Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

korbitch22

Stewart se od minule moc nepoučil.Opět zajímavý námět,opět skvělé efekty,opět vynikající Bettany....bohužel opět lehce komický scénář,málo akce,nulová výprava a mizerná režie a hlavně strašně krátká stopáž.Je to škoda,Kazatel vám dá namlsat trochu toho,trochu onoho,ale opět vás nenakrmí.Vizuální efekty jsou skvělé,pohled na budoucnost a vizuál měst zajímavý,ale časově příliš odbytý,stejně tak pohled na zničené Los Angeles,ten trvá asi deset vteřin :-( Historie zničení planety jak jí známe,samozřejmě odbyté 2 minutovým anime prologem ;-/ Chtělo to stopáž o hodinu delší,úplně klidně ;-) Co se musí ale Stewartovi nechat,je určitý režisérský posun vpřed.Ale musí si vybrat lepší scénář a hlavně se konečně vyhnout náboženství...Bettany by měl udělat to samé....jinak se o něm bude tvrdit že dělá samé náboženské pi**viny ;-) Filmu i škodí spatně sestříhaná akce...které je navíc zoufale málo,i na tak krátkou stopáž,Stewart není génius aby mohl diváka bavit dialogy...které sou místy nesnesitelné,nebo snad vizuálem...když vám nic pořádně neukáže.Na druhou stranu to nebylo tak špatné,dalo se na to dívat celkem v klidu...bohužel sem si furt řikal..kurva nech tam ten záběr dýl,kurva dej tam tý akce víc,kurva proč už to skončilo...když se mohli další hodinu honit za královnou upírů.....prostě jedna velká kurva škoda...pač dvojka díky bídnému výdělku asi nebude...takže si konec Priesta můžeme jen domyslet. 55%. ()

Yardak

Stewart natočil lepší film, než je jeho debut Legie (Legion). Poučil se, nepsal scénář, je to znát. Bohužel nevím, proč je celý film tak zkratkovitý (epizodický) = největší chyba tohoto akčního snímku. Vypadá to totiž jako drahý pilot k megahustému seriálu:)). Pro mě osobně bylo super míchání sci-fi a westernu. Upíři zde nejsou typičtí, což neberu jako chybu. Alespoň oživení do stojatých vod. Kdyby tohle dílo sepsal výborný scénárista, tak to mohla být pecka roku! Díky dobré atmosféře, vizuálu budoucnosti a ještě za výborné herce (Karl Urban, Paul Bettany, i Gigandet a Maggie Q ujdou) dávám opravdu velmi slabé 4. Spoiler: Je jasné, že Black Hat žije. Teď je otázkou, jestli se dožijeme pokračování...neboť válka s upíry v čele s jejich královnou slibuje hodně... ()

Flego

Béčkoidný žánrový hybrid má našťastie rýchle tempo a dobre sa naň díva, takže než sa divák pozastaví nad nelogiskosťami, už je tu ďalšia akcia. Problém podobných filmov je, že sa berú príliš vážne. Nie je tu žiadna scéna, ktorá by dej odľahčila. Režisér je diletant, scenárista zrejme príliš pije, takže za pozornosť stojí jedine hudba a výber hercov. ()

honajz

Nahodit modrý filtr a nasekat kopie měst z Blade Runnera je sice hezký nápad, ale ještě to chce zalidnit nějakými uvěřitelnými postavami, a to i v rámci klišé, natož žánru. Například v Equilibrium to funguje. Tady ne, navíc se tu často blábolí naprosté nesmysly. A hlavní drsňáci s vizáží metrosexuálů to teda už vůbec nevytrhnou. A kde je zlaaté pravidlo béček, že zloduch je mrtvý až napodruhé? ()

Roman.Ticka

Slibný námět, zajímavé pojetí, pár postřehů k zamyšlení, několik zvláštních efektů, uvěřitelný Paul Bettany, rozkošné ptáče Lily Collins. Na jedno podívání tak akorát, podobně šedivých snímků o z(a)tracené civilizaci vzniklo mraky a o něco lepších pochopitelně. ()

jonyyy

Velice prosťoučké a hloupoučké, stejně jako režisérův předchozí film Legie. Pan Stewart má dokonalou schopnost vytvořit trailer, po kterém se očekává pecka a pak samotný film u kritiky vybouchne. Mně se ale upírci moc líbili, herecké obsazení bylo sympatické, akce a triky na dobré úrovni a úplně nejlepší byly ty futuro motorky. Takže očekávání splněna. 75% ()

SOLOM.

Stewart je docela tragéd o tom žádná, ale tentokrát si vedl o něco lépe než při Legii. Zatímco Legie měla dobrý rozjezd a potom už to bylo o ničem, tak tady si snímek drží určitou laťku po celou dobu. Neříkám že Kazatel je filmem u kterého se někdo posere strachy, nebo si jej bude pouštět každý týden dokola. Já jsem od něj absolutně nic nečekal, teda čekal ještě větší kokotinu než minule, ale nakonec jsem byl docela překvapený. Ty náboženské kecy mi taky hodně vadili a přímo nesnáším snímky s tímto podtextem, ale Paul Bettany si vedl celkem slušně. Narozdíl od některých ostatních. Scénář nám samozřejmě nabízí i řadu chyb, nelogičností a nudy, ale najde se zde i několik solidních momentů. Ani bych se nedivil díky otevřenému konci, že bude další pokračování. ()

ARI50

Takové hodnocení to snad ne? výtečné prostě výborné krvelačné bestie za jedničku zpomalené záběry a efekty výborné prostě užasne a cely děj a příběh dobře zpracovaný nevím jakou chybu bych asi hledal ale já jsem nad míru spokojeny. Dlouho jsem se na něho těšil a dočkal jsem jenom doporučuji. ()

Jenda

Nevím, co jsem čekal, ale rozhodně to nebylo tohle podivně kopírující, klišé kupící a stupidními dialogy protknuté zohavené kloňátko Underworldu, či čeho... ()

JASON_X

Vizuálně pěkná goticko-akční podívaná z postapokalyptického světa, kterému vládne všemocná Církev a ve kterém lidé žijí většinou uvnitř opevněných měst, protoře venku není stále příliš bezpečno - přeživší upíři se totiž mohou kdykoliv znovu objevit. Bože jak já mám rád tyhle filmy! Tenhle žánr je pro mě ten nejlepší filmový relax, jaký si umím představit. Kazatelka Maggie Q je skoro stejně hezká lovkyně upírů, jako upírka Kim Beckinsale, hezké jsou i exteriéry v solné kalifornské poušti, upíři nejsou žádní metrosexuální manekýni ale nehezká krvelačná monstra s poloupírskými lidskými sluhy, a celý film se nese v příjemně temné a vážné béčkové atmosféře. Z mojí strany vrcholná spokojenost. A chci pokračování! ()

Beastmaster4

Paul Bettany znovu v trikovém boomu, který krom toho není už vůbec o ničem. Nezajímavý scénář, děsné a otřepané scény, nulová úroveň dialogů, hrdinská gesta aj. aj. klišé. Dobře ztvárnění upíři a 2 herci z mého oblíbeného Pána prstenů, to bylo to jediné zajímavé na tomhle dalším upírském guláši. ()

MáŠa

Služné béčko. Člověk na začátku vidí, že to bude něco o boji lidí a upírů, takže neočekává žádné umění, a v tohle ohledu to nezklame. Slušně to zabavilo. ()

Lucasion

Je to poměrně dlouho, co jsem byl naposledy v kině na 3D. Kazatel mi nedal na výběr a já si užil velice kvalitní obraz a príma 3D. Film neodpovídá tragickému přeložení filmu. (Nechápu proč takhle, vzhledem k tomu, že po celý film je to překládáno správně jako kněz) Dobré obsazení herců, klišé příběh, velmi dobré grafické zpracování dávají tomuto filmu naději prorazit mezi elitu sci-fi akčnáků. Filmu bych vytkl zběsilé počáteční vyprávění příběhu, které nemusí sedět každému. Myslím si, že by filmu prospěla dvouhodinová stopáž místo hodiny a půl. Režisér z klasického příběhu ( Mladá dívka unesena monstry, člen rodiny, v tomto případě legendární zabiják příšer se vydává jí zachránit ) dokázal vytěžit maximum. ( 64 procent ) ()

Morholt

Chvilku po odchodu s kina jsem měl pocit, jako bych na filmu vůbec nebyl. Nemohl jsem si vybavit jediný moment, který by mě utkvěl v paměti. A přitom po celkem slušné Legii jsem šel na Kazatele s tím, že Stewart postoupí o stupínek výš. Nestalo se tak. 30% za Bettanyho, jemuž podobné role prostě sedí. ()

ScarPoul

Film, ktorý ma v značnej miere prekvapil. V prvom rade to dokazuje, že Stewart nie je až taký fušer ako som si o ňom - po príšernej légií myslel. Spôsob akým spája zábery, ako sníma akciu a ako narába z atmosférou a mytológiou príbehu je natoľko silná, že prvých 40 minút nemám filmu absolútne čo vytknúť. V rámci béčkovosti funguje na sto percent. Od momentu ako sa hlavný hrdina stretne zo svojou bývalou kolegyňou v úle sú nám zrazu podávané jedny klišovité rozuzlenia za druhými. A v tom je najväčšia slabina filmu. Hlášky sú hlúpe, rovnako aj morálne posolstvá, prekvapivé zvraty neprekvapia. Akcia začne nudiť a všetko to začína pôsobiť nudne. Ako keby v priebehu točenia každý stratil chuť do práce. Bettany sa dostal do béčkových vôd, ktorému vôbec nesedia, Urban je ako záporák rovnako hlúpy ako v iných filmoch a vlastne jediné svetlé momenty sú Gigandet ako mladý šerif, Maggie Q ako smelá pištolníčka a kráľovná upírov, ktorá si za tých 5 sekúnd čo bola na scéne spravila väčšie renomé než hlavný hrdina. Je to naozaj veľká škoda, pretože potenciál to malo. Mohlo to byť jedno s tých povestných guilty pleasure. Takto je to film, ktorý vás navnadí a potom vás až do konca sporadicky fackuje hlúposťou a neoriginalitou. ()

Caszidy

Kazatel je hrdým zástupcem žánru "ultimátní sci-fi/komiks béčko". Ovšem pozor, na tom není vůbec nic špatného. Sám mám snímky z tohoto specifického žánru velmi rád a pokud si odmyslíte některá klasická klišé, jenž se v nich objevují, případně logické chyby v příběhu a jednání hlavních postav, budete se královsky bavit. Film si z komiksové předlohy bere v podstatě jen hlavní myšlenku, přičemž zajímavě vykreslený postapokalyptický svět přináší tvůrci sami. V temném městě jsou obzvláště elektronické zpovědnice opravdovou lahůdkou. Z ostatních "vychytávek" pak zaujmou například motorky se solárním dobíjením. Trio Paul Bettany, Maggie Q a Karl Urban hraje spolehlivě a úměrně snímku samotnému. Co nakonec Kazatele sráží je horší propracovanost některých prvků filmu, mírně chaotické a zbytečně přehnané souboje, jež tak působí nechtěně úsměvně. Atmosféra tu však je skvělá a musím uznat, že režisér Scott Charles Stewart se postupně zlepšuje. Snad tohle nebyla jeho poslední spolupráce s Paulem Bettanym. ()

MoiJe

Pekne, odporucatelne. Finalna bitka ale sklamala na celej ciare; cely film som si hovorila "ok, fajn akcicka, v OH YEAH krase si ju urcite setria ku koncu"... a oni nie. Pekna herecka zostava. Inak viz vcelku vystizny komentar "gr8 escape". ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku