Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

Veverinho

Co se obsahu týče, je brilantní. Filmy které jsou vyprávěné miluji, jenže vydržet u filmu déle jak dvě a půl hodiny i u takového filmu pro mě není nic moc. Určitě se to dalo zkrátit, proto to není čistých 5 hvězd. ()

VerenaLord

Cate Blanchett byla naprosto půvabná, dokonalá! Překvapil mě její tak povedený herecký výkon, i když už dávno vím, že je velmi schopná herečka. Celkový příběh nebyl špatný, ale za ty téměř tři hodiny jsem se stihla i nudit. Myslím, že by neuškodilo film jemně zkrátit, určitě by to ničemu neublížilo. Hudba mě zaujala, byla jemná, nevtíravá a přesto se vryla do paměti jako živý obraz. ()

zekkx

Podivuhodné je, že mně film začal bavit až ve chvíli, kdy Cate dospěla do své současné krásy. Nejsem zásadním odpůrcem tříhodinové stopáže, ale když si v průběhu filmu několikrát říkám "Kdy už to proboha skončí?," je asi něco špatně. Fincher k tomuto, pro něj neobvyklému, tématu nepřistoupil vůbec špatně, jen ten příběh je tak nezáživný, až to bolí. ()

Biopler

Ináč spravený Forrest Gump, ktorý ma až tak neoslovil, hoci pár viet a situácií, nad ktorými sa zamyslíte, sa nájde. Fincher je výborný, avšak táto romanca patrí k tomu slabšiemu čo natočil. Nápad určite dobrý, avšak bez chýbajúcej zápletky je nudný a nepomáha mu ani Pitt, ktorý sa najlepšie hodil do role mladnúceho človeka, a celkom popráve získal film Oscara za make-up. ()

iNKa 1104

Tento námět neměl být nikdy zfilmován. Jako kniha k zamyšlení, jako film o (nejen) maskérská ústa. I když je ve filmu úžasná výprava a celé prostředí je barevné a pestré, "koukatelnost" úplně zabíjí starší/mladší verze obou představitelů... Na tohle se špatně přistupuje ve všech filmech, kde se objeví úplně jiné dítě, které hraje nám známého herce v mládí a v horším případě i herec sám namaskovaný na starce. /viz. Zápisník jedné lásky, Láska za časů cholery, Goyovy přízraky... Nelze se úplně ubránit úsměvům v mnoha momentech... a Brad Pitt je celkově nějak herecky přidušený. Krom toho se první polovina až neskutečně vleče, druhá se malinko roztančí, ale jen na chvilku a to v momentě, kdy se naši herci potkají ve své pravé podobě (! konečně !), aby se konec zase dovlekl. Popravdě nevím, proč se do takového filmu Fincher vůbec pouštěl... (1* moudrá poselství z deníku, 2*za výpravu a obraz, řekněme Fincherovský filmový um a styl) ()

1Legend1

"Zdá se mi jakobych prožil celý život, ale nedokážu si vzpomenout, jaký byl" Velice zajímavý snímek. Děj se ze začátku trochu táhne, ale člověk se do toho musí dostat. Kostýmy a atmosféra z minulého století výborná, stejně jako výkony Brada a Cate. Benjamin měl velmi zajímavý, i když obrácený život. Dobrou noc Benjamine. 75% ()

levente odpad!

Po prvním shlédnutí jsem za originalitu a barvy dal 2 hvězdy. Po druhém náhodném shlédnutí jsem z filmu znechucený. Scénárista měl k dispozici základní předpoklad - ztvárnit obrácený život. Od stáří po smrt novorozeněte. Premisa nedává žádný jiný smysl, než že prostě je. Autor si nevystačil s tématem. Jeho scénář je po psychologické lince extrémně mělký, proto musí přijít na řadu velké události 20. století, aby se ve filmu alespoň něco dělo. Příběh velké lásky zde je jen kvůli tomu, aby do kina šlo dámské publikum. Za celou svou diváckou kariéru jsem neviděl ubožejší příběh (srovnatelný je snad jen Kuře melancholik). ()

Jakubik

Super námět ale film jako celek na mě zas takový dojem neudělal. Koncepce celého filmu mi těžce připomínala Forresta Gumpa což je pro mě jeden z nej filmů co jsem zatím viděl, ale tady mě to nebavilo. Fincher je bezpochyby skvělý režisér a taky to filmu pomohlo a nenudil a konce jsem se přece jen dočkal. Ale je to celé takové nelogické a místama hodně hluché. Pro mě bohužel jen lehký nadprůměr a žádné WOW… ()

joker30

Nadpriemerny film ale urcite nie na plny pocet. Ano je to dobre, ano je to zaujimavy pribeh, ano su tam aj dobre herecke vykony ale nie az take. Pittovi ja by som nominaciu teda nedal. Bol sice super zamaskovany, ale to je asi tak vsetko. Herecky ma nijak nedostal, ma ovela lepsie role. Cate sa mi z hlavneho dua pacial ovela viac. 4* su podla mna tak akurat. A aby som nezabudol je to straasne zbytocne dlhe a vadi mi to, co mi pri iných 5* filmikoch nevadi ( vid Meet Joe Black) ()

frype

Forest Gump na iny sposob a vobec to nedopadlo zle. Film ma dokazal ukovat na prdeli od zaciatku az do konca to je velmi pozitivne. Brad Pitt to dal myslim, ze perfektne...Cate mi nejakym zahadnym sposobom nie je sympaticka ale tak nepokazila mi zazitok a to je hlavne. Velmi rad sa k tomuto filmu vratim zase o par rokov tak ako v pripade Foresta. A ked o tom hovorim ...tak asi nastal cas..ale na Foresta. velmi dobre a mala skulinka v originalite sa tam nasla. ()

Ondr@932

Podivuhodný případ Benjamina Buttona je velmi pěkný, originální a velmi pečlivě do detailu od vyprávěný příběh se skvělými hereckými výkony, především Brada Pitta. Opravdu krásný film, krásný příběh, akorát ta 166 minutová stopáž ! U ní jsem ke konci už trpěl. Neboť takové dlouhé filmy nemám rád. Ještě, že to aspoň bylo vše pěkně kvalitní a ta šílená stopáž celkem utíkala. 75% ()

goni

Krasne filmove dielo s hlbokou myslienkou, originalnym nametom a este lepsim spracovanim. Hlavneho hrdinu som si hned od zaciatku oblubil a napriek tomu, ze sa vo filme nic svetoborne nedeje, bol som neustale v napati a ocakavani toho co pride. Benjaminova zivotna laska do toho super zapadla a bolo uzasne sledovat ako si obaja herci postupne vymienaju role - zo staruckeho Brada Pitta sa stal mlady muz a dievcenska Kate Blanchett sa premenila na zrelu styridsiatnicku. Okrem mierne premrstenej dlzky filmu ma vlastne ani nenapada nic, co by som mu vytkol [100/2013]. ()

katmandzoo

Po psychickej a emocionálnej stránke veľmi ťažký film s netradičnou, zaujímavou a veľmi silnou myšlienkou kolobehu života v jeho opačnom podaní. Proces "starnutia" Benjamina bol ozaj vyobrazený mimoriadne kvalitným spôsobom. V hlavných rolách excelovali vynikajúci Brad Pitt a Cate Blanchett. K dokonalosti mi tam ale chýbal ešte maličký krôčik, preto 4*. ()

mardun

Jsou určité filmy na které se dokážu divat stále dokola a mezi ně patří zajisté i tento. Miluju tenhle film ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010