Tři sta let po škole! Tak zněl ortel vynesený před mnoha a mnoha lety nad Saxánou, studentkou čarodějnické školy v Říši pohádek, která utekla do světa lidí za svou první láskou Honzou Bláhou. Saxána nyní žije normálním životem v krásné rodinné vile se svým manželem Janem, dcerkou Saxánkou, bláznivou tetou Irmou a strýcem Evženem. Na co ale úplně zapomněla, je půda skrývající tajemství o jejím předešlém čarodějnickém životě. Právě toto maminčino tajemství náhodou objeví dcerka Saxánka, která se nenadálou souhrou okolností a své zvědavosti ocitne v kouzelné Říši pohádek plné trpaslíků, rarachů, draků, bazilišků, šotků a morkolabů. Na malou holčičku čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa, který se právě ocitl na pokraji zkázy. Odvážná Saxánka za pomoci svých nových pohádkových kamarádů rozplétá zamotaný svět pohádek, který se zlými silami snaží ovládnout komiksový gangster Crashman. Žákyni 2.B čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami podzemní říše, přelstít komiksového gangstera a dostat se zpátky domů k mamince. (oficiální text distributora)

pekas

Dávám jednu hvězdu proto, že dětem se to bohužel líbí i když nechápu proč. Jinak bych se nebál slov jako škvára a parazitování na úspěšné Dívce na koštěti. I přes účast známých herců mi to připadá jako amatérská sešlost vedená senilním rejžou, jehož hlavní starostí při filmování bylo pravidelné jídlo a výměna inkontinenčních pomůcek. Úcta neúcta, tenhle film já chápu jako neúctu k divákovi, pane Vorlíčku. ()

petrik11 odpad!

Strach a hrôza. Doslova by som povedal totálna dehonestácia pôvodnej Saxany. Herecké výkony ako z pomocnej školy, tupé dialógy, animácia strach a hrôza, nápad, myšlienka totálny odpad. To by som neveril, že sa dá klesnúť tak hlboko. ()

ondey odpad!

Strašně jsem se těšil na dývko, čistě z veselé zvědavosti. A nehorázně jsem se pobavil. Doporučuju film shlédnout ve společnosti tak deseti lidí, otevřít kvalitní alkohol nebo případně potáhnout z brčka. Zábava zaručena! :D ()

habertek

No jako celek to na mě zase jako úplný odpad nepůsobí, ale jinak je to bez pardónů sračka! Kam mohli nacpali nějakého známého herce což filmu nijak nepomohlo, z počítačových postav se mi chtělo blít! Češi prosím nesnažte se vpracovávat do filmů počítačové triky!!! Opravdu vám to NEJDE!!! Hlavní hrdinka mi byla celkem dost nesympatická, Černocká jakoby zapoměla hrát a hrála jako by před kamerou stála poprvé, námět, režie,...prsotě všechno špatně!!! A nejhorší je, že to od nás odkoupilo plno zemí takže jsem si trhli POŘÁDNEJ kus ostudy po Evropě a bůh ví kde ještě! Česká kinematografie je v v prd..............................P.S. Děti by se na toto neměly dívat, zaprvé budou mít trauma a za druhé Vám ještě někde skočí do studny........ ()

Renie42

Zklamání. To je první slovo, které mě napadlo při zhlédnutí tohoto filmu. Nemělo to chvílemi hlavu ani patu, pohádková říše byla taková divná a nechápu co tam dělal kouzelník Vigo a ředitel který si říkal Hyacint druhý, který patřil přeci do Arabely. Asi se Vorlíček špatně vyspal či co, vždyť má přece plno dobrých filmů. Jediné dvě postavy, které se mi líbily, byly Chlupáč a kostlivec v hospodě. ()

Mercilonka

Dlouho jsem odolávala, kvůli recenzím. Nakonec jsem podlehla... Bez špatných filmů bych neocenila ty dobré, takže nelituju. Začátek docela slušný (až na tu holku, která má celý film stejný výraz a její dabing je skutečná perla), od chvíle kdy se objeví první "strašidlo" co vypadá jako pinokio, je mi smutno. Pohádkové dno pro mě bylo 90% pohádek v neděli po obědě na ČT1. Ovšem tohle je síla. Vážně to má na svědomí stejná osoba jako Dívku na koštěti, Arabelu, Křečka v noční košili...? Ach ta moderna je do očí bijící a rušivá (postavy vytvořené přes počítač, které mohly být normálně hrané). Od půlky jsem neudržela pozornost. Jedna hvězda za nádherného hrocha, který je prý drak :D :D :D ()

borohub odpad!

Snad první film který bych hodil do stejného pytle jako Herklues 3D či jako malí géniové,. Smůla že je to film českého původu. Efekty jsou moc pěkné, příběh totální sračka a herci nesympatický a blbě hrající. Prostě sračka, škoda mohlo to být dobré, kdyby to nebyla jen komerční sračka.. ()

Luciee113

Saxánka se mi moc líbila. Dívala jsem se na to s mou tří letou dcerou a bála jsem se, co se z toho filmu vyklube za hrůzy. Ale byla to moc pěkná pohádka. Andrejka byla spokojená od začátku až do konce. Žádné mluvící hlavy bez těla a žádné extra příšery. Myslím, že pro nejmenší děti je to kouzelné a mě se líbila paní Bohdalová, jak si motala všechny kolem prstu :-) ()

Agneszka odpad!

WTF? Pravda, neměla jsem na to, dokoukat to do konce. Ale nuda, mizerná animace, příšerné herecké výkony. A přitom dobří herci. Tohle je fakt tragédie. ()

Cucina_Rc odpad!

Bezduchá slátanina, kde se mísí původní Dívka na koštěti, Harry Potter a Arabela... ta senilita je jasně znát!! ()

lucky.loo odpad!

Triky z první republiky :D. A pan Vorlíček už v pokročilém věku nejspíš scénáristicky i režijně absolutně ztratil soudnost, když něco takového vypustí mezi děti. Menším dětem by měl být film zcela nepřístupný, aby si snad nemysleli, že takhle má vypadat hraná pohádka. ()

Pitryx odpad!

Děs a běs, jinak to napsat nelze. Předigitalizovaný film bez špetky čehokoli pozitivního se spoustou chyb a to že ředitel má chvíli dvě a chvíli čtyři ruce je ta nejmenší. Někde jsem tu četl, že se dospělí herci snažili. Kteří?? Scéna s dětmi "spadnoucími" do studny je jasný důkaz. Pan Hrušínský celkem v poklidu hlásí, že do studny spadly děti a policajti se k ní šourají, jako be se nic nestalo. Měl jsem pocit, že mají předepsaný počet kroků. Prostě celý snímek je na nic. Měl jsem pocit, že koukám na hru pro PC a ne na film. No, díval jsem se na to asi načtyřikrát, protože v najednou to nešlo, a dojel to jen z čiré zvědavosti. Podruhé jistě koukat nebudu, bolely mně z toho oči. 201206139005/9346 ()

ac1976 odpad!

Začiatok celkom vtipný, ale od scény na súde je to už len trapas. Škriatok ako dovezený od Harryho Pottera, Vigo požičaný od Arabely, príbeh nudný až strach... Takto skurviť parádnu Saxanu! ()

kymla

Mně nejvíc vadilo, že paní Černocká hraje maminku malé holčičky. Mohlo to být mnohem, mnohem lepší. ()

PlayEasy odpad!

Ách jo...Vorlíček si asi myslel, že když byla jednička tak úspěšná, tak nějaká moderní "dvojka" bude trhák. Ještě, že se toho Macourek nedožil :-) Né, černý humor tady provozovat fakt nebudeme, protože u tohoto filmu ani nejde vtipkovat. 5% ()

Gardis odpad!

Doslova je mi zle z toho jaký odpad vypouští takzvaní slavní tvůrci. Efekty kouře možná ušly stejně jako vlak, ale to ostatní fakt nula, nula! nula! Postavy v říši pohádek nejsou nějak ativní, vše vypadá amatérsky a to jsem viděl i to jak tyto efekty dělali a ještě k tomu toto bylo od České televize, hrůza a noční můry. A jelikož v roce 2020 byla natočena česká pohádka pohádka v koprodukci Primy a ta má úchvatné efekty, kameru i hudbu a úroveň Hollywoodu tak nechápu tento film o Saxaně. Nedává žádný smysl a ani to kde vzala tu knihu?? Tu knihu?? Sakra ona žádnou knihu mít nemohla, když Lexikon vzal ředitel nakonci prního filmu a Saxana z říše pohádek do světa lidí pronikla jako sova. Blbnosti a ztráta času!!!.. I já bych vizuální efekty zvládl lepší jako amatér. Zde když si rozeberu scény tak nepoznám zda je to tržnice nebo pár lidí před tapetou a to v roce 2011 byli skvělé možnosti, zde vidíme i nedostatečné klíčování a vidíme i kousky Green a Blue screen. ()

JosefTomas

To takhle zapnete nějakou retro videohru, u které zjistíte, že jí vlastně nemůžete hrát, moc dobře se na ní nedívá a vlastně to není ani videohra, ale fakt otřesný film, u něhož se v průběhu zeptáte sami sebe, co to vlastně děláte a co vám to dělají samotní tvůrci. ()

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)