• PetrPan

Kde přišel pan Vorlíček k Heleně Nováčkové, těžko soudit, asi už nemáme moc dětských herců, tahle holčička by se mi líbila spíš v Srbském filmu, tam by nemusela moc mluvit. Ale kdyby to bylo jen o ní, budiž, na jedné malé d.. děvčeti nestojí celý film, ale když k tomu připočítáte scénář ne nepodobný Kozímu příběhu, tam jsem taky nevěděl, o čem to je, digitální triky, které jsou asi děsně cool, ale působí jak pěst na oko, Bohdalku hrající jako v Televarieté, třeskutý "humor" pro všechny věkové kategorie a tuk odkapávající ( doslova) z Konvalinkové..no to je pak zážitek srovnatelný s návštěvou kafilerie po prohýřené noci.(16.7.2012)

• M.a.t.t.

Nedôstojné pokračovanie námetu, ktorý mal ostať v minulosti a film, ktorého jediným zmyslom existencie je dokázať, že aj česi sa vedia v kvantite použitých počítačových trikov vyrovnať USA. Inak takmer po všetkých stránkach absolútne dno českej rozprávkovej tvorby, ktorého nízko nastavená latka sa len tak ľahko podliezť nedá.(25.6.2012)

• anais

K mému překvapení je triková stránka bohužel to nejlepší, co Saxána nového tisíciletí nabízí. Kdyby se nestala chyba i v naprosto všech ostatních prvcích, které tvoří dohromady film, asi bychom nad tím mávli rukou jako nad snaživým, ale úsměvným českým pokusem o prolnutí reálu s animací. Tohle je ale selhání mnohem hlubší - příběh bez dramatického spádu, pokleslé dekorace jak z televize, laciná klávesová hudba, šílený dabing, nulový prostor pro jiné herce než Bohdalová (co třeba ten Hrušínský, nebo skutečná Saxána?) A kde je ta písnička, která by aspoň nostalgicky zachránila kdejakou scénu...?(8.7.2014)

• Pepinec

Tady si asi někdo usmyslel, že když už jsme jednou na pouti, musíme toho stůj co stůj vymést co nejvíc. Takže z houpaček šup na labutě, z labutí hurá do strašidelného hradu, po něm hrrr na řetízkáč, nezapomenout na autodrom, twister, rychle prolétnout střelnicí a přes horskou dráhu to dotáhnout až na přehupovačky. Jo, tak já tedy pěkně děkuju; blbě mi bylo už na labutích, z řetězáku mě sundavali v mrákotách, twister si pamatuju jen z vyprávění a na přehupovačkách už jsem to vážně nevydržel, a chudáka plyšového Harryho Pottera vystřeleného na střelnici jsem náruživě poblil. Jestli si takhle někdo představuje pohádku, měl by míň chodit na kolotoče a víc do lesa na čerstvý vzduch.(29.12.2012)

• D.Moore

"Jsem předseda soudu! Okamžitě mi vraťte mou velikost!" Vlastně se ani moc nedivím, že jediný moment, který mě v Saxáně a Lexikonu kouzel pobavil, měl na svědomí (zmenšený a pištící) Petr Nárožný. Tenhle film se nepovedl, a to hrozně moc. Spíš než abych dostal vztek jsem z toho ale smutný. Nejen, že si původní Dívka na koštěti takové pokračování nezasloužila (tzn. že žádné nepotřebovala), ale ani Václav Vorlíček si nezasloužil něco podobného natočit. Svět překypující fantazií nahradily ošklivé a zbytečné digitální efekty, u většiny herců jsem měl pocit, že hrají spíš z povinnosti a šlechetnosti, neboť se jim nechtělo odmítnou Vorlíčkovu nabídku... A mohl bych jmenovat dál. Nešťastný film.(14.6.2012)

• - Některé role musely být z důvodu úmrtí původních představitelů přeobsazeny. Roli ředitele hrál původně Josef Bláha, zde ho ztvárnil Josef Somr, roli učitelky ztvárnila Běla Jurdová, zde ji hraje Uršula Kluková. (introvert)

• - Původní název film byl Saxana kontra Blackman, pracovně byl pojmenován také jako Saxana - veletrh strašidel. (M.B)

• - Film dotovala firma Desingbors, která v průběhu natáčení zanikla, poté se filmu ujala firma Pragofilm. (M.B)