Ambiciózní Karolina studuje vysokou školu, pracuje jako redaktorka módního časopisu a jako lektorka v kurzech nonverbální komunikace. Její uspořádaný život nečekaně naruší vztah s poněkud egocentrickým burziánem Alexem, který jí přináší řadu hořkých zklamání. Alex je sice pozorný, ale myslí především na sebe a všímá si spíš svých kamarádů než Karoliny. Vztah, plný nejistoty, zklamání a znovu probouzených nadějí, vyvádí Karolinu stále víc z rovnováhy a vyčerpává ji. Přesto dává Alexovi přednost před pozorností nesmělého Honzíka. Když o několik měsíců později zjistí, že Alex žije s mnohem starší Patricií, opustí ho a rozhodne se být stejná potvora, jako jsou podle jejího názoru muži. Nezávislá, sobecká bestie, která bude kosit chlapy. Vyspí se s čerstvě ovdovělým pianistou i přízemním farmářem Markem, flirtuje s duševně nevyrovnaným ministrem Jarmilem Dobrým, ale když to zkusí na Honzíka, zklamaný mladík ji odmítne. Zdá se, že ani jako bestie nebude mít Karolina štěstí. A tak když se po čase znovu ozve Alex, neodolá a přijme jeho nabídku k sňatku. Vzápětí ji však čeká další hořké zklamání. (TV Nova)

Sašenka165

No, to byla tedy zase podívaná! Občas to sice bylo vtipné - až šílené (viz páv), ale když máte za hlavní hrdinku takovou připitomělou slepici, která si plně zaslouží mít za partnera jednoho z těch úchylů (nebo přinejmenším "divných týpků"), co jich bylo ve filmu plno, dopadne to špatně. Smutné je, že takové ženy - jako je naivní a hloupá hrdinka filmu - skutečně existují... a zahanbují celé ženské pokolení (i když se tvůrkyně pravděpodobně pokoušely zahanbit muže a ukázat je jako sbor tupých zvířat). Výběr "exotů" v tomhle filmu skoro překračuje meze - osobně nevěřím, že by si spisovatelka mohla vymyslet podobné typy, kdyby se s nimi skutečně nepotkala. Ani Roden ani Vašut nemůžou situaci, už od začátku upadajícího filmu, vylepšit, a to je skutečně, co říct. Jediné, co bylo na tomhle filmu pěkné, je hudba... a taky těch pár lepších vtípků. Odpad to sice není, ale nemá to do něj daleko, a jestli je tohle pohled dnešních českých rádoby "feministek", tak to je fakt síla. ()

Fingon

Prvních padesát minut je velmi dobrých, alespoň mě tahle část filmu oslovila. Ale ten zbytek... nuda, těžká nuda. ()

swamp

Irena Pavlásková padá ke dnu s každým filmem. Knižní předlohu jsem nečetl, ale jestli je zde zfilmována dobře, musí to být hrůza, protože myšlení (a konání) hlavní postavy je příšerné. ()

pm

Barbaru Nesvadbovou za spisovatelku nepovažuji, respektive jedna její kniha, kterou jsem ani nedočetla, mi stačila bohatě k tomu, abych s dalšími čas neztrácela. Možná proto jsem napoprvé neobjektivně dala 1*, dnes to napodruhé a s odstupem vidím tak na 50%, fakt je, že té dívce svým způsobem velmi dobře rozumím. Každopádně scénář (nikoliv příběh) je skutečně ubohý...má to na víc a mohlo to být něčím víc. A jinak? Čím to, že ve většině současných filmů, je mi tak zajímavého herce, jakým je Karel Roden, většinou líto, protože nemá co předvést? ()

AGAMENON odpad!

Je ten film o něčem jiným než o šoustání? I bezdějové porno má lepší děj, než tato podivnost. V hlavní roli kráva, která by zasloužila vyliskat, dá naprosto každýmu kdo si řekne a ještě má pořád plnou hubu chytrej keců, akorát nakopat prdel čůze. Radši si pustím péčko, tam vím na čem jsem, to je taky jenom o píchání, ale aspoň tam mám pořádný baby a ne nějakou vychrtlou slověnu, která ty slabý jedničky musela nabírat až na pupku. ()

Slarque

Krásné obrázky, slušná hudba, dobří herci... jenom ten scénář mi přišel o ničem. Je to spíš něco jako dražší (na místní poměry) pilotní díl k TV seriálu, než celovečerní film. Spousta víceméně zábavných či zajímavých scének pospojovaná pouze přítomností hlavní hrdinky. Není to vyloženě špatný film, ale rozhodně to není ani film dobrý. ()

Marthos

Líbivým lžím, plných falešného citu, glycerinových slz, sladkých úsměvů, hloupých frází a šťastných náhod jsme se přece vysmáli už ve 49. roce. Jak je možné, že se tím máme nechat oklamat ještě nyní? Že ono to nazhledanou byla pravda! ()

klerik

To čo mal byť ďalší ROMÁN PRE ŽENY, je len paškvil, ktorý má totálne slabý scenár a totálne prehrávajúceho Vašuta... Napriek tomu, že zápletky sú naivné a postavy neuveriteľné, pozerá sa na to dobre... A budete to chcieť dopozerať. Nielen kvôli prsiam hlavnej hrdinky, ale aj pre to, že chcete vedieť, čo zo všetkej tej bizarnosti a hlúposti vylezie. A nevylezie nič... Napriek tomu, to budete chcieť vidieť... Má pekné prsia... ()

heyda

Celkově zklamání. Film začíná fajnově, perfektní Karel Roden (jako vždy), ale čím film postupuje, tím víc mě nebavil a nebavil až se z dokoukání stalo úplné utrpení. Škoda, protože Roden, Jurčová i Vašut umí zahrát velice dobře, ale tady to byla spíš chyba režije a scénaristů. ()

sharky

50% Dobrá reklama na sex, určitě na něj po shlédnutí dostanete chuť, ale jako film nic moc. Ono je dost obtížné natočit kvalitní film, podle knihy mizerné spisovatelky. Irena Pavlásková příběh hodně poupravila, ale kýžený výsledek se nedostavil. První půlhodina s Karem Rodenem v roli mírně úchylného českého Jamese Bonda a dovolenou u moře má 4hvězdičkový potenciál, že čekáte, co dobrého se z toho vyvrbí, ale pak nastoupí trapný marek vašut předvádějící tokajícího páva s velkými pery na zadku, vy se zasmějete, ale řeknete si, jestli náhodou promítač nepřepnul na jiný film a tenhle pocit vám vydrží až do konce, kde už to bohužel je mnohem víc trapné než vtipné. Shrnuto: děj vyznívá v závěru tak nějak o ničem, roden je hodně solidní, vašut příšerně přehrává, matonoha je spíš trapný, etzler se před kamerou jen mihne, hádek hraje ze všech jednoznačně nejlíp a danica jurčová má pěkné tělo, ale její tričko bez podprsenky vyznívá dost samoúčelně a k postavě na začátku filmu nějak nepasuje. hřebíčkem do rakve jsou špatně nasazené/natočené postsynchrony, hlas jinak skvělé dabingové herečky andrey elsnerové k danice vůbec nepasuje, synchron nesedí, dagmar čárová, která mluví matku mluví ještě jiné postavy v pozadí, ladislav županič sice už namlouval michala dočolomanského v tajemném hrdu v karpatech, ale příliš přehrává, františek němec to v adéle a perníkové věži zvládal lépe atd. Na 3 hvězdičky, těch pár dobrých vtipů a solidní rozjezd nestačí. ()

Pejpr

Těžko říct zda bylo cílem natočit biografii života, ale film kromě toho, že Danica Jurčová je „pěkná blondýna“ a Karel Roden je „charismatický“, nenabízí vůbec, ale vůbec nic. A to je na 100 minut sakra málo. ()

honajz

Spíš 2,5. Manažerka psychologických kurzů, a má rozhled puberťačky odkojené Bravíčkem... Kamera, hudba, režie a prvních 45 minut filmu jsou skutečně skvostné a hlavně inteligentní. Ale pak se psychologické drama zvrtne v komedii, hlavní hrdinka, jak říká můj otec, "šuká první ligu", tím se má chlapům asi nějak mstít, abychom se pak nečekaně v závěru vrátili opět k dramatu, ale pojatému už jak z bulvárních médií. Vyvstává mi u filmu spousta otázek - ta holka studuje psychologii, současně stíhá dělat v Bazaaru, má přednášky o nonverbální komunikaci a ještě jezdí na statek, do Itálie apod. - jako redaktor si myslím, že se to všechno nedá stíhat. Přese všechna svá studia se chová jak pitomec, ale budiž, je zaláskovaná, to člověk blbne. Ale manželce se film líbil. Chápe ho z pohledu ženské, chlapi tam podle ní jsou zvláštní, ale ne všichni blbci... ()

Ivoshek odpad!

IMHO těžko jde natočit podle mizerný knížky od podprůměrné spisovatelky dobrý film. Jediná dobrá a vtipná scéna je polonahý kvičící Vašut s ocasem z pavích per, nicméně i na jednu hvězdičku mi to přijde málo. ()

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble