Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom Hardy
  **

  Dospělí herci se snaží, scenárista na to nešel z úplně špatného konce a pár momenty Vorlíček připomene, že kdysi natáčel opravdu dobré filmy. Ale zdejší úroveň triků hravě strčí do kapsy i první Jurský park, kulisy jsou z velké části nesmyslně digitální (o pár postavách nemluvě) a hlavní hrdinka víc recituje, než aby opravdu hrála. Kdyby to mělo lepší triky, možná by tu byla šance na příjemný rodinný film. V téhle podobě z toho akorát bolí oči. Celá recenze zde.(14.9.2011)

 • Fretakata
  ***

  Myslim, ze film podhodnocujete, priatelia. Mozno je to tym, ze mate napozeranych vselijakychto avatarov... Rozhodne sa aj na tuto saxanku dalo pozerat. Mne zmes animovanych a zivych postav ani trocha nevadila, Par milych splechov ma rozveselilo. Ano, tento film to mal tazke, lebo prva Saxana bola jedinecna. Ale hlavne: je to film PRE DETI !! Mily a laskavy. Ja si o deti. ktore si film pozru, nerobim ani najmensie obavy.(11.6.2012)

 • Malarkey
  odpad!

  Saxanu jsem vlastně na etapy dal během Vánoc, kdy ji v televizi dávali. Dokonce to ani nebyl účel se na ní koukat, spíš to byl osud. Nechtěl jsem na to koukat, ale když už to v televizi běželo, tak jsem to nechal běžet. Bylo mi jasný, že nakonec skončím s odpadem, ale že mi bude tak zle, to jsem fakt nečekal. Pana Vorlíčka uznávám a mám ho moc rád. Proč si ale proboha dává tu práci, aby natočil něco takového? Je to podle mě promarněný čas a bohužel už i Saxána dostala deku druhýho dílu. Propojení kreslené a hrané podoby je příšerný. Neříkám, že animačně je to vysloveně špatné, spíš, že se to k sobě prostě vůbec nehodí. Je to hrozná blbost. Nevím jak děti, ale já bych se v prvních minutách filmu okamžitě ztratil, protože bych měl problém se vůbec čehokoliv chytit. A ta čórka všemožných filmů, co se promítla v příběhu? To mi je vážně až odporný.(24.2.2013)

 • triatlet
  **

  Originální Saxana je o 14 minut kratší, ale akce střídá akci. Zatímco Saxana se školníkem těží ze svého bloumání lidským světem, tak Saxánka s tetičkou se snaží zorientovat ve světě pohádkovém. Škoda, že v pohádkovém světě vystupují nové postavy pro mě naprosto neznámé. Přitom ty původní (ředitel, učitelka) se podařilo velmi dobře nahradit. Motiv komiksu je zajímavý, mohlo se víc vytěžit z pozemského kluka, který byl Crashmanem poblázněn. Triky z roku 2011 působily méně přesvědčivěji než ty z r. 1971. Neviděl jsem rozdíl mezi Ušáčkem a dědečkem netopýrem... Z hlediska nápadů kvituji připomenutí postavy dědečka netopýra, vděčné byly i scénky s trpaslíkem v blázinci. Naopak nepatřičně působilo rušení u soudu.(27.12.2012)

 • gogo76
  *

  Tento pokus o návrat v čase i úspešnosti nielen, že nevyšiel, ten dokonca vrhá kúsok toho tieňa i na svojho kultového predchodcu. Neviem si to vysvetliť, ale pôsobí to ako slabý odvar, akási telenovela na tému Saxany, kde nefunguje vôbec nič. Nie je to o peniazoch, tie určite boli, ani o hercoch, ktorí sa snažili. Je to bez atmosféry, nič chytľavého iba všemožné postavičky bez života, ktoré odkecávajú svoje repliky. Zvlášť to nechápem z dôvodu, že to robil ten istý V. Vorlíček! , pretože výsledok pôsobí, akoby ho robil nejaký neskúsený študent. Nakoniec musím súhlasiť s vydareným výrokom užívateľa Fr...Ďeťom to nepúšťajte, miesto toho im dajte poriadny výprask. Aj tak si ho zaslúžia a užijú si ho určite viac ako film...20%.(29.3.2013)

 • - Na konci filmu, kdy teta Irma (Jiřina Bohdalová) ukazuje své nápadníky, se ředitel (Josef Somr) představí jako Hyacint druhý, král říše pohádek. Jedná se o odkaz na seriál Arabela (od r. 1979), kde krále říše pohádek Hyacinta ztvárnil Vlastimil Brodský. (introvert)

 • - Pro film Saxána a Lexikon kouzel vzniklo na 25 unikátních animovaných postav, které ve filmu fungují v přímé interakci s živými herci, na 12-15 animovaných prostředí, přes 650 trikových záběrů. (Lenka_Stan)

 • - Po premiéře film sklidil ostrou kritiku. Jiřina Bohdalová však prohlásila: “To je jedno, hlavně že se to líbí dětem!" (vyfuk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace