• Allien.9

Čekala jsem průser, ale tohle předčilo i mé nejděsivější noční můry. Komu byl tento paskvil vlastně určen?!? Dětem školou povinným? To těžko, když hned v úvodu cca. desetiletý spratek rozebírá "bujné vnady", vylupování bank a vyhazování Prahy do luftu... Teenagerům? Možná, ale ti hodnotí (tedy krom humoru a vulgární mluvy) především efekty a ty jsou příšerné... Dospělým lidem? Pochybuji. Za prvé mají rádi originál, za druhé je to pohádka (respektive měla být) a za třetí to učí jejich potomky věci, které by ještě nějakou dobu znát neměli... Důchodcům? To ani v nejmenším - taktéž mají rádi originál a navíc neuznávají ani komiksy, ani oprsklé a přechytralé děti (a já se jim nedivím)... Dělám to sice nerada, ale gratuluji, pane Vorlíčku. Stvořil jste nechutně předražené pokračování, kterým jste nejen dokonale pošpinil originál, ale zároveň jste kompletně pokřivil význam slova "pohádka". Doufám, že bude brzy trojka - ještě dražší a ještě američtější!;-)(20.7.2012)

• MartinezZ

C-c-co-co to- co to mělo to? Znamenat? Právě to běží na ČT a já si teď nejsem jistý, jestli jsem to nepřehnal s těmi 2x dvěma deci červeného. Doslova "smutná" a zbytečná postava až úchylné Bohdalové, herci snad ani netušili, co právě hrají, takže výsledný film se pak musel sestříhat ze zcela mimoňských scének - vypadá to tak, protože ty střihy jsou úplně mimo, stejně jako dabing, kde mi postsynchrony tahají za uši. Animátoři se sice snažili, ale vypadá to jak vytržené z Poldy 3 (myslím tu počítačovou hru, ne film). Vorlíček musel dočista zesenilnět, nebo to dělal jeho jménem nějaký nedouk, jinak to snad není ani možné. VELICE SMUTNÉ. Jednoho Bludišťáka věnuji animátorům, protože ti na "filmu" strávili zřejmě nejvíc času, zřejmě snad taky jako jediní na tom strávili alespoň nějaký čas. Kdyby raději pustili do TV původní Saxanu, udělali by 100x líp. A co tam proboha dělá ten debilní komix? Zakažte Vorlíčkovi a scénáristům už dělat cokoliv, spojeného s filmem!(26.12.2012)

• Tosim

Když pomineme očividné chyby filmu, dostaneme se až k jakési "nekonzistentnosti tvůrce." Pohádkové, pořípadě fantastkní témata byla vždycky pro Václava Vorlíčka stěžejním, nikoli však hlavním smyslem tvorby. Vzpomeňme tak například na nesmrtelnost ve vzathu k lásce v Dr. Mráčkovi, pohádkový svět versus každodenní radosti života v Arabele, nebo kouzelné květiny oproti bezbřehé dětské fantazii v Létajícím Čestmírovi. Tady jsme se dočkali bezduchého technična, které naprosto popírá vše, čím tvůrce, který od útlého věku (a zdaleka nejsem sám), u mě formoval názor na film jako takový. Amorální teta Irma, která má tři chlapy z různých dimenzí, aby si mohla pořádně užít? A to má být příběh pro děti? Věřte, dlouho jsem přemýšlel, za co tu hvězdičku dát. Z piety, prosím pěkně. Za padlé.(22.9.2011)

• Enšpígl

Mně je fakt do breku. Za to jak tvůrci naložili se Saxanou mám chuť je poslat na Guantanamo protože tohle není zločin, to je přímo teroristickej útok na ducha českých pohádek ! Kurva,vždyť my jsme byli za komoušů pohádková supervelmoc, tak co se stalo ? Já ty strašidelný důvody proč dávám odpad ani nechci rozepisovat, protože mě to fakt sere a mrzí mě to vůči někomu koho si važím a tím někým je Vašek Vorliček, ale jinak to nejde, i kdybych s ladností ruské baletky přešel ten příběh a zbytečně a trapně animovaný postavy, tak se nepřenesu přes ten veletrh vykradených filmů, který mě Saxana 2 servírovala po celých 90 minut. Tohle vás není důstojný pane Vorlíčku a jestli vás do toho tlačili sponzoři měl jste je poslat do hajzlu, protože tohle fakt zabolelo.(26.12.2012)

• LION-MR.T

Zůčastnění herci nemájí práci a ani peníze a nikdo je nechce,tak proto byli schopni jít na dno a hrát v tomhle nevím v čem,protože tohle titulovat zle jen těžko. Vorlíček trpí stařeckou demencí,jinak si to nedokážu vysvětlit,takhle sprasit a znásilnit klasiku. Vím,že se nikdy nepovede to co,kdysi,ale právě proto bychom měli nechat pokračování po tolika letech bejt. A ta animace. Když něco kurva neumím,tak to radši ani nedělám. A začínající herečka (pche herečka) Helena Nováčková - už jí tu někdo zřídil profil po jednom filmu,no když se to mohlo stát u omylu českého hororu Čepel smrti,když si tu někdo dosadil své kamarády,tak Helena si definitivně potopila začínající kariéru,možná ani mít nemusela. A v americe to dostane všechny Zlaté maliny - nejhorší ve všem.(5.10.2011)

• - Skutečná kouzelná jeskyně se skrývá v nenápadné bílé vilce, nedaleko filmových ateliérů Barrandov. Měla ji pronajatou triková společnost Qbone studios, pracující na tomto filmu. [Zdroj : Cinema] (Terva)

• - Úplně první hotovou digitální postavou byl ohnivý dračí kuřák jménem Karamo. (hippyman)

• - Na Saxaně pracovalo 20 animátorů. Triková část filmu byla realizována v průběhu 1 roku. (M.B)