne topornej a ani Sydow nic moc nepredvadi. Cisar Ming prakticky celej film jen keca. Navic ani neni film moc sviznej a krome par svetlejch momentu, par vtipku a par zajimavejch scen se celej film desne vlece. Necekal jsem nic extra, ale i tak me film docela zklamal.(10.4.2007)

"Nevystřelíte ji do vesmíru až do té doby, dokud se jí nenabažíte?" Manželský slib byl jedinečný, souboj Flashe s Barinem zase zábavný a kdyby mi nadržená princezna Aura poslala naváděcí parsek na svůj soukromý měsíc, tak bych za ní asi přiletěl na prvním raketskútru, který ve vesmíru potkám. K dobru přidám ještě Flashe od Queenů, ale jinak lze konstatovat, že tato sci-fi není nadčasová ani originální a použité papundeklové triky patrně neuváděly diváky v úžas ani při premiéře.(27.4.2018)

• LiborGondek

Tehdy to mohlo být celkem zajímavé scifi. Dnes je to jen přes 30 let stará a neuvěřitelně trapná představa vyspělých technologií a vesmíru. Rád bych tento film nazval jakýmsi pradědečkem dnešních úspěšných fantasy filmů jako jsou bezesporu Avengers, ale to by byla příliš velká urážka. Je to prostě jen stará vykopávka, kterou je dnes lepší nevidět.(15.11.2012)

Ten údajný presah som tam síce nenašiel a nemám ani veľké pochopenie pre casting (až na sexi Ornellu). Ale napokon som si na gýčovú interiérovú výpravu a kostými akosi zvykol. Horšie to je s príbehom, ktorý nemá ani hlavu ani pätu. Vo finále je to aspoň dobrá rúbanica takmer ronako pôsobivá ako v DUNE. A aj keď nie som žiadny SW maniak, som celkom rád, že Lucas bol donútený vymyslieť si vlastný bláznivý vesmír, lebo tento dnes funguje len ako taká raritka. Ale o niečo pozerateľnejšia než podobná wtf klasika VLÁDCOVIA VESMÍRU...(8.2.2017)

Triky sice nejsou zrovna dokonalé (mám pocit, že již - dnes zesměšňovaná - původní série Star Treku ze šedesátých let byla v tomto ohledu napřed), choreografie bojových scén působí stejně a hlavní hrdina mohl být dle mě lépe zahraný (nominaci na Zlatou malinu chápu, navíc původně zvažovaný Kurt Russell se sem hodí víc). Na druhou stranu však některé jemné vtípky (jména planet či postav - Aura, Frigia, Fellini...) a excelentní výkon Maxe von Sydowa coby císaře Minga dělají z filmu oddechové akční béčko (k sci-fi má film daleko, to si přiznejme) vhodné na víkendová odpoledne. Navíc filmu hodně přidává i dnes již klasický hudební doprovod od mé nejoblíbenější skupiny Queen. "Všechny kreatury mohou uzavírat sňatek... pod pohrůžkou smrti."(21.5.2010)

• - Režije se mohl ujmout Nicolas Roeg, ale odstoupil kvůli tvůrčím neshodám. Jedním z jeho návrhů bylo vykreslit Flashe spíše jako „metafyzického spasitele“. (HellFire)

• - Ming ve filmu vysloví, že až zničí planetu, vyzve velkého boha Daizana. Daizan je japonský výraz pro „ohromnou krutost“. (HellFire)

• - První fimová role Jima Cartera. (HellFire)