• Nový Zéland

• Kanada

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / USA, 1980, 111 min

• gudaulin

S odstupem času vypadá Flash Gordon jako celkem sympatická parodie - problémem zůstává, že jde o kouzlo nechtěného. Záměrem tvůrců jednoznačně bylo vzdát filmovou adaptací známé klasické komiksové předlohy hold starým sci fi příběhům. Kýčovité přeplácané dekorace a špatné triky jen zvýrazňují zastaralost a opotřebovanost námětu. Povrchní a od začátku do konce vykalkulovaný projekt, který se měl svézt na vlně popularity Star Wars, nezachránila ani výborná hudba Queen, charismatický Max von Sydow a půvabná Ornella Muti, pro kterou neúspěch snímku znamenal návrat do Evropy a konec snů o úspěšné kariéře v Hollywoodu. Celkový dojem 35 %.(25.6.2006)

Záměrný humor s tím nezáměrným se mísí v tak absurdním koktejlu, že nevím co si o tomhle skvostu mám myslet. Proto dávám neutrální tři hvězdičky, podle nálady můžou spadnou na dvě (děsné triky, trapné dialogy a hnusný Sam J. Jones) nebo se vyšplhat na čtyři (děsně vtipné triky, trapně absurdní dialogy a hnusně roztomilý Sam J. Jones). A pak je tu polštářová bitka dvou polonahých krásek...(14.8.2012)

Snímek, který už dnes asi nikoho neohromí a je určen spíše pro sci-fi fanšmejkry, kteří chtějí mít zhlédnuté co nejširší spektrum tohoto žánru. Ti dokáží ocenit snahu tohoto památného filmu a jeho určitou hodnotu. Je to velká zábava, Flash Gordon se totiž vůbec nebere vážně a působí o to sympatičtěji. Herecké výkony jsou úsměvné a český dabing taktéž. Soundtrack od Queenů je ale vynikající a dodává filmu jiskru, kterou neuhasí ani otevřený závěr.(10.1.2011)

Původní komiks jsem nečetl, ale jako kluk jsem přímo hltal Zápas s nebem od J.M. Trosky, který se má k literárnímu umění asi tak stejně, jako Flash Gordon k Fellinimu. Ale obě dvě díla, ačkoliv popírají mnohé vědecké a umělecké pravdy mají svoje kouzlo, kterému někteří jedinci (včetně mě) nemohou nepodlehnout.(5.3.2013)

V současnosti, kdy jsme všichni přesyceni moderní počítačovou grafikou a triky, mi to bohužel přijde jako špatný vtip. Samozřejmě ve filmu najdeme spíš víc vtípků a různých hlášek, takže mi i přijde, že to samotní tvůrci vůbec nebrali vážně. To navíc podtrhuje výtvarná stylizace ála 50. léta, muži s křídly a všechny kostými - no je to tak trošku hodně komické, ale pro někoho určitě kultovní. Pro mě rozhodně ne, průměrné 3 hvězdičky jsou tak akorát. 60 %(8.5.2011)

• - Leon Greene byl předabován Davidem de Keyserem. (HellFire)

• - První fimová role Jima Cartera. (HellFire)

• - Producent snímku Dino De Laurentiis údajně nepochopil mnoho z přesahů filmu a jeho nadhled a žil v přesvědčení, že vyrábí konkurenci filmové sérii Hvězdné války. (ClintEastwood)