Příběh začíná v roce 1969, kdy dvanáctiletý Alan Parrish objeví starou deskovou hru s podivným názvem Jumanji. Odpoledne, když jeho rodiče odjedou na slavnost, Alan společně s kamarádkou Sárou podivnou hru otevřou a pustí se do hraní. Po několika hodech kostkou se vyděšená Sára stane svědkem toho, jak vtáhne hra Alana dovnitř. O šestadvacet let později se do opuštěného domu Parrishových nastěhuje teta Nora s neteří Judy a synovcem Peterem, jejichž rodiče nedávno zahynuli při nehodě. Děti slyší podivné dunění a na půdě objeví zaprášenou rozehranou hru. Začnou ji hrát a hned po prvním hodu kostkami se začnou dít podivné věci. Objeví se obrovští moskyti, kterým se děti ubrání jen s velkými obtížemi, a za nimi následuje tlupa malých rezatých opic, které začnou likvidovat zařízení domu. A nakonec se objeví obrovský lev a podivný divoch. Je to dospělý Alan Parrish, který prožil šestadvacet let uvnitř hry. Začne se shánět po rodičích, ale s pomocí Petera a Judy zjistí, že zemřeli. Alan se po dlouhém přemlouvání nechá přesvědčit, aby pokračoval ve hře. Ta se totiž musí podle pravidel dohrát až do konce. Musí s nimi hrát také Sára, ta však odmítne. Začne hrát, až když jí Alan nepřímo vyčte, že ho nechala samotného ve hře. Čtveřice si přísahá, že tentokrát hru dohraje do konce. Při každém dalším hodu se totiž vynořuje větší nebezpečí, které hráče ohrožuje. Všichni jsou však odhodláni hrát dál, protože jedině tak lze situaci zachránit. (TV Nova)

Anderton

Boli sme na tom zo strednej v druhom ročníku. Takže sme si to užili trochu iným spôsobom, ako cielová skupina, deti okolo 10 rokov. Pre tých je to ale absolútna pecka. Fajn jednohubka na nedelné popoludnie s deťmi. ()

Frajer42

K mému údivu se jednalo o neskutečně příjemný film. Úspěch filmu stojí na velmi zajímavé zápletce. Divák je po celou stopáž natěšený, jaká havěť se vynoří, takže se po celou dobu skvěle baví a je v neustálém napětí. Herecky to bylo velmi příjemně obsazeno, v čele samozřejmě vyčníval Robin, ale ani ti malí caparti mě absolutně neiritovali, což je věc ojedinělá. Kdo by to byl býval řekl, ale tento snímek dovedl být navíc vtipný. Vsadil na takovou notu humor, která dovede bavit napříč generacemi. Opravdu velmi podařená věc. Těch současných 72 % vnímám jako mírné podhodnocení. Neznám mnoho filmů z tohoto soudku, které by dovedly být takto zábavné, napínavé a zajímavé. Závěr byla hodně roztomilá třešnička na dortu. Velká spokojenost. ()

Dzeyna

Po ohromně dlouhé době jsem viděla tenhle snímek v televizi. Pamatuji, že když jsem byla malá tak mě to fakt fascinovalo a žrala jsem každou minutu a byla jsem hrozně napnutá, no uběhlo pár let a já jsem to měla úplně stejně jako v mládí. Výkon Robina Williamse je výborný! Samozřejmě i všichni ostatní jsou špičkoví, teď už i dokonce vím, že ta malá holčička je má oblíbená Kirsten Dunst. Opravdu výborná podívaná! ()

Kothy

Hodně dobrý film. Jako malý jsem na tom dost ujížděl. Skvělý výkon Robina Williamse. Ta hra jim nadělá spoustu problémů. Kdo by si nechtěl zahrát Jumanji? "Ty umíš řídit? Táta mě občas nechával zajíždět do garáže." :D ()

Okara

V mládí můj nejoblíbenější film, každé Velikonoce 10:10 na ČT1, rok co rok. Jinak je to fajn rodinná podívaná s prvky fantasy, fajn zápletka, dokonce efekty se celkem povedly a Robin Williams to samozřejmě táhne nahoru. Nejlepší soundtrack z filmu 80% ()

swamp

Po mnoha letech jsem se znovu podíval na tento film z dětství. I po těch letech je to docela příjemné dobrodružství pro celou rodinu. Robin Williams je patřičně vtipný, navíc má pro mě snímek jistou nostalgickou hodnotu (jako dítě jsem tenhle snímek zbožňoval), proto čtvrtá hvězdička. ;) ()

Campbell

Film kterej jsem si jako malej pouštěl každý týden(občas jsem se i bál:-) na danou dobu výborné efekty, herci zábavní, a příběh opřený o hru která oživuje mě vážně bavil, A navíc perfektní český dabing tenhle film vystihuje k výšinám.(jo dřív byly dabingy výborný, ne jak ty sračky od Řitky, a jiných.) ()

CaptainNor

Na americké filmy s drzými fracky nemám nervy, ale tady to absolutně neplatí. Jumanji je vynikající nápad, který nepředbíhá realizaci. Všechno tady funguje jak má. Film má vysoké tempo, spád, úžasné efekty i herecké výkony. Režisérovi zde evidentně rostla s jídlem chuť, kterou zúročil v Jurkém parku 3 ()

Ratemus

Úžasná klasika s nádhernou hudbou, výpravou, skvělým Robinem a místy i emocemi. Na tohle se nové zpracování nechytá. Můžu ti vidět kdykoliv i mnohokrát. ()

Bachy

Spolu s Toy Story můj nejoblíbenější film dětských let. A Jumanji prošlo i zkouškou času, po téměř 10ti letech mě baví stále a některé pasáže dokonce ještě více než dříve. Kdybych chtěl, najdu ve filmu tolik věcí, které mi neseděli, jenže já měl vždycky ze všeho nejraději originální příběh a za ten o deskové hře dávám jasných 5 hvězdiček. Díky Jumanji vstoupil Wiilliams mezi mé oblíbené herce. Je tu naprosto dokonalý nápad, ze kterého by se dal vytřískat film absolutně jakéhokoliv žánru. Autoři chtěli rodinou komedii a tu udělali na výbornou. Proto nemůžu strhnout hvězdičku za to, že to mohla být dokonalá komedie, horor, psycho thriller. Málokdy se mi stává, že si přeji, aby byl film ještě další, ale tady bych klidně koukal ještě hodinu. Nevybavím si film s vtipnějším černochem. Williams a postava Carla vládnou skvělé rodiné komedii. ()

Rocky62

Ještě v době, kdy jsem navštěvoval první stupeň základní školy, jsem na Jumanji pěl samé ódy, neboť jsem všemu, co se v něm odehrává chtěl věřit. S odstupem času jsem pochopitelně poznal daleko kvalitnější snímky a hlavně se na tuto záležitost dívám jinak. Nicméně i po tolika letech mi nebrání prohlásit, že Jumanji neztratilo nic ze své atmosféry a hororových prvků. Avšak z mého současného pohledu se bohužel jedná o čirý průměr. ()

SeBig

Představte si, že si rozehrajete hru, která se stane skutečností. Tenhle film by se libil snad každému dítěti. Není to nudné, trapné prostě zábava pro celou rodinu. Hrozně se mi líbily opice, pavouci atd.. prostě všechno na tomhle filmu je boží. ()

Chrustyn

Docela zábavná, dobrodružná podívaná pro celou rodinu se zajímavými nápady. Jen ke konci už to trochu upadá a začíná mírně nudit. Aktualizace cca po 20 letech od posledního shlédnutí. Technologicky už zcela logicky slabší, ale i v dnešní době neuvěřitelně svižné, hravé a zábavné. Přidávám na slabší 4* ()

heyda

Ulítlá komedie s ulítlým Williamsem a hromadou zvířat. Film nepostrádá humor ani napětí a rozhodně jde o zpestření mezi běžnou filmovou produkcí. 70% ()

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Rock chystá další díl Jumanji

Rock chystá další díl Jumanji

26.04.2018

Jak možná víte, loňský hit Jumanji: Vítejte v džungli! byl přiznaným pokračováním původního Jumanji. Studio Sony tak v podstatě začíná pracovat na trojce, v níž se vrátí na scénu Dwayne "The Rock"… (více)

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (více)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall