• Nový Zéland

• Irsko

• Kanada

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / USA, 1980, 111 min

Zapomeňte na Spidermana, Supermana, Chucka Norrise, Al Gora a všechny ostatní samozvané zachránce naší malé planetky, protože ani jeden z nich nedokáže konkurovat tomu největšímu frajerovi Flashi Gordonovi. Stačí vystřelit tohohle vysvaleného quaterbecka s vlastním jménem na tričku do vesmíru a vše je zachráněno. Musím se přiznat, že když jsem v prvních minutách viděl všechny ty zadní projekce, roztomilé triky a hlavně ulítlé kostýmy, na kterých se barvami opravdu nešetřilo a které vytvářely dojem, že postavy už už začnou každou chvílí zpívat, tak se ve mně začínal probouzet můj lehce zvrhlý filmový vkus, který okamžitě čenichal pořádnou guilty pleasure, ale skoro každému už je jasné, že přijde ALE. Takže: Ale po obsahové stránce se jedná o obyčejnou pohádku, která se jen prostě odehrává v šílených kulisách a kostýmech. A já si nemůžu pomoc, ale takováto stylizace si po narační stránce zasloužila něco mnohem šílenějšího, než standardně a lehce nudně odvyprávěný příběh o záchraně Země a lásky napříč světelnými léty. A sem tam nějaká ta komická situace, trpaslík Fellini či dobrá hláška (,,Slibujete, že svoji ženu nevystřelíte do kosmu?") už mému zklamání trn z paty nevytáhnou. Proto dávám ,,pouhé" tři hvězdičky, i když úvod filmu jich sliboval mnohem více.(10.5.2008)

Já to beru jako docela roztomilou taškařici s nadsázkou, která si utahuje sama ze sebe. Vynikající je hudba Queenů, za tu bych dal *****, ale hodnotí se tu film. "Flash, I love you, but we have only fourteen hours to save the Earth." :)) "Will you destroy this planet - Earth?" (zní to jako krknutí)(26.5.2006)

Tak jsem si Flashe Gordona připomněl po letech... A databáze div se, přežil jsem to ve zdraví a bez vážnějších následků. Ať už jde o to, co se odehrává v pozemské Zarkovově laboratoři nebo po přistání na planetě, ať už jde o Flashovu "ragby" rvačku s Mingovými strážnými, o Timothyho Daltona, který tu vypadá jako Errol Flynn z Dobrodružství Robina Hooda, o naprosto dokonalého Maxe von Sydowa, závěrečný útok jestřábích mužů nebo o hudbu od Queenů... Všechno je tak připitomělé, až je to kouzelné a zábavné. Jasně, spousta té "zábavnosti" je vlastně čirá "směšnost", ale mělo by mi to vadit? Proč, proboha?__P.S. Zarazila mě jediná věc: Tohle že natočil režisér Chyťte Cartera? Inu, Britové.(20.12.2010)

Remake Flashe Gordona s praštěností Barbarelly... guilty trash.(28.10.2002)

• Radek99

To je jedna z nejhorších komiksových metamorfóz na filmové plátno. Kýčovitý hrdina, neskutečně špatné triky a řada scén, při kterých se smějete, ale primárně určitě žádný komický rozměr neměly...(22.6.2007)

• - Barevný efekt při přeletu do Mingova vesmíru byl docílen rozmícháním různých barev v nádržích s vodou. (HellFire)

• - Jedním z předmětů na hodovním stole na slavnosti v Jestřábím království byly oblíbené americké buchty „Twinkie“, obarvené potravinářským barvivem. (HellFire)

• - Ming ve filmu vysloví, že až zničí planetu, vyzve velkého boha Daizana. Daizan je japonský výraz pro „ohromnou krutost“. (HellFire)