Lekce řízení

Britskou komedii natočil režisér Jeremy Brock v hlavní roli s Rupertem Grintem, který si už získal diváckou přízeň coby Ron, nejlepší kamarád čarodějnického učně Harryho Pottera ze školy v Bradavicích. Plachému Benovi je sedmnáct a čekají ho prázdniny, na které se vůbec netěší. Zatímco ostatní si v létě užívají, on je stráví na hodinách výuky bible, snahou získat řidičák a výpomocí starým lidem. Ani pánovitá pobožná matka a pasivní otec nejsou zrovna ideální prázdninoví společníci. Benův svět se však převrátí vzhůru nohama, když začne pracovat jako asistent excentrické herečky na penzi Evie (Julie Waltersová). Je to neomalená, obhroublá a zároveň dětinská ženská, která řádí v Benově životě jako uragán. Mladík se proti své vůli stane jejím společníkem a průvodcem v řadě dobrodružství, jež vyvrcholí společným výletem na festival v Edinburghu. (oficiální text distributora)

wojtekp

Příběh o přátelském vztahu starší paní a dospívajícího kluka, je to co tu dlouho chybělo. Je to pohled na problémy mládí i stáří zároveň. Film krásně ukazuje, že lidi v každém věku touží po tom samém, po spřízněné duši a svobodě. Ukázat tento problém na dvou lidech tak odlišných a přitom s mnohým společným není lehké, ale tvůrcům se to podle mě podařilo velmi pěkně. Nečekejte žádné megalomanské dílo, které zhltnete jako jednohubku, ale spíše pohodový film, který potěší při dlouhých večerech. ()

KristKrist

Příjemný anglický film,u kterého jsem se docela bavila. Ruper Grint hrál dobře,bylo zajímavé vidět ho také v něčem jiném než v Potterovi,myslím si,že v sobě nějaký herecký potenciál má a měl by ho dál rozvíjet. Možná sem tam se vloudila nějaká ta slabší scéna,která filmu celkově ubírá,ale myslím,že tři hvězdy tento film vystihují. Alespoň z mého pohledu. ()

woodenapple

Velmi příjemný film, právem srovnávaný s Haroldem a Maude, i když ty filmy jsou si podobné jen tím, že je zde sedmnáctiletý kluk a o dost starší ženská-uragán. Rupert Grint dokazuje, že je nadějným hercem, a že si časem sloupne nálepku "Ron Weasley" z čela. Laura Linney si skvěle poradila s rolí prudérní fanatické matky, kterou by asi každý puberťák nemohl vystát. A nesmělý, zamlklý otec-Otec Nicholas Farell hrál svého "podpantofláka" také výborně. A Julie Walters? Role se zhostila tak, že by člověk řekl, že takhle náladová, živá, neomalená a tak vůbec všechno najednou, je i v normálním životě. Za mne čtyři hvězdy. ()

to08.net

Máš-li průser ze všech stran, vezmi stan! Když jsme připraveni se stát sami sebou, pomoc přijde. Příjemný film o dospívání a o tom, že si všichni pomáháme navzájem. ()