becki_tu

Události z 11.září tady vůbec nehrajou roli. Charlie by mohl ztratit rodinu při jakékoliv jiné tragédii a přesto by film neztratil nic na své síle a emocích. Důležité je hlavně zobrazení toho, jak si člověk, který ztratil všechno na čem mu záleželo, nachází, i díky pomoci svého nejlepšího a jediného kamaráda, cestu zpátky do běžného života. Je ale pravda, že zatímco v první polovině filmu se tak trochu přešlapovalo na místě, druhá půlka mi to bezezbytku vynahradila. A co se týče herců, tak Don Cheadle potvrdil příslušnost k herecké elitě, Adam Sandler mě velmi příjemně překvapil a malou, ale důležitou a citlivou roli tady měla i Liv Tyler. Krásný film ve všech směrech. ()

Bauer

Drama s komikem Adamem Sandlerem? Ne!! Výborné drama s Adamem Sandlerem, to jo! Na obalu dvd stojí : " Jeden z nejemotivnějších filmů posledních let " a já dávam tedy za pravdu. Takto krásný příběh a hlavně tedy silný příběh o přátelství se jen tak nevidí. Líbil se mi nápad o můži, který ztratil celou rodinu při útoku na World Trade Center a rovněž se mi líbilo, že útok na WTC se zde vůbec nerozpitvává. Výkon Adama Sandlere mně uchvátil. Čekal jsem dobrý výkon ale že to bude takto dobře zahraně jsem opravdu nečekal. Zrovna tak Don Cheadle podává strhující výkon. V menších rolích potěšili herci jako je Donald Sutherland, Liv Tylor nebo snad Jada Pinkett Smith. Našlo se pár dojemných scén. Když Sandler popisoval svou rodinu, tak jsem měl slzy na krajíčku. Tento film bych určitě zařadil mezi ty filmy, které jednoznačně stojí za vidění! ()

Beastmaster4

Krásný a dojemný příběh o člověku, který přijde o svou rodinu během teroristického útoku na WTC. Tato tragédie mu změní život a udělá z něj v očích ostatních podivína. Bývalý dentista se ocitá na prahu zhroucení se do světa na okraji reality a času, kdy přišel o svou ženu a tři dcery. Z této černé jámy ho dostává až bývalý přítel z oboru, který se mu bude snažit pomoci. Nakonec zjišťuje, že nucená pomoc okolí není zrovna to, co člověk, který si prošel takovou tragédií, potřebuje. Toto opětovné setkání změní život oběma. Adam Sandler je tu alespoň pro mne ve své životní roli. Ani ve snu by mě nenapadlo, že ji dokáže zahrát. Musím uznat, že to dokázal hodně dobře. Navíc vše umocňuje velmi kvalitní soundtrack. ()

Kimon

Volání o pomoc, které jsem nezachytil. Myšlenka hluboká, podle mého však neuměle podaná. Nějak mi tam chybělo více filmařského citu ve vyjádření vztahu dvou hlavních protagonistů. Nějak to na mě působilo studeně a i odtažitě. A nějak jsem v tom ponurém snímku postrádal i více optimismu a barev. A nakonec, ... nějak jsem tam postrádal i více svižnosti v ději. A ono naznačené spojení dramatu se zářiovou událostí v NY bylo laciné. Tohle mě tedy nedojalo. Trochu jsem si to do konce odtrpěl. Tři hvězdičky dávám jen za herecké výkony. ()

Morholt

No ještě že Cruise nebo Pitt nekývli na Binderovu nabídku. Adam Sandler mě svým výkonem doslova usadil a já se na něj začal dívat úplně jinak, než jako na pouhého komediálního herce, protože roli muže, jenž ztratil vše při letecké nehodě zvládl bravurně. Skvělý byl i Don Cheadle jako jeho přítel, který se mu snaží pomáhat s terapií, čímž pomáhá svým způsobem i sám sobě, ale od toho už se vlastně vysoký standard očekává. YFilm je protknutý řadou jak silných, tak úsměvných scén, ale mě asi nejvíc dostalo otevření se Sandlerovi postavy - tu bolest nešlo necítit. 95% ()

Handle

Tak nějak nevím, co mám k tomuhle snímku říct. Tohle se musí vidět. Jenom bych dodal, že Adama Sandlera jsem si v této roli moc neuměl představit, ale opravdu mě velmi překvapil. Jeho komedie mám rád, avšak přesto si myslím, že nejlepší herecký výkon podal zatím tady. Je to mezi 4* a 5*, ale film mě opravdu dojal a to mu můžou závidět i leda jaké oscarové filmy, které třeba mě osobně tak nedostanou. Velmi pěkný film. ()

jerry12

90%. Nechápu a už asi nikdy nepochopím, jak taková malá ryba, kterou Adam Sandler v dnešní hollywoodské konkurenci je, mohla předvést tak působivý, dechberoucí a oscarový výkon; nicméně stalo se. Reign Over Me stojí za to vidět už jen proto, že boří zažitá dogmata o "špatných" hercích, ale především proto, že je opravdu výjimečně krásný a citlivý. ()

jhrasko

Osobne sa mi oveľa viacej zahovára prístup, aký zvolil k 11/9 Paul Greengrass. Je jasné, že porovnávať tieto dva prístupy je nezmyselné, ale iné prirovnanie mi nenapadlo. Binderov film je nevyrovnaný, melodramatický a ťaží akurát z charizmatického výkonu D.Cheadla a proti zavedenému typu obsadeného A.Sandlera. To ale nestačí na to, aby film ako taký dokázal strhnúť - a že mohol. Škoda. P.S. P(P)ozoruhodný S(S)oundtrack! ()

ScarPoul

Téma pádu dvojičiek sa stala určitú dobu veľmi populárnou a mnohý tvorcovia sa snažili k nej vyjadriť a podať tak ostatným pocity a hrôzu, ktorými sa táto udalosť zapísala do dejín. Po nepodarenom WTC Olivera Stonea a veľmi podarenom Lete číslo 93 sa v menšej alebo väčšej kvalite točili filmy a dokumenty, ktoré túto tému rozoberali a snažili sa o ľudský rozmer. Binder sa sústredil na dopad tejto udalosti na jedného človeka niekoľko rokov po a snažil sa vykresliť bolesť s akou sa človek musí vrátiť znova do fungujúcej spoločnosti, ktorá jeho bolesť nedokáže pochopiť aj keď sa o to všemožne snaží. Sandler sa tu predstavuje pre neho vo veľmi netypickej úlohe a musím povedať, že čo sa týka emócií je uveriteľný. Nemám síce z neho taký pocit ako keď si iný komici strihnú dramatickú postavu, ale nejednalo sa o nejaký výraznejší prešľap. Celý film ale ťahá Cheadle, ktorý si vystrieda niekoľko rôznych emocionálnych momentov, od zlosti, smútku, cez humor a sebauvedomenie. Film sa nehrá na niečo veľkolepé a emócie podáva postupne. Samotný koniec nie je vyriešeným celého problému, a zostáva otvorený, čo z neho robí ako film niečo zaujímavejšie. Dôležité je podotknúť že scenáristicky a režijne je film natoľko prepracovaný, že nenudí a akosi podvedome vo vás vzbudzuje záujem dozvedieť sa o ústrednej dvojke a ich životoch viac. Veľmi príjemný film, ktorý nevyčnieva natoľko aby sa o ňom diskutovalo, ale svojich skalných fanúšikov si rozhodne nájde. ()

rawen

Velmi sympaticky působící počin je dalším překvapením mainstreamové hollywoodské produkce za poslední dobu (se mi zdá že jak to v poslední době jde z kopce s českým filmem, o to lepší k nám chodí filmy zahraniční - tedy ty neartové, středoproudé). Nebudu tady obšírně hodnotit Sandlerův výkon, je dobře že se snaží o něco víc než o směšnou komedii - jeho Charlie se kymácí mezi démonicky zraněnou chimérou Syda Barretta (i ta podoba - viz např. http://www.avisiblesignofmyown.com/immagini/syd_barrett.jpg ) a šišlajícím, nemastně působícím ubožákem (čti - hraje svůj part občas dobře a občas moc ne, při některých scénách mě ale opravdu mrazilo...) --- příběh je jednoduchý, ale v jednoduchosti je krása. 11.září do toho netahejme, nehraje v tom skoro žádnou roli - Reign over me je o bolesti a o bolesti z bolesti atd... Velice pozitivní kulturní zážitek. 8.5/10 PS: snad největší devízou filmu je obrovská lehkost, se kterou se s vážným tématem scénárista (autor předlohy?) vypořádal - když si přečtete info o filmu asi pak při sledování budete překvapeni spoustou skvělých a vtipných odlehčujících scén... ()

maseer2

nemám slov... takhle "silné" drama jsem už pěkně dlouho neviděl a Sandler je pro mě odteď pan Herec ... přidávám odkaz na skvělé INTRO :) ()

PROROK14

Čakal som niečo viac. Niečo prekvapivé. Ale bohužiaľ nič neprišlo. Celý film sa točil okolo jednej veci jak sa Adam Sandler nemôže zmieriť s tým že prišiel o rodinu. Nič extra a bol som dosť prekvapený takýmto vysokým hodnotením. 70% ()

Dale

Neviem, či mi tento film len nesadol, alebo je chyba v niečom inom, ale nenašiel sa v ňom ani jeden moment, ktorý by ma dostal, alebo inak povedané, pri ktorom by sa u mňa dostavil nejaký emocionálny prežitok, a ten by sa vzhľadom na žáner a tému filmu určite dostaviť mal. Celé mi to prišlo veľmi umelé, neskutočné, hrozne uťahané a aj dosť nudné. Herci boli fajn, ale určite nič výnimočné a Sandler mi v tejto polohe vôbec nesedel. Rozhodne som od tohto filmu čakal viac. ()

Johny_fork

Konečně Adam Sandler ukázal světu, že umí hrát a jak! Naprosto upřímná reflexe k událostem z 11. září, bez zbytečných scén, zde se k silnému emociálnímu prožitku dostanete z "pouhých" dialogů, film o síle lásky, o síle přátelství, o okamžiku, který obrátí svět, o tom, jak těžké je někdy najít důvod k tomu žít dál. ()

murakamigirl

So stratami rôzneho charakteru sa dlho vyrovnávam, takže tento zážitok bolo také zimomriavkové tsunami. Takéto príbehy sú dobré na to, že človek chce- nechce svoje straty pretriedi a mení svoj pohľad. A o hoc len nepatrnosť si viac cení každú vec. Ani nedodávam :-) že všetkými desiatimi vynucujem.... ......vychutnávať všetky tie ostatné chvíle medzi umeniami... filmami... knihami... láskami... vášňami... JE to rozdiel. ------------------------------- Sandlerovo volanie je tak ohlušujúce a toto čisté a strhujúce rozprávanie tak tasty delicious lahodné výborné, aaž som ho, bez pomoci, takmer nezvládla dopozerať ()

moviesfan

Velmi kvalitní snímek v překvapující roli Adama Sandlera. Konečně zahrál nekomediálního člověka, a to výborně. Film je dobře natočen, zachycuje velmi hezky citlivou (citovou) stránku hlavního ,,hrdiny". Na film se dobře kouká. Nenašel jsem nic, co by mi vadilo. Hodnocení: 80% ()