• Malarkey

Už ten nápad mi přišel dost ujetej, ale fakt je, že jsem se párkrát docela zasmál, a to kravinám, ale zasmál. Jenže příběh je hodně bláznivej a když hlavní hrdina je hnusnej jak noc, což netvrdim že nejsem i já, a proto to můžu tvrdit, je škoda tohle házet do hnoje, právě proto, že je to tak šílené. Jenže to ani jinak nejde. To téma je fakt hodně šílený a nakonec to dopadne nedejbože tak nedůvěryhodně, že člověk, se kterym se život nesral, by se tomuhle všemu neskutečně vysmál. I tak je Bezva vejška docela dobře ujetá komedie, sice za dvě hvězdy, ale už za ten nápad stojí za to všecko vidět.(21.6.2008)

Rozpočet $23miliónovTržby USA $36,323,505Tržby Celosvetovo $38,505,009(19.11.2008)

Typicky americká teenagerská komedie. Pokud jste alespoň dvě takové už viděli, odhadnete celý film se všemy zvraty už podle synopse, ne-li z plakátu. A o to jde, dostanete přesně to co chcete! Nic nepřebývá, nic nechybí a zrovna tenhle kousek, neobsahující nechutnosti a jiné debility je ukázkou, proč je tenhle žánr tak super.(16.12.2006)

Soundtrack David Schommer : 1. U-Mass - The Pixies [3:02] ,2. Gravity Rides Everything - Modest Mouse [4:19] ,3. Declare Guerre Nucleaire - The Hives [1:35] ,4. Bole 2 Harlem - Bole 2 Harlem [4:09] ,5. Eleanor Rigby - David Schommer [3:57] ,6. TKO - Le Tigre [3:25] ,7. Where Do I Begin - The Chemical Brothers/Beth Orton [6:31] ,8. Sherman's Way - David Schommer [2:11] ,9. Keepin' Your Head Up - The Ringers [1:49] ,10. Don't You (Forget About Me) - David Schommer [1:57] ,11. Holiday - Weezer [3:23] ,12. Let The Drummer Kick - Citizen Cope [4:17] ,13. To Be Young - Ryan Adams [3:04] ,14. You Think We Suck - Ape Fight [2:19],(10.6.2011)

• novoten

To, v jakém duchu se začínají teenagerské komedie odehrávat, už začíná zavánět trapností. Dokud jde v žánru jen o základní biologické touhy, popřípadě školní ples, vítězný zápas, korunu královny krásy, zapadnutí do kolektivu nebo sbalení největší krásky, dá se odpustit hodně, ale když mi po pár minutách došlo, na čem bude založena celá zápletka, nechtěl jsem věřit. Takhle vyměklou a přitom na hlavu postavenou absurditu jsem snad ještě neviděl. Když hrdinové místo shánění obsahu přednášek a šprtání na zkoušky pozorují studentky v bazénu, je to pořád ucházející sranda, ale závěr onu příjemnou nadsazenost pohřbívá několik desítek metrů pod zem. Tklivá hudba, pohnutí porotci, shovívaví rodičové a nadšené plácání po zádech. A já zralý na hlasitý výsměch tvůrcům. Je to škoda, protože Justin Long hraje již v několikáté pochybné komedii, ale i přes nezpochybnitelný talent ne a ne dostat áčkovou příležitost.(1.11.2007)

• tron

„Skrátka sa strašne ponižuješ.“ Mám rád Justina Longa, je mi strašne sympatický. V tejto snímke stvárňuje večného smoliara, zvyknutého na podceňovanie zo strany vlastných rodičov. Keď ho neprijmú na vysokú, rozhodne sa, že si s podobne odpísanými, skrachovanými existenciami, založí vlastnú. Klišé sú jedna vec (prekvapí niekoho, že na podvod zlý dekan nakoniec príde a všetko vrcholí v súdnej sieni, kde hrdina predvedie heroický monológ?), no sympatická atmosféra a fajn herci druhá. V smršti podarených postavičiek si každý nájde svojho favorita (kuchár, chlapčenská verzia Carrie Whitej).(9.9.2010)

No rozhodne zajimavej napad, sice silne pritazenej za vlasy a o zaveru je rict tohle jeste slaby slovo, ale proste zajimavy a hlavne pohodove a zabavne natoceny. O nic tu vlastne nejde, proste parta lidi si uziva, ale desne prijemne se to sleduje, sem tam to rozesmeje a herci jsou sympataci v cele s fajnovym Longem, takze lepsi 3*.(6.3.2010)

Výborná teen komedie !! Absolutně nářezový Jonah Hill, který každým zjevením na scéně dělá jednak ze sebe ostudu, tak baví diváka, sympatický Justin Long, který především v závěru v soudním procesu pronese tak silný, emotivní a zdařilý monolog, že mi až tekly slzy a hlavně skvělý nápad tuhle komedii vyzdvihává hodně vysoko. Smál jsem se, bavil jsem se. Doporučuji! 85%(6.2.2016)

Tohle je přesně takovej ten prototyp filmu, o kterým se řekne stupidní teenagerovskej, ale stejně se na něj budou všichni koukat, protože to je prostě pohodička film. A nezkazí to ani to jedno hyper mega giga klišé na konci, na který sem se ale připravoval celej film a tak sem to bez větší újmy na zdraví zvládnul celekm v pohodě(12.8.2007)

V rámci subžánru teenagerovských komedií určitě lehký nadprůměr, zejména díky Justinu Longovi, Jonahu Hillovi a fekálnímu humoru, který naštěstí zůstal celý film zavřený za dveřmi :-).(29.3.2011)

Ničím neurážející komedie, kterých v poslední době není mnoho. Slušné gagy (elektrošoky, poslední záběr...), nepřekážející Justin Long, příjemná Blake Lively, rychlý spád a krátká minutáž. To vše doplněno slušným soundtrackem, dobrým nápadem a nadprůměrnou režií. South Harmon Institute of Technology (S.H.I.T.) je škola mých snů.(3.1.2007)

Z původně zamýšlené Potěmkinovy univerzity vznikne instituce poskytující vyšší vzdělání nepotlačením kreativity a vášně v srdci mladého člověka. Suchopárné americké školství budiž zachráněno! Absolutně naivní, v dobrém myšleno ničím nepřekvapující komedie, u které jsem s vděkem ocenil vyvarování se žánrových zvyklostí v podobě odpaňovacích snah, fekální bžundy, či jiné spermatické lograndy s jablečnými koláči a ukroucenými bradavkami. Jinak asi sen každého studenta, že ano? Já bych si na tabuli připsal předměty "Kouzlo pasivity při orálním sexu" a "5/12 dne zasvěť spánku"..(10.1.2011)

Solidní herecké výkony, scénář vtipný a svižný, námět sice přehnaný a nijak geniální, ale fungovalo to, sice se zde nenachází nic co by diváka překvapilo, a některé vtípky vyzněly trapasem ticha, ale příjemně se na Bezva vejšku dívalo a proto hodnotím 2,5 hvězdičky…(6.9.2007)

Je to opravdu blbost,ale mne to o sobotním večeru pobavilo.Jen ta Blake Lively mě nijak nepřesvědčila o tom,že umí hrát..(28.11.2011)

Tento film mi přišel v pohodě. Na nic si nehraje, a to je dobře.(1.1.2008)

Dobře rozjetá komedie, časem ale trochu přejela. Nápad suprový. Vejška jen na oko, když Vás nechcou nikde přijmout, pořiďte si vlastní vysokou školu. Poctivě za tři. ( Hodnocení: 6/10 )(1.5.2012)

Co jen na tohle říct? Jasně, je to bezva ujetá teenagerovská komedie, která je vtipná, je pohodová, je originální, je vydařená a je plná optimismu, elánu a energie. Takže samá pozitiva. Při jejím sledování jsem si prostě užíval každý okamžik, každou scénku, každý vynikající nápad. Tohle není jen obyčejná puberťácká komedie, tohle je prostě jedná dlouhá a úžasná jízda, u které jsem se velice bavil a kterou jsem si prostě a jednoduše užíval po celou dobu. A i když konec byl až příliš nereálný a klišovitý, ani to mi nezabránilo v tom, abych si tenhle film užil. Celé je to vlastně postavené na jednoduchém, ale zároveň geniálním nápadu, který tu ještě nebyl. Bartlebyho nevzali na žádnou vysokou školu, a tak ho napadne, že si založí vlastní falešnou školu. Kamarád mu pomůže vytvořit webovky, další kamarádka mu prozradí, kde najít vhodnou budovu, a už se to rozjíždí. Rodiče mu to uvěří a jsou šťastní, že se někam dostal. Jenže pak nastane problém. Dostaví se totiž dav lidí, kteří byli na tuto školu také přijati a které nikam jinam nevzali. Na falešném webu této školy totiž stačilo pro přijetí jen kliknout na jeden odkaz. Tohle je prostě geniální a vydařený nápad, který jsem si užíval a ze kterého jsem naprosto nadšený. Ať si říká kdo chce co chce, tak mně se tohle líbilo a tak to také patřičně ohodnotím nadprůměrnými čtyřmi hvězdičkami. Jednu hvězdičku totiž musím chtě nechtě srazit právě za ten až moc kýčovitý a nereálný konec, i když jsem se na něj připravoval celou dobu a i když jsem přesně takový konec čekal a byl jsem nakonec i rád, že přesně tento konec přišel, ale nicméně právě za to srážím tu hvězdičku. A navíc jsou tu filmy, které si pětihvězdičkové hodnocení zaslouží více. Ale i čtyři hvězdičky jsou krásné.(16.6.2009)

Připravoval jsem si ledový obklady a Aspriny. To víte, na americký komedie, aby už člověk předem k lékaři objednaný byl (přehodťe si slova do správného pořadí). Ale Bezva vejška odpálkovala ty nechutný pochybnosti a takový ty vize typu: kaluže ejakulátů či scény "zahrajeme si na filozofy, abychom dali americkému publiku trochu toho tvůrčího nasměrování" byli zahnány do kouta. Justina Longa si už všímám opravdu dlouho. Baví mě jeho komediální projev a narozdíl od jeho prcičkovských kolegů nezabřednul v jednom žánru. Tenhle kluk je pro mě prototypem hocha budoucnosti (ÁÁÁÁnoooo). To, že Accepted má scénář, který by vymyslel i můj hafan je sice malou vadou na kráse, ale když já se bavil. Ba co víc, já bych to možná sjel ještě jednou.... Supééééér(16.1.2009)

• Xmilden

Co se týče univerzitních komedií, tak musím konstatovat že se jedná o slabší průměr. Film působí mírně neškodně a nějakých extra záseků jsem se nedočkal. Trošku jsem to srovnával v hlavně s Prcičkama: Spolek Beta, ale ten je o nějakou hvězdu výše.(27.12.2009)

• nunka

Solídny teen shit!(21.9.2007)

• Hrabka

Chvílemi je to sranda a dá se na to koukat, hlavně ze začátku, ale jinak je to další film "o ničem". Je to spíše marnost natočit film o něčem, co se cítí skutečné, ale přitom to je nemožné. To už je lepší, když si film na nic nehraje. No a čeho mám už celkem po krk, jsou scény typu srdceryvných proslovů plných oblbujících a obhajujích argumentů, o které se Amíci snaží snad v každém druhém filmu. 40%(28.1.2009)

Je jasné, že ve skutečnosti by nic takového existovat nemohlo, nebo alepoň do té chvíle, než by se na to přišlo. Ve filmu je ale možné všechno a tak nám tu je představena docela slušná komedie z prostředí školního zařízení, kde není nic takové, jak by se na první pohled zdálo. Já bych rozhodně na takovou školu klidně šel. :-)(6.8.2013)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 10/10/// +Justin Long, příjemný a zábavný děj, zajímavý příběh, dobrá hudba, některé hlášky a postavy pobaví -škoda že to občas není reálnější, takhle by se to opravdu stát nemohlo, mě teda určitě ne/// Justin Long je v tomto žánru (a možné nejen v tomto) sázka na jistotu. Stává se středem pozornosti, hraje výborně, dostává dobře napsané postavy a je radost ho ve filmech vidět. Ohledně děje se přiznám, že některé vtípky šli mimo mě a taky mi to celkově nepřišlo natolik vtipné abych se válel po zemi smíchy. Přesto mě film bavil a nejvíce jsem si užíval námět a bavil se u toho jak to probíhá a jak to celé dopadne. Film ve vás vyvolá příjemnou náladu. A mimochodem hodně mě zaujala Maria Thayer./// Celkem 82%///(17.12.2011)

• salahadin

Škoda, že je to tak přihlouplé, skoro jsem rád, že VŠ vypadá tak, jak vypadá - a ne tak, jak v tomhle filmu. Jo, tenhle film zkrátka zcela doslovně bere Komenského (a Maisnerovo) "škola hrou" :-) Rád bych pak viděl ty akademické tituly - LgDr (lounge doctor, dokrot flákání)!(9.1.2011)

• Cappuccino

Aha, no... a aký to má všetko zmysel? Nápad síce pekný, ale spracovanie príšerné. Vysoká škola bez skúšok, profesorov a všemožného trápenia nikdy neexistovala, neexistuje a s veľkou pravdepodobnosťou ani existovať nebude. Nie je to snáď dostačujúci dôvod na to, aby som nazval tento film len prihlúplou, absurdnou a neopodstatnenou zlepeninou všemožných klišé? Všetko z toho sme už videli. Chceme - niečo - nové! ___ Mimochodom, nebyť konečného súdu, ktorý skončil výhrou, (ó, aké nečakané) pravdepodobne by bolo možné uvažovať aj o tretej hvizde, ale tá sa vďaka bohu stratila s pribúdajúcou nezmyselnosťou celého deja. Chcete vedieť ako sa má natočiť príjemná, zábavná, americká (teen) komédia? Takto http://www.csfd.cz/film/250530-loudilove/ .(1.6.2010)

• IQ Tiqe

50% ● Tuctová záležitost, která žánrově kopíruje podobné filmy. Znáte to, nesmyslná idea, která vás ale svou absurdností nadchne, mezitím se line nějaký nereálný děj, náznak sexy románku a na konci samozřejmě všechno dobře dopadne absolutně proti zdravému rozumu, ale to je vám jedno, protože jste si přeci přáli, aby TO dopadlo TAK jak mělo. Nicméně kdo má rád tenhle styl, patrně se nudit nebude; možná bych dal i 3*, ale fakt si myslim, že podobných kousků už bylo dost.(28.11.2008)

• kingik

Komedie, která nedokáže svůj nápad s falešnou univerzitou dost dobře a vtipně podat. Justin Long má jistě na víc a přišlo mně, že se do tohoto typu filmu moc nehodil. Obsazení čítá celkem známá herecká jména, ale i oni se nějak ve svých rolích ztratili a nepředvedli nic, co by stálo za pozornost. Vyložená nuda to nebyla, ale takto sterilní komedii lze vidět jen jednou. Ani jednou jsem se nezasmál. A to je u komedie docela smutná vizitka.(9.1.2011)

Som si vedomý, že 4 hviezdice je pre túto komédiu celkom dosť, ale ja som sa naozaj bavil...(29.6.2010)

Existují strašné teenagerovské komedie, které o sobě tvrdí, že jsou něco víc, a existují i takové, které si nehrají na něco víc, než jsou, a umějí i celkem slušně pobavit. Bezva vejška mezi ty druhé rozhodně patří.(5.2.2008)

Párkrát jsem se zasmál a nebylo to úplně nejhorší, celkem dobrý nápad. :)(5.12.2011)

Ukážka, že aj filmy z málo uveriteľným námetom môžu byť zábavné. Viac zábavné ako napr. MLADOSŤ V ŤAHU. Fajn herci v hlavných úlohách, dobré typové obsadenie vedľajších postavičiek, občas nečakane zaujímavé dialógy. Pohodička...(6.11.2016)

je to tři až čtyři hvězdy protože mě se tohle opravdu líbilo a bavil sem se..dobří herci, příběh taky ale je to už trochu klišé hodně předvídatelné co se bude dít atd... :) ale jinak supr komedie(28.9.2010)

• Slartibarkfast

Typická americká teen zábava, kterou jsme měli možnost vidět už tisíckrát. Chvílema se člověk směje, chvílema si připadá trapně, chvílema nechápe a zbytek času se nudí. Scénář je docela ubohý, ale je tu alespoň trochu originální myšlenka. Nemůžu říct, že bych tenhle film úplně odsuzoval. Dalo se na to koukat a sem tam jsem se i zasmál. Ale žádná pecka to není. Tuctová zábava ..35%(14.10.2010)

• jojinecko

Bezva Vejška je "bezva sračka", ktorá je menej uveriteľná a viac absurdná ako nové filmy Stevena Seagala..Ale z nepochopiteľných dôvodov to nie je prúser, hraničiaci s nepozeratelnosťou. Až sa sám sebe čudujem, že som sa pár krát zasmial, pár nápadov bolo podarených, hudba fajn...o tých miestach, kde som neveriacky krútil hlavou radšej pomlčím...(15.9.2007)

Příjemná, originální a hlavně oddechová komedie ze středoškolského prostředí s velice dobrým Justinem Longem. Jen mi ve filmu chybělo více humoru a celý film plyne poměrně pomalu.(10.9.2007)

Další vydařená komedie kde se prostě zasměji hlavně když buřtík zapiští.(5.9.2018)

už ani nevím, jaké to vlastně bylo, a to je pár dní, co sem to viděl; prostě takové průměrné; nějaká super mega dobrá hláška žádná, jen pár (pro někoho) vtipných situací(9.1.2013)

příjemná oddychovka s předvídatelným ultraamerickým koncem.. 3*(5.2.2010)

Film, který je určen vysokoškolákům, kteří se hodinu a půl chtějí pobavit myšlenkou na ideální fakultu, kde vlastně každý učí každého, každý si vytváří svůj vlastní rozvrh a věnuje se těm předmětům, které ho baví a navíc je vše podbarveno skvělými mejdany. Kdyby to tak fungovalo ve skutečnosti, tak by Bezva vejška ničím nevybočovala. Justin Long byl komický už ve Vybíjené, asi má talent :-)(5.5.2007)

• moviesfan

Průměrná komedie s nesmyslným a typicky americkým projevem a výsledkem. Vejška je ale docela zábavná. To se jí musí nechat. Hodnocení: 45%(18.1.2008)

• Handle

Je to tak trochu blbost, i když bych takovou školu bral taky. Ale pokud to mám hodnotit jako komedii, tak jsem se u toho mockrát nezasmál. Pro mě tak trochu podprůměrný - já jsem se nudil.(15.7.2009)

Vejška možná, možná až moc anarchistické na to, aby to někde mohlo fungovat (i když vystudovat sledování asijských gravure modelek - anatomie, móda, orientalistika, mezinárodní vztahy v jednom - by bylo asi fajn), ale Justin Long je bezva vždycky. Celá zápletka, příběh i pointa jede v zavedených kolejích podobných příběhů (Mládí v trapu, svým způsobem i Sexy party), ukazuje však, že je-li výborně obsazená (nejen Long, ale i ostatní vedlejší role - učitel, zrzka, energií nabitý týpek a hlavně ten tlusťoch), jde to i bez fekálního humoru (který mi však nijak nevadí, naopak, mám ho rád). Akorát ten fotr, ten byl fakt na pěst, to se pak není čemu divit, že se tam na školách střílí. Mít takové rodiče, raději bych se nechal dobrovolně adoptovat nějakým homosexuálním párem. Nečekal jsem od toho moc, nakonec jsem si to hodně užil a bavil se. O něčem snad svědčí i fakt, že jsem si to hned druhý den pustil znovu.(22.2.2015)

Taková příjemná teenagerovská komedie.Nic neurážející,postavená na slušném základě u kterého se člověk dobře pobaví.Film narozdíl od podobných tohoto žánru neoplývá fekálním humorem ani vulgaritou.Myslím,že spoustě mladejch lidí by měl padnout do noty....prostě S.H.I.T. (South Harmon Institute of Technology)(17.6.2007)

Správný film, správná blbost. 75%(16.8.2009)

• SexyAjinka

Nejprve k Jonahovi. Tedy, hodně na sobě zamakal. Tady je to ještě pořádný cvalík. Teď k filmu. Hlavní myšlenka je pošahaná a neproveditelná. Jak by se pár dětem podařilo vytvořit a ututlat falešnou vysokou?? To je hodně velké sci-fi i na mě ;). A na závěr.. kdo normální by se dobrovolně rozhodl, že chce jít na fiktivní školu bez zázemí kvalitního učitelského sboru před skutečnou školou s tradicí a kde titul něco znamená? :D. To se vážně může zrodit jen v mysli amerického snílka.(10.4.2014)

• katasta

Accepted je spíš taková podprůměrná hloupá komedie o hloupostech, než cokoli jiného. Na začátku ještě bylo pár vtipných nebo aspoň úsměvných momentů, ale postupně to bylo horší a horší, až se z toho nakonec stal sled kýčovitých situací, které nikoho nemůžou překvapit ani pobavit...Jsou to spíš horší **.(15.10.2008)

Jedna z tích teenegerských komédií ktorá sa netočí okolo sexu. Super nápad celkom slušné spracovanie a celkom slušní herci robia túto vec celkom príjemnú záležitosť. Dokonca som sa na pár fóroch aj bavil a to je u mňa dosť na tento typ komédie. Odporúčam aj na viacnásobné sledovanie.(11.3.2010)

• F.man

V tomto případě jsou kupodivu dvě hvězdy obrovský úspěch. Accepted, který se totiž tváří jako obyčejná teen komedie s poměrně hloupým a značně za vlasy přitaženým nápadem, nakonec poměrně dobře šlape a není zdaleka tak stupidní jak by se mohlo na první pohled zdát. Místy jsem se dokonce i bavil. Nedokážu, ale překousnout, že přes to všechno se jedná o prvoplánový útok na teen diváky a film v sobě nemá nic navíc. Přesto těch 90 minut se na něj dá koukat docela příjemně a nijak v podstatě neuráží. Rejection. That's what makes a college great. The exclusivity of any university is judged primarily by the amount of students it rejects. (29.6.2011)

Místy hodně zábavná komedie, která krom hromady více či méně povedeného humoru obsahuje i docela zajímavou myšlenku ohledně školství. Pokud se tedy divák přenese přes fakt, že samotný děj je v reálu naprostá blbost.(9.5.2014)

Ničím nevybočuje z řady. Celkem vtipná a ne moc fekální komedie o teeen age pro teeeeeeen age:-D(31.10.2007)

no celkom prijemna komedia. pobavi, ale neprekvapi(11.12.2006)

Ujetý příběh, prvoplánový děj a rutinní zvraty zcela vyvažuje přítomnost přirozeného a zábavného humoru, který nestojí na nucených gazích, ale vtipem skrz naskrz prosáknuté atmosféře a skvělém Justinovi Longovi. Pokud přistoupíte na nastřelenou dějovou linku, Bezva vejška se vám odmění devadesáti minutami nenucené zábavy.(29.12.2012)

V teen komediích rozhodně nadprůměr, i když si drží téměř všechny neduhy žánru -> nadmíru přihlouplé a občas trapné, jistě. Kdo čeká od podobného počinu duševní povznesení a hluboký intelektuální zážitek, je zřejmě padlý na hlavu. Vyčítat naivitu americké teen komedii je jako vyčítat hudební čísla muzikálům. Zábava, to je oč v tomhle filmu kráčí. Vypněte mozek a bavte se. Škola hrou v praxi !!! :o)(13.1.2007)

Do jisté míry zajímavý, v reálu absolutně neproveditelný nápad převedený "na plátno" a dovedený ad absurdum, k tomu název školy jejíž zkratkou je slovo označující v mnoha teenagerovských komediích hlavní náplň filmu. To by asi stačilo na to, aby se mnohý"(ne)normální" člověk tomuto počinu vyhnul. Nakolik je to škoda nejsem schopen posoudit, nicméně myslím, že 90 minut a místy docela zábavné pasáže, odpuštění si fekálních nechutností, atd., dělá z tohoto filmu docela koukatelnou záležitost (nevadí-li vám ovšem ona zmiňovaná absurdita)... Trochu slabší 3 *(8.3.2007)

• fallangell

typicky priklad americke naivity, neco tak hloupeho a prostoducheho, degradujici vysoke skoly se muze natocit jen v americe, borata na ne.(15.12.2006)

V rámci žánru určitě lepší průměr. Pohodová oddychovka. Kdo by nechtěl chodit na takovou skvělou S.H.I.T. školu :) 3,5*(17.12.2006)

• Huntelaar

Ano premisa zajímavá, ano žádný fekalní humor (na americkou teenagerovskou komedii unikum), ano zajímavé vedlejší postavy, ale ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne Justin Long. Vždyť ten chlapec co 5 minut svůj záběr tak neskutečně přehraje Auuu, to tahalo za oči. PS: Tomu Jonahu Hillovi ale lítaj kila sem tam, rok co rok, flm co film a tady si někdo stěžuje na destrukci Ch. Balea. Tsss..(21.8.2010)

Dneska jsem se potřeboval naprosto "propláchnout" a tenhle film to zvládl docela dobře...(8.1.2011)

Bezva vejšku jsem viděl čirou náhodou a musím říct, že jsem k němu zpočátku přistupoval značně skepticky. V průběhu filmu se moje skepse rozplynula a já se poměrně slušně bavil. Jasně, není to žádný převratný film a je značně nereálný, ale nehraje si na nic víc, než nabízí a to je mi sympatické. Pohodička, která panovala na South Harmon Institute of Technology, se přesunula i do našeho obývacího pokoje, kde jsem film povětšinu času s úsměvem na tváři sledoval. 65%(16.1.2011)

• Derek

vynikajuci 80tkovy napad na komediu, bohuzial postradajuci nejaky ten humor (teda okrem hlavnej myslienky)... long a hill sa snazia ale ked mate minimum gagov tak sa mozete tvarit vtipne kolko chcete ale humor z toho nikdy nevytazite, akurat krcovitost a nudu...(28.7.2012)

Nijaká pohroma tu na nás nečaká. Klasický americký odvaz, ktorý až na výborný nápad s fake collage neobnáša akúkoľvek štipku originality. Nad hlúposťou, naivitou či nelogičnosťou sa tu radšej nebudem rozplývať, nestojí to zato. No ale keď porovnám čo sa v tomto žánri obvykle rodí v hollywoode tak táto komédia sa zaraďuje v pomyselnom panteóne komediálnych zlyhaní do jeho nadpriemernej časti. Herecké výkony sú v rámci normu akú podobný kúsok vyžaduje, bránica je zamestnaná práve tak akurát. 2,5*(26.12.2006)

Jednoznačně slušná komedie. Má snad všechny chyby podobnych teenage komedii, ale ... Soundtrack je fakt vynikajici. Herci v hlavních rolí jsou příjemní a hlavně obstojně hrají (Justin Long je dobry "B" herec, uvidime co v Die Hard IV, jestli postoupi do "Ligy", no a Blake Lively....To je holka meho gusta, proste nadherna...). Fórky jsou povedené, hlavně tu není přemíra vulgárních, úchylných a nechutných vtipu tipu posledních teenage komedií. Režie je nápaditá a nápad taky není špatný (jako většina podobných komedií i zde je řada nelogičtností, ale ty jim dokážu odpustit). Na závěr: Určitě stojí za zkouknutí (samozřejmě to nebudete pouštět na sjezdu filmových intelektuálu). PROSTĚ FILM, U KTERÉHO JSEM SI NÁDHERNĚ ODPOČINUL (a takových je málo)(1.3.2007)

Silná komedie, hodně moc. Originální nápad, exceletní provedení, očekávatelná předvídatelnost, super zpracování, výborní herci (nejen Blake Lively ale i ta zrzka byla pěkná). A bez fekálií (když nepočítám školní záchody...). Já jsem teď sice přijatej na všechny 3 co jsem dal přihlášku ale po Institutu Technologií Jižního Harmonu (ITJH - zajímavá obměna) bych šáhnul všemi deseti. A poslední 2 pravdy - B. by se mohl živit jako kurva dobrej právník anebo úplnej dvojník Davida Schwimmera...fakt!(21.6.2007)

• Carlossss

Kdyby radši tvůrci filmu použili peníze na natáčení tak, že by si koupili pozemek na Venuši a tam natáčeli ty svoje sračky, udělali by líp...(15.12.2007)

SLabší 3 hvězdy, komedie která se nesmí brát moc vážně. Taková průměrná blbost na pobavení. 55%(28.7.2010)

• Cl3ricK

Vítejte v Americe, v zemi neomezených možnosti. Kde si prostý i debílek, může založit vlastní vysokou, jen díky dementnímu proslovu.(8.1.2011)

Překvapivě velmi příjemná komedie o vymyšlené vysoké, do které jsem měl místy chuť taky chodit. Příběh je to docela fajn, i když trochu ujetej a humorných scén je taky docela dost. Justin Long s Jonahem Hillem to navíc držej i v těch horších chvílích. Jako taková komediální jednohubka, od které moc nečekáte to prostě potěší.(4.1.2009)

Pozoruhodné jak taková blbost může být tak dobrá . Nebylo to sice úplně ono , ale u mě to zabodovalo . Klidně bych i na takovou školu šel : ) ( 10.8.13/MAC )(10.8.2013)

Bol to inšpiratívny film o ľuďoch, ktorí nikam nezapadali, až kým jeden chlapec nedostal šialený nápad. Napriek tomu, že to celé bolo pritiahnuté za vlasy a trochu moc americky pozitívne, rýchlo to ubehlo, herci boli sympatickí a vôbec nebolo ťažké im fandiť. A tá záverečná scéna ...(25.4.2015)

Když mě život drtí, mele .. když se mi chce hlasitě řvát : běžte všichni do pr***e .. Když sluníčko nesvítí .. a já mám smutek na duši .. Když se smutný ptám sám sebe, není vhodný čas zjistit, zda existuje nebe : .. tak si pustím tohle a udělá se mi hned líp .... Sympatický hrdina se skvělou rodinou .. ta jeho mladší ségra, co potřebuje legitku potvrzující dospělost - ne kvůli nákupu alkoholu, ale aby mohla volit (!) ... parta skvělých kámošů ... pohledná kamarádka .. a opravdu moc pěkná a milá přítelkyně na obzoru … Samozřejmě, že vím, nejedná se o žádné veledílo, naopak, ale pro mě je to něco jako lék .. a moc dobrý, protože zatím pořád zabírá ... ..Pln nadšení jsem si musel pořídit i Originál Motion Picture Soundtrack, u kterého ovšem došlo k menšímu zklamání – chybí na něm to nejlepší, co lze ve filmu slyšet : Green Day a jejich pecka Holiday .. The Cure - Close To Me .. Fleetwood Mac – Don´t Stop .. (to vždy hodně zamrzí) …(2.5.2010)

Přiznám se, že Autoři filmu Lhář, lhář a Božský Bruce bylo to jediné, proč jsem se na tohle šel podívat. Jop, herci nejsou žádná extra třída, dialogy za moc nestojí, a celý film je plný nesmyslů, stejně jako hlavní pointa až to bolí. Ale přesto - není na škodu se nachvílí odhodit od klasického života, a mrknout se na nesmyslný, ale rozhodně skvělý život, ve kterém vše jde podle představ. A proto tomu rád dám čtyři hvědičky.(2.9.2010)

Komedie, která mě určitě pobavila. Justin Long byl skvělý a celkově příběh mě docela zaujal. Filmy na toto téma mám rád a tento byl lepší průměr jako u Absurdistánu --> 60%.(6.2.2011)

• pufina

,,Bezva" blbost..(11.8.2011)

Filmek do pohody a typkovy ktereho nevzali na zadnou vysku, tak si proste s partou kamosu zalozi svou vlastni. Pro vysokoskolaky takova mensi pohadka :-)(22.4.2007)

• tom88

Ďalšia z rady amerických crazy komédií. Komédia s blbým príbehom a chvílami trápnymi vtípkami. Zasmial som sa veľmi málo. Tieto teen komédie mi neprídu nejak zvlášť podarené. Ani Justin Long nezachraňuje. Jonah Hill je trápny, ďalší herci taktiež. Záver je primitívny a vopred jasný. 45%(14.3.2010)

„Pamatuješ, jak jsme mámě ukradli antikoncepci a narodila se moje ségra? Tak teď máme daleko větší problém,“ rozčiluje se Justin Long, který si v komedii pro teenagery založil vlastní vysokou, když ho na žádnou jinou nevzali. Iluze prestižní školy pro loosery ale byla tak dokonalá, že se teď musí vypořádat se stovkami natěšených studentů. Přímočará komedie lehce navazuje na „prcičkovskou” tradici a spolehlivě zabije hodinu a půl volného času.(23.4.2011)

Ty vole Špekatej Jonah Hill o_O Respekt, že byl takovejhle cvalík a na první pohled nesympatickej chlápek nominovaný na Oscara a golden globe. Ale k filmu, prostě klasická americká komedie, není tu nic zvláštního co by mohlo překvapit, ale zabaví to, takže to účel splnilo. 65%(25.11.2013)

Úžasná komedie, která mě skutečně pobavila. :) Kdo by si nepřál vybrat si vysokou školu podle svých zájmů a koníčků? Justin Long mě úplně ohromil. Nápad natočit komedii o "falešné vejšce" byl skvělý nápad, je samozřejmě jasné, že ve skutečnosti to možné není. Zpočátku jsem se děsila, že to bude další typ Prciček, ale výsledek filmu mě nakonec příjemně překvapil.(30.9.2011)

• slunicko2

Jedna hvězdička za nápad.(2.1.2013)

• BUD-SFIS

Zase tak spatne to neni ale techto komedii, je takova spousta, ze uz i originalni napad stojit za prd. Na rychle shlednuti do pul hodinky, se vam to bude libit.(24.12.2006)

Raz by som chcel stretnúť človeka, ktorý niečo takéto nielenže dokáže napísať (písať dokáže kdejaký kretén), ale kto si tie svoje kraviny dokáže aj predať :) resp. odvážlivca, ktorý niečo takéto dokáže natočiť (chlapci z Universalu zrejme tej odvahy majú na rozdávanie). Odmysliac si neskutočne debilný dej, klišé a spôsob degradácie vysokého školstva vo všetkým možných smeroch :), je to celkom pozerateľné a miestami aj vtipné :)(5.8.2008)

• drexik

Na takhle průhledou a nedůvěryhodnou boudu můžou skočit snad jen amíci. Opravdu miluju konce s osobitým a emocemi nabitým proslovem, který ty spravné lidi chytne za srdce. Ti se nechají zlomit a mladému "studentovi" vyhoví. Běžte už do háje a dělejte normální konce.(10.9.2009)

Pěkná komedie s trochou nadsázky. Tady vidíme co může člověk udělat ze strachu. Justin Long a jeho parta to veme do svých rukou, když je nevezmou na Univerzitu.(4.9.2010)

Konečne film, ktorý povie pravdu o vysokých školách...(15.8.2009)

Reziser Steve Pink prisiel so slusnou lahko nadpriemernou komediou o tom, ako sa zachovat, ked sa ludia ani na niekolkonasobny pokus nedostau na VS. Kopa vybornych dialogov, zrucna rezia a fajna zabava zaistuju tomuto sympatickemu filmecku odo mna 69 %(19.3.2013)

Velmi přijemná oddychová komedie s neotřelým námětem. Nedostali jste se na vysokou? Nevadí. Od přijetí vás dělí pouze jedno kliknutí. Welcome to S.H.I.T. !(19.11.2006)

Blbost, ale dobře koukatelná....(28.2.2009)

Typická teen komédia, plná vyšinutých figúriek, ktorá má však celkom fajn nápad a dobrú hereckú zostavu.(1.7.2010)

Normálně bych se o snímek tohoto ražení ani neotřel. Řekl bych si typická americká bláznivá komedie pro zoufalce. Přes všechny mé počáteční obavy jsem se odhodlal k jeho sledování a jsem za to nesmírně rád. Hlavní myšlenka - originalita sama! Nevzpomínám si, že bych někdy viděl něco podobného, takže 2 hvězdičky jdou jen za originalitu. Co se týče samotného provedení, no, tady už to trochu pokulhává. Několikrát se mi zdálo, že se to nesmírně vleče, ždímá se zde každý sebemenší detail (což je koneckonců logické, protože děj celého filmu včetně závěrečného verdiktu lze vyjádřit jednou větou). Nemohu ovšem říct, že jsem se nebavil, ba naopak. Je to vlastně taková úžasná přehlídka mimoňů, kteří se nedostali nikam na opravdovou školu a tady na fiktivní výšce si plní své nejtajnější přání a předvádí, v čem jsou dobří. A že to je často skvělá podívaná. Asi každého z nás, kteří jsme tento snímek zhlédli, napadlo, jestli by se taková škola v praxi prosadila. Nevím, jak vy, ale mě to vrtá v hlavě ještě teď (stranou nechávám ony technické náležitosti). Minimálně jako zamyšlení na adresu oněch mimoňů to je to dobré (jsou to taky lidé a jak jsme mohli vidět, častokrát velmi talentovaní). Tak jako tak, myšlenka bezva, vtipu dostatek, jen místy trochu utahané. Přesně jak čekáte. Velmi pohodová komedie, kde se všechno točí kolem sexu, párty a v poslední řadě studia. Onu pohodu nám jasně indikuje i slovenský titulek - Neprijatý? Fpoho! Prostě typické americké myšlení a humor v balení, které neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne.(17.7.2011)

Tato bláznivá potřeštěná komedie určitě zobrazuje sen nejednoho puberťáka o ideálním systému školství. Taky bych v mládí chtěla takhle prožít alespoň jeden rok života. Už ten originální nápad se založením školy bez učitelů stojí za ocenění a to nemluvím o sympatických hercích a zábavné uvolněné atmosféře, kde o vtipné situace i trapasy není nouze. Pokud nehledáte nic náročného a chcete se jen pobavit, tak tohle je skvělá příležitost. Aspoň já jsem se bavila. A pokud byste podobnou školu hledali, možná by stálo za úvahu zajet do Plzně.(19.2.2012)

• lennyd

Bartleby (Justin Long) má problém dostat se na vysněnou vysokou školu. S čím ale nemá problém je jeho vyřídilka, a ochota jít do neprobádaných dobrodružství. Na žádné vysoké škole ho nechtějí ? A co si takto založit vlastní vejšku, s vlastníma předmětama, Jenže to co mělo být na začátku jen habaďůra na rodiče se rozkřikne, a najednou má "studentů" více než málo. A Bartheby začíná cítit něco jako zodpovědnost - a jeho cílem se stává zlegalizovat svoji školu i u příslušných úřadů ... Tento film má pro mně dvě výhody - Justina Longa a Jonaha Hilla. Díky tomu jsem se po většinu filmu i docela dobře bavil, byť podobně absurdní film jsem hóódně dlouho neviděl. Určitě nečekejte že se budete válet smíchy po zemi, ale sem tam se určitě zasmějete, a až na srdceryvný konec (u komise) se to vcelku dalo vydržet..(18.11.2015)

• Krustyburg

Stupidní komedie, která dopadne přesně tak, jak čekáte. Za nápad 1*. :-)(13.9.2008)

• kurcatovium

Silně jsem váhal nad hodnocením Odpad! Tak nehorázná, nevtipná a svojí stupiditou do očí bijící nuda se jen tak nevidí. Pousmál jsem se asi 2x za celou dobu, a to ještě spíš naprosté debilitě dialogů. Tragické po všech stránkách, jediné srovnání snese s Gutalaxem.(29.9.2008)

K vejšce jsem usedal s chutí na obyčejnou zábavu a tu mi bez problémů dodala. Žádné překvapení, žádné zklamání, dobrý nápad, dobří herci a dobrá hudba.(8.1.2011)

Nápadité, byť nepravděpodobné, ale bavil jsem se i bez piva....(26.5.2011)

• Apolskis

Absolutní hovno, se všemi logicky hovnitými parametry.(10.9.2014)

• Vertigo666

Spíš podprůměrný, ten závěrečnej proslov, klasickej kýč, ale dalo se to čekat. Celá tahle komedie byla vcelku poměrně předvídatelná, ale občas se tam něco blýsklo.(7.12.2007)

Film je celkem o ničem (děj, herci), na komedii není ani moc vtipný, ale ta úžasně pojatá rogeriánská myšlenka svobodný školy...:-) ____________________________________________________________________________________________ Celá ta "komedie" je zakódované kontextuální dílo humanisticky orientovaných psychologů výchovy. Jméno hlavní postavy odkazuje na pozoruhodnou knihu Vila-Matase (1948) Bartleby a spol. Jedná se o dnes již kultovní postavu Melvillova písaře, který na všechno odpovídá „já bych prosím raději ne“. Podle Bartlebyho, pojmenoval Vila-Matas spisovatele, kteří se po své prvotině odmlčeli nebo psát ani nezačali. Na 184 stranách knihy se nachází 86 poznámek pod čarou, jež odkazují k neexistujícímu textu. Jedná se o mix příkladů ze života a díla nejen reálných spisovatelů (Kafka, Musil, Rimbaud), ale i fiktivních bartlebyů.(29.6.2010)

Vcelku povedený nápad udělat si vlastní výšku a učit tam jen ,,předměty,, co lidi zajímají, ale celkově to zpracování je klasický americký průměr... i ,,souboj,, se zavedenou výškou je takový neslaný nemastný... jako 3z5 čistě za velmi zajímavý nápad..(22.7.2011)

Jako komedie to ujde, jinak je to samozřejmě blbost, co se tedy náplně týče.(13.11.2010)

• Ravi

Klasická americká univerzitní rutina, kterou jsme již milionkrát viděli s mnoha známými klišé jako přez kopírák obtáhnutými dialogy a menšími zápletkami (krásná holka+divný kluk, rodiče přítomni vždy nevhodně, člen sportovního družstva trápící intelektuálního adolescenta, ...). Nový je zde jen námět, ale to je pro diváka chabá vábnička. Doporučuji všem milovníkům prciček, co přišli o vkus a zdravý rozum, dále všem lidem, kterým stačí k zábavě sledovat opici, která se naučila dělat kotrmelce a taky divákům, kterým nevadí tento typ amerických rodinných komedií. Odpad si to nezaslouží, 20% = 1/5 ale ano.(8.1.2011)

• Smileface

Rozhodně pro teenagery. Naivita totiž sahá za mez chápání dospělého(nedej bože vzdělaného) jedince.(13.1.2007)

• Arius

Toto jednoducho nemôžete bráť važne, je to abolútne stupídni výtvor ktorý však miestami pobaví.(12.7.2007)

Film, který mě překvapil a hlavně pobavil! Čekal jsem tuny balastu, triviálních a otřepaných vtípků, otřesné a nesympatické hrdiny, typický americký teenage vejškrab z pomyslně nekonečné studnice hollywoodských scénářů. Ale světe div se, opak je pravdou. Inteligentní humor, sympatičtí hrdinové a hlavně atraktivní prostředí podložené dobrými nápady. Ideální snímek pro oddych, pobavení i zamyšlení. Nesmějte se mi, to zamyšlení berte jen tak naoko, protože u tohoto snímku je lepší vypnout :), ale přeci jenom, když je ke konci ve filmu řeč o tradicích a běžných postupech, je nám řečeno co je správné a jak to nemá vypadat, donutí vás to zamyslet. Učení je o principu, a student se z principu chce učit, to co ho zajímá, proto myšlenka udělat školu studentů pro studenty, s experimentálními metodami, je zajímavá a lákavá a to je jeden z těch dobrých nápadů, kterých zde najdete víc. Tyto nápady jsou sice podány co nejšílenějším způsobem, tedy způsobem, který by v reálu asi neobstál, ale svůj účel ve FILMU plní - baví mě... a tak to má být.(6.9.2009)

Justin Long žene film vpřed spolu se svými podivnými kamarády "studujícími" na fiktivný vysoké škole. Zajímavý nápad, který je vyždímán dostatečně. Vedle povedených vtipů nechybí ani vážnější závěr a pár moralizujících rozhovorů, to už je ale bohužel trademark amerických komedií. Vedle vážnějších partií vtipná komedie, kterou si nejlépe užijete s partou přátel.(25.12.2006)

• Ratherfly

Dokonale nevyužitý potenciál celkem dobrého nápadu a zároveň ukázkový příklad hlouposti a rádobyvtipnosti s naprosto debilním (čti: american dream) koncem. Nejvíc mně tam sraly prvoplánové cool momenty typu "chlápek vjede na mašině do bazénu" - WTF?? Sice to tak podle hodnocení nevypadá ale minulé teen-comedii s Justinem Longem "Waiting..." tahle nesahá ani po kotníky.(9.1.2007)

• darwin

Slabá, slabá komedie. Námět jako obyvkle slibný, ale provedení pokulhává, a to hlavně díky tomu, že tvůrci zvolili cestu šílených postav-exotů a jejich konfrontace s árijskými sportovci z bohatých rodin. Filmu též neprospívá to, že je prostě tak košér, ve filmu není ani náznak sexu nebo alkoholu, tráva je zmíněna pouze okrajově. Točit komedii o vysoké škole bez těchto atributů je jako točit akční film bez akčních scén - nemůže to dopadnout dobře. A ani nedopadlo.(13.9.2007)

Slabší průměr, v žánru teenagerské komedie, solidní průměr. 55 %(25.9.2007)

Tahle komedie mě velice pobavila. Slušné herecké výkony, originální nápad. 80%(30.3.2008)

• medlo

Podpriemerná teen komédia. Pár krát som sa zasmial, ale to bolo asi všetko. Už celkový nápad, založiť si vysokú školu, je úplne nereálny. Nie to ešte dostať akreditáciu. Záverečný monológ hlavného hrdinu ma úplne dorazil a keby bol na začiatku, tak by som to asi hneď vypol. Ale to čo som čakal som dostal. Ničím tento film neprekvapí.(20.5.2009)

Nikde jinde než v americe by takováhle ptákovina vzniknout nemohla. Ale když řikám ptákovina, tak to nemyslím nijak zle. Nemá cenu se ďoubat ve všech těch nesmyslech a kravinách co se ve filmu dějou. Hlavní je, že film rychle uteče a je to docela prdel. Zábavná oddechovka bez vyšších ambicí.(9.1.2011)

Film, který pobaví, ale na který se lehce zapomíná. Další teenagerská komedie, kterých je a ještě bude víc. Ale kdyby byla taková vejška tak bych neváhal a šel na ni.(14.1.2007)

Videné už asi šiesty raz, ale neprestávam sa baviť. Takto by sa mali točiť teen komédie. Táto má však dokonca hlboký a závažný obsah a to reformu amerického školstva, s ktorým to ide naozaj dole vodou. Nie, že by som bol zástancom práve takejto vysokej, hoci by som na ňu strašne strašne rád chodil:), ale Bartlebyho pohľad na tradičné vysoké školstvo, kde sa na prednáškach spí a študenti študujú kvôli titulom je bohužiaľ správny, a preto je práve snaha o kreativitu a otvorenosť mysle u žiakov to, čo by malo byť dôležité. Nie prispôsobovať školy trhu, ale túžbam a cieľom študentov. Zaujímavo spracovaná tematika.(9.1.2011)

Tak tuhle vejšku bych brala všema deseti! Kolik z nás dělá to, co zrovna vystudovali? A kolikrát si člověk řekl:"Proč se tohle učím?" a v setrvačnosti času zjistil, že to nikdy neuplatnil...:-) Jsem toho názoru, že jde často jen o ten štempl na papíře a je úplně fuk, za co ho máte... Lidi si maj co dát, můžou se od sebe učit, což veškole moc k vidění není. Tohle se mi asi líbilo nejvíc:-)) Pěkně jsem si s touto komedií osvěžila zdlouhavé "letní" odpoledne s kámoškou - pěkně jsme se naladily na nadcházející školní rok:-))(18.8.2011)

• Mazlik4

Z poloviny nadsázka z poloviny pohled do budoucnosti. Podobné školy již existují (summerhill) ... dle mého názoru je tohle jediná možnost reformace školství.(7.11.2016)

no co, je to teenagerovská komedie, ale je oproti svým bratrům a sestrám docela dobře koukatelná, nemá slabé místo. Všechno je tak (trochu) nereálné, ale ukecaný hlavní hrdina to vše s pomcí svých ztřeštěných kámošů řeší jako mávnutím čarovného proutku. I konec, který lze čekat již od poloviny filmu se dá právě díky tomu půlhodinovému čekání na něj překousnout. Prostě devadesátiminutové spříjemnění večera, nic víc nečekejte.(28.8.2007)

• cajke

I na mě jako milovníka žánru stupidní americké teenage komedie bylo tohle moc. Pár opravdu solidních gagů bohužel pohřbí naprosto absurdní závěr.To se z toho nedalo vybruslit líp?(20.11.2007)

• Bennyman

Americký komedie o puberťácích už mě opravdu omrzeli. Důvod = pořád to samí dokala => NUDA(2.2.2009)

Nápad je dost ujetej a v realným životě by nic takovýho nikdy nemohlo projít (ani v Americe !). Ale jedno se mi na tomto filmu moc líbilo. A to ty vůdčí dovednosti. Dejte lidem (a potažmo trhu) to co chtějí a oni Vám utrhnou ruce a budou Vás milovat. "B" jim dal školu na kterou všichni chtěli ale nedostali se. Super výuka stadentů studenty. A zavěrečný od srdce přesvědčivý proslov před akreditační komisí. No paráda. A uplně poslední scéna s výbuchem auta mě sesadila ze židle. Fakt jsme se bavil i když to byla prakticky ptákovina.(11.7.2009)

Slabších 60%. Příběh je dosti nereálný, co si budeme povídat. Nicméně, zpracování celkem ujde. Párkrát jsem se docela dost zasmál, párkrát pousmál a i zbytek nebyl nudný či trapný, jak jsem z počátku očekával. Prostě takový film na pohodu. Každopádně to není věc do hlavního vysílacího času na sobotu, ale spíše na odpolední neděli. Ale dobrá oddechovka. Howgh!(9.1.2011)

Snůška všech klišé z dob minulých, ale i přes to mi to příjemně uteklo. A zklamanej sem nebyl. Vyloženejch záchvatů smíchu se asi nikdo nedočká, ale ten telepaticky vybuchující pošuk mě dostal. A absence nechutností, tolik typická pro žánr, potěší.(26.4.2011)

• lukasch

Docela snesitelná komedie „z vejšky“. I přes hodně šílený nápad a patos na konci jsem se nemusel stydět, že na to koukám. Sice existují lepš filmy v podobném duchu, ale také horší, kde se zvrací, strká psí sperma do hot dogů apod. Tohle je ještě taková milá blbina.(25.6.2011)

debilné, tak debilné až to je sranda :))(29.12.2012)

No je to sice praštěný nápad, ale docela s dobrými a vtipnými dialogy, které vám večer určitě nezkazí, ba naopak, pokud se chcete zasmát něčemu nereálnému a ujetému, přesto docela solidnímu, Accepted je to pravé =) 6/10(27.2.2014)

• Windu85

jak že se jmenovala ta vysoká? S.H.I.T. ? jo přesně tak...úplně na hovno tento film!(12.2.2007)

No na tohle přijdou snad vážně jen amíci, nicméně s takovouhle školou by nesouhlasilo jen pako.(4.1.2010)

"Zdravotný poištění je úplne na nic. Nic vám nezaplatěj. Onemocníte v pátek, oni platěj jen v pondělí až čtvrtek. Jdete k doktorovi A, oni platěj jenom doktora B. Zlomíte si penis, oni léčí jenom vagíny."(3.3.2011)

Juhů, Justin Long válí! :o)(13.4.2013)

Typická shitovní americká komedie pro adolescenty. Přesně to co mám rád :D(15.3.2007)

Totální průměr žánru.(1.12.2008)

Naivní, absurdní, nesmyslná komedie. No a co? Film přímo sálá pozitivní atmosférou a to se počítá.(9.3.2009)

Po deseti minutách jsem myslel, že to radši vypnu. Vypadalo to, že to bude naprostej provar, ale nakonec se z toho vyklubala zábavná, sic dosti přiblblá, ale i tak příjemná komedie.(8.4.2010)

Oddechová komedie, pokud od toho filmu neočekáváte žádný inteligentní humor a očekáváte jen vtípky na téma sex, studium a nějaké ty pády apod. Budete spokojeni, tak jako sem byl já. Je to lepší průměr se sympatický herci, sice ne moc uvěřitelnou zápletkou ale i tak dávám 4 hvězdy za to, že se na to dá dívat vícekrát. Poslední komedie, která mě stejně oslovila byla Road trip. Při sledování máte pozitivní náladu a to se cení....(28.6.2010)

Absurdita na n-tou zakončená klasickým patriotismem, kdy jeden flákač hledá prozatímní řešení své situace a nakonec se z toho vyvine dech beroucí proslov zakončený jednou z těch hrdinských vět, které mají Američani tak rádi. Následuje standing ovation a vítězství těch více cool. Každopádně jsem si tento film velmi oblíbil i díky sympaťáka Justina Longa. 60%(8.3.2013)

Mám rád tyhle ulítlý komedie. Bezva vejška však na komedii roku vypadá zde podle všeho jako "žádná sláva". Já si však tuhle komedii užil až až. Zábavné to bylo, hlášky byly senzační, mladí herci nehráli vůbec špatně, podle mě si to titul komedie roku zaslouží. Tuhle vejšku bych chtěl fakt zažít :-).(19.3.2013)

Naprosto šílená teen movie, ale já ji prostě miluju ... Film plný neuvěřitelné zábavy, šílených nápadů a totálních nesmyslů - a to je přesně to, co na těchto komediích miluju! Nápad je opravdu geniální, i když absolutně nereálný, ale co, je to přece film a v těch je přece možné úplně všechno! Skvělé herecké výkony, úžasný scénář a dokonce zajímavý soundtrack ... Tento film opravdu můžu vidět pořád, proto nemůžu hodnotit jinak než plným počtem!(5.12.2013)

Když jsem o tomhle filmu slyšel poprvé, říkal jsem si, že je to zase jedna z parodií, tentokrát parodie na normální život. Vůbec jsem ale nelitoval, když jsem se nechal ukecat na tvorbu titulků k tomuhle filmu. Je to zatraceně dobrá komedie, kde se kluk, kterej se nedostal na vysokou, nejdřív snaží oklamat rodiče, ale nakonec se z toho vyvrbí pokus o založení vlastní vysoké školy, což by asi strašně rád udělal každý, kdo někdy byl v podobné situaci. Adam Herschman tady představuje pro mě tzv. „absolutní“ zábavu. Ve filmu je taky docela důležité sledovat, co se děje v pozadí, to se pak budete bavit o to víc. Je sice snadno čitelné, kterým směrem se film bude vyvíjet, ale i tak jsem se bavil od začátku do konce a hlavním aktérům fandil.(13.2.2007)

Well jak to říct jsou blbý filmy o kterých to víte od začátku a podle toho to taky dopadne. Pak jsou blbý filmy jak tenhle o kterých taky víte že jsou blbý ale příjemně překvapí. A to je i tenhle případ svižná komedie která neurazí a pokud vám je pod 25 budete se skvěle bavit(4.6.2008)

I když většina z vás kritiků to odsoudí, mně tenhle film naprosto dostal. Jistě, že je to naprosto neproveditelné, ale ten nápad, hudba a několik velmi vydařených fórů dávají dohromady výbornou podívanou. Asi je to jen můj subjektivní názor, ale ta myšlenka úplné volnosti je geniální!(11.10.2008)

• Mat21

Bartleby Gaines je jeden z mnoha průměrných a ničím výjimečných vycházejících středoškoláků, o které nemá zájem žádná vysoká škola. Nedokáže se však podívat svým rodičům do očí a říci jim: "Zkazil jsem si vlastní život svým lenošením." Se svými osudem stejně zdeptanými spolužáky se rozhodnou k odvážnému kroku: opravit v desolátním stavu vypadající bývalou budovu blázince a před svými rodiči ji vydávat za vysokou školu, ze které si vzápětí pošlou domů potvrzení o přijetí ke studiu. Aby jejich počin vypadal věrohodně, spustí i webové stránky školy, ale vše se zvrtává v okamžiku, kdy na ně nedopatřením umístí formulář automatického přijetí pro všechny žadatele. Rázem jim stojí před branou spousta neúspěšných žadatelů z jiných vysokých škol, plných vděčnosti, že byli přijati alespoň na tuhle školu. ● Aby vše maximálně lahodilo pohledu a pobavení diváka, jedná se ve směs o uchazeče s různým stupněm demence a uchazečky oplývající sex appelem stavící ho na obdiv po zbytek filmu. Tím je hlavní část zápletky vyčerpána - jednoduchý nápad s přímou dějovou línií, spousta gegů postavených na demenci studentů a v závěru potvrzení, že v Americe je možné opravdu všechno. ║1.2.2009║(1.2.2009)

Celkem zajímavý námět na netradiční komedii, který se ale bohužel po chvíli změní v klasickou předvídatelnou americkou slátaninu se zcela šíleným koncem. Škoda, dalo se z toho vytřískat víc.(30.10.2011)

• GOREGASM

Opravdu slaboučká komedie, založená na hodně ujeté a bohužel i ultranevtipně zpracované zápletce. Justin Long se sice snaží a jako správnej sympaťák tu chatrnou káru dotlačí až do cíle, jen se bojím, aby z toho zážitku neměl doživotní trauma. Z toho ho snad dostala Blake Lively, které to zase setsakramentsky sekne. 20%(17.11.2011)

Tak to je moc :-D Geniálně ulítlej nápad, tak nereálnej, až je to v Americe i možný... a lidi jsou tam dost praštěný, že by v tomhle plánu pokračovali... V žánru teen komedií vážně nadprůměr, protože není jeho pointa založena jen na sexu a fekáliích...Plus sympaticky hlavní hrdina...(29.12.2012)

Na jedno podivani je to dobra komedie s pomerne originalni zapletkou (i kdyz ta se pak vyviji dle predpokladu), ktera me jako vysokoskolaka poradne pobavila:) Idealni na sobotni vecer!(28.1.2007)

• bonifac

ta hvězdička je pouze za hudbu od greenday...tohle je možný jenom v Americe(12.2.2007)

• TomBar

Schematický teenage film, akých sú stovky. Pozitívne možno hodnotiť námet, ťažko natočiť v tak úzko špecifikovanom žánri niečo nové. Netvrdím, že sa to podarilo, ale keďže som to vydržal pozerať až do konca ... a pridávam hviezdičku za vypointovaný záverečný záber ;-), vtedy som sa jediný krát zasmial. Inak niet moc čo hodnotiť... dve hviezdy s veľkou dávkou "nadsázky".(5.2.2008)

Hezkej úlet od reality, inteligentní vtípky v kombinaci s rockovou hudbou vytvářejí hezkou atmosféru. Asi jediná muška je ten happy end, který už byl mnohokrát natočen v jiných filmech a pokaždé to celé skazil svou hloupostí. Jinak to bylo příjemně strávených 90 minut. možná bych dal trochu lepší 3*.(14.7.2008)

Americká. Teenagerská. Komedie. Parta středoškoláků, které nepřijali na žádnou vysokou, si založí vlastní. Tohle všechno věští katastrofu. Ale světe div se, ono je to docela zábavné a sympatické. Škoda tisíckrát omletého závěru.(26.3.2010)

Tomu říkám správně trhlá komedie! Jasně, je to celé jedna velká blbost, ale zábavná, bez sprosťáren typu prciček, jako pohodová jednohubka je to akorát. Tři a půl.(8.1.2011)

Nevím nevím, zábavný příběh s dobrými vtipy a krásnou Blake Lively...ale ta pointa?(9.1.2011)

Huhuhahha, v takové vejšce se chci vyučit!(24.12.2011)

Ďalšia uletená teen americká komédia, ktorej príbeh je dosť pritiahnutý za vlasy. To skôr uverím, že existuje čarodejnícka škola Rokfort, než že nejaký teenager úplne v pohode založí univerzitu, kde si robí, kto chce, čo chce a skončí to happy endom, tak že im dokonca udelia akreditáciu. No, na takú školu by som chcel chodiť aj ja.(14.4.2012)

• Amgis

Tak tento film nemá logiku, hůmor je na dosti zaostalém trendu. Film na způsob filmu "Otcovskovská školka" s Edim Murphym ale todle je horší! Jednoznačně jsem nemohl překousnout mnoho scén kdy by se todle stát nemohlo ve skutečném světě.(6.8.2007)

Co se tady chcete učit? Vždy sem chtěl vařit. Mám rád rockovou muziku, chci se bavit. Něco ohledně oblečení, oblíkání a svlíkání, to mi jde dobře. Rád pracuju se dřevem. Chci nechat věci vybuchovat pomocí myšlenky! 8) několik hňupů se nedostane na vejšku, tak si jednu vymyslí...značka: Neuvažovat, pouze se bavit(4.10.2008)

• foundation

Dalsia absolutne retardovana trapna americka akoze komedia kde sa vsetky veci vymykaju akymkolvek co aj najzakladnejsim uveritelnym spolocenskym pravidlam. Tato hovnovina nema nic spolocne ani len s absolutnne podpriemernymi tretotriednymi hovadinkami ktore aspon obcas dokazu pobavit svojou uplnou stupiditou. Totalny odpad a hnus. A ten slovensky nazov filmu. Ubohost a stupidita najvacsieho kalibru. Toho kto to prelozil by som kopol do hlavy tak ze by sa zastavil na druhej pologuli.(21.1.2009)

• Jablek

V životě by mě nenapadlo, že někoho může napadnout taková píčovina a už vůbec by mě nenapadlo, že to někdo natočí...(21.5.2009)

Neskutečná ptákovina a námětová zhovadilost, jenže kupodivu zábavná:-)(13.6.2009)

• Torgal

Ako teenegerská komédia veľmi slušné, dokonca sa film zaobišiel aj bez obligátneho grcania a iných "veselých" vecí, ktoré by som u takéhoto typu filmu čakal, ale je tu jedno ale. Mal som obrovský problém so základnou ideou celého filmu, a teda s vymyslenou školou kde sa učia samé kraviny. Za toto by som hrdinov zavrel do kriminálu a nie im to schválil. Hlavné postavy boli inak vcelku sympaťáci a hoci tých vtipov mohlo byť podstatne viac, tak som sa nenudil. Priemer. 5/10(30.6.2010)

Ako študentovi vysokej školy mi to príde absolútne trefné. Nie je nič lepšie, ako študentský život. Aj keď, školu a post Bartlebyho by som bral hneď.(11.11.2012)

Musel jsem změnit hodnocení ze tří na čtyři hvězdy, protože ten nápad, že by taková vysoká škola existovala je sice extrémní, ale já sám bych (a myslím, že i spousta dalších lidí) takovou školu uvítal. Člověk co má jen vystudovanou střední školu bez jakýhokoli zaměření (potažmo gympl) a má přehršel zálib a dovedností, ale nedokáže se sám na něco konkrétního zaměřit je svým způsobem ztracenej v dnešní době a škola která by mu pomohla vybrat a usměrnit jeho dovednosti tady prostě neni, nebo chtěj po uchazečích nesmyslný věci pro přijetí ke studiu... A i tak je to fajn komedie, oddechovka, nic složitýho v tom nehledejte, pohodlně se usaďte a bavte.(25.9.2013)

• LordMysti

Vcelku fungující totální blbost :).(9.12.2014)

Velmi slusna komedia na americky pomer v tom zmysle ze sa vyhyba zanrovym klise (aspon sa snazi) a tak ma pri pozerani nerozculovala. Hodnotenie uberam pre nedostatok humoru, tato komedia mola byt trochu viac 'crazy'.(19.11.2006)

Film mal okrem iného vlastné priestory,študijný plán a učiteľský zbor. S.H.I.T.-fiktívna vysoká škola,sen každého študenta. Píjemná oddychovka pre nenáročného diváka,v porovnaní s americkou produkciou teenagerských komédi zn.shit.(2.1.2007)

Skvělej zářez pro fanoušky žánru. A pro případ že to některým ze zdejších ještě nedošlo, ve filmu je možné cokoli (they don't give a SHIT!), tak proč se nad tím pořád nechápavě pozastavovat .) Logika, naivita, předvídatelnost (bobřík za bystrost - kdo by to byl při té klasické šablonovitosti řekl, Struhy) a degradace vysokého školství my ass(28.3.2008)

Celkem mazec a dobrej nápad pro film, ale ke konci to šlo jako u většiny těhle filmů do háje. Pár scén fakt nemá chybu, a docela povedenej je i soundtrack.(22.6.2008)

• Louie

No, dlouho jsem už neviděl komedii, která by si cucala vtipný hlášky a situce tak hluboko z prstu. Fekální komedie jsou sice na ústupu a letí návrat do osmdesátek... Ale kdyby to byla aspoň trochu sranda...(31.8.2008)

Hezká 3+.Nechápu lidi, co píšou, že to je bezva sračka apod.Na americké teenfilmy je to solidní nadprůmer.Není to nic extra, ale v tomto žánru mi to bohatě stačí(16.11.2008)

Super komédia. Ja som sa skvele pobavil. Je síce plná kravin až trápnych ale to v takomto type teenegerskej komédii býva. Nieje tu žiadne hviezdne obsadenie ale to vôbec nevadí. Tento film má svoju originalitu. Fajn kamera, režia a vsetko čo k tomu má byť. Sú to pre mňa slabšie 4*.(7.3.2009)

• renegrido

Hloupá a nudná komedie, ve které se nevyskytuj prakticky žádné komické situace. Mám pocit, že se chce jen vysmívat americkému systému školství.(7.6.2009)

Výborná americká komédia, ktorá oproti veľkej väčšine komédii podobného typu nie je plná oplzlostí a trápneho prehnaného humoru. Síce príbeh nie je úplne reálny ale na kvalite a zážitku z filmu to neuberá. Je to komédia oplývajúca veľkým počtom humorných scén a situácii. Čo robí Bezva vejšku výnimočnou sú silné scény ktoré neraz prinesú divákom zimomriavky, čo je podla mňa v komédii veľké umenie.(17.12.2012)

Těžkej americkej sen...a víte co? Mě se to kurva líbilo. Nic náročnýho, prostě pohodovej film, dobrá muzika, tak mu těch 5* dám!(1.1.2013)

Myslím, že se jedná o originální téma, a i když se jedná o teenagerskou komedii, je prosta trapných vtípků. Ale nadprůměr to není.(17.9.2014)

Jestli chcete vypnout a kouknout na nejakej ten film tak tenhle je jednou z moznosti.Pribeh originalni ale dosti povrchni ale koho to zajima -hlavne ze je sranda a clovek nemusi premyslet....(9.12.2006)

Jako komedie to bylo moc hezký. A protože jsem ve věku, kdy se s také hodlám ubírat na vysokou školu, tak mi i myšlenka nové vysoké přišla moc zajímavá - avšak nereálná. Ale i tak mě to donutilo přemýšlet, ja bych to přece jenom udělal :D Chápu, že přece jenom pro realistické lidi, které otázku školy mají už dávno za sebou se může tento snímek zdát trochu ujetý. Jinak ve filmu je dle mého názoru sposta kravin, které rozesmějou i ty nejzarputilější škarohlídy a píchne jim injekci plnou smíchu a optimismu. Nicméně každý školák by se na to určitě mohl podívat.(16.4.2010)

• yerdua

blbost(2.5.2010)

Celkem originální scénář ovšem s celkem očekávanou zápletkou a hodně za vlasy přitaženým koncem. Není to ani tak film o vejšce a o studiu jako spíš o studentském životě. Herecký potenciál není kdoví jak velký, alen obsazení je sympatické v čele s Justinem Longem. Osobně jsem se bavil dobře, byla to taková oddechovka. 60 %(23.5.2010)

• Jaxx84

Přejmenoval bych to na Bezva základku. Další důkaz, že blbost může bolet. Naivita amerických vysokoškoláku je nekonečná jako sám vesmír. Jedna hvězdička za vtipné flákače.(8.1.2011)

Tak tento film mě zklamal. Možná to bylo tím, že jsem od něj čekala až moc velké zázraky. Celková myšlenka byla možná až moc bláznivá i když musím uznat originální. Začátek se mi celkem líbil a přišel mi i velmi zajímavý, ale pak se to nějak zvrtlo. A samotný konec mě přišel naprosto nereálný až trapný. Jediným plusem na tomto filmu je několik opravdu vtipných scén a celkem ucházející herecké výkony, ale pokud hledáte film s dobrým dějem, tohle asi nebude správná volba.(17.3.2011)

Novodobej http://www.csfd.cz/film/5571-zverinec-casopisu-national-lampoon/ ...Ale dobrý:)(13.12.2011)

Je to hovadina, ale fakt se u toho vždycky pobavím... :) Aneb, kdo by si nepřál studovat to co ho opravdu baví...(2.5.2012)

Jak zaznívá v ostatních komentářích, Accepted je typická americká teenagerovská komedie. A bohužel se drží zaběhnutého trendu v podstatě ve všem - ze začátku mě poměrně slušně navnadí, přijde pár super vtípků a člověk je natěšenej na to, co přijde dál... ale to až taková sláva není. A to včetně obligátního zvratu a happyendu.(15.8.2013)

Vůbec mi nevadí, že jsem na to koukla. Příjemně mě to překvapilo. Jedna z mála amerických komedií ze školního prostředí, která nijak neurazí.(31.3.2014)

• Nelishka91

Pojďme si jen tak vymyslet svojí vlastní školu a vlastní pravidla. Tss, naivní Američani! Dvě hvězdičky alespoň za trošku zábavy.(1.8.2014)

• himor

Tak toto bola ale tuposť...nemám rád tieto americké hlúpe školské komediálne snímky. Jediné na čo sa dalo pozerať, boli pekné študentky, ale ináč nič. Slabé, slabšie, najslabšie...neviem no...televízny film, darmo. 35%(14.9.2016)

Škoda že tu nie sú také Univerzity ako v tomto filme , veľa by sa prihlásilo na takúto Univerzitu.(11.10.2017)

Nasrat na všechny pseudointelektuály! :-D Od filmu jsem nečekal žádný umění a udělal jsem dobře! Dlouho jsem se takhle nesmál. PS: Na hudbě se kromě jinýho podíleli švédský THE VICIOUS! Jednoznačný plus!(29.3.2007)

• Cortesz

Další z řady teen komedií, tentokrát o bandě studentů, kteří se nedostali na vejšku, tak podvedou rodiče tím, že vytvoří fiktivní školu, ale vymkne se jim to zrukou. Řekl jsem si no dobrá to bude asi zábavné, taky že bylo, po chvíli sem jim tu školu i záviděl, ikdyž to bylo jako vždy přehnané, ale jakmile se to prozradilo, tak už to začlo pokulhávat, následný soudní proces a jeho rozhodnutí poslal film do kytek úplně. Jedna hvězda je za první půlku filmu a ta druhá za občas dobrou hudbu a Justina Longa u kterého je škoda, že utápí svůj nepopíratelný talent v takových podprůměrných teen komediích, na které už ani nemá věk.(8.1.2009)

Filmy ako tento príliš nevyhľadávam, takpovediac nie je to moja šálka kávy. Tomuto som ale na odporúčanie kamoša dal šancu a ... nevynadám mu za to že mi ho poradil. Na vyplnenie jedného poobedia, navyše v deň keď som urobil poslednú skúšku semestra, príjemný zážitok. O nejakej logike sa tu hovoriť nedá, takúto predstavu "vysokej" školy by asi nezhltli žiadny úradníci, ani tí americký, ale o to v tomto filme ani nešlo. Z obrazovky sa na mňa počas sledovania nalepila dobrá nálada, a to sa cení, pretože to sa pri takýchto komédiách u mňa príliš často nestáva. V tomto prípade to prišlo dá sa povedať samo, aj bez nejakého prílišného "tlačenia na pílu". Justin Long v hlavnej úlohe príjemný, humor vtipný, bez nechutností ktoré k týmto teenagerským komédiám režiséri zväčša pribalia.(31.1.2010)

Taková škola snů. Celá zápletka filmu je silně postavená na hlavu a konec tomu všemu nasazuje korunu, pokud se ovšem dokážete oprostit od toho, že se dá založit vysoká škola ze dne na den, tak se slušně pobavíte.(7.2.2010)

Prumerna komedie s nadprumernou pohodovou vizi, ktera neurazi a muze nadchnout. Ale ten projev na zaver - to uz je moc silny kafe...(11.1.2011)

Klasická americka komedie, nic špatného v tom nevidím, žádný geniální snímek ani žadnej odpad, pro mě film u kterého nebudu mít potřebu podívat se na něj znovu. Parkrát jsem se zasmál byť kravinám...60%(29.9.2011)

Veľmi dobrá americká komédia s vysokoškolskou tématikou. Dobrý nápad v slušnom prevedení.(3.4.2014)

Příběh je jasnej. Při týhle šílenosti konec nepřekvapující. Zábavný, sem tam i vtipný. Ale je to klasika. Šílený a občas vtipný. Pobaví. Lepší průměr. 55%(23.8.2014)

Vcelku pozerateľná teen komédia, s originálnym námetom. Študenti, ktorí sa nedostali na výšku si založia vlastnú. Trochu mi vadila absencia humoru. Veľmi dôležitým faktorom pri hodnotení bol dabing. Pri českom ma film veľmi nezaujal. Po opakovanom pozretí v slovenskom dávam o hviezdičku naviac.(9.9.2014)

Vejška mých snů. A to bez diskuzí. Kdyby to opravdu takhle fungovalo, tak bych se i na tu vysokou odhodlal.. :)(28.9.2014)

Komedie na kterou se dá koukat a která se mě moc líbila.(9.1.2015)

Průměrná komedie a průměrné vtípky... Člověk si na tuhle komedii zejtra nevzpomene... Navíc si nevybavuju že bych viděl nějáký film kde by Justin Long zářil, moc ho taky nemusím, ale tuhle komedii jsem chtěl vidět...(27.12.2015)

Ajjj toť blbost kde se poběhlice promenádují s kozama jak vozama che:-)(1.11.2007)

• soldiersn

Dalsi seriova, nactileta, ale hlavne priserne trapna komedie. V klasickem teen-pribehu nechybelo nic: frajer a super fenecka co je s jinym frajerem, tlusty typek, jina fenecka, postizeny amici, vybuchujici auto, alkohol a trava...(19.7.2008)

• worm14

Dvě hvězdičky za lehce originální nápad a pár vtípků. Jinak docela absurdní ale u těhle komedií už to tak bývá...(1.9.2008)

• hackstolle

Pravdou je, ze je to blbost na n-tou, co se deje tyka, ale aspon je to obcas k zasmani.(26.5.2009)

Klasická americká blbost, na kterou do deseti minut po shlédnutí zapomenete. Na druhou stranu vám dá přesně to, co od ní čekáte- nereálnou americkou teen-age slátaninu, která pobaví a neurazí. A všechno dobře dopadne, že...nečekaně...Na sobotní odpoledne jako dělaný.(8.6.2009)

• lulu37

hmm no rada by som chodila na bezva vejšku :) justin long je taký antifešák, až je neskutočne sympatický. nenáročná oddychovka. kto ju neuvidí, nemusí lutovať, kto to pozerá, netrhá si 90 min. vlasy, takže Fpoho!(28.6.2010)

• m.zales

Fakt ujetina, kdyby to aspoň nedopadlo tak, jak je všem od začátku jasné...ale tak, 2* za občasný dobrý vtipy...(9.1.2011)

Nápad je dobrej a provedení také dobré. Na takovou pohodovou školu bych chtěl taky chodit i pro to dávám vyšší hodnocení, ale ne jenom proto i jsem se dobře bavil. :)(14.3.2011)

• YUI

Zdá se mi to nebo všechny americké teenagerovské komedie jdou ve stínu American Pie ? Snaha byla, ale nebylo to ono. Škoda, nápad to špatný nebyl.(14.3.2011)

Skvělá odpočinková záležitost, není třeba nad ničím přemýšlet jen se dívat a bavit se...(19.11.2012)

Na první mžouravý pohled by se mohlo zdát, že komentovat dobré a špatné filmy je daleko snazší, než americké "romantické komedie", které jsou kapitolou sami pro sebe, není však tomu tak. K perfektnímu rozboru postačí tři slova - "americká romantická komedie", se kterými se pohodlně vejdete do tří hvězd...Samozřejmě existují určité anomálie, třeba The Girl next door nebo Nekecej a pádluj, která (původně čistá chlapárna) zejména v posledních minutách zběhla do čisté romantiky. Ale to už je něco jiného. Tohle neurazí, nenadchne a důvod existence není k nalezení.(1.2.2014)

• Hjuud

Byla to fakt kravina, nebylo to téměř vůbec vtipný :-/ Já prostě neskousnu, když mi vyvstane 100 otázek typu: kam se chodí v té škole na záchod? Jaktože se to nerozkřiklo? Jak to tam může vůbec fungovat? Kde berou jídlo? atd atd... prostě shit 1,6 periodických *(16.1.2015)

• Domas88

Jen pro Blake Lively, tam nic jiného ani nestojí za dívaní....(24.2.2017)

je nedele, prave jste si dali vyborny obidek a ted touzite jen po tom dat si kavu a pustit si nejaky oddychovy film? Tak mate vyhrano, tohle je presne to prave. Je to nenasilna komedie, ze ktere budete prijemne naladeni. (9.4.2017)

• ardno5

45%(21.3.2019)

Nic intelektualniho, ale muj oblibeny zanr. Americka crazy beckova komedie, dobre na odreagovani, na zasmati se atp. Nehledejte v tom zivotni moudro, pokud mate radi veci jako American Pie, mohu jen doporucit. Samotna myslenka je zajimava sama o sobe, nebylo by to spatne mit vlastni vejsku s vlastnimi studijnimi obory atp. ;-) Jedna hvezda dolu za "real american happy end".(14.11.2006)

celkom slusne som sa bavil a taku vysku by som prijal aj v reale:D ucil by som nicnerobenie:D(20.2.2007)

Myslím že jako komedie na nedělní odpoledne to celkem ujde. A neobjevují se tam trapnosti jako v jiných teen komediích.(11.5.2008)

Viac nez priemerna komedia, uz len napad zalozit si vlastnu vysoku skolu ked vam je 18 a vas nezobrali na vysku sa moze zrodit len v hlave zufalca a ked mate kamarata ktory ma pravnicke zaklady kedze sa pripravoval na prestiznu pravnicku skolu a vie ako na to a je vam vlastna myslienku ze kde je vola tam je aj cesta, neostava uz nic ine ako neverit vlastnym ociam ako sa v krajine kde sa stare zakony nerusia, stava myslienka skutocnostou. Samozrejme skratkovitost a nadsadzka sluzia dejovej linii avsak ked clovek akceptuje hru na "ideme si spravit vlastnu vysoku skolu" tato neotrela komedia celkom pobavi.(23.11.2008)

Pracuji s velmi nestabilnimi bylinkami :D(28.5.2010)

Zábava, zábava, skvělý námět. Mě tento film prostě pobavil již jen samotným nápadem. Zpracování mohlo být možná trošku lepší a bylo zde pár trapných situací. Celkově 4 hvězdy!(27.5.2011)

• gezper

To není přitažené za vlasy, je to za ně smýkané 10km za autem a pak skalp vytrhnut pěkně s kůží. Nemám tenhle typ komedií rád a tohle mi to jen potvrdilo. Ve svém žánru založeném prvními ucházejícími a novátorskými prcy-prcy sice drží průměr, ale co s tím když všechny tyhle filmy jsou pořád na jedno brdo. Je hodně kritizován závěr ke kterému to americky nevyhnutelně směřuje. Ano, já ale kritiku háži i na celý průběh, dementním závěrem dvakrát podtrhnut. Alespoň že fekální humor, obvyklý to jev, zůstal za dveřmi. [40%](14.4.2012)

• zaack

Nic převratného, ale jsou i horší možnosti jak zabít hoďku a půl. U Accepted se alespoň párkrát zasmějete.(19.12.2006)

• usDAVEcsp

Nuda.Zachraňují to jen vedlejší postavy.(31.3.2007)

Uskutočnenie študentských snov?? Nereálna vecička, no i tak ma tento film pobavil....koniec bol dokonca psychologický a prekvapujúci čo som nečakala. Neodvažujem sa nejak hodnotiť či kritizovať kvalitu tohto filmu, lebo to ani nedá. Je svojský svojou réžiou i scenárom....herci podávajú priemerné výkony, lebo iné sa ani nedajú. Film na pobavenie a zabitie nudy, kde netreba premýšľať.(4.2.2009)

• Medic.Droid

Dal bych tomu 3. Ale za ten vy*urvenej happy-end a tím morálně obohaceným proslovem Justina Longa se dalo dát i hůře.(21.7.2010)

Milé, zábavné.(25.7.2010)

• Grifindoor

nudná kokotina(10.1.2011)

• Kazisvet III.

Americké komedie mám rád, ale tohle bylo hodně nepovedené. Na to, že to byla komedie, to působilo až moc křečovitě. 2/5(23.2.2011)

Jasně že je to absurdní, bláznivé, nereálné... Ale je to dobrá pohodová zábava a v rámci teenagrovské komedie originální film. Žádné nechutnosti a chlípnosti o sexu. Film si na nic nehraje, jeho úkolem je pobavit a zaujmout na 90minut. Což se podařilo. Prostě taková blbina, která nenudí, na kterou so dobře dívá a člověk se odreaguje od všech starostí a problémů. Nějaké té střídmé romantiky se nám taky dostane... Film jsem viděl už třikrát a vždycky jsem se pobavil. U mě za 4* ikdyž vím že je to možná víc, než si zaslouží.(9.1.2012)

• montel

Bartleby Gaines (Justin Long) je středoškolák, kterého ale bohužel nevzali na žádnou vysokou školu. Aby vše zamaskoval před natěšenými rodiči, rozhodne se vyřešit tento problém po svém. Pronajme si prostory bývalého blázince, trošku to dá do pucu, příjme další mladé lidi, které nevzali nikam na školu a začne s nimi společně chodit na tuto vymyšlenou školu. Bez učitelů, bez osnov a bez jakéhokoli nátlaku si užívá jeden velký nekončící mejdan, až do chvíle, kdy školu navštíví rodiče...Naprostá blbina, kterou můžou vymyslet jen amíci a kterou víceméně před totálním průserem zachraňuje Jonah Hill. Bohužel ústřední hrdina filmu Justin Long nemá žádné charisma a dokonce jsem mu nevěřil ani tu holku, která se o něj snažila, jen když byl slušný a správný jako opravdový americký hrdina, zachraňující všechny povaleče a hlupáky. No prostě blbina jako hrom. 40%(14.7.2014)

Tak tohle další americká hloupost o tom, co je absolutně nereálné, a přesto ty chudáky, co věděj o životě hovno, společnost vyslechne a pochopí. Přesto se ve filmu najde několik úsměvných momentů a situací, že ty tři hvězdičky si film zaslouží.(22.8.2017)

Ohrané téma vysoké školy s ovšem velmi neotřelým scénářem. Ten by ale ještě ke své dokonalosti potřeboval trochu vylepšit. Zvláště kýčovitý proslov v závěru, celé komedii moc nepřidal, spíše naopak. I když se tedy dalo od poloviny snímku čekat, že nějaký takový happyend přijde. Ale myslim si, že za pár vtipných scén a nápad se tři hvězdičky hodí.(26.7.2008)

A kto by bol povedal, že ten nápad je celkom dobrý... teda ako nápad na taký film.... je to riadne nereálne... hoci v Amerike je možné všetko:D Aj som si to pozrela druhýkrát a uvedomila som si, že je to fajn film na oddych.... keď už človek nejde myslieť... Bol to prvý film s Justinom Longom a priznám zrovna sem mi vôbec nesedel.... ani trochu sa mi tu nepozdával...(7.7.2009)

• Mzetko

No, nic moc. Místy to bylo sice poměrně vtipné, ale bylo tam příliš hluchých míst. Hlavně konec to pohřbil - v Americe je možné vše, ale akreditace na tuhle vysokou školu? To už je moc i na bláznivou komedii.(9.1.2011)

• Svadbos

Odkaz filmu, že edukácia v college zabíja kreatívneho génia, ktorého by ináč čtudenti kultivovali po svojom je ťažko stráviteľný po tom, čo uvidíte týchto "samo-vytvorených študentov", ktorí nerobia nič, iba žúrujú a pijú. Soundtrack je plný cover songov, vzdávajúcich poklonu iným a lepším filmom o revolúcii teenagerov.(12.9.2011)

U týhle komedie se vždycky skvěle bavím, a proto jí musím ty 4* dát! Za supr fórky a sympatický herce!(16.4.2012)

Komedií z vejšky je hromada ale tohle je originál . Parta mladých se nedostane na vejšku ale rodičům tvrdí že ano tak si pronajmou starou budovu psychiatrie , trochu jí zrekonstruují a vydávají za svou školu . Jenže z malé lži se stane velký problém když se na školu přihlásí stovky lidí kteří se nikam nedostali a tato "škola" je nedopatřením přijala . Pak už se to rozjíždí parta mladých začne budovat vlastní školu :D plné zvratů a problémů ale nakonec vše dobře dopadne :) však uvidíte sami ;)(28.4.2012)

To je taková blbost, až je to vlastně skvělý film. Když chcete úplně vypnout a jen se tak na něco podívat tak je tohle ideální snímek. Možná je těch 5* trošku přemrštěných, ale v této chvíli pro mě nemá tento film chybu. Nejdůležitější co musíte udělat předtím, než si tento film pustíte, je prostě vypnout a uvidíte že vás to bude bavit.(15.7.2012)

První dvě třetiny příběhu jsou přitažené za vlasy, a to je jedině dobře! Není šťastné, že závěr se snaží všechno ospravedlnit a zúžit do chladné uvěřitelnosti. Divák ví, do čeho jde, a během filmu akceptuje hru s volnějšími pravidly, tak proč musíme trpět při učebnicovém třetím jednání, při němž nás autoři vezmou za ručičku a osekají všechnu filmovou kreativitu, nadšení a odlišnost...(6.9.2012)

Docela slušná post-teenagerská komedie, která neurazí fekálními scénami. Hlavní myšlanka je hodně ujetá a hlavní hrdinové se tak pohybuji daleko za hranicí zákona. Bylo tam pár úsměvných momentů například rockový koncert a mokré tričko, nezapomenutelné postavy studentů. Docela jsem se pobavil, příjemný film s odlehčenější tématikou.(9.12.2012)

Já jsem se bavila! Ne, že bych se přímo popadala za břicho, ale je to pohodový, klidný film na volné odpoledne :) nápad založit si vlastní školu se mi zalíbil :) mohli tam ale ještě přidat nějaké jiné vážnější scény, než se jen prostě dívat, jak se tam mají všichni fajn.(25.1.2013)

Když to shrnu celý, tak je to neskutečná hypersupermaxiextrakravina, ale udělaná tak, že jsem se málem posral smíchy. Teď bych se zeptal, jestli se mi to líbilo? Kurva JO!!! Joa, chci mít taky takovýho děkana.(1.4.2013)

šíleně jsem se u této komedie nasmála, bezva hlášky a vtipné situace.......nejlepší Schraderův jekot(21.5.2013)

Rozhodně můj, dá se říct nejoblíbenější film. Tedy, viděl jsem ho asi nejvicekrat. Můj favorit Justin Long, ujetý Jonah Hill a vždy okouzlující Blake Lively. Myslím, že herecké obsazení mi neuvěřitelně sedlo, zdůrazňovat nemusím. Nápad na založení vysoké bez pravidel jen pro pár, také nepřijatých, kamarádů je rozhodně skvělý námět. Zvlášť, když na vašich internetových stránkách funguje tlačítko "přihlásit, bereme každého" a vám najednou stojí před vaší psychiatrickou léčebnou 300 lidi nadšených z přijetí. No jo Schreider.. "Myslím na ní když masturbuju... Cože?... Co? Cože?" :D Podle mě pan režisér nic nezpackal, vše dotáhl do konce. Pravda je že ten samotný konec se dal roztáhnout více, ale to nic nemění na tom, že od vstupu do soudní síně, přesněji po větě "proces byl přesunut do hlavní síně, moc lidi" ( nebo tak nějak), mi začal běhat mráz po zádech. Vážně jsem se bavil. Přesněji, vážně jsem se bavil už po sté u tohoto filmu.(12.1.2014)

Taková průměrná komedie. Film není moc vtipný a děj také poměrně zaostává, ale koukat se na to dá. Doporučuji jako oddechový film, který do jisté míry pobavý, ale přímo nenadchne. Za mě 60%.(2.11.2015)

• vinnetou500

Pitomý americký klišé. Jděte do háje.(30.11.2016)

Je to americké ,,nemám ráda ameriku,ale bavilo mě na to koukat"Tak proč dávat dvě nebo tři hvězdy.Je to komedie,člověk by se měl smát a ne ,přemýšlet o hlubším smyslu. Režie Steve Pink?Není pink růžová?(14.12.2017)