Reklama

Reklama

VOD (1)

Atraktivní filmový titul, který je určen širokému okruhu diváků. Ming, zlý vládce planety Mango chce zničit Zemi. Zarkov, vědec z NASA, požádá bájného Flashe Gordona, aby pomohl zachránit zemi. Uvidíme záhadnou a stále žádoucí Ornellu Muti po boku Maxe von Sydowa. Jde o jeden z nejdražších projektů v dějinách kinematografie. Sugestivní hudbu nahrála skupina Queen. (Film & Video Studio Prague)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (368)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Děkuju Flashi !!" - "Za co ??" - "Že jsi dal starýmu ptákovi druhou šanci !!" ;) Ani Dino De Laurentiis, který do tohoto projektu nalil tak nehoráznou sumu peněz a do poslední chvíle trval na vážné tváři snímku, přesně netušil, co vlastně se režisér Mike Hodges snažil natočit, stejně jako většina diváků, která na film mířila do kinosálů, totiž čekal podívanou podobnou sérii Star Wars, na vlně jejíhož úspěchu se nakonec Flash Gordon svezl podobně jako spousta dalších filmů.. Hodges si však byl vědom, i v rámci komiksových předloh, velmi infantilního a především plytkého příběhu, a rozhodl se tak stvořit "retro brak" v tom nejčistším smyslu slova, aby se dokázal vyhnout celkově směšnému vyznění snímku, přičemž o velmi tenké hranici mezi vtipem, nadhledem, ironií a trapností netřeba dlouze diskutovat !! Z mého pohledu se mu jeho snaha vydařila dokonale, díky úhlům kamery, statickým kamerovým záběrům, stínování či barevné kompozici i stylizaci evokující tištěné komiksy dokázal vytvořit dokonalý předobraz původního stripu Alexe Raymonda z třicátých let minulého století potažmo i stejnojmenného seriálu z let čtyřicátých v jeho skvostné brakovosti !! Dané věci napomáhá také geniální herecké obsazení, kdy do role Flashe obsadil dosti prkenného hezouna Sama J. Jonese, do dalších rolí naopak divadelní matadory charakterních rolí Timothyho Dalona, Briana Blesseda, Richarda O'Briana z Rocky Horror Picture Show či Bergmannova dvorního herce Maxe von Sydow, ale i parádní neustále gradující hudební motiv legendární skupiny Queen.. Opravdu by mě zajímal výsledek, kdyby si Hodges prosadil svoji a do projektu místo Queen přizval původně plánované Pink Floyd..;) Když připočteme inteligentní komediální timing, spoustu skvělých hlášek převážně z úst císaře Minga a tu spoustu odkazů či alegorií a vtipů antikomunuistických i ryze kinematogrefických, například pestrost a kýčovitost uniforem v kontrastu k naopak šedivé uniformitě Sovětského svazu, trpaslík Fellini na vodítku princezny Aury v podání nádherné Ornelly Muti, či prvotní zmatení a neschopnost orientovat se v politicky neznámé hierarchii cizího světa vzdáleného vesmíru posádky ze Země, Flashe, Zorga a novinářky Dale, jako paralela ke zmatené politice Spojených států v dané době, viz napadení amerického konzulátu v Teheránu v roce 1979 skvěle znázorněné v hitu Argo Bena Afflecka, dostáváme naprosto geniální komiksovou záležitost, která svými sofistikovanými myšlenkami a artovostí dlouhodobě naprosto přerůstá dnešní komiksové megahity typu Avengers či X-Men, byť vyznívá jako jejich naprostý archetypální kontrast !! Ačkoliv Flash Gordon určitě není mainstreamovou záležitostí a původní vyznění snímku s léty ztratilo smysl, nejen díky již zmiňovanému soundtracku si našel své skalní fanoušky a stal se skutečným kultem a jednou z mých největších srdcovek !! ()

Raven0 

všechny recenze uživatele

Kvalitní sci-fi trhák? Ne! Klasické sci-fi béčko? Jasně! Sranda všude kam se podíváš! Legrační herci a jejich výkony, legrační kostými, legrační chlapíci s křidýlkama a legrační scénář. Sam Jonesů je jako Flash naprosto dokonalý, svým způsobem :-) Jen... ta legrace po čase vyprchá. Na směšnost snímku si bohužel po čase zvyknete a nové "gagy" přicházejí jen sporadycky. Postupně se přestanete smát a začnete se nudit. Škoda. ()

Reklama

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Vizuální slast. Na dnešní dobu jsou efekty už srandovní a papundeklové třesoucí se kulisy budí také posměch, jenže dohromady s totálně ujetýma maskama a extravagantníma kostýmama, blonďatým fotbalovým troubou v hlavní roli a příšernou hudbou Queenů jde o guilty pleasure až kost. I dnes dokonalá zábava a radost pohledět, můžeme jen litovat, že nedošlo ke crossoveru s Barbarellou. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Flash Gordon šel natočit dobře, špatně a takhle. Mike Hodges vsadil na odlehčenost a svéráznou stylizaci. Jakkoliv diskutabilní rozhodnutí to bylo, nedá mu se upřít, že má film specifickou atmosféru, díky níž dosáhl téměř kultovního statutu. Je s podivem, že se nerozpadl na sled ulítlých scének, ale drží pohromadě a dokonce zvládá i cosi jako gradaci. Akční scény ovšem z odstupem let vypadají přinejlepším úsměvně. Od brakovosti je zachránila jen skvělá hudba Queen. Pokud někdy uslyšíte ústřední motiv, ty dva tóny už pravděpodobně nikdy z hlavy nedostanete. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Mike Hodges ostal s týmto filmom s väčšinou divákov asi lost in translation. Zámerne ultra gýčové sci-fi, ktorého vizuál by nikto normálny nemohol myslieť vážne, aj keď vychádza z komiksov. Odkazy na americkú zahraničnú politiku a obsadenie Teheránskej ambasády tu boli iba pre vyvolených filmových kritikov. Podobne nepochopený (aj keď s lepším komerčným výsledkom) ostal neskôr Verhooven so Starship troopers. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (38)

  • Jedním z předmětů na hodovním stole na slavnosti v Jestřábím království byly oblíbené americké buchty „Twinkie“, obarvené potravinářským barvivem. (HellFire)
  • Flash Gordon posbíral nominace na britské ocenění BAFTA za hudbu, kostýmy a výpravu. (ClintEastwood)
  • Mike Hodges chtěl svěřit hudební doprovod také skupině Pink Floyd. (HellFire)

Související novinky

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

V požehnaném věku devadesáti let odešel britský režisér a scenárista Mike Hodges, znám především díky filmům jako Flash Gordon a Pomsta bratra. Informaci médiím předal filmařův kolega a dlouholetý… (více)

Zemřel herec Max von Sydow

Zemřel herec Max von Sydow

09.03.2020

Ve věku 90 let zemřel legendární herec Max von Sydow. Sydow se narodil ve Švédsku, významnou část svého života však strávil ve Francii. Významně spolupracoval například s režisérem Ingmarem Bergmanem… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Mohli jsme to předpokládat, teprve minulý týden se to však stalo oficiální. Po propadácích typu X-Men: Dark Phoenix se studio Disney rozhodlo zaříznout drtivou většinu chystaných snímků od studia… (více)

Reklama

Reklama