• dex2man

Kvůli nesmyslné snaze nacpat do filmu co nejvíce nepovedené CGI za každou cenu se zapomnělo na vše ostatní. Od režie, přes scénář až po neherecké nevýkony.. Uši trhající, hloupé dialogy, bezduché, rádoby komické digitální postavičky a toporní herci předvádějí amatérské výstupy, aby bylo dosaženo maximální úrovně trapnosti. Přiznám se, že jsem nedokoukal ze strachu z milostné scény mezi Bohdalovou a Somrem, byla totiž na spadnutí. S politováním musím konstatovat, že česká pohádka je mrtvá a Saxana 2011 jí zarazila do rakvičky pořádný hřebík:((28.8.2012)

• PetrPan

Kde přišel pan Vorlíček k Heleně Nováčkové, těžko soudit, asi už nemáme moc dětských herců, tahle holčička by se mi líbila spíš v Srbském filmu, tam by nemusela moc mluvit. Ale kdyby to bylo jen o ní, budiž, na jedné malé d.. děvčeti nestojí celý film, ale když k tomu připočítáte scénář ne nepodobný Kozímu příběhu, tam jsem taky nevěděl, o čem to je, digitální triky, které jsou asi děsně cool, ale působí jak pěst na oko, Bohdalku hrající jako v Televarieté, třeskutý "humor" pro všechny věkové kategorie a tuk odkapávající ( doslova) z Konvalinkové..no to je pak zážitek srovnatelný s návštěvou kafilerie po prohýřené noci.(16.7.2012)

• dopitak

Je vlastně jedno, jak tohle (zlo)volné pokračování vypadalo před svou modernizací, tvůrci oprávněně cítili průser na sto honů a tak premiéru vytrvale odkládali. "Když bude Lexikon, tak to bude všechno dobrý! A když nebude, tak to bude všechno špatný." Touhle větou jako by čert vystihl celý projekt, ve kterém senilní Vorlíček vykrádá kromě Harryho Pottera mohutně i sám sebe. Nějak se mu to celé chudákovi popletlo s Arabelou. Pana Somra si moc vážím, ale když za ním přišli, měl prostě říct, že roli po Josefu Bláhovi hrát nebude. Film s hroznými efekty, totálně ubitý nevhodně použitým playbackem (natáčení zřejmě trvalo tak dlouho, až Poloczek musel být předabován Vlachem). Co dřív mistrně zahráli čeští herci (učitelka Ludmila Píchová, učitel zmenšování), teď totálně zmršilo 40 specialistů trikové výroby z celého světa. Už dlouho jsem neviděl film, který by byl tak mimo. První pohádka, ve které si postavy nadávají do debilů!(29.9.2012)

• novoten

Nejhorší je fakt, že si kdysi Vorlíček s Macourkem mysleli, že tímhle scénářem přidávají do zlatého fondu regulerní pokračování Dívky na koštěti. Jenže nepříběhová lavina logických nesmyslů a nekoukatelných efektů je směšná stejně jako touha osmdesátiletého matadora přiživit se na potterománii. Vilná teta Irma svádějící všechno v dohledu je pro nejmenší očividně to ideální.(12.11.2011)

• MartinezZ

C-c-co-co to- co to mělo to? Znamenat? Právě to běží na ČT a já si teď nejsem jistý, jestli jsem to nepřehnal s těmi 2x dvěma deci červeného. Doslova "smutná" a zbytečná postava až úchylné Bohdalové, herci snad ani netušili, co právě hrají, takže výsledný film se pak musel sestříhat ze zcela mimoňských scének - vypadá to tak, protože ty střihy jsou úplně mimo, stejně jako dabing, kde mi postsynchrony tahají za uši. Animátoři se sice snažili, ale vypadá to jak vytržené z Poldy 3 (myslím tu počítačovou hru, ne film). Vorlíček musel dočista zesenilnět, nebo to dělal jeho jménem nějaký nedouk, jinak to snad není ani možné. VELICE SMUTNÉ. Jednoho Bludišťáka věnuji animátorům, protože ti na "filmu" strávili zřejmě nejvíc času, zřejmě snad taky jako jediní na tom strávili alespoň nějaký čas. Kdyby raději pustili do TV původní Saxanu, udělali by 100x líp. A co tam proboha dělá ten debilní komix? Zakažte Vorlíčkovi a scénáristům už dělat cokoliv, spojeného s filmem!(26.12.2012)

• - Jan Kraus odmítl roli psychiatra, kterého nakonec ztvárnil Ota Jirák. (rafix)

• - Ve chvíli, kdy je paní Laštovková (Naďa Konvalinková) v nemocnici, v parku před nemocnicí se objeví drak, který poté následně opeče plamenem několik buřtů a dá je jednomu kolemjdoucímu, přičemž Laštovková vykoukne z okna a tvrdí sestřičce, že viděla draka, jak opéká buřty. Drak však griloval buřty ještě dříve, než se podívala z okna. (SimonSomin)

• - Na konci filmu, kdy teta Irma (Jiřina Bohdalová) ukazuje své nápadníky, se ředitel (Josef Somr) představí jako Hyacint druhý, král říše pohádek. Jedná se o odkaz na seriál Arabela (od r. 1979), kde krále říše pohádek Hyacinta ztvárnil Vlastimil Brodský. (introvert)