Julie (I. Bittová) má všechno. Úspěšného a pohledného manžela (K. Roden), zdravou a chytrou dospívající dceru (M. Issová), práci překladatelky, oddaného milence (I. Franěk) a teď dokonce i nový, velký dům, kam se celá rodina právě přestěhovala. Ale pod tímto zdánlivě spokojeným a klidným povrchem zatím odpočívají mnohá tajemství, která nebude možno skrývat donekonečna. Julie však nechce dělat zásadní rozhodnutí. Místo toho se vrhne do zcela nesmyslné mise. Když ráno ve zprávách zaslechne, že zemřela jazzová zpěvačka a klavíristka Nina Simone, kterou v mládí obdivovala, vzpomene si na dobu, kdy vše bylo jednoduché a kdy žádné hory tajností neexistovaly. Zcela iracionálně a přes protesty celé rodiny se rozhodne koupit si piano, na nějž jako malá hrávala. I když tím na první pohled od všech hlubokých problémů utíká, ukáže se, že tento jediný den, kdy opustí bezpečnou rutinu svého života a vydá se hledat vytoužený nástroj, převrátí její dosavadní život vzhůru nohama. A přesně tohle je někdy potřeba, aby člověk mohl začít znovu. (Česká televize)

Marsik

ČT2 HD - Dnes mi film celkem sedl a to i přes to, že styl filmů paní Nellis není 100% můj šálek čaje. 70% (with J.) ()

yakoob

Dnes v českých filmech frčí hlavně nevěra a potíže v manželství...Snad je to tou českou mentalitou...Alespoň můžeme vidět co ta nevěra způsobuje...Jenom bolest a zklamání...Film však neukáže všechno...Je to sto krát horší a zranění nám zůstane na celý život...Po dlouhé době však musím říct, že se mi český film líbil...Možná tím, že režisérkou byla žena, možná tím, že si uvědomuji jak románek a nevěra ničí život...Je to pro mne odstrašující případ...Jako český film, samozřejmě nikoliv... ()

Cimr

(Psáno za doprovodu Little Girl Blue od Niny Simone) Když Tajnosti skončily, přepadl mě pocit: ,,Moc hezké to bylo." Skoro jsem zapomněl na to, jak jsem občas netušil, co chce tím kterým záběrem režisérka říct, i na chvíle, kdy mě Tajnosti nebavily. Nakonec silný dojem přetrval a malé výtky se (skoro) ztratily. Veliké plus je, že jsem u tohohle filmu úplně zapomněl na předchozí filmy Alice Nellis, což se u českých filmařů nestává moc často (Svěrák, Hřebejk a další - kdyby jejich jméno nebylo v titulcích, stejně bych věděl, že to natočili oni). Kontroverzní taneční scény se mi líbily, zvlášť "tanec" lidí v tramvaji. Tajnosti jsou silným filmem, v současné záplavě českých teen komedií a kameňáků (ať už se jmenují jakkoliv) jedním z nejlepších. Přesto se ani nebudu snažit přesvědčit vás, že je pro mě jakožto pro šestnáctiletého kluka lehké, vžít se do pocitů pětačtyřicetileté ženy. ()

zdepapepa

Tenhle film se nejenom že podobá Americké kráse příběhem, nejen že se podobá vizuálním zpracováním, on se podobá i kvalitou! A nebudu tady zakrývat, že se Martha Issová není pěkná! Paní Nellis, musím vám dát za 5, i když bych to radši navýšil tak na 8/5, protože takhle kvalitní snímek jsem už hodně dlouho neviděl... ()

depony

Možná to není úplně stoprocentní hodnocení, ale při mé skepsi z českých filmů musím něco ohodnotit tak, aby se to vyrovnalo. Tajnosti tak nějak padly přesně na mou náladu a pobavily a tak nějak navnadily mou ženskou část na touhu po změně. Prokládáno velmi příjemnou a nenucenou hudbou, při níž můžete zavřít oči a pobrukovat si chytlavou známou melodii. U tohoto snímku jsem si užil jeden den v životě ženy, která to s emocemi umí tak nějak podobně jako já. Sympatické bylo i obsazení, z něhož vyzařovala souhra a procítěnost ... Martha Issová byla sladká, majitel bazaru k nakousnutí a a "Karel" zoufale neodbytný jako řetězy, které vás stahují ke dnu. Autorce zasílám chválu a dík :) ()

pan.Kaplan

Nemohl jsem dát méně než pět hvězdiček. Tajnosti mne zasáhly na nejslabším místě a pohlitly tolik, jako málokterý český film. Skvělé herectví Ivy Bittové mně naprosto překvapilo, nikdy jsem jí vlastně neviděl v takhle velké roli. Skvělá režie Alice Nellis překvapila také, tohle opravdu není ani Výlet, ani Ene Bene... Krásné záběry Ramūnase Greičiuse, úchvatná hudba. A příběh, který se může stát každému z nás. Dvě nápadité scény, které vejdou do historie českého filmu: Tango na přechodu a klavírní sólo... Místy se film přibližoval ženskému filmu, ale v následující scéně Nellis opět film svedla do té správné strouhy. Nebojím se říct, že tohle je pro mne filmová událost polistopadové české kinematografie. 100% nedávám často, ale teď musím. Po třetím zhlédnutí: Víte co se stane, víte co bude v následující scéně, víte jak se bude vyvíjet záplatka a jak to dopadne, a přesto vás tenhle snímek drží a doufáte, že to skončí tak, jak si přejete. Vratné lahve jsem považovla za nejlepší, co se u nás po listopadu natočilo. Tajnosti je o koňskou délku předběhly. ()

Tayen

Čím to je, že českému filmu nejvíc sluší kombinace hořkosti a smíchu? Možná protože lidi jsou takové komické figurky, co se plácají životem, snaží se najít sami sebe a pořád se jim to nějak nedaří. Někteří naší režiséři tohle vezmou za své a vystihnou to bez psychologické nabubřelosti, jen s dávkou smutného humoru, který je přítomný v celé lidské existenci. Film Tajnosti je pro mne čajem s citrónem a kapkou medu, čajem tak černým jako je mimořádný hlas Niny Simone, která mne učarovala již dávno v jiném filmu, natočeném o 14 let dříve. ()

sta

tango na kulaťáku a let igelitové tašky jsou sice hrozně neoriginální, ale na český film nebývale magické scény..škoda, že nejsem ženská, to bych dal 5* ()

Sandiego

Alice Nellis jde každým filmem výše a výše, i když se ji v Čechách hází klacky pod nohy. Nebýt prozíravého J. Svěráka tak by tento klenot nikdy nespatřil světlo světa a budíž mu jen k dobru, že tím vlastně obětoval i úspěch Vratných lahví v boji o českého lva. I když se muselo na tomto snímku hodně šetřit, není to vůbec na výsledku vidět, po technické stránce vypadají Tajnosti báječně (a spojení obrazů s hudbou zde funguje na jedničku s hvězdičkou). Povedl se i výběr herců a I. Bittová pro mě předvedla takový výkon, který strčí všechny protřelé herečky hravě do kapsy. Výborně role sedla také M. Issové, jež je velkým příslibem do budoucna. Navíc je zde řada scén, jež svým humorem rozesmějí více než leckterá současná komedie, i když jde o humor hořký a vůbec ne prvoplánový. Dá se říct, že já jsem v kině oči z plátna ani na vteřinku nezpustil a snímek mě dokonale učaroval. Sice můj milovaný Výlet film nepřesahl, ale to je asi tím, že Tajnsoti jsou více pro ženy a některé věci tu pochopí jen ony. Ale i tak jde o jedno z vrcholných děl naší porevoluční kinematografie. ()

Freemind

Tak tohle bylo vysloveně zklamání. První recenze byly plné nekritického nadšení, takže jsem byl natěšený jako malé děcko. Dostalo se mi ale toporného a ohraného příběhu o hledání citu s několika vtipnými momenty. Kdyby to natočil kdokoliv jiný, tak si řeknu, že to je normální, slušně natočený romantický filmeček bez větších ambicí, respektive ohřívač srdíček pro zlomené ženštiny s průvodním heslem "women power", ale takhle ... Škoda Nellis a škoda Bittové, protože obě mám jinak moc rád. ()

Orlau32

Zajímavé... mě ten film zase tolik nenadchnul. Iva BITTOVÁ je možná zajímavá houslistka, ale rozhodně není zajímavá herečka. Dovedu si představit v této roli třeba Janu Šulcovou nebo Ivanu Chýlkovou. Daly by do této životní perepetie určitě více živočišnosti a komedialnosti. Bittová byla chvílemi nudná. Rozhodně tento film nebudu muset vidět podruhé. ()

blackrain

Českým filmařům už nezbývá nic jiného, než točit filmy o mezilidských vztazích. Mezilidské vztahy jsou totiž nepřebernou studnicí inspirace, ze které je stále co čerpat a nikdy se nevyčerpá. S elegancí odvyprávěný příběh obyčejné ženy. Iva Bittová filmu kraluje. ()

kaylin

Hezké, české, no a to je tak všechno. Žena v krizi středních let, stejně tak i chlap, ale na toho je zaměřeno méně. Klasické lidské radosti a strasti, které nejsou ničím gradované. Je to pěkné, ale u toho to prostě zůstává. ()

slunicko2

Zralý film o ženách a nejen o nich. 1) Naskýtá se otázka, co ta rozmazlená panička vlastně chce. Co vlastně od života očekává? Film je spíš pro starší, asi ne všichni teenagři mu porozumí. Film je spíš pro ženy, asi ne všichni muži mu porozumí. Film je spíš pro chytré, asi ne všichni hloupější mu porozumí. 2) Nedokážu se ztotožnit ani s nadšenými pětihvězdičkáři, ani se znechucenými odpadáři či jednohvězdičkáři. Oba extrémy mi připadají zaslepené, které vnímají jen jednu část barevného spektra. A ten snímek je hodně barevný. 3) 36letá Alice Nellis postavila do hlavní role přirozenou zpěvačku, houslistku a herečku 49letou Ivu Bittovou a neprohloupila. Zaujal mě i zajímavý 23letý filmový debutant, klavírista a zpěvák Miloslav Konig (majitel obchodu s hudebními nástroji). 4) Velmi pěknou kameru má na svědomí 39letý absolvent FAMU, litevský kameraman a režisér Ramunas Greičius, který za film získal Českého lva. 5) Atmosféru doplňuje případná hudba (Nina Simone, Buty). ()

Damiel

70 % - Alice Nellis rulezzz! Křehký film, tak přirozený a neobyčejně obyčejný. Spíše o pocitech než o ději, o nitru než o povrchu. Skvělá Iva Bittová. A Martha Issová ;) ()

Toshiro

Alice Nellis umí psát skutečně vtipné dialogy. Bavil jsem se skoro celý film spolu s celým kinem. Zaujal mě Roden v bezva roli. Film patří k tomu lepšímu co se u nás natočilo, přesto spíše průměr. ()

Pohádky Jana Svěráka

Pohádky Jana Svěráka

09.05.2007

O úspěchu Vratných lahvích už nemůže snad nikdo pochybovat. Před několika dny uvítaly svého sedmsettisícího diváka, už dva měsíce se drží na špičce žebříčku návštěvnosti českých kin a dokonce se… (více)