Rodinná dovolená a jiná neštěstí

• USA RV (více)

Přepracovaný Bob Munro se pokouší zachránit kdysi šťastnou rodinu, a proto chce vzít manželku Jamie, protivnou patnáctiletou Cassie a syna Carla na Havaj. Na firemním večírku však dceřina kamarádka Gretchen urazí Bobova šéfa Todda a obviní ho, že dětské nápoje, které vyrábí, jsou škodlivé. Todd sice Boba nepropustí, ale zruší mu dovolenou a pošle ho do Boulderu v Coloradu jednat o fůzi firmy s místní výrobnou sodovek. Protože nechce rodině prozradit pravdu, pronajme Bob velký karavan a tvrdí, že místo na Havaj si vyrazí do Skalistých hor, čímž všechny naštve. Na cestě se poznávají s Gornickeovými, děsivě optimistickou a dobráckou rodinou. Když je během krátké doby potkají už potřetí, přestane Bob věřit na náhody, přesvědčen, že je pronásledují. Navíc ve snaze utajit před rodinou, že dovolená je ve skutečnosti jeho služební cesta, musí práci vykonávat potají, což vede k dalším nedorozuměním. Když už je nejhůř a zdá se, že cesta skončí absolutním fiaskem, zachrání Bob děti před bandou výrostků a překvapivě si znovu získá jejich úctu. Od té chvíle si rodina začne netradiční dovolenou užívat. Jenže když už se zdá, že všechno klapne, vyjde nečekaně najevo pravda, a navíc se znovu objeví věčně optimisticky naladění Gornickeovi. (TV Nova)

dandislav1991

Někdy si říkám, proč jsem na to koukal, prostě ten film, kdy není do čeho píchnout a za rok moc nevíte o čem byl, ale v den shlédnutí prostě neurazí ... ()

LordMysti

Začátek slabší, pak to vcelku ušlo, konec patetickej a americkej, ale občas jsem se i zasmál. Nenáročná oddychovka. ()

Henry Morgan

Začátek-zcela dementní, střed-parodie na roadmovie, konec-americké kliše. viděno happyendem. Celkově okolo 50%. Tyhlety Kliše-endy při vhodném duševním rozpoložení působí balzamicky ()

mliko

Tak jako podtitulek dobrodruzny-to sedi,este aby ne kdyz se jede s karavanem do prekrasne prirody.Rodinny tj jasny kdyz jako vzdycky v hlavnich roli jsou tata,mama,(dcera a syn v puberte).Ale komedie , tak ta se mi v tomto filmu nekam ztratila a za celou dobu sem ji nikde nenasel,takze tenhle film vubec nedoporucuju,protoze se jedna o dalsi blbustku na svete snad jen s dobrym obsazenim Robin Williamse, ktery ale taky nic moc roli nezahral.....21,5% ()

7duster

že by nezávislé pokračování National Lampoon? po pár okamžicích jsem nabyl dojmu, že tomu tak je - má snad ještě někdo stejný pocit? jinak nic světoborného, ale dalo se na to koukat a nechá se při tom odreagovat po celodenním shonu .... ()

Chamyl

Tak teď je mi to jasné! Po shlédnutí filmu jsem si říkal, že ta fekální nit vinoucí se celým dějem je jak z nějaké německé "komedie" a ejhle: ona to byla americko-německá koprodukce. No, nebylo to tak úplně strašné, občas se člověk i zasměje či alespoň pousměje, ale jinak je celá koncepce tak nějak... zvláštní. Celý film se hrabeme (s prominutím) ve sračkách, aby z toho nakonec vykoukla za uši tahající moralita o americké rodině, prokouknutí všech "slepých" a velké padnutí si do náruče se všemi okolo. Kdyby scénáristé zůstali u bláznivé rodinné roadmovie a odolali pokušení na nějaké morální poučení amerických dětí a rodičů, udělali by rozhodně lépe a ušetřili by většinu diváků trapných pocitů při nejrůznějších "dojemných" scénách. Každopádně, i přes pár veselých okamžiků, se jedná o dílo nehodné hereckého a komediálního mistrovství Robina Williamse, neboť jeho roli by levou zadní zvládl jakýkoliv béčkový seriálový herec. ()

_aandyy_

Podle ukázek jsem se na film i trochu těšila, těšila se, že to bude zajímavé, vtipné... a čekala jsem zbytečně, možná dvakrát nebo třikrát jsem se "mírně pousmála", ale tenhle film je absolutně suchý, snůška nesmyslů a trapných vtipů. Na takto "vtipné" filmy by se nemělo rozhazovat penězi... Velké zklamání, protože Robin Williams je dobrý herec, ale tenhle film a vůbec role se mu moc nepovedly. ()

movemat

Dve hviezdicky za skveleho Robina a dve za humor. 5 som nemohol dat lebo toho fakt dobreho humoru bolo trochu chudobnejsie. ()

departed

Jako komedie, až na několik povedených gagů, docela slabota. Zato jako výlet do nádherné přírody je to úplná lahůdka. ()

JohnZ87

Komedie postavená na sledu osvědčených klišé, ujetém a místy až fekálním humoru, ale smál jsem se na celé kolo, tudíž účel byl splněn. 70% ()

Hexa

Až na ty rozmazlený děcka, který bych minimálně musela umlátit, mít to doma, to byla parádní komedie. Rodina Jeffa Danielse mi dokonce přišla zábavnější a lepší, než rodina Robina :) ()

Scraffy

Je to možno blbé, ale no a čo? Klasická rodinná komédia pre všetkých k nedeľnému obedu. Robin Williams je tu dobrý a jeho improvizácia je vždy skvelá. Ja som sa prekvapivo bavil. ()

macetoma

Taková moralizující komedie o práci a rodině. Robin Williams by na to měl být expert, ale toto mu moc nesedlo. Asi něco špatného snědl, neboť ho pořád bolelo bříško a musel na o-o. Půl filmu vypadal hůř než většina popelářů co znám od vidění. Docela si zahrál i karavan, kterému říkali nepůvabně "Kravinec" a je škoda, že jej tak zrušili, to si chudák nezasloužll. No nic, dávám 2 hvězdy. ()