Tom Dobbs, komik a hostitel politické talk show à la „Bill Maher a Jon Stewart“ kandiduje na prezidenta USA jako nezávislý kandidát, který po kampani zaměřené na problémy a explozivním výkonu v závěrečné debatě získá právě tolik hlasů, aby zvítězil. Problém je, že za své vítězství vděčí počítačové poruše v národním hlasovacím systému s dotykovou obrazovkou, který uvedla na trh soukromá firma Delacroy, jejíž akcie jsou na vzestupu. Vysocí činitelé firmy Delacroy chtějí svůj majetek chránit, a proto poruchu hodlají utajit, nicméně jistá programátorka, Eleanor Greenová, chce, aby Dobbs znal pravdu. Dokáže se k němu dostat? (Filmbox)

filipvrbik

Robin Williams vynikající - tady je však problém... Je to komedie, jenže najednou je z toho kriminálka, když se zjistí, že komik Tom Dobbs vyhrál volby chybou počítače, no a tento film si naprosto nedokáže najít žánr..Chvilku komedie, chvilku thriller, chvilku romantický a je to celé takové nesourodé, zároveň je konec naprosto předvídatelný, celkově trochu zklamání, mohlo to být mnohem lepší, protože Robin Williams se na roli skvěle hodil a při svých proslovech měl hodně pravdy...50% ()

Vejrrr

Tak především nápad úžasný. Nápad, který bylo nutno zfilmovat a skutečně si nedovedu představit lepšího "prezidenta" než Robina Williamse. Film je samozřejmě pojatý jako komedie, ale jelikož je téma komika coby prezidenta USA trochu citlivé, bylo třeba vyvrátit možnou realitu tohoto děje a právě kvůli tomu bylo nutné film zdramatizovat ne zrovna moc líbivým způsobem. Ale rozhodně doporučuji shlédnout. Možná to není komedie, která vás dovede k neovladatelným výbuchům smíchu, ale spíš úsměvné a pohodové. ()

sona123

Politické cosi určené především pro americkou populaci, která se vyzná ve všech těch jejich reáliích...politické vtípky, intelektuálno chrlící se z úst Williamse jako z kulometu, to nejde vydržet dlouho. Alespoň mně se to nepovedlo. ()

sledge

Vynikajuca humorom okorenena prva polovica filmu o tom ako sa komik v podani Williamsa dostane do bieleho domu ma naozaj prekvapila nakolko som ocakaval len priemerny oddychovy film. Pribeh mal velmi dobry spad a vtipy velmi dobre vystihovali problemy sucasnej americkej spolocnosti, resp. americkej politiky. Tvrocom vsak humorny obsah nestacil na celu dlzku filmu a tak v druhej polovici sledujeme akoby uplne odlisny film, dramu v ktorej velka zla nepoctiva spolocnost zameta stopy po svojich chybach prenasledovanim poctivej ex-pracovnicky (Linney). Tato druha cast pridava filmu dalsiu rovinu, ta vsak kvalitou naoko vyrazne zaostava, zrejme vdaka faktu ze divak sa chce nadalej bavit a nie riesit spiknutia (nehovoriac o tom ze pri danej zapletke sa neda vyhnut brutalnym filmovym cliche, na co som obzvlast alergicky). Film ale celkom urcite stoji za pozretie, uz len pre herecke umenie Walkena a Williamsa. ()

ecis

Oproti poslednemu Williamsovemu filmu, ktory som videl (License To Wed), je to radost pozerat . Bohuzial, cely film pada na priam nevkusnom scenari. Pocitacova firma zabezpecujuca jednoduche digitalne hlasovanie – dokonca aj z vasej oblubenej pracovne - odbremenujuca americky lud od cakania v radoch do volebnych miestnosti, spravi velku softverovy chybu, vdaka ktorej je zvoleny za prezidenta USA komik. Nasleduje boj poctivej zamestnankyne proti IT gigantu a romanik s „panom prezidentom“. Uz v prvej tretine filmu som to chcel vzdat – trapne, proamericke zabery z volebnych kampani s milionom americkych zastav mi dvihali adrenalin. Pri zivote ma drzal len velmi dobry vykon Williamsa (a to vobec nepatri k mojim oblubencom) a hlavne jeho solo vystupenia s niekolkymi velmi dobrymi vtipmi. ()

Akaja

Překvapilo. Film jsem chtěla vidět jen kvůli hereckému obsazení, po první čtvrthodině jsem zvažovala to vypnout, ale jakmile se do toho připletla chyba ve volebněvýherním automatu, trošku se to rozjelo. Nakonec tam bylo opravdu všechno z popisku na csfd, romantika i thriller. ()

markyzgero

barry levinson chtěl zase vrtěti psem a zároveň ukázat, že systém funguje. komik prezidentem? no a? už jsme tu měli herce, hipísáky, filozofy, nebo dramatiky.. my teď máme kikinu... komediální rozměr tomuhle "dramatu" mi dodaly příšerný titulky, který z republican party udělaly republikánskej mejdan. ()

nanamarak1

Williamse jsem měl celkem rád, ale tenhle film se příliš nepovedl. Nevím, jestli za to může dabing, ale vtipná mi příšla asi 1 hláška. Zbytek je dost nudný slepenec (ne)komedie a něco jako thrilleru. Vyložená katastrofa to není, ale podruhé se na už nekouknu. ()

jojo33

Robin Williams, chybas! Tento herecky uragan by dokazal presvietit aj TV inscenaciu STV2 z roku 1995. Prijemne komedialne, hollywoodsky naivne, so zbytocnymi scenami, ked nie je maestro Williams na scene. ()

flyer.nick

Film je jako kampaň Toma Dobbse, není moc vtipný i když se občas utrhne ze řetězu. Daleko víc se snaží vážně komentovat problémy, které jsou dnes aktuálnější než v době vzniku filmu ()

Jim_Caesar

příjemná komedie/satira plná rychlých Williamsových monologů... Lehký nadprůměr. Jen škoda toho konce, už jsem viděl jak točí dvojku a vidíme jak R.Williams mění ameriku;-)) ()

peproch

Tom Dobbs, televizní politický komik a satirik zůčastní se prezidentských voleb a uspěje, vyhraje. Avšak jeho vítězství je jak se zjistí, jen chybná operace hlasovacího softwaru, Eleanor to zjistí, je pronásledována a…. Film je pro mě ne moc pochopitelná směsice politické satiry, romantiky spriznení osob a thrilerových prvků. Jsem zamtena.Úpltně. ()

leafroller

Asi jsem byl víc zhulenej než obvykle, ale přísahám, že si vůbec nepamatuju, zda se zjistil skutečný počet hlasů pro jednotlivé kandidáty. Tím se mi hodnocení fakt zkomplikovalo. Jestli ano, potom je film sice romantický, ale dává smysl. Jestli ne, pak mám docela problém s pointou. Každopádně je zajímavé, že ho HBO zařadilo přesně ve chvíli, kdy se chystáme přijmout volební systém doslova stvořený pro podvod. Také mě zaujala myšlenka kompatibility standardních kandidátů, ukazující na fakt, že korporacím, které ve skutečnosti řídí planetu, je fakt jedno, zda to bude demokrat nebo republikán. Je zde mnoho myšlenek, a proto se radši nechci zabývat nějakou pointou. ()