Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiální text distributora)

Sobis87

Vítejte ve světě, který obývají pouze posmutnělé duše lidí, kteří si dokázali sáhnout na život, vítejte ve světě, který je prostý jakýchkoliv úsměvů, ve světě nasáklým melancholií, kde ani obloha nemá tu správnou barvu a kde se v noci nedočkáte jediné hvězdy, vítejte do světa sebevrahů. Může vůbec na místě plném beznaděje vzniknout něco tak křehkého, jako je láska? Ale ano, může, Wristcutters jsou totiž dalším romantickým filmem pocházejícím z té nezávislejší oblasti amerického filmového průmyslu.Je to romance poněkud netypická, surrealistická. bizardní, černohumorná, cynická, smutná, poetická, vtipná, je to prostě všechno možné, jen ne další sterilně dojemný filmový zážitek, na to je tento film až moc originální. Vítejte ve světě, který stojí zato navštívit. ()

Jordan

originálny nápad, originálne spracovaný, skvelý casting (nádherná shannyn!) a veľmi príjemné žánrové zaradenie - romantická poločierna road movie komédia o samovrahoch; ja som to prijal veľmi kladne; ()

swamp

Velice zajímavý je svět, ve kterém se většina příběhu odehrává, hudba, kterou v průběhu filmu slyšíme (hlavně Gogol bordello) a postavy, které tak pohodově jdou za ně(i)čím - anebo vším? A není jednodušší nehledat? :) Tolik a více otázek si během filmu možná budete klást, ale bude to vlastně úplně jedno, protože ono to nějak dopadne. :D Ale vážně - hrozně příjemná road movie, u které mě jen trochu zamrzelo větší nevyužití toho "fantasy" světa. ()

rikitiki

Film se tváří bizarně, ale je jenom rozvleklý. Nenabízí vtip, ani dobrodružství. Nudně si plyne v jakési zaprášené postapo vizi, která není ani dostatečně zoufalá, aby zaujala. ()

claudel

Po Katakombách jsem si musel spravit chuť a přál bych Shannyn Sossamon více takových zajímavých rolí, aby nemusela hrát v béčkových hororech. Velmi originálně pojatý příběh o tom, jak by mohlo vypadat nebe/peklo/onen svět pro sebevrahy. Souhlasím se žánrovým zařazením, respektivy s nezařazením, je to skutečně mix velmi černé komedie, fantasy, rozverné komedie, romantiky, dramatu. Nejvíce si cením právě nápadu a několika absurdních vtípků, které mě dostaly - "černá díla" dominuje. ()

eraserhead666

Hodně příjemná posmrtná romantická road movie, která vás dostane ani pomalu nevíte čím. Jasně nebýt Shannyn Sossamon a mého rozhodnutí sjet celou její filmografii, vůbec bych se k filmu nedostal, ale nakonec jsem strašně rád. Ono to tak příjemně plyne a pak najednou bác, stane se něco, co vás prostě dostane (Eugenova originální sebevražda, černá díra pod sedačkou, probuzení na pláži, nebe bez hvězd, létající sirky...). ()

SLOTH

prostredi depresivni road movie komedie neco mi na tom filmu vadilo bylo toho ale asi vice nez jedna vec a vlastne mi to neprislo ani moc vtipne ()

Mikah

Nemají chuť žít, tak spáchají sebevraždu, a sakra, ono to moc nepomůže, ba co víc, je to ještě horší. Zajímavé ztvárnění toho, jak by mohl vypadat posmrtný život sebevrahů. Nevím tedy, co koho vedlo k označení komedie, ale bavila jsem se. Road movie jsem nikdy na chuť nepřišla, ale tohle není typická road movie. Velmi mne zaujaly drobné zázraky jako vznášející se předměty nebo podlaha automobilu s vlastnostmi jako Bermudský trojúhelník. Toto originální dílo rozhodně stojí za povšimnutí. ()

oLí

Vazne nevsedni zazitek. Wristcuttery jsem si pustil bez toho aniz bych o tomto filmu cokoli vedel, coz se stalo memu hodnoceni osudnym :-), a tak to muzu doporucit i Vam. No nechci zde nic prozradit, takze jen - plnej pocet predevsim za originalitu, prekvapeni, humor, za rizka Eugena, hodne prijemnou romantiku a za Mikalinu krasu. A nechybi zde ani trocha toho moudreho ponauceni. Vyborny. PS: Moc diky zdejsi osobe, ktera mi film na diskuzi doporucila. [9.5/10 srpen 2009] ()

Morholt

Milá sebevražedná road movie s perfektní ústřední trojicí, vhodně zvolenou muzikou, Shannyn Sossamon a černou dírou pod sedadlem rozpadajícího se pojízdného vraku. Ačkoliv onen svět sebevrahů je značně depresivní a o známku veselí tam nezavadíte, tak mě úsměv z tváře nezmizel. 80% ()

Katullka

Patrick Fugit, který hraje zejména jen v pseudointelektuálních kravinách byl antolik nudný, že to nevytáhla ani krásná Shannyn Sossamon, ikdyž je to její jediná role, kde je vážně kus. Divní road trip. Nic jinýho! ()

maseer2

skvělý nápad (literární předloha), skvělý,příjemný film, skvělé herecké výkony.. mám chuť to vidět znovu.. přes to všechno dávám "jen" 4 hvězdičky.. druhá polovina hold trošku zaostává za jasně pětihvězdičkovou první:) btw. černá díra v autě mě dostala:D ()

bouncer

Svět sebevrahů v kouzelném podání. Nádherný snímek, který hraje na smutnou notu, ale přesto je pohodový a působivý. Při sledování navodí krásné pocity, kterých se jen tak nezbavíte. A celý film provází hudba od Gogol Bordello, kterou jsem si oblíbil a v tomto snímku mě mile překvapila. Souhlasím s komentářem od hirnlego...ale já dávám 5*. ()

Martinibaby

Poslední dobou se ráda nechám unášet (yay for emotional instability!:)) a jindy bych asi hodnotila o hvězdičku míň, ale když mě to tak strašně dostalo. U některých scén jsem smíchy padala ze židle, jiné mě k ní zase naprosto přilepily. A Shannyn, ach, Shannyn.. *.* ()

Hwaelos

Příjemná americká nezávislárna. Stylově to není moc zajímavý a low-budget se na tom trochu podepisuje, ale nápad a fikční svět jsou tak zajímavý, že to nevadí. K tomu sympaťanda v hlavní roli, Tom Waits jako "sort of angel" a Gogol Bordello v soundtracku. ()

Terva

Natočeno podle románu "Kneller´s Happy Campers" Etgara Kereta. CITÁT - Jest-li tu chceš chlapče bydlet, pamatuj si, že se tu čůrá vsedě......... Příběh lidí, kteří se po sebevraždě ocitají na onom místě, kde žijí tak nějak podivně v šedivém světě. Hlavní zábavou tu je hádat jak se zabil ten druhý. Problém hlavního hrdiny však je, že se zamiloval do dívky, která zůstala v normálním světě. Stesk je velký, ale co se dá dělat? Znova se zabít? Ne to nepůjde, prý se pak může probudit na ještě horším místě než je tohle. Zio (Patrick Fugit) zjistí, že jeho láska Desiree (Leslie Bibb) se také dostala do onoho světa. Zio si tak udělá velký výlet autem, aby našel Desiree. Love story road z onoho světa právě začíná. CITÁT - Tohle je město pro lidi, kteří nevědí kam míří........ Pěkná hudba pak doprovází světem, který je velmi depresivní a tomu odpovídají i kamerové záběry. Temná černá díra pod sedadlem automobilu pak už vůbec nikoho nepřekvapuje. Kdo chce svou lásku, musí jí hledat. Chvilkama to sice bylo zdlouhavé, ale udrží vás to až do samého konce. Člověk je totiž zvědav, jak to dopadne. Je to nádherný depresivní snímek o druhé šanci. ()

jahol

Hodně dlouho jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a to jsem chtěl v jednu chvíli dát pět. Atmosféra světa dobrovolně odcházejících ze života není snad magická, ale je rozhodně velmi originální a taková nějaká uvěřitelná. Temnější a smutnější svět vykreslený ve filmu v sobě dobře vyvažuje smutek a prázdnou bezvýchodnost s jistou, pro náš svět (nebo námi záměrně uspořádaný život?) málo běžnou mírou volnosti, protože copak si vás nakonec po smrti ještě někdo dovolí buzerovat? - Je to přece na vás, jak si svůj život, který vám již nepatří, uspořádáte a když se vám do něj vkrádají zvláštní věci a malý zázraky, nikomu do toho nic není.. :-). Z mixu prázdnoty, volnosti a smutku se na vás vykulí velmi netradiční road movie, která nabere grády po příchodu výborné Shannyn Sossamon, pro mne jednoznačně nejlepší postavy filmu. Jak už ale zde psali mnozí, poslední zhruba čtvrtina filmu se malinko vydává jinam a ani mě moc nesedla. Sebevrazi - Love story by si úplně vystačili s oním světem a něčím trochu okořeněným pocitovým otevřeným koncem - tak trochu až "racionální" ladění úplného závěru možná potěší ty z nás, co to mají rádi alespoň nějak srovnané (a pak asi taky milovníky červené knihovny, kteří se k tomuhle filmu dostali nešťastnou náhodou), ale melancholickým snílkům dá pecku mezi oči. ()

Zeebonk

Zia je sebevrah, Shannyn je milně označována jako sebevrah, Tom Waits je hlavoun a pod sedačkou je černá díra, co víc chtít. ()