• gogo76

Tento pokus o návrat v čase i úspešnosti nielen, že nevyšiel, ten dokonca vrhá kúsok toho tieňa i na svojho kultového predchodcu. Neviem si to vysvetliť, ale pôsobí to ako slabý odvar, akási telenovela na tému Saxany, kde nefunguje vôbec nič. Nie je to o peniazoch, tie určite boli, ani o hercoch, ktorí sa snažili. Je to bez atmosféry, nič chytľavého iba všemožné postavičky bez života, ktoré odkecávajú svoje repliky. Zvlášť to nechápem z dôvodu, že to robil ten istý V. Vorlíček! , pretože výsledok pôsobí, akoby ho robil nejaký neskúsený študent. Nakoniec musím súhlasiť s vydareným výrokom užívateľa Fr...Ďeťom to nepúšťajte, miesto toho im dajte poriadny výprask. Aj tak si ho zaslúžia a užijú si ho určite viac ako film...20%.(29.3.2013)

• sidzej

Keď to beriem ako pokračovanie Dívky na košteti tak je to hotová katastrofa, keď to beriem ako český pokus o trikový rodinný film je to o niečo lepšie ale aj tak žiadna sláva. Je to mdlé, nudné, uťahané, s podpriemernými trikmi, hereckými výkonmi a trápnymi dialógmi. Pôvodnú Saxanu milujem celým srdcom, je to jeden z mojich najobľúbenejších českých filmov.....bože jak sa ta doba zmenila, je mi z toho fakt smutno :(. 2* aj to len z milosti a úcty k Vorlíčkovej tvorbe zo 70. rokov(4.6.2012)

• Slarque

Těžko říci, zda to někdy mělo scénář, který by dával smysl. Ale ono tu vlastně smysl nedává téměř nic. Od vizuální podoby, která vypadá v každé scéně jinak, přes triky, ve kterých se zřejmě ztratil i pan režisér, až po herecký výkon Jiřiny Bohdalové v hlavní roli. Děti naštěstí mají dost rozumu, aby se podobným taškařicím pro starší a pokročilé (to platí zejména o senilitě) vyhnuly.(5.1.2013)

• Tosim

Když pomineme očividné chyby filmu, dostaneme se až k jakési "nekonzistentnosti tvůrce." Pohádkové, pořípadě fantastkní témata byla vždycky pro Václava Vorlíčka stěžejním, nikoli však hlavním smyslem tvorby. Vzpomeňme tak například na nesmrtelnost ve vzathu k lásce v Dr. Mráčkovi, pohádkový svět versus každodenní radosti života v Arabele, nebo kouzelné květiny oproti bezbřehé dětské fantazii v Létajícím Čestmírovi. Tady jsme se dočkali bezduchého technična, které naprosto popírá vše, čím tvůrce, který od útlého věku (a zdaleka nejsem sám), u mě formoval názor na film jako takový. Amorální teta Irma, která má tři chlapy z různých dimenzí, aby si mohla pořádně užít? A to má být příběh pro děti? Věřte, dlouho jsem přemýšlel, za co tu hvězdičku dát. Z piety, prosím pěkně. Za padlé.(22.9.2011)

Myslim, ze film podhodnocujete, priatelia. Mozno je to tym, ze mate napozeranych vselijakychto avatarov... Rozhodne sa aj na tuto saxanku dalo pozerat. Mne zmes animovanych a zivych postav ani trocha nevadila, Par milych splechov ma rozveselilo. Ano, tento film to mal tazke, lebo prva Saxana bola jedinecna. Ale hlavne: je to film PRE DETI !! Mily a laskavy. Ja si o deti. ktore si film pozru, nerobim ani najmensie obavy.(11.6.2012)

• - Na trikové části filmu pracovalo na 40 specialistů trikové výroby z celého světa (Kazachstán, Rusko, USA, Maďarsko, Argentina, Portugalsko, Slovensko a samozřejmě i Česko). (Lenka_Stan)

• - Rozpočet filmu dosáhl částky 75 mil. Kč a patří tak k nejdražším projektům české kinematografie, a to se ještě tvůrcům zdá vzhledem k jejich záměrům docela málo. (hippyman)

• - Úplně první hotovou digitální postavou byl ohnivý dračí kuřák jménem Karamo. (hippyman)