Fantasy snímek Beowulf je filmovou adaptací staré anglosaské hrdinské básně (vznikla někdy okolo roku 1000 a je považována za základní kámen britské literatury). Film režíruje Robert Zemeckis a to opět za pomoci performance capture (tu už použil ve svém předchozím snímku Polární Expres).

Tento slavný příběh vypráví o skvělém skandinávském válečníkovi Beowulfovi (hlas Ray Winstone), který se vydává na pomoc králi Hrotgarovi (Anthony Hopkins). Od něho se dozvídá, že musí porazit a zničit obávanou příšeru jménem Grendel (Crispin Glover). Ten totiž neustále terorizuje skandinávský venkov. To se mu nakonec ve velkolepé bitvě podaří, ale aby to nebylo tak jednoduché, musí ještě zabít Grendelovu matku (Angelina Jolie), protože ta z touhy po pomstě začala zabíjet nevinné vesničany... (catchup)

kinghome

No tak tohle se vážně nepovedlo... Špatný po všech stránkách. Jedna hvězda za nápad to udělat jakože animovaně. ()

karlik4801

Hrozně mi vadí to zbytečné provedení. U Temného obrazu byla předělaná animace stylová, tohle kdyby vzniklo jako normální film, dopadne to mnohem lépe. Protože Beowulf má pevnou základnu, ale z hlediska zpracování je naprosto nevyužitá. Tudíž už jen ten pohled na film mě nudil. ()

Raven0

Jak již zde mnozí řekli, zpracování posílá film ke dnu. Když se už už vžijete do děje, tak vás nemile překvapí uchýlní koně a podobné výstřednosti kterým se nejde nezasmát. Další šílenost, která kazí dojem z filmu je ono zakrývání přirození nahého Beowulfa, které mi připomnělo Austina Powerse. S tím rozdílem, že film s Austinem je komedie a vtipná scéna je záměr... Chybek a hloupostí naleznete hromady a ve srovnání s 300 film také neobstojí. Ale nakonec musím přznat, že jsem se bavil docela obstojně. Takže mírný nadprůměr. ()

Beky

Největší chybou bylo, že jsem si dal před filmem dva kousky, protože asi tak po 20min.se mi chtělo tak na záchod, že jsem se doslova modlil, aby už byl konec!!!..zásadně neotravuju lidi chroustáním popcornu (..kecám, taky ho při akčňárnách občas žeru :), natož abych přes ně lezl na záchod..tak jsem trpěl!!!..pokusim to nezahrnout do mého průměrného hodnocení!! Naposled jsem byl napodobném filmu jménem Final Fantasy (..žádná pecka..)!! Animace se od té doby samozřejmě zlepšila, nehledě na fotorealistické okolí, které je taktéž perfektně vykreslené-asi ve dvou případech jsem si myslel, že se jedná o skutečnou krajinu!!! Tady je téměř vše v pořádku....až na to, že je krásně vidět, které postavy dostaly pečlivější péči:), samozřejmě se jedná o ty hlavní, tzv.počítačový komparz je na tom o třídu hůře, zejména v animaci celého těla a v obličejové části co se týče kvality textur!!!..ještě asi ve dvou případech se mi zdál ( nejenom mě ) obraz trhaný...nevim na čí straně je chyba!!!..uf, tak tohle mám za sebou!!!..herecká=neherecká stránka filmu je prostě....i když se jedná o věrné převedení pohybů herce, včetně jeho emocí, klasický živý člověk je stále k nezaplacení!!!!!!..tím pádem leze na povrch otázka, zda by nebylo lepší natočit film klasickým způsobem!!!..upřímě bych to chtěl vidět.... ale na druhou stranu by to stejně sklouzlo k trikovým orgiím!!!.nebo ne?!!...Největší slabinou příběhu je....sám příběh!!!!..legendu neznám!!!..film se odehrává doslova pouze!!na dvou místech!!!!..nikam se nepodíváme, celé území království je nám velkým tajemstvím!!!..scénáristé psali zřejmě impotentní tuškou, protože nám podsouvají neustále podobné scény, stejné dialogy...stejný monolog samotného Béowulfa!!!: Já Béowulf udatný, dám 20 piv a 30 panáků a stejně nebudu na kaši...asi takhle to nějak bylo, několikrát ve filmu zaznělo!!!!...jedná se o banální zápletku..tak proč ji něčim neokořenit!!!??..škoda!!!...pochvalu ale přece jen udělim a to závěrečnému souboji, který je opravdu skvělý, má tah, atmosféru a je velice drsný-celý film je na PG-13 velice drsný!!!..tak jsem u konce a dávám 60%!!!..nedostatek inovací a příběhová plitkost je neopustitelná...a krátil bych o 10min., nuda totiž někdy byla dost znát!! Jednou větou: Když se vám chce na záchod v kině, prostě jděte:)! ()

Tomasso001

Radši bych takový příběh viděl hraný.. Mít takové obsazení, byl by to velkolepý velkofilm. Ale i tak je celý animák povedený, příběh úžasný podobně jako Ring of Nibelungs. Tyhle ságy mají neskutečně velké kouzlo, do kterého jsem se zamiloval. Dobrá hudba, dobré animace, dobře namluvené, ale jakoby tomu pořád něco chybělo a za to jen 4 hvězdy ()

lennyd

Hrotgarovo království je prokleté - čas od času jejich vesnici (hrad) navštěvuje démon Grendel, který zabíjí vše, co se hýbe (tedy kromě starého krále Hrotgara). Do království připlouvá vikingský válečník Beowulf, aby příteli svého otce pomohl a se zlem zatočil. To se mu sice podaří, ale ještě musí zabít jeho matku, aby bylo království očištěno. Později se sám stává králem, ale po letech zlo znovu vstává a terorizuje království ... Tak .. to by bylo. Jako fantazy příběh dokonalé (i když mám pocit, že tuto zápletku už jsem někde viděl). Jako animovaný snímek by to taky jakžtakž šlo (vzhledem k použití performance capture jsou některé animované postavy i poznat - vyjímkou není ani "nahá" Angelina Jolie :) a "mrzák" John Malkovich ). Hudba byla taky docela fajn. Ale jako animovaný fantazy snímek mi to nějak k sobě nesedělo. Nejsem schopen říct, čím to přesně bylo, ale mám takový pocit, že kdyby byl film normálně hraný, tak by měl minimálně o hvězdičku víc. Takhle je to jen docela slušný animák, a to je škoda... ()

T-pack

Příběh byl parádní. V dobách, kdy koukáme na neomylné hrdiny, kteří mají všichni ten samý scénář, je tato britská pověst opravdovým kusem něčeho. Ale proč jsem koukal na hybrida nechápu. Proč všem hercům Zemeckis oblékl ty černé oblečky s bílými tečkami? Kulisy a studia už možná vyšli z módy. A když už chce mít animaci, proč nemá čistokrevnou animaci... Škoda, že se neumí rozhodnout, to hybridní pojetí srazilo hvězdičku. ()

Playman

Úchvatné vizuály, nádherná hudba, absolutně realisticky vypadající postavy. Snímky tohoto druhu, točené technologií performance capture nabídnou filmaři naprosto jedinečné možnosti zpracování dané látky. Na co nestačí "živí" a reálné prostředí točené postaru (kamerou), tam si filmař vypomůže animací. Pak může vytvořit cokoliv, co se mu zlíbí, a přesně podle svých představ. Tak takhle nějak by se měly točit filmy zpracované na základě herního předobrazu. Možná, opakuji možná, by tyto adaptace nedopadaly tak hrůzně. Kde nestačí prostředky, prostředí, kulisy, masky, tam si prostě musíme vypomoci jinak. Je to prostě mazaný. Ale představa, že by se tak v budoucnu měly točit všechny filmy (kvůli šetření prostředků) je opravdu strašidelná. Snad tomu tak nebude :)) Ale teď zpátky k filmu. Zemeckis si zvolil svojí novou cestu. Cestu, kterou se jeho filmy budou dál ubírat. Je to průkopník a to mu nikdo neodepře, avšak mohl by se také občas vrátit k "normální" filmařině. Beowulf splňuje všechny parametry, které jsem popisoval na začátku. Je to film s nádhernou vizuální a hudební stránkou, je to monumentální epos plný bájných a mýtických postav a hrdinů, válečná vřava, nádherné fantasy. A přesně tento hrdinský druh fantasy já mám velice rád a Pan režisér odvedl velice, velice dobrou práci, není to druhý Forrest Gump, avšak své místo v kinematografii mít bude. ()

honz

Další filmové zpracování staroanglické hrdinské skladby, jehož největší předností je určitě jeho vizuální stránka. ()

majxik

Fantasy s poměrně hezkýma efektama a dobrým použitím technologií, bohužel ale naprosto zabitá atmosféra nevyužitím legendy které mohlo být o dost lepší. Ještě to trošku zachraňuje pěkná hudba a dobré osazení herci. ()

Honzua

"Keep a memory of me, not as a king or a hero; but as a man: fallible and flawed..." Gaimanův adaptační masterpiece, který válcuje Zemeckisův vizuální fail. ()

Brandon

Legendě o Beowulfovi chybí jakékoliv emoce. Vdechnout život remasterovaným postavám se Zemeckisovi vůbec nepodařilo. A to měl k dispozici poměrně slušnej příběh. P.S. Nebýt 3D verze (shlédnuto v IMAXu), bylo by hvězdiček ještě míň. Těšil jsem se, že si "sáhnu" na Angelinu, bohužel, grafici z ní udělali bezpohlavní figurku s oteklými rty. Nebýt mateřského znaménka na čele, ani bych ji nepoznal ;-) ()

Diego

Tento beowulf mě nenadchl, mám slabost pro béčkového beowulfa v podání Lamberta, vosková Angelina vypadala přesně jako ve svym oblečku jako lara croft: )), ani přizařená osobnost beowulfa mi nebyla blízká, mám radší víc cool, než pouhé pokřikování I AM BEOWULF! ()

Beatle

Bylo to jako cist Odysseu. V podobnych povestech malokdy najdete prokreslene charaktery postav a nejake jejich vnitrni souboje. A pokud tam jsou, jsou vetsinou ve spojitosti s Bohy. Netvrdim, ze Beowulf je spatny film, ale jako relativne zajimavy jsem ho zacala hodnotit az nekolik hodin po skonceni predstaveni. Nevim, asi jsem predpokladala vice slozitosti a prave ono vetsi prokresleni postav. Stalo by za to, vice se zahledet do duse krale Antonyho Hopkinse nebo do samotneho Beowulfa. All'n'All davam 3* za nadherne graficke zpracovani (jen velka vytka je za animaci koni - behali jako by jim nekdo strcil smetak..vite kam :) a sympatickou, velmi poutavou hudbu. ()

Tintin už má obličej

Tintin už má obličej

25.03.2008

Spielberg a Jackson to s tou digitálně animovanou adaptací slavné komiksové série Tintin myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že první díl trilogie bude podle všeho dalším Spielbergovým režijním… (více)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení

27.11.2007

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007