Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

Rover

Stačí pouze za nadpozemsky krásnou výtvarnou stránku plné hodnocení? Nestačí, příběh je totiž totálně stupidní, scény ve Spartě mě nudily, herecké výkony mě nepřesvědčily. Ale bylo se na co koukat, třeba tančící vědma, nebo Xerxes byli úchvatní... HUDBA: vcelku podařená záležitost, Vždycky jsem si přál slyšet v historickém filmu současnou hudbu, tady mi to bylo dopřáno...ale, líbilo se mi to? asi ne...elektrické kytary byly nepřesvědčivé, už je nikdy nebudu žádat. Jinak dobrá práce! ()

Madsbender

Je pravda, že u 300 sa jedná o komornejšie spracovanie, rovnako ako že spôsob rozprávania i ďalšie veci mnohým nemusia sadnúť. Pre mňa je však jedným z rozhodujúcich faktorov pri hodnotení filmov skutočnosť, či sa film iba na niečo hrá, alebo má vlastnú osobnosť a štýl. A Snyderovmu 300 tieto veci rozhodne nechýbajú. Stačí sa pozrieť na neskutočnú audiovizuálnu koncepciu, ktorú nám tento snímok ponúka. Rovnako má svoj špecifický štýl a fakt, že niektoré dialógy vyzerajú ako by sa iba tvárili, že sú drsné a cool, je preto, lebo je to tak schválne. ()

sheen

Další z pokusů převést komixovou předlohu na plátno a vtisknout jí život. Snyder ukázal v Úsvitu Mrtvých, že umí. 300 to jen potvrzuje, je to pastva pro oči, stejně jako původní předloha od Franka Millera, tam jste zapojili svoji fantazii a pohrávali si sní. Takto to dopadne když ji zapojí výtečný filmař. Jako celek perfektně funkční, to se musí vidět v na velkém plátně!! Je to audio-vizuální žranice, která ovšem nemusí sednout každému. Snad v žádnem filmu, co jsem viděl nebylo tolik brutálně "nasekaných" borců:)) Už se těším, co Snyder udělá s mým nejoblíbenějším komixem Watchmen..to bude pecka pecek!! "We Are The Sparta" "hauu hauu" ()

Hromino

Téměř dvouhodinová nuda utopená v přepálených barvách, trapných zpomalovačkách a rádobycool vychytávkách. Sin City si sice v tomhle taky libuje, ale narozdíl od 300 má nějaký příběh, který zaujme, skvělou akci a celkově se na to aspoň dá koukat. Ale dívat se dvě hodiny na to, jak každou minutu někdo řve, je nějaká zpomalovačka nebo pokus o drsňácké řeči a chování postav? Pár dobrých momentů se sice najde a alespoň ta hudba za něco stojí (za což taky dávám tu 1*), ale zbytek... netřeba slov, vítězstvím formy nad obsahem se to snad ani nedá nazvat, když tady žádný obsah není. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +přítomnost vypravěče, charismatický Gerard Butler, dynamická hudba, zpomalené záběry, boje, technické zpracování –přeci jen trošku chybí zelená barva, kamera!/// Byl jsem připraven na to, že ve filmu neuvidím nic navíc oproti trailerům. Což ve výsledku byla výhoda. Ovšem obával jsem se, zda film pokryje nějaký příběh a snímek bude srozumitelný. To se mi naštěstí splnilo a hodně tomu dopomáhá jak hlas vypravěče, tak i vnitřní hlas Leonidase. Co bych vytkl! Předně práci s kamerou. Respektive hodně mi zde chyběli kamerové nájezdy a rovněž malá odtažitost kamery. Výsledek totiž vždy působil tak, jakoby bojovalo pouze 30 Sparťanů a nikoliv 300. Ale to je jen drobná výtka. Naopak celkové technické zpracování je mistrovské. Akční souboje promíchané se zpomalenými záběry na odhodlané reky se řadí mezi ty nejlepší scény co můžete vidět. Vůbec i děj filmu, tedy počáteční úvod, prostřihy z města a i následná skoro hodinu trvající a téměř nepřetržitá bitva je tak logicky uspořádána, že se v ději neztratíte. Hudební tóny ladně doprovázejí akční souboje i ostatní dějství filmu a rozhodně se do těchto tónů můžete zaposlouchat. Ve výsledku tedy zklamán rozhodně nejsem a možná se zařadím po bok těch co podobný styl filmu uvítají./// Celkem 88%/// Podruhé viděno na DVD 13.9.2007 ()

salahadin

Nedáte si jaterničky dovezené z Řecka? Aneb kde se ve starověku bralo maso na potulný fastfood. :) K filmu: jo, jak se všude omílalo, je to Sin City ve starověku a to je plus i mínus. Pokud pominu scénář, který fakt nepatří k zářivým kouskům naší doby (místy je opravdu hezky pitomoučký a plný oblíbených patosů), zůstane audiovizuální složka filmu a to je to, co se lidem asi líbí...jo, zpomalené záběry vysokoskákajících Sparťanů nejsou špatné, ale není to aspekt, kvůli kterýmu bych film vyzdvihoval. Boje byly nasnímány vcelku efektně, několika ranařům téhle bezprizorní partičky byly naděleny atletické vstupy a výstupy, ale celé mě to nechalo chladným jako nadšeného zahrádkáře na sjezdu zhulených heavymetalistů. Na konci už vás bude bolet hlava z toho věčného řvaní: "This is Spartaaaaa!" Mě bolela hlava pak už ze všeho, z nudného vypravěčského monologu, z nekonstruktivního scénáře a celého moderně populárního opusu jménem: 300: Bitva u Thermopyl. Snaha se cení...občas. Já ji tu neoceňuji. PS: Ztotožňuji se s komentářem flankera.27, Morien a canakji. ()

666teen

Všechno co jste chtěli vědět o střetu dvou tyranií a báli jste se zeptat, aneb další excelentní komixová adaptace. KOMIXOVÁ, znamená, že historicky má stejnou faktografickou hodnotu jako DAREDEVIL, takže v tom nehledejte něco co v tom není a nikdy nebylo! Just enjoy it! ()

Ruut

2018: za co že dostal Zack Snyder možnost vytvořit DC komiksové universum? Jo za Watchmeny ... ----- Vidět Třístovku ve svých dvanácti letech, tak ji považuji za nejlepší film všech dob tehle galaxie :-). Ale dvanáct mi už dávno není tak bohužel. Jako jo - hezky se na svalnaté superstatečné sparťánky kouká a je to po stránce výtvarna sakra dobré. Jenomže stále je to jen bezduchá mlátička. Vlastně jsem měl hodně často pocit že sleduji jak někdo hraje na PC Prince z Persie. Když si hrdinové poradí s jedním soupeřem, vyšle na ně Xerxes dalšího, silnějšího a ještě divnějšího než byl ten předešlý. To samé perští poslové. První přijel na koni a vypadal celkem "tuctově". Ve finále přijíždí už samotný perský král na nějakém stříbrném 20-ti metrovém jezdítku. No prostě hodně často mi cukali koutky úst a parkrát jsem se i zasmál. Celkově je 300 opravdu stylová oddychovka jak vyšitá pro kino. Jenom škoda že mi už není těch 12. ()

-OverLord-

Neuvěřitelnej nářez! Přestylizovaná krvavá nabouchaná rubačka, kde nevíte kam dřív koukat. Všechno je naprosto doladěný a dokonalý. Při sledování jsem byl v extázi a na konci jsem snad i uronil slzu. ()

HAL

300 je vizuálně úžasná fantasy rubanice s několika velmi nepěknými vadami na kráse. Jednou z těch největších je přitom hloupoučký scénář s několika zbytečnými odbočkami a s velmi špatnými dialogy u kterých jsem občas měl chuť zacpat si uši (až na pár humorných scén a některé proslovy). Další chybou je podle mě zbytečně velká stopáž - dvě hodiny je docela dost a i když film většinou ubíhá docela svižně, tak místy by si zasloužil docela prostříhat, klidně i o půl hodiny. A nakonec, co mi vadilo zdaleka nejvíc, je dementní voiceover - patetický, otravný, ve filmu naprosto zbytečný a v podstatě zabíjí některé potenciálně velmi dobré scény. Naopak ve chvíli kdy utichnou hlasy lidí, a začnou promlouvat obrazy, je vše špatné rázem zapomenuto a nastávají neuvěřitelné vizuální orgie. I zpomalené záběry na koně jedoucí krajinou vypadají skvěle, ale to pravé peklo nastává až v bitevní vřavě s dokonale zvládnutým zpomalováním a zrychlováním obrazu, několika velice dlouhými záběry a hektolitry krve stříkaícími z plátna snad až do prvních řad mezi diváky. Brutality je ve filmu opravdu hodně a jsem tomu i docela rád, konečně někdo ukazuje bitvu vším co k ní patří, ale občas, většinou při detailních a zpomalených záběrech na usekané hlavy, jsem si říkal že jsou ty jatka až zbytečně samoúčelná. I přes těch pár výtek jsem však s filmem poměrně spokojen - dostal jsem přesně to co jsem čekal. 7/10 ()

ChewieDC

Občas se na to hezky dívá, některé pasáže dokonce dokážou vyvolat mrazení v zádech, ale jsou to jen moc hezké obrázky. Stejně jako ten comics Franka Millera. ()

Satan

Frank Miller po Sin City dokázal, že je opravdu vyjímečný kreslíř. Snyderovi stačilo jen obrázky rozpohybovat a dát tomu ten zdrcující feeling, který se nese po většinu filmu. Klíčové je pak pro mě obsazení démonického Gerarda Butlera, jehož hlas by dokázal zbourat činžák. Jsou to audiovizuální orgie a tak technicky dokonalý film jsem ještě neviděl. Fantastické v každém detailu. Pouze zamrzí nadměrně využité zpomalené scény, kterých bylo někdy až zbytečně moc a někdy až zbytečně příliš. Zredukováno nejméně na polovinu by vůbec neuškodilo. Překousnul bych pár historických nesrovnalostí a detailů, jelikož je film podle komiksu a ne podle historických událostí, i když o ty se zjevně Miller opíral. Nejvíce mě pak zamrzelo vykreslení Peršanů jako úchylných nestvůr prahnoucích po krvi. Nesmrtelní pak krom vynikajících masek nenabízí nic extra. Tak si říkám, že těch původně avizovaných 91 minut by bylo akorát. To vše se mi rozleželo v hlavě až před chvílí, protože z kina jsem vycházel tak ohromen, že jsem měl chuť po cestě domů sebrat 300 kolemjdoucích a postavit je do vedlejší slepé uličky. Ten, kdo bude dabovat Butlera to bude mít extrémně obtížné. ()

DJ Obelix

Uf. Přiznávám, že jsem byl smeten. Věděl jsem, do čeho jdu a poddal jsem se Snyderovo/Millerovským vizuálním orgiím. A když jsem se dokoukal, tak mi podvědomí říkalo "NÁŘEZ, okamžitě tomu dej plné hodnocení". Inu, dobře, že jsem raději šel na pivko za kamarády, protože jsem si již po pár desítkách minut téměř nevybavoval žádnou celou scénu, která by stála za vyprávění. Při sledování to bylo úžasné a v tomto filmu mi ona přestylizovanost absolutně nevadila, ale zpětně si je nutno přiznat to, co zde již bylo mnohokrát avizováno - absence pořádného příběhu, šílená patetičnost a idealizování. Ovšem vždyť je to předelávka komiksu inspirovaného americkým "sandálovníkem" z raných sedmdesátých let, takže co jste vlastně čekali? Já jsem čekal přestylizovanou vizuální řežbu od mého "chráněnce" (rozuměj - talentovaného filmaře, od kterého čekám dobré filmy a který mě zatím nezklamal) a té se mi také dostalo. A proto dávám plné 4 hvězdy. ()

k212

Maskulinní krása, krvavé boje a estetický sex. Ano, tak to nejspíš má být, nicméně na papíře v komixu Franka Millera. Na plátně to totiž působí jako samoúčelná a bohapustě prázdná výtvarně-digitální exhibice. O ději nemá smyslu se bavit, stejně tak o nějaké historické věrohodnosti a filosofování hlavních hrdinů (o tom to není, já vím, ale přec). V kině je 300 určitě snesitelná a nadšeníbudící popkornovka, nejspíše určená pro divactvo v intervalu teen , ale to je asi tak všechno. ()

kingik

Bombastický vizuál, charismatický Gerard Butler s burácivou replikou "Tohle je Sparta" a slabý scénář. Mé hodnocení: 60% ()

MaedhRos

Kdyby vynechali Leonidovu starou, většinu keců, zejména pak kázání o svobodě a úsvitu nového věku, a vrzli do toho ještě trochu víc té komiksové krve na úkor idiotských dialogů a proslovů, bylo by to výrazně stravitelnější. Byla by to sympatická řežba, kde si pohlední chlapíci navzájem drví lebky z důvodů docela prozaických, ale o to pádnějších - a při níž člověk může příjemně ukrátit čas a pokochat se oblouky sktříkající červené a tou spoustou hezkých, vypracovaných nohou. Skrze voice-overy a neustálé iritující brnkání na ideologické strunky se ale tenhle film dost těsně otírá o až příliš žhavou současnost - a z jeho bigotní namistrovanosti se mi dělá na blití. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)