Tři sta let po škole! Tak zněl ortel vynesený před mnoha a mnoha lety nad Saxánou, studentkou čarodějnické školy v Říši pohádek, která utekla do světa lidí za svou první láskou Honzou Bláhou. Saxána nyní žije normálním životem v krásné rodinné vile se svým manželem Janem, dcerkou Saxánkou, bláznivou tetou Irmou a strýcem Evženem. Na co ale úplně zapomněla, je půda skrývající tajemství o jejím předešlém čarodějnickém životě. Právě toto maminčino tajemství náhodou objeví dcerka Saxánka, která se nenadálou souhrou okolností a své zvědavosti ocitne v kouzelné Říši pohádek plné trpaslíků, rarachů, draků, bazilišků, šotků a morkolabů. Na malou holčičku čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa, který se právě ocitl na pokraji zkázy. Odvážná Saxánka za pomoci svých nových pohádkových kamarádů rozplétá zamotaný svět pohádek, který se zlými silami snaží ovládnout komiksový gangster Crashman. Žákyni 2.B čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami podzemní říše, přelstít komiksového gangstera a dostat se zpátky domů k mamince. (oficiální text distributora)

kukkik odpad!

Totální zklamání. Strašné herecké výkony jinak zkušených herců a taky dětí, které text opravdu jen a jen čtou, což už je poslední dobou naše národní tradice. Animace je až neuvěřitelně zastaralá a naprosto neefektivně nasazená do filmu, ve kterém jen překáží. Rádoby pokračování starého filmu které ho jedině zahanbí. Tento snímek je totálně nepromyšlený a v době, kdy máme problém rozeznat počítačovou grafiku od reality (viz Avatar) mi připadá grafika tohoto filmu jako velice špatný vtip. Tenhle film nikdy neměl vzniknout a lituji, že jsem ho vůbec viděl. ()

Oonika odpad!

Dnes 9.9. jsem měla tu úžasnou příležitost shlédnou druhý díl Saxány v předpremiéře v našem kině, při příležitosti festivalu Jičín- město pohádky. Ještě, že jsem se tam dostala zadarmo, protože platit za to, tak si zoufalstvím vyrvu vlasy. Jediné, co mě v kině udrželo do konce, byla beseda s Václavem Vorlíčkem, který se zdál být na své dílo pyšný. Ale já ptám proč? Naprostá slátanina, mix pohádkových postav, nemožné dialogy, Bohdalka v tomhle věku a v roli kokety, vulgární slova a smyslné vnady v komixu. Naprosto jsem postrádala nějaký lepší herecký výkon, po přečtení obsazení jsem očekávala alespoň nějakou záruku kvality a o to víc, že je pod tím podepsán pan Vorlíček. Dost odporné mi také přišlo nahrazení již zesnulých herců jinýmy, vhodnější by snad bylo tyto postavy vynechat... Když jsem mě dnes každý ptal, nepřišla jsem bohužel na jiné slovo než to začínající na pí..a končící na ...ovina. ()

Kroup4 odpad!

Není možné,že tento film natočil stejný režisér jako u prvního dílu.Co se mu stalo?Upadly mu koule?Zuby nehty jsem se tomuto filmu vyhýbal a už vím proč.To peníze pro rozvoj českého filmu rozděluje Kalousek?Nebo proč se cpou peníze do takovýchto p*čovin?Nemám pochopení.Tento film by měl jít do trezoru za urážku filmu a producenty a scénaristy bych zavřel minimálně na 10 let.To,že to bude horší než Doktor od jezera hrochů jsem vážně nečekal.Kdo dělal počítačovou animaci?5 leté dítě na internetové kavárně, z nudy?Kamera?Hrůza.Herecké výkony?No přímo Oscarové!Moje nervy.Kdyby se české filmové instituce a fondy vysraly na vykopávky mezi herci a režiséry,které vidíme každý den na Nově nebo Primě a dala přednost mladým,nadějným tvůrcům i hercům,vše by vypadalo jinak.Český film se řítí hlavou přímo doprdele.Max 2 filmy za rok,české produkce stojí za podívání.Smutné když se jich natočí skoro 40.Konečná kačerov dámy a pánové.To co kdysi uměli naši filmaři s minimálními možnostmi,dnes ti samí s neomezenými nezvládají.Dostaly 75 milionů korun.A při dívání si řeknete,že dostaly maximálně 75,- korun.Asi sepíši petici a půjdu pochodovat Prahou,ať ty miliony vrátí a dají se někomu zručnějšímu.Vorlíček ztratil asi svůj dřívější talent,nebo prostě už je senilní neschopný magor.Promiňte pane Vorlíček,ale tohle prostě nemůžete lidem dělat. ()

duchovny odpad!

Je to smutné, že někdo jako Vorlíček ještě točí filmy. Je však otázkou, zda-li dementní Saxána a Lexikon kouzel je vůbec film. Panu režisérovi bych doporučil točit raději malinovou limonádu pro svoje kamarády, režisérské řemeslo už pro něj opravdu není.... ()

koljan

...už druhá Arabela naznačila, že tandem Macourek-Vorlíček se dost zoufale snaží psát pro současné publikum. Inu, kdo ví, třeba je nová Saxána opravdu barometrem vkusu a epické vnímavosti aktuálního diváka... Škoda, že se pan Vorlíček nepokusil natočit formální retro se všemi těmi milými triky a vychytávkami původní Dívky na koštěti... Nebo že nezkusil střihnout dekadentní gerontohoror o stárnoucích a odcházejících strašidlech /poslední pan Tau takové mrazení vyvolával.../. ()

retrogirl2 odpad!

Co zde zbylo z českých pohádek? Téměř NIC! Totální patlanice všeho možného. Ovšem největší extrém byl Crashman se svým komixem......proč proboha??? A Černocká, na jejíž herecký výkon se koukat opravdu nedá. ()

krizi odpad!

Odpad dávám hodně nerad, ale tady prostě není možné dát něco jiného. Pokračování skoro vždycky stojí za houby, ale tohle je fakt extrém. ()

ChickenPate odpad!

Jestli se Helena Nováčková narodila opravdu v roce 1998, tak jí při natáčení bylo 13 a hrála 8 leté dítě. Ať to bylo jakkoliv, film je obrovský omyl, hnus a trapnost. Vše rovnoměrně rozloženo do 90 minut. ()

marusshhka

Ach jo, tak jsem se na ten film těšila... A nevěřila jsem tomu, že to může být až tak špatné:-(. Triky ala Harry Potter a postavy ala všechny možné animáky začínajíc Shrekem... Copak to patří do české pohádkové komedie??? A vůbec to nebylo potřeba. V původní Saxaně bylo všechno hezky sladěné, v této působila "pohádková" část jak pěst na oko. A lajtmotiv ve světě lidí akorát vykrádal původní verzi, no, škoda mluvit. Kdyby takové filmy raději ani nevznikaly. Lepší jeden kvalitní než deset propadáků. ()

Armin82

Jejda,jejda...to nám ale pan Vorlíček na starý kolena šlápnul vedle :( Původní kouzlo je naprosto fuč,ani relativně slušný efekty či můj oblíbenec Petr Nárožný to z bahna nevytáhli...tohle zmrtvýchvstání bohužel nevyšlo :( 30% ()

Rypley

Václav Vorlíček- 1966: Kdo chce zabít Jessii? Nevím zda to nebyl prvně zfilmovaný komiks. Až do roku 1979 (Arabela) má samé super filmy. Jedny z mých neoblíbenějších filmů a pohádek. Od roku 1980 to jde s jeho tvorbou skopce. Akčkoliv jsou mezi jeho filmy(seriály) světlé vyjímky, např. Létající Čestmír, už to není to co bývalo. Saxána a Lexikon kouzel se nedotýká původní Dívky na koštěti ani špičkou nehtu na malíčku pravé ruky. Tento "fillm" nemá příběh, nemá herce, nemá atmosféru, nemá žádné napětí. Jediné co má je velký rozpočet a spousty vložené práce do tzv. triků které by možná prošly v 98 roce u hry Polda. (ikdyž o tom také pochybuji. No nic. Může mi někdo říci proč už dnes u nás nikdo neumí natočit Pohádku nebo Rodinnou komedii ? ()

sisimiut

musím se přiznat,že se mi příčí dát filmu odpad,ačkoli se mi příčí film samotný. Efekty příšerné,děj příšerný,scénář příšerný atd. Ale některé herecky výkony jako paní Bohdalové či pana Somra byly jako vždy výborné a celý film vytahují z jakési bezedné propasti. za mě horší 2 hvězdy ()

josieaddms odpad!

Tak strašné, že k tomu prakticky nemám co říct. Hlavně si nečtěte k tomuhle "filmu" zajímavosti, protože vědět kolik lidí na tom pracovalo, a jak dlouho to celé trvalo je na hlubokou depresi. Film horší, než nejhorší noční můra. ()

Chip89 odpad!

Co to krucinál je??!! Pustila jsem si to aniž bych se podívala na Čsfd a to byla chyba. Chtěla jsem si pustit nějakou nenáročnou pohádku. No a dočkala jsem se slátaniny, která s původním úspěšným dílem nemá absolutně nic společného- Vydržela jsem se koukat 40 minut a pak jsem to vzdala a zhodnotila,že to není film, který potřebuji vidět do konce, nevěřím, že by se děj zvrátil a začalo to být zajímavé. ()

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)