Julie (I. Bittová) má všechno. Úspěšného a pohledného manžela (K. Roden), zdravou a chytrou dospívající dceru (M. Issová), práci překladatelky, oddaného milence (I. Franěk) a teď dokonce i nový, velký dům, kam se celá rodina právě přestěhovala. Ale pod tímto zdánlivě spokojeným a klidným povrchem zatím odpočívají mnohá tajemství, která nebude možno skrývat donekonečna. Julie však nechce dělat zásadní rozhodnutí. Místo toho se vrhne do zcela nesmyslné mise. Když ráno ve zprávách zaslechne, že zemřela jazzová zpěvačka a klavíristka Nina Simone, kterou v mládí obdivovala, vzpomene si na dobu, kdy vše bylo jednoduché a kdy žádné hory tajností neexistovaly. Zcela iracionálně a přes protesty celé rodiny se rozhodne koupit si piano, na nějž jako malá hrávala. I když tím na první pohled od všech hlubokých problémů utíká, ukáže se, že tento jediný den, kdy opustí bezpečnou rutinu svého života a vydá se hledat vytoužený nástroj, převrátí její dosavadní život vzhůru nohama. A přesně tohle je někdy potřeba, aby člověk mohl začít znovu. (Česká televize)

Flaxik

Takže jak ten obsah byl? Julie je žena, která má všechno na co si vzpomene a tak se začne nudit a vymýšlí píčoviny. A přemýšlí jaká největší kravina by šla nahonem koupit a protože rychle nesehnala nafukovací žirafu v životní velikosti ani domácí parní stroj, koupila si piano. No a nebyl by to český film, aby se tam už zase neřešila nevěra a samozřejmě musí tam být nějaké ty haluzácké představy, nimrání v nitru a všeobecně přesně ty věci, které lidi ani nenapadne řešit, pokud už opravdu nemají roupy. No takže s bídou na dvě hvězdy, ale to by tam nesměla hrát martička issová, která umí jednu jedinou roli a tu hraje ve všech filmech. ()

ad

Rozhodně filmově nejvyspělejší český film roku. Nebudu ztrácet čas vyjmenováváním všeho, co se mi líbilo, prostě jen řeknu, že mám rád způsob jakým natáčí Alice Nellis své filmy a těším se na další...S tím, že Tajnosti jsou přeci jen "ženský" film pro žesnké publikum, Výlet mi byl v tomhle bližší, protože mi přišel takový otevřenější... ()

Crawler-D

Na tomhle filmu je fajn "jiná mentalita". Přestože se jedná o dramatický film ze současnosti s nádechem poetiky, díky zajímavému scénáři nás film přivádí k situacím tak denodenně skutečných a zároveň dost upřímným. ()

1frida2

Nic tajného, nepřirozené herectví Ivy Bittové, to mě překvapilo, asi ji role nesedla. Češi snad dnes neumí pořádný filmy. Fakt nevím, ale v poslední době nehodnotím a raději ani nevyhledávám č. film, co jsem měla možnost a chuť vidět, mě těžce zklamalo. Tak zase nic, škoda. Jo a nejhorší scéna, když pouliční muzikanti hrají a chodci v euforii tančí. To už jsem tomu nevěřila vůbec. ()

janajane

Tak to je ten nejlepší český film roku. No,jo ale nějak mě to nedostalo - zřejmě musím počkat až mi bude přes čtyřicet. ()

zette

Na tento film jsem se do kina opravdu tesil a doufal jsem, ze po delsi dobe uvidim nejaky novy povedeny cesky film. Po tomto filmu ale pomalu zacinam lamat hul. Nase filmy jsou vsechny jako pres kopirak, slaba dejova linie, nepresvedcive zahrane role ( az na dceru v podani Marty Issove ) a nebo letecke zabery na Prahu- ty jsou v kazdem druhem filmu. A to, co Bittova stihne v roli Julie v jednom dni je taky neskutecne. No, asi jsem cekal moc. Klasicky prumer, bohuzel/bohudik. ()

Vignette

V jednoduchosti je krása :-). Alice Nellis vdechla filmový život (a hlavně kouzlo) dle mého soudu geniálně jednoduchému příběhu, který se může stát každému z nás - dokonce i když zrovna nejste "žena po čtyřicítce" ()

Andre3000

Obrovský zklamání...Dokoukal jsem to sebezapřením a s tím, že by mohl být aspoň nějaký zajímavý konec, ale nestalo se. Jediné pozitivní byl výkon Issové, která zde hrála dohromady asi pět minut a proto film dostal jednu hvězdičku a neoznačil sem ho jak odpad. Holt kupa ocenění neznamená, že film musí být dobrý pro nás řadové diváky. ()

pakobylka

Imaginární příběh z imaginárního světa. Zase jeden český film, který ve mně dokázal vzbudit dojem, že jeho autoři žijí na nějaké úplně jiné, mně neznámé a především velice vzdálené planetě obydlené neskutečnými umělými figurkami, které si žijí své neskutečné umělé životy. Pokus o umělecké ztvárnění snímku spíš ještě uškodil, působil nepřirozeně a následně ještě umocnil můj už tak dost nepříjemný, mírně halucinogenní pocit spojený s poměrně silnou antipatií. ()

pufina

Česká kinematografie vytáhla "z rukávu" velké překvapení nebo spíše Alice Nellis. A netušila jsem, že máme tak dobrou herečku jako Ivu Bittovou, byla neskutečně přesvědčivá (stejně tak Roden, ale to už víme, že je tak vynikající - ač bohužel neměl tady velký prostor). Nicméně kromě toho, že je to poutavý příběh (uteklo to neskutečně rychle) a herecké obsazení dobré, tak to má pro mě jednu velkou chybu - nevidím důvod, proč bych si to měla pouštět podruhé. Některé scény mi přišly vyloženě zbytečné a trapné - klidně si film mohl odpustit "taneční kreace" na silnici.. ()

Juto

Toto dielo je rozumné, vtipné a plné skvelých nápadov. Tajnosti majú dve hlavné výhody: Výborné prepojenie hudby a obrazu, talentovanú herečku v hlavnej úlohe a bezprostrednú atmosféru. 6/10 ()

c.tucker

Z mého hlediska je to velmi neobvyklý film z českých luhů a hájů. Tak zaprvé úžasná hudba niny Simon, která je celým snímkem prostoupena a za druhá ta snovovost naznačená tancem se mi opravdu velmi zamlouvala. Vyzdvyhnul bych také hlavní aktéry, kteří své role zvládli bravůrně. Martha Issová mě odrovnala svým přehledem při příchodů rodičů na párty. ()

Eviator

Shledal jsem tento film velmi kvalitním a citlivým na novodobé české poměry, který okořeňoval i vtip. Kvalitně zahrané od Ivušky Bittové. ()

mortak

Nemám nic proti komerčním filmům pro ženy a nerad je kritizuji, protože jako muž mám taky své "guilty plesures" (The Dirty Dozen, James Bond apod.). Jenže tento líbivý produkt Alice Nellis byl propagován jako umělecký vhled do duše moderní ženy, což je takový nesmysl, že hodlám být v tomto případě nemilosrdný. Nevadí mi ani tak nemysly typu "překladatelka nepoužívající CAT nástroje a elektronické slovníky", překousnu i tu běžně v Česku rozšířenou kuchyň a byt (bohužel patřím k těm několika málo mužům, kteří nemohou tento naprosto běžný standard své milované zajistit), jen mě vytáčí ta nadšeně propagovaná pasivní ženská energie. Bittová hraje (nebo spíše je) typicky pasivní ženu, která jen tak chodí, kupuje či se pokouší kupovat, a hlavně čeká, až se s ní svět magicky harmonizuje (a co víc slaďuje svět v jednotu než tanec a hudba). Můžu se ptát, proč si dospělá zkušená ženská najde za milence slabocha a maminkovského mazla (takovou věc odhadnete po chvíli rozhovoru), ale u tohoto typu filmu je to zbytečné. Hlavní poselství je tak jednoduché: Julie používá tento mobilní telefon a tohoto operátora, tuto banku, tuto kreditní kartu, takže milé divačky nezapomeňte - stačí je používat taky a svět se s vámi a hlavně podle vás pomalu ale jistě začne harmonizovat. / Une famme qui se ranconte a un amant commance presque toutes ses histoires par ces mots: Quand j´etais pettie fille... (to k tomu pianu a baletce). ()

dr.fish

Na tuto režisérku jsem nikdy netrpěl a už to asi nenapravím. Už sice asi odešla od konverzačních absurdit k jiným typům filmů, ale prázdnotu duše těžko vyjadřovat prázdnotou filmu. To se musí nějak jinak...anebo mne to všechno ještě čeká!!!!??? ()

czejny

Původně jsem si řikal, že tohle je film pro ženy. Celou dobu dokonce i tak vypadá. Ale postupně jak filmové minuty ubíhají, my sledujeme vrcholící příběh Ivy Bittové, jsem si uvědomil, že v tomto snímku se skrývá něco víc. Po tom, co skončily závěrečné titulky, jsem měl touhu říct všem okolo i ty své tajnosti. Vám řeknu jen tu jedinou. Tento film je něčím opravdu výjimečný. Nevěřil bych, že byl natočen u nás. Takže s chutí se pusťte do tohoto snového světa Allice Nellis, stojí to za to. ()

Radiq

Až na tu trochu křeč, když ke konci hráli na to piano a začli u toho zpivat. Jinak asi nejlepší film Alice Nellis, kterej zkrásnila svou přítomností báječná Iva Bittová (která s přehledem zastíní všechny ostatní, i Rodena). Je to pohled do jednoho dne jedné ženy, která to má všechno trochu složitý a pomíchaný a je to prostě ženská (už jenom to, že dostala botičku mluví za sebe, chch, čímž nechci nikoho ponižovat). A abych nezapomněl - skvělý záběry, skvělá kamera a hodně dobře nasazená hudba soundtrack. Je to fakt takovej laskavej a dobrej českej film. A to říkám hodně pomálu. ()

sator

Znám lepší filmy od Nelis, tohle bylo až moc ženské, a pro mě jako pro chlapa, jen těžko uchopitelné ... ()

Pohádky Jana Svěráka

Pohádky Jana Svěráka

09.05.2007

O úspěchu Vratných lahvích už nemůže snad nikdo pochybovat. Před několika dny uvítaly svého sedmsettisícího diváka, už dva měsíce se drží na špičce žebříčku návštěvnosti českých kin a dokonce se… (více)