Matt Dillon a Kate Hudson si užívají líbánky, když u dveří zazvoní Owen Wilson. Měli byste to srdce nechat na ulici kamaráda, který právě přišel o práci i střechu nad hlavou a který slibuje, že je to jen na pár dní? Architekt Carl Peterson chystá svatbu s učitelkou Molly Thompsonovou, dcerou svého nadřízeného. Jako svědka si pozve svého nejlepšího přítele Randyho Dupreeho. Po líbánkách se Carl vrátí do práce, kde ho Bob Thompson očekává s nabídkou. Líbí se mu jeho architektonický návrh na bytový komplex a jmenuje ho hlavním projektantem. Carl se večer setká s přáteli v baru, kde objeví Dupreeho, který tam přespává. Randy se mu svěří, že dostal v práci vyhazov, přišel o byt a hledá si místo. Carl ho pozve na pár dní k sobě. Molly se to sice moc nelíbí, ale nakonec souhlasí... Dupree se v jejich domě zabydlí a místo hledání práce trénuje s dětmi ze sousedství baseball. Brzy se začne chovat u Petersonových jako doma, ruší Carlovo a Mollyino soukromí a působí v domě samé problémy, které vyvrcholí požárem obývacího pokoje. Carl poté Dupreeho vyhodí. Když pak s Molly jede večer na drink, spatří ho sedět v dešti na lavičce. Tentokrát ho vezme zpátky domů Molly, protože je jí Randyho líto. Carl mu řekne, že teď to bude jiné, že musí pomáhat a přizpůsobit se jejich životu. Dupree souhlasí. Uklidí po požáru celý obývák, připravuje snídaně. Zhlédne se také v cyklistovi Lance Armstrongovi a začne trénovat na kole... Bob Thompson mezitím Carlův projekt zcela změní, aby na něm vydělal. Carl je v šoku. Protože Thompson miluje svou dceru, navrhne mu, že by si Molly mohla nechat své původní příjmení. Také ho překvapí, že Carl chce mít v budoucnu s Molly děti, a chce, aby si dal udělat vasektomii. Carl cítí, že ho Mollyin otec nenávidí, žije proto ve stresu, přestane o sebe pečovat a vrací se domů čím dál později. Molly tak tráví čas s Dupreem a postěžuje si mu. Ten jí chce pomoct Carla znovu získat. Jednoho dne ale Molly Carlovi všechno vyčte, pohádají se – a Carl začne svou ženu podezřívat, že má něco s Dupreem... (TV Prima)

Davies182

Kupodivu to nebylo tak strašné, možná proto, že jsem podobnou "vetřelčí" atmosféru v době sledování filmu právě zažíval na vlastní kůži doma :-). Wilson byl krásně otravný, některé trapné scénky pobavily a Kate Hudson je kočka. Prostě průměrná komedie. ()

Xmilden

Taková klasická hollywoodská vztahovka, do které mě celou dobu nějak nepasoval Matt Dillon. Těch vtipů mohlo být tedy rozhodně více. Potenciál byl. 55% ()

nunka

Ďalšia zo série žiadúcich komerčných sračočiek, ktoré obracajú peniašky. Samozrejme nečakajte nič intelektuálne, len pár podarených gagov a hrubý nános amerikanizmu. ()

Jamal

Komedie, která nikterak nenadchne, ale pro účel pobavení společnosti při nějaké hře to stačí. Scény nejsou až tak vtipné, Owen se snaží přespříliš aby film byl vtipnější, ale podle mě film tím trošku ztrácí. A k tomu tradiční chaotická situace na konec a the end. ()

ajuska

Takový neurážející průměr (možná spíš mírný podprůměr), film nenudí, ale ani nijak nezaujme a patrně se na něj rychle zapomene. Je tam sice pár vtípků, ale označení komedie bych tomu taky zrovna nedávala a romantický film to není už vůbec, zkrátka těžko tento snímek někam zařadit. Je to prostě takové nemastné, neslané, ale úplná ztráta času to určitě nebyla. ()

Big Bear

Ta trojka byla dobře sestavená. Wilson byl opravdu neřízená střela. Hodně věcí tam smrdělo takovým tím laciným americkým humorem, ale u pár věcí jsem se s přáteli i zasmál. Celkově to nenudí, ale nic převratného to také není. Dávám dvě videokazety ,,šikana v Pacifiku'' z bedny nadepsané - tábornické potřeby .-) ! * * ()

Deimos

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +trefné obsazení, dobře zahrané, Owen Wilson je překvapivě vtipný, zajímavé scény, celkem solidní scénář i děj, občas zabředne do romantiky a dramatu což chválím, navíc se film snaží přijít s novými nápady a situacemi -možná některé scény se mohou oběvit jen ve filmu a ne v reálu, ale jinak mě nic nenapadá/// Určitě bych se nechtěl oběvit v situaci Matta Dillona, tedy zvláště v případě že bych měl za kamaráda Owena Wilsona. Ovšem z pohledu diváka se jedná o velice zábavný snímek se spoustou vtipných a někdy překvapivě vážných situací. Trošku to stěmi postavami bylo jak na kolotoči. To ovšem k tomuto filmu patří a já mohu říct, že jsem byl spokojen./// Celkem 76%/// ()

Rosaviva

Opravdu jedna z nejhorších komedií co jsem v poslední době viděla a že jsem jich viděla dost. Od filmu z Owenem Wilsonem toho radši neočekávám moc a můžu pak být příjemně překvapená (Marley and Me) a nebo dostanu film takovéhohle ražení, nuda, nuda a nuda. Film co sází na nechutné sexuální vtípky, které opravdu vtipné nejsou, a na chudáka nešikovného Dupreeho, který pořád dostává na "hubu". 2* Nikdy víc. ()

kingik

Carl a Dupree jsou dva nerozluční kamarádi a ctí pravidlo o tom, že v nouzi poznáš přítele. A tak se jednou stane, že shodou okolností si Carl nastěhuje Dupreeho do svého domu a spustí tím kalamitu událostí, až si ti dva začnou lézt na nervy. Dupree je zkrátka otravný, a proto aby jeho nejbližší kámoš měl pocit štěstí, je ochoten obětovat vše, ale jeho snaha nemusí být vždy kladně oceněna, zvláště když se začne montovat do Carlova vztahu s jeho sličnou manželkou. Do toho se přidají Carlovy trable v práci s jeho ambiciozním a tvrdým tchánem a na dobrou komedii je zaděláno. Kdyby zůstalo u vzájemného provokování, kdo bude mít z těch dvou navrch, mohla to být opravdu legrace, ale s takto řídkým scénářem a přímo vražednou stopáží, je výsledkem spíše zdlouhavá komedie, u které se především v první polovině divák slušně pobaví. Nebýt skvělého Owena Wilsona, divák by se asi ukousal nudou. Wilsonovi role skvěle sedí, po celou dobu srší energií, a když je divákovi nejhůř, nasadí svůj bezelstný výraz a jede se dál. Ostatní herci tak trochu zůstávají v jeho stínu. Hudsonová je hezká, ale z hereckého rejstříku toho moc nepředvedla, Dillon není špatný a Douglas si svou rolí nesympatického šéfa a tchána taky žádnou ostudu neuřízl. Zkrátka, trochu to pobaví, v ničem to nepřekvapí a hned se zapomene, o čem to bylo. 50% ()

HoneyBunny

Owen Wilson ve své nejhorší formě. Když ho sledujete, jak se snaží při sledování Prázdnin v Říme vypotit slzu nebo když se snaží hrát retarda, je vám ho skoro líto. Role Dupreeho by se hodila na úplně jiný typ herce, Wilsonovi jdou takoví ti namyšlení frajírci, ideálně spárovaní s lepším komikem. Pokud My dva a křen leží na postavě Dupreeho a na romantice, kterou reprezentuje Kate Hudson a Matt Dillon, tak nefunguje ani ta druhá část. Postava Molly je tak bezchybná (zářivá blonďatá princezna s bohatým tatínkem, co učí děti na základní škole), že to spárování se snaživým žárlivým architektem Karlem nemůže přes tu horu klišé fungovat. Zkrátka nuda nadruhou. Tenhle film nebrat. ()

Smok

No moc som sa teda nenasmial, čo pri komédii teda asi nie je dobrá vizitka. Doporučujem pozerať v nedeľu poobede a mierne podriemkávať, poprípade prepínať na Srdcové záležitosti :) Ale pri scéne s Kate Hudson na jachte rozhodne oko otvorte. ()

swamp

Průměrná komedie s nadprůměrným Owenem Wilsonem. Ovšem nenechte se odradit..režiséři se snažili do filmu netahat klišé a to se jim poměrně podařilo. "Did you know Dupree writes poetry? What a homo." ()

predators

Vcelku slušná komedoška, není sice nejsměšnější na světě, ale pár okamžiků, u kterých se zasmějete se tu najde. Hlavně Křen je dost hustý:-) Pohodová oddychovka na nudný večer. 60% ()

SeBig

Proč vždycky tak dokonalé komedie mají málo procent? Aha golfišta dal dvě hvězdy jenže já nejsem vlezdopr*elka a nebudu hodnotit podle ostatních ale podle sebe! Film geniální nápad, Owen Wilson skvělej mám ho ještě radši než jsem ho měl v tomhle filmu to všichni zvládali na jedničku, hodně srandy, hodně dojemný prostě skvělá romantická komedie! ()

klerik

Čakal som trochu viac (hlavne kvôli skvelému obsadeniu). Stále to však ostáva znesiteľný film, ktorý ťaží najmä z toho, že sa vyhýba klišé. Škoda, že je to občas nemastné-neslané. Pár scénok so Sethom Rogenom je fajn... ()

LaciLC

Typ filmu, ktorý ani veľmi nepobaví, ale je dostatočne príjemný na to, aby ste sa pri jeho sledovaní nenudili. Filmov s takouto zápletkou sme už videli veľai: sme šťastní, už sme manželia a potom príde nejaký človek a spraví nam zo života peklo. Herci nie sú úplne zlí:sympaťák Dillon, krásna Hudsonová, alebo aj Douglas v roli neznesiteľného otca újdu, ale veľmi nesympatický mi prišiel hlavný kazič manželstiev Owen Wilson, má komediálny talent a pri iných jeho filmoch som sa dosť bavil, no tu vôbec neviem prečo...**a 1/2 ()

Captain America 2 jako komedie?

Captain America 2 jako komedie?

08.06.2012

Tak to zřejmě ne, ale nadhled mu rozhodně chybět nebude. Do finálních rokování o režii (Joe Johnston se nevrátí) totiž vstoupili bráchové Joe Russo a Anthony Russo. Ti jsou známí především jako… (více)