Julie (I. Bittová) má všechno. Úspěšného a pohledného manžela (K. Roden), zdravou a chytrou dospívající dceru (M. Issová), práci překladatelky, oddaného milence (I. Franěk) a teď dokonce i nový, velký dům, kam se celá rodina právě přestěhovala. Ale pod tímto zdánlivě spokojeným a klidným povrchem zatím odpočívají mnohá tajemství, která nebude možno skrývat donekonečna. Julie však nechce dělat zásadní rozhodnutí. Místo toho se vrhne do zcela nesmyslné mise. Když ráno ve zprávách zaslechne, že zemřela jazzová zpěvačka a klavíristka Nina Simone, kterou v mládí obdivovala, vzpomene si na dobu, kdy vše bylo jednoduché a kdy žádné hory tajností neexistovaly. Zcela iracionálně a přes protesty celé rodiny se rozhodne koupit si piano, na nějž jako malá hrávala. I když tím na první pohled od všech hlubokých problémů utíká, ukáže se, že tento jediný den, kdy opustí bezpečnou rutinu svého života a vydá se hledat vytoužený nástroj, převrátí její dosavadní život vzhůru nohama. A přesně tohle je někdy potřeba, aby člověk mohl začít znovu. (Česká televize)

blastboy

I za ty, dle mého názoru, nevkusné a nadbytečné taneční pasáže. Velký plus je jednoznačně délku filmu. A.N. jasně dokazuje, že není nutné trápit diváky v kině 3 hodiny, ale že opravdu silný zážitek se dá stvořit i na polovičním prostoru. ()

uzzi

S lehkostí odvyprávěný a "odžitý" jeden nevšední den v životě, životem unavené ženy. Za ten den se toho stane mnoho, ona svůj život projasní a na konci máte pocit, že zase jednou někdo dokázal do českého filmu dostat poctivou a civilní atmosféru, bez trajdání a přehnaných výlevů. Je to film spíše pro ženskou duši, ta moje se chvílemi nudila, chvílemi bloudila, hlavně však příjemně poletovala vánkem - asi jako ta igelitová taška v jedné scéně. Bittová a Roden, odvedli skvělou práci. Režii Alice Nellis, jsem do této chvíle moc nemusel, Tajnosti však zvládla skvěle. 75% ()

Borec3

Tleskám, perfektní... tři hlavní důvody: Atmosféra, hudba a Iva. Doporučuji všem škarohlídům českého filmu. ()

velkyvezir

Výborný komorní příběh jednoho dne jedné ženy ve středních letech.Alice Nellis prokazuje nebývalou schopnost napsat si sama skvělý scénář a ještě si jej zfilmovat. Doufám, že producent filmu Jan Svěrák se od ní poučí a zkusí taky něco sám bez pomoci otce. Příjemným zpestřením byla účast herců z předchozích filmů v epizodních rolích jako např. Bareš v roli taxikáře, Krobot jako gynekolog nebo Sabina Remundová jako neplodná fňukna. Scéna s Remundovou mne opravdu pobavilo, stejně tak ta trapná situace, když je Bittová odhalena coby šmíračka své dcery, tam se to trapno dalo krájet:-) Opravdu výborný film, který se neokouká. ()

rozbris

Další z mnoha filmů u kterého jsem zbytečně strávil hodinu a půl mého drahoceného života. Iva Bittová tam ale vůbec nesedla jako kosa na kámen!!!! Její výkon tento film háže v mých očích do odpadu. Ale protože tam byl Roden (můj oblíbený český herec) nemohu tomu dát odpad, tka aspoň 2*. Ostatní herecké výkony bych ohodnotil slovem - standard české kinematografie. ()

keoma26

a já myslel, že dneska už nikdo nedokáže pořádně natočit ryzí opravdovou procítěnou intelektuálštinu... tolik takhle přirozeně zobrazených a věrohodně zahraných životních klišé jsem ve filmu viděl naposledy někde u Bertoluciho:-)u mě tahle nellis stojí jasně nejvýš, protože tu překračuje hlavně sebe sama a nejen horizont současného českého filmu. ()

Kracken

Film od ženy, s ženami a především o ženách, ale určitě né jen pro ně. Příjemná hudba a humor. Okouzlující Iva Bittová a sympatické herecké obsazení. Alice Nellis zatím nenatočila špatný film a jde vidět že má jako režisérka talent. Už se těším na její další kousky. ()

Herráček

Stále si nejsem úplně jistý pojetím Alice Nellis... Záběry představující vjemy z poezie se dají úplně stejně pochopit jako psychedelická agonie. Co se však upřít nedá je to, že má řádně shlédnutou komunistickou tvorbu, neboť obrazové pojetí mnohdy připomíná staré filmy... Jisté však je, že se jedná o jeden z lepších kousků české produkce. ()

bari68

Svojou filmovou rečou je to typická Alice Nellis. Zvláštne detaily, ktoré mi občas vadia a iritujú ma, dostávajú v konečnom vcelku podobu, ktorá nás baví, páči sa nám, aj keď hlavný motív mi je vlastne celkom ukradnutý. ()

Zagros

S Alicí Nellis jsem se tentokrát nedokázal naladit na stejnou vlnu. K plusům bych mohl přiřadit fajn hudbu a Ivu Bittovou, která hlavní hrdinku zahrála nečekaně uvěřitelně. S hlavní hrdinkou mám asi ten hlavní problém. Od začátku mě vytáčela a byla mi velmi nesympatická, podobný typ žen opravdu nemusím. Nevím, co chci, ale chci to hned a jsem ochotná a schopná kvůli tomu dělat cokoli. To znamená především zasněně chodit od ničeho k ničemu a dělat jednu blbost za druhou. Nejsem totiž šťastná a musím své štěstí přeci najít. To je ale můj problém, je to film především pro ženy (díval jsem se se ženou), které tomu pravděpodobně budou rozumět více než já chlap. Občas mě film překvapil svým špatným ozvučením. Hercům místy nebylo vůbec rozumět. Jasně, někdy to bylo úmyslně, ale někdy ne a Roden není tak špatný herec, aby nedokázal srozumitelně mluvit. Nechám jen slabé dvě hvězdy za vtipné záblesky vedlejších postav. Po většinu času jsem se nudil a snové pasáže mě doslova uspávaly. Revival byl proti Tajnostem skvělý a zábavný biják. Český lev za nejlepší film je hodně mimo. ()

MareT.

Moc krásný a hlavně opravdový film, kterému vévodí perfektní Bittová. Tolik skrytých hlubších smyslů ve filmu nebylo už hodně dlouho, alespon ne v takovým žánru! A když se hlavní hrdinka na konci celého dne (filmu) konečně rozbrečela, člověk měl radost! Ne škodolibou, ale upřímnou, protože každý věděl, co to znamená! A v tom tkví ta opravdovost!!! ()

joshula

Něco mi tady chybělo. Asi je to tím, že jsem očekával něco extra, když je to nejlepší film roku, ale bohužel mi to extra předvedla jen Martha Issová, které patří poklona. Jinak bych to zase až tak růžově neviděl. ()

cab

Poprvé necekane zklamani, protoze nadseni nekterych jedincu bylo hlasite, ale nic vic nez remeslne dobre a herecky zvladnute drama o nerozhodnosti a zivotnim badani Julie jsem nedostal. Mozna docenim casem. Což se stalo po druhém střetnutí. Jeste prihodim jako devízu zajimave tanecni vsuvky. 70% ()

Scytale

Z mého pohledu se jedná o další televizní inscenaci pro ženy - dost se divím, že něco takového bylo v kinech a už vůbec nechápu tolik nominací na Českého lva. Český lev za nejlepší kameru (patrně za sledování igelitového pytlíku, s kterým si pohrává vítr) je už opravdu výsměch divákům. ()

Pohádky Jana Svěráka

Pohádky Jana Svěráka

09.05.2007

O úspěchu Vratných lahvích už nemůže snad nikdo pochybovat. Před několika dny uvítaly svého sedmsettisícího diváka, už dva měsíce se drží na špičce žebříčku návštěvnosti českých kin a dokonce se… (více)