Most do země Terabithia

• USA Bridge to Terabithia (více)

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. (SPI Film)

MM_Ramone

Príjemný rodinný film s dokonalými trikovými efektami, sympatickými hercami a zaujímavým príbehom. Netradičná fantasy o priateľstve, ktorého sila dokázala stvoriť krásny imaginárny svet. Stačí, keď sa budete dobre dívať a mať otvorenú svoju myseľ a určite aj vy podľahnete jeho kúzlu. Aj vám sa podarí prejsť cez "Most do Krajiny Terabithia". Nebráňte sa tomuto dobrodružstvu. **** ()

D.Moore

Pro snímky, které oslavují lidskou fantazii, tedy schopnost, o kterou nechci nikdy přijít, mám ohromnou slabost. A Most do země Terabithia je na představivost přímo óda. Pravdivě ukazuje, jak mocná může být, a proč by člověk nikdy neměl přestat snít, a předvádí to na sympatickém, vtipném i dojemném příběhu. Plný počet hvězd však filmu nedávám ze dvou důvodů: Tím prvním jsou digitální efekty, sice povedené (Weta je Weta), ale zcela zbytečné. Nejen, že jejich použití není moc logické (Dva lidé si tytéž neexistující věci představují úplně stejně?), ale diváka "okrádají" právě o fantazii, kterou kvůli všem těm naservírovaným digi-potvorám nemusí zapojovat. Druhým důvodem je závěr, vážně krásné vyvrcholení příběhu, v němž mi ovšem chyběla důležitá věc - aby se ti dva ještě jednou setkali nebo alespoň z dálky zahlédli. V Terabithii by to přece šlo. ()

Niktorius

Film, o kterém se zmiňovala i slavná "Anička" v dopisu prezidentovi republiky jsem si prostě nemohl nechat ujít. ____Most do země Terabithia je standartní disneyovský produkt vyprávějící o strastech dětství, rodiné pospolitosti a důležitosti bezbřehé fantazie. Žel malý outsider Jess není zrovna zajímavou postavu a jeho domácí i školní potíže působí velice vlažně a okoukaně, kterýžto nedostatek fantazijní výlety do zářné Terabithie nedovedou napravit, jelikož vše co z této bájné země skutečně uvidíme, nevypadá po výtvarné ani technické stránce příliš dobře a nabízí se škodolibá poznámka, že fantazie shází především tvůrcům. Nicméně film má jeden obrovský trumf a to Jessovu okouzlulící spolužačku Leslie stvárněnou fantastickou AnnouSophií Robb. Ona je to zářící sluníčko, kolem něhož se celý příběh točí a od kterého je težké odtrhnout zrak a s blaženým výrazem si nepředstavovat, že právě Leslie je vaší dcerou, sestrou nebo kamarádkou. I ten truhlík Jess se vedle ní úplně ztráci. AnnaSophia je jednoduše výjimečný talent a její osobní kouzlo se zároveň stává kouzlem Terabithie. Bez něj/bez ní by šlo o tuctové filmové ubožátko. ______!POZOR, ZÁSADNÍ SPOILER!______Tragickým středobodem celého snímku se pro mne nakonec stala Lesliina smrt, jíž jsem byl zasažen až příliš hluboce. S Leslie zkrátka umřel i film a oplákaval jsem ji i douho poté, co Jesse hledícího k světlým zítřkům vystřídaly titulky. Diváci odcházející ze sálu s mokrými kapesníčky se sice většinou počítají za jednu ze známek kvalitního filmu, tady ovšem tragický osud jedné převelice smypatické dívky úplně spláchnul celou tu moralistickou rodinnou báchorku z centra pozornosti. ()

Spooner

Hodně netradiční fantasy, která vlastně fantasy skoro ani není, se opravdu vyvedla. Celý je to hlavně o vztahu dvou dětí, které ve škole nemaj žádný kamarády. O fantasy tady jde opravdu až na druhém místě. To ale totiž nevadí, protože dětští herci tu hrají překvapivě dobře a Robert Patrick v roli chápavýho otce potěší. ()

MMR

Opravdu velice nešťastný výběr dabérů pro hlavní dvojici… A to je Filip Švarc mým oblíbeným, ale sem se ten hlas nehodil, vždyť v tom filmu to jsou děti!!! Ale podle toho samozřejmě nebudu hodnotit. Jinak celkový dojem dosti smíšený, první půlka filmu byla podle mě dost prázdná. Celkově to byla taková pohádka neslaná nemastná, vůbec se mi tam nehodil ten závěr. A nakonec bych ještě podotkl, že je to celkem podobné filmu Moje první láska. ()

petero

Príbeh dvoch detí – chlapca zo sociálne slabšej rodiny ktorý má tri sestry a dievčaťa jedináčika ktorého rodičia sa práve prisťahovali, si za riekou neďaleko domu v lese vytvoria vlastný rozprávkový svet len vďaka svojej fantázie, kde každý deň po bežných strastiach života ako sú neprajný spolužiaci zo školy, prísny učitelia a sociálne problémy vlastných rodičov vrátane súrodencov pre ktorých ste len otravou prežívajú dobrodružstvá ako z nejakej fantasy. Kto prežil v detstve podobné problémy, toho musí tento film dojať k slzám. Dôkaz že k sfilmovaniu dobrej fantasy, nie je potrebný 150mil. rozpočet ale dobrý herci a režisér ktorí vás svojou odovzdanosťou vtiahnu do príbehu. Stačí si len otvoriť myseľ, nechať sa unášať detskou fantáziou a hneď vám ich dobrodružstvá nadväzujúce na ich každodenné problémy prídu rovnako dôležité a napínavé ako sú aj v reálnom svete ... a smutný záver na viac dodáva filmu dôležitú výpovednú hodnotu :,-) ()

gogo76

Toto je kúzelný les plný rozprávkových bytostí,priateľských obrov, všetkého čo si len predstavíš, ale musíš sa dobre pozerať a otvoriť svoju myseľ...Zvláštna fantasy s minimom spomínaných rozprávkových bytostí, ktorá napriek tomu výborne funguje. Nie som si celkom istý, či by som ho doporučil deťom, keď už tak starším, lebo spomínanú spiatočku do reálneho sveta v závere by nemuseli pochopiť. Detskí predstavitelia boli presvedčivý, zaujal ma Josh Hutcherson a som zvedavý či sa presadí v budúcnosti. Obsadenie T1000 do úlohy otca ma neprekvapuje, podobnú úlohu výborne zvládol vo Walk the line. Slabšie štyri hviezdičky.70% ()

Mahalik

Terabithia čítá jednoho obra, roj nadřených vos, jedno zrezlý auto a cinkajícího panáka. Je pravda, že má imaginární země, kterou jsem si vytvořil jako malý práče, byla podstatně větší. Něco jako World of Warcraft, ale porovnání přenechám psychologům, kteří z toho udělají patřičné závěry :) Netvrdím, že čím jsem starší, tím jsem moudřejší. Troufám si tvrdit, že spíš víc magořím, ale uznejte, fantasy má dostat diváka mimo realitu. Obdivuju ty, kteří se tam při sledování Terabithie dostali. Já měl spíš nutkání prohrábnout kadeře hlavnímu hrdinovi, který mě tím svým účesem doháněl k hysterickýmu ječení. Děkuji světu alespoň za postavu Janice (ano, té, která vybírala poplatky za močení). Byla mým spásným, punkerským andělem! ()

pepo

Trailery klamali telom tak veľmi, až odpromovali úplne iný film. Ale že úplne. V skutočnosti je to také My girl s myšlienkou požičanou z Nekonečného príbehu. Škoda, že to vyzerá ako film od Hallmarku, pretože s lepším vizuálom to mohla byť vážne pecka. Výborné detské dobrodružstvo, ktoré sa tvári úplne inak aké v skutočnosti je. Krutý zvrat je podaný prekvapivo citlivo, atmosféra je skvelá a herci si to užívajú. Veľmi príjemne prekvapenie. Veľmi silných 7/10 ()

Xmilden

Jsem uchvácen, co vše dokázal zvládnout režisér vytřískat z obyčejného běžeckého závodu anebo zhoupnutí na houpačce přes potok. Až mě trošku zamrzelo, že již nejsem ve věku hlavních hrdinů. Přesto byl film krásným návratem do těchto časů. PS: Nečekaně, a už to můžu i přiznat, jsem měl v posledních asi 20 minutách několikrát hoooodně vlhké oči. 70% ()

-bad-mad-wolf-

Plakát značně mate tělem - dává tušit velkolepou pohádkovou podívanou, přitom jsou na něm veškeré fantasy výjevy filmu do jednoho shrnuté. Nevadí. Most do země Terabithia je rozhodně nadprůměrným dramatem pro celou rodinu, vezoucím se na kouzelné vizuální stránce (nejen ona má určité konexe s Hledáním Země Nezemě) a sympatických dětských hrdinech. Dějově nepřináší sice nic nového, jen klasické otázky dětských radostí a strastí, obdivuhodná je však přirozenost, s jakou to dělá. Už v momentě, kdy titulní dvojka může nazvat zkomoleným jménem svého nepřítele fiktivní nepřátelská zvířata (nebo cokoliv negativního), nelze nevzpomínat na ten hřejivý pocit zadostiučinění, který dokázal zahnat malé dětské nenávisti, vznikající z malých hloupých sporů. Svět fantastických koutků, kde se děcka ukrývají před velkým zlým světem, je vykreslen nádherně. Morální nauka o vztazích v rodině, ve škole i kdekoliv jinde není nijak složitá, ba dokonce dosti kýčovitá, ale musím přiznat, že zásadní zvrat přišel právě v momentě, kdy už jsem rezignovaně čekal uslzené finále plné úsměvů a bratříčkování se každého s každým. Uslzené to bylo, ale úplně jinak... A navíc - je to pořád film hlavně pro děti. Jako takovému by mu neškodila ani ta pátá hvězdička. P.S.: Z AnnaSophie Robb roste krásná ženská a Zooey Deschanel, která mi byla tak protivná ve Stalo se, je v roli hrající a zpívající učitelky tak strašlivě šukedeli... ehm, kdybych něco takového zažil za svých školních let, moje hormony by dostaly slušnou nakládačku. ()

Phobia

Před sledováním jsem neměla o tomhle filmu žádné informace - předpokládala jsem, že půjde o něco jako "Letopisy Narnie". O to příjemnějším překvapením pro mě byl tenhle výlet do dětské fantazie a problémů, který bych za normálních okolností ohodnotila mírně nadprůměrnými třemi hvězdami. To by tam však nesměl být ten neamerický závěr, co mi vehnal slzy do očí... A starší sestru nahlas rozbrečel, ovšem její nadávky, proč jí pouštím tak smutný film, nic nemění na tom, že mě závěrečná dvacetiminutovka spolehlivě přiklonila ke 4*. Výborný dětský film pro dospělé - synovec se u toho nudil:-). 71% ()

LiVentura

Dětský svět fantazií by měl být vždy chráněn před tím "dospěláckým".. Velmi emočně natočený příběh o přátelství, lásce, představivosti a síle dětství jako takového..! ()

cheyene

Ač na fantasy nejsem, tento snímek je velmi příjemným překvapením a dost pěknou, byť smutnou záležitostí. Trochu si tato charakteristika protiřečí, ale mé pocity ze snímku jsou právě takové. Po skončení totiž nejsem v depresi a ani v slzách, přestože emotivní scény tu jsou. Je zvláštní, že dost filmů, které jsou o nějakém imaginárním světě v mysli hlavních postav, bývají smutné. ()

Jamal

Čekal jsem od toho něco trošku jiného a byl jsem příjemně překvapen. Neuvěřitelně mě zaujala AnnaSophia Robb, která hrála Leslie Burke, která se právě přestěhovala....společně s Jeesem ( Josh Hutcherson ) si vymýšlí kouzelnou zemi Terabithia....stačí mít jen mysl otevřenou a oči zavřené. Konec mě opravdu překvapil. Jinak AnnaSophia Robb mi trošičku připomíná gesty Keiru a už teď vím, že ta se prodře z dětské hvězdičky a budeme se moci kochat jak hraje v jiných dospělejších filmech. ()

balone

Když jsem viděl ukázky řikal jsem si další fantasy pro děti a ono ne. Film pojednávající o dětech a jejich fantasii. Moc krásné. ()

juta

Proč to skončilo tak nešťastně? Jinak to je moc pěkný fantasy snímek, který kdyby se doladil, mohl být opravdu skvělý. Musím pochválit dobrý výběr hlavních herců. ()

DJ_bart

Dabéři si až moc doslova vzali k srdci stěžejní myšlenku filmu "ve fantazii se meze nekladou" a do role 13letýho kluka obsadili 32letýho Filipa Švarce. Prostě geniální. ()

ajuska

Film, který ze začátku hodně klame tělem, respektive trailerem. Podle upoutávky to vypadalo na další tuctovou fantasy o objevu kouzelné říše, ale nakonec se z toho vyklube něco jiného a rozhodně i lepšího. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

04.03.2012

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007