Fantasy snímek Beowulf je filmovou adaptací staré anglosaské hrdinské básně (vznikla někdy okolo roku 1000 a je považována za základní kámen britské literatury). Film režíruje Robert Zemeckis a to opět za pomoci performance capture (tu už použil ve svém předchozím snímku Polární Expres).

Tento slavný příběh vypráví o skvělém skandinávském válečníkovi Beowulfovi (hlas Ray Winstone), který se vydává na pomoc králi Hrotgarovi (Anthony Hopkins). Od něho se dozvídá, že musí porazit a zničit obávanou příšeru jménem Grendel (Crispin Glover). Ten totiž neustále terorizuje skandinávský venkov. To se mu nakonec ve velkolepé bitvě podaří, ale aby to nebylo tak jednoduché, musí ještě zabít Grendelovu matku (Angelina Jolie), protože ta z touhy po pomstě začala zabíjet nevinné vesničany... (catchup)

zelda82

Vizualne zajimave, ale jinak se to v podstate tahne jako zvykacka prilepena na bote. Az budu chtit priste nejaky akci nabity renderovany filmecek, tak si pustim intro na onlinovku Age of Conan, to totiz nema nastesti dve hodiny ()

Mary19

"You want your name in " The Song of Beowulf"? You think it should end with me killed by some Frisian raider with no name?" - " I'm Finn of Frisia...and my name shall be remembered forever." - " Only if you kill me! Otherwise, you're nothing. You think you're the first to try too kill me, or the hundreth? Well let me tell you something, Frisian. The Gods will not allow my death by your feeble blade. The Gods will not allow me to die by a sword or be taken by the sea. The Gods will not let me pass in my sleep, ripe with age. Plant your axe here, Finn of Frisia. Take my life." - " Someone give him a sword, or I'll..." - " You'll what? Kill me? Well, kill me! Do it! Kill me! Kill me!"... Film, ve kterém se sešli oba moji velcí oblíbenci: Ray Winstone a Brendan Gleeson... A dopadlo to i přes pár výhrad (která se ale spíše než filmu samotného týkají pouze grafické stránky) výborně. Největší zásluhu na tom má ale právě Ray Winstone, bez něhož by prostě Beowulf nebyl Beowulf... 80% ()

merigieren

Pokud sem u Rsident evilu 4 obdivoval zpracování vlasů, tady technologie pokročili vstříc skutečným lidem i do propracované mimiky obličeje. Jen sem přemýšlel nad tím, proč to rovnou nenechat hrát skutečné lidi :-). Beowulf je standardní příběh o chybujícím bojovníkovi. Hlavní důraz je kladen na souboje a využití 3D prostoru a osvětlovacích modelů tím nejefektnějším způsobem. Nelze říci, že by postavy byly ploché ve svém vyjádření pocitů, dokonce zde je i podlézač, nešťastná královna a její mladší energická náhradnice, jenže 3/4 filmu se podřídily akci a tím z toho nějak vyprchal život... normálně by to byly standardní 3* ale za mojí oblibu animáren přidám ještě jednu *. Mimochodem autoři si asi myslí, že v té době byly rtěnky a řasenky :-o ()

gumbo

Průměrný příběh, průměrná animace, průměrné "výkony", prostě průměrný středověký epos, který je ozvláštněn jen tím, že je kompletně digitální. Jako jeden z mezičlánků k nějakému dobrému a realistickému full animated filmu se to brát dá, ale jako komplexní celovečerní film ne. Kdyby to bylo hrané, tak myslím, že ambice by to mělo větší a výsledek by byl také o něco lepší. Nechápu proč dělat animovaně něco, co se dá udělat lépe a levněji s normálními herci. 60% ()

Wargoo

Ako veľký fanúšik fantasy-dobrodružstva som si na tento film počkal pomerne dlho, ale myslím že sa oplatilo. Počas filmu na mňa niekoľko krát vypliešťali oči postavy s trošku priblblou mimikou, čo samozrejme treba vytknúť animácií. Narážam najmä na milú Antony Hopkinsa, ktorá mala očný kontakt niekedy na hrane únosnosti. Po odmyslení týchto "detailov" som bol počas celej takmer dvojhodiny uchvátený dejom, atmosférou a príbehom filmu. Obzvlášť pozitívne som vnímal detail krutosti a vyvinutosti snímku, kde sme boli svedkami veľkého krvi prelievania, aj keď len digitálneho. Ja osobne som bol uchvátený postavou Grendela, pretože charakteristicky a ohavným vzhľadom bol výnimočný, a to aj v porovnaní s inými netvormi v hraných fantasy filmoch. Jeho krutosť ale zároveň nevinnosť boli úžasné. Čo sa týka Angeliny a jej postavu Matky Grendela, tak myslím že digitálna plastika pŕs jej prišla vhod. Celkovo by som film zhodnotil tým, že ho môžem odporučiť každému fantasy, anime, dobrodružstvo fanúšikovi, pretože Zemeckis opäť ponúkol kus umenia, a dobrého zážitku. 4**** a 79,407% ()

MarleyCZ

Po vyzuální stránce nádhera, atmosféra na každém kroku vy se dala krájet, ale nejsem si jistý zda-li by nebyl film lepší hraný, než zpracovaný touto formou. Dále výborný děj, který má hlavu a patu. To, že je Beowulf natočet i ve 3D ho celkem zachránilo, protože to byla dobrá podíváná. Angelina Jolie si zde zahrála opravdu zajímavou postavu. Celkový dojem ze sfilmovaného eposu je dobrý i když je dnešní svět samých vizualizacích tak si to režisér Robert Zemeckis mohl odpustit. 4 hvězdičky 74% ()

DHDV

Američani vzali klasiku starší než Shakespear, a co jim z toho vylezlo. Něco jako každá jejich válka (teda ne všechny), zcela nedotažená do konce. ()

zrz3k

Dlouho jsem přemýšlel, jaké hodnocení dát. Fantastické efekty, hudba, příběh...jen mě to celé přišlo jaksi nepřirozené. Všichni mě přišli jako by hráli uplně uměle(nevím jak lépe to říci). Rozum mě říká, že je to jen průměrný 3* film, ale nakonec když běžely titulky jsem z toho měl dobrý pocit(a to zřejmě díky tomu skvělému závěru), že jsem přímo musel dát 4:) ()

Wolvie

Zemeckis onanuje nad svou novou milovanou technologií,část druhá.Už Polární expres byl u mě těžce mimo,což se dalo vysvětlovat dětskou tématikou.Ale když se mnou ani nehne drsná severská fantasy s nekompromisním scénářem,asi je něco špatně.V některých momentech film vypadá neskutečně,ale to jsou jen kapky v moři nechutně zpraseného filmu,který měl bez problémů potenciál stát se nesmrtelným,stejně jako jeho hrdina.Totálně projebaná šance. ()

optimus0s

Vynikající animace, která bila do očí pouze tím, jak se tvůrci snažili udělat, aby vše "vystupovalo z obrazovky" ve 3D. Bohužel mě to nevtáhlo do příběhu a proto slabší 3* ()

Jakira

Asi jsem udělala chybu, protože jako první pustila soundtrack a až poté film. Soundtrack mě nabudil svými úžasnými melodiemi včetně závěrečné písně a já si celá natěšená pustila film a...jaké bylo mé zklamání. Příběh filmu mi připomíná splašený vlak, který zastaví až v cíli bez toho aby dal divákovi prostor chvíli vydechnout. Podle mne, je tam příliš děje smrsknutého na malém prostoru. Stejně tak myslím, že dnešní technika animace jěště nemá na to, aby divák uvěřil, že se jedná o skutečné lidi. Dobře, obličeje byly celkem v pohodě, ale ten pohyb. A tak prosím - nechte raději animaci na zelené zlobry a ukecané osly. Co se týče postav, tak rozhodně musím vyzdvihnout postavu Angeliny Jolie, i když má méně prostoru, její scénu jsou nejlepší. Trochu mě iritoval její synátor Grendel, který poskakoval po sále jako žába. Trochu důstojnějšího pohybu by mu neuškodilo. I když na druhou stranu grafické pojetí této potvory bylo dost propracované. Nejhezčím momentem celého filmu pro mě byla píseň "A Hero Comes Home", nejprve v podání Robin Wright Penn a následně její delší verze u závěrečných titulků. Celkově bych tedy soundtracku dala 100% a filmu tak 40% podtrženo sečteno nemůžu dát víc než 3* ()

GOREGASM

Robert Zemeckis již delší dobu koketuje s co nejvěrnější animací, kterou se snaží v co nejuvěřitelnějším podání převést na filmová plátna. U Beowulfa dospěl do fáze, kdy mě skvěle pobavil, ale stále mě nepřesvědčil v rovině emocí. Na ty je jeho technologie krátká a asi to bude ještě nějakou dobu trvat, než uvěří­m lidské postavě složené z pixelů napří­klad pláč. Kde ale Zemeckis naplno boduje, jsou akční­ scény, jejich choreografie, design monster a všechna ta fantasy omáčka okolo. To je vizuální­ ohňostroj, a právě proto by jste neměli Beowulfa minout. 75% ()

S.Dedalus

líbil se mi jen twist s drakem jako beowulfovým synem jinak škaredá animace bezduchost a nuda a ani můj milovaný brendan gleeson to nezachránil ()

BOURQUE

Z vizuálneho a grafického hľadiska aj dnes príkladný a v určitom zmysle aj jedinečný. Zo stránky príbehu a réžie však teraz priemerný. Sorry R. Zemeckis. PS: Boj s drakom je podarený. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Ombak▼Penari

V zásadě povedený fantasy film, zábavný, akční a dobře zahraný, ale celková digitální podoba mi vůbec neseděla, hrané určitě lepší. Chvílemi mi připadalo, že se dívám na intro nějaké PC hry. Jinak ale dobrý film pro milovníky fantasy. ()

Rockerman

Po jedenácti letech jsem si dopřál tuto nádhernou pohádku pro dospělé a opět se mi to líbilo. Jistě i já teď vidím nějaké ty chyby a nedostatky, ale hodnocení rozhodně měnit nebudu, nevidím k tomu důvod. ()

Tintin už má obličej

Tintin už má obličej

25.03.2008

Spielberg a Jackson to s tou digitálně animovanou adaptací slavné komiksové série Tintin myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že první díl trilogie bude podle všeho dalším Spielbergovým režijním… (více)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení

27.11.2007

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007