Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

Melios

Susedia sú vlastne seriál ,ktorí naplno ocenia len Slováci ,ktorí si pamätaju ešte ranné 21. storočie a rovnako ako ja vyrastali na Uragáne. Ak ale nie ste Slovaci ,alebo ste mladí neznamená to ,že nemáte dať tomuto projektu šancu ,len nečakajte ,že vám to na 100% ulahodí. Ale ak chcete nejako zabiť čas tak ,prečo nie. Kazdý Gag som si užil či už som ho predtým počul ,alebo nie. Seriál je stále v produkcii a tak budú vychádzať nové a nové epizódy. Sám za seba môžem odporúčit ako originálne 3 sezóny tak aj moderný zbytok seriálu ,ktorý si ide v zabehnutých koľajách. Na duo Marcin-Kraus mám len dobré spomienky a v súčasnosti stále majú dobrú povesť...Za zmienku tiež stojí aj pokračovanie menom Kutiyl s.r.o. ,ale ten by som odporúčil len skalným fanúšikom...IŠTENÉM! ()

Marys

Konečne slovenský povodný seriál, ktorý naštartoval vlnu či už dobrých, no skor menej dobrých počinov v seriálovej brandži. Prvá séria seriálu je jednoznačne najlepšia, druhou to tvorcovia trochu pomrvili, no tretia to vcelku zachránila. Škodaže sa dvojica Kraus a Marcin rozišla, takéto počiny Slovensko potrebuje ako soľ. ()

Martin_W

Ze dvou hvězd měním na čtyři. Proč ? Protože Susedia byli první povedený sitcom, který kdy Slovensko mělo. Až po nich přišla další povedená seriálová tvorba - MaFstory, nebo Profesionáli. Humor "susedú" není takový tvrdý, jako u již zmíněných JOJkařských sitcomů. Je spíše zaměřený na mladší publikum. A i přes to, nesmírně baví mé 45 leté rodiče, či většinu slováků. Po první sérii přichází sice menší pád, když na scénu přicházejí potomci "Gergej" a "Milka", ale i přes to je to pořád zábava, při které můžete prostě vypnout. Na Susedy se kdykoliv rád podívám. 69% ()

Dale

Nemožné sa stalo skutočnosťou - na Slovensku sa podarilo natočiť sitcom, ktorý je naozaj vtipný. Po trápnych pokusoch a la "Zborovňa" sa dokázalo, že aj Slováci majú zmysel pre humor. Marcin a Kraus sú skvelá humoristická dvojica plná nápadov, ktoré dúfam tak skoro nevyčerpajú (ako sa to stalo pri Uragáne). Niektoré hlášky sú veľmi podarené a originálne a už teraz zľudoveli podobne ako tie z "Marečka". Doplnenie: Po skončení 1. série s príchodom detí na scénu išla kvalita rapídne dole. ()

burina

Je to bieda. Marcina a Krausa som mala rada na zaciatku, este v Uragane.Potom to uz slo dolu vodou a zacali sa viacmenej len opakovat. Sitkom Susedia uz neprinasa nic nove iba stale opakovanie tych istych vtipov. Uz to bohuzial nevyznie ani trosku vtipne. A najsmutnejsie je na tom fakt, ze je to najsledovanejsim programom na Slovensku. ()

• Prvú epizódu po desaťročnej prestávke si v pondelok 1.1.2018 nenechalo ujsť 1 056 000 divákov vo veku nad 12 rokov. V strategickej cieľovej skupine 12-54 dosiahla extrémne vysoký rating 22,8%, aj trhový podiel 45,1%. V oboch hlavných cieľových skupinách šlo o vôbec najsledovanejší program na televíznom trhu od hokejových majstrovstiev sveta v roku 2016. (WalterIK7)
  • V prvej sérii Františkova mamička nadáva Zuze, že nebola na pohrebe jej milovanej mačky Diany. V tretej sa však dozvedáme, že mamička vždy chcela mačku a vyslovene hovorí, že toto želanie jej nebolo nikdy splnené. (matthew.17)
  • Pravdepodobne práve sledovanosť Susedov, ktorá v prvej sérii dosiahla priemerne 22,3 %, zaujala aj zahraničné televízne spoločnosti. Ako potvrdilo PR oddelenie televízie Markíza, práve prebiehajú rokovania s televíznymi spoločnosťami z Bosny a Hercegoviny, Srbska a Slovinska. (R4D0)