Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

k212

Rodinné problémy sériového vraha v praxi. Aneb zabíjej pro potěšení, zabíjej pro svého potomka, zabíjej v rámci sebeobrany. Nebo snad kumulace úchyláku na entou ... Mr Brooks, Mr Smith, odbarvený Steroidman, brunetka s tváří andílka v rouchu dceřiném. Plus pár trablů paní vyšetřovatelky s tučným kontem a mladším nastávajícím exmanžílkem. Wow, to se jen tak na ploše dvou hodin nevidí. A navíc ten propletenec. Zní to šíleně, ujeté je to nejspíš proto, že to celé takhle dohromady funguje a dokonce to nevyvolává salvy smíchu. Divné ... dvě hodiny sledovat řádění vrahů, s nikým nesympatizujete, spíš "hrdiny" nenávidíte a přemýšlíte, co to sakra má znamenat, zda za tím vším visí něco "víc". A pak přijde zajímavě strukturovaná střílečka na chodbě hotelu a jste najednou úplně jinde, vedle z toho, že tohle jste opět nečekali. Pravda tohle tedy opravdu ne. 60% PS Mr. Brooks je zajímavý jen a pouze ve své překombinovanosti, která nabízí široké spektrum hypotetických teorií, co by kdyby. Vzbuzuje tím značné rozpaky pohybující se někde mezi 20% až 80%. ()

Rudovous

Postava dcery a svedka zlocinu-fotografa, nejsou pravda scenaristicky dvakrat zvladle a ve filmu se najde par dalsich mist jez dej zavadeji do trosku slepe ulicky. Presto jde o velmi solidni film ktery podle meho nemuze nastvat. ()

johnys

Zajímavý snímek s překvapivým koncem. Costner ještě nepatří do starého železa. Něco tomu sice chybělo, ale atmosféru tento film rozhodně má... ()

Sobis87

Příjemné překvapení a návrat Kevina Costnera na pole „áčkové“ filmové zábavy. Ve své postavě zabijáka, který je na veřejnosti velmi váženým mužem, je proklatě stylový, zábavný a přitom v některých scénách z něho solidně běhá mráz po zádech. Jeho „parťák“ William Hurt dokáže zazářit i na minimálním prostoru, což dokázal už v Cronenbergových Dějinách násilí a v Mr. Brooks si svůj part opět náležitě užívá. Škoda jen poněkud plytké a nepřesvědčivé postavy policistky v průměrném podání Demi Moore, k níž se vyprávění stáčí více, než by bylo nutné. Přesto je ale Mr. Brooks více než solidním krimi-thrillerem, kterému není cizí brutalita a ani proklatě černý humor, má zajímavé a jistým zvrhlým způsobem i sympatické postavy a rozhodně dokáže solidně zabavit. Škoda jen té hlavní ženské postavy, která jakoby vypadla z béčka 90. let. 80% ()

Anderton

Vydarená žánrová hračka, ktorá iba prešumela našimi kinami. Nekorektný film, ktorého hlavný hrdina je psychopat a vzbudzuje u nás zvrhlé sympatie. Možno odkazuje na Langovo M, ale je oveľa ironickejší. William Hurt je vždy geniálny, ako Costnerovo alter ego je najvýraznejšou postavou filmu. Tvorcovia našťastie na konci nevymekli a ponúkli vydarenú, cynickú pointu. ()

teutates

"Stará škola"?Psycho thriller,ktorý zahrial na srdci!Nič veľkého sa nekoná,avšak návrat v podaní Kevina Costnera a Demi Moore oslovil..!Tento snímok má ten svoj správny nádych,ktorý dokáže odzbrojiť diváka(štýl)!Psychopatický schizofrenik,traumou posadnutá policajtka,pár feťákov a ďalší psychopat-čo dodať?Pôsobí to síce trocha chaoticky,ale celkový dojem zostáva 4*!Som dojatý Kevin... ()

predators

Nevím, jestli to byl záměr, hodit tam tu nudnou pasáž po první vraždě:-) Naštěstí netrvalo dlouho a zápletka a napětí se opět navrátily. Sice se posledních 15 minut odehrávalo podle "mého" plánu, ale tak jsme to chtěli, že ano, pane Marshale?:-)70% ()

nash.

Kevin Costner zraje jak víno. Škoda, že se málokdy dostane k dobré roli v dobrém filmu. Postavu vyšinutého chladnokrevného vraha a současně milujícího otce podal naprosto skvělým způsobem a s přehledem přehrál zbytek obsazení včetně vychvalovaného Hurta. Je odpuzující i fascinující, chladnokrevný a přece zmítaný emocemi, inteligentní a dokonalý ve svém dvojím životě i slabý a nejistý. A když se podívá přímo do kamery, běhá mráz po zádech. Možná jeden nejlépe podaných filmových vrahů. Jen by se mi možná víc líbilo, kdyby místo zápletky s fotografem dostala více prostoru linie s Demi Moore, které navíc ublížila nevěrohodná a zbytečná charakterizace policistky milionářky. ()

klerik

Opäť raz skvelý Costner, ešte stále(!) sexy Moore. Tradičná kriminálka o vrahovi magorovi a policajtke. Podaná je však trochu netradične a zaujímavo. Občas to zakolíše v tempe či naturálnosti, ale inak veľmi dobrá práca. S hodnotením je to podobne ako pri ZÁCHRANÁROCH (75% je akurát). Sympatické a v podstate podarené rozšírenie sveta okúzľujúcich netvorov typu Hannibal Lecter či Norman Bates... ()

Marze

Pro snímek se asi nejlépe hodí označení intimní psychologický thriller. Ačkoliv se divák dočká klasických atributů žánru, největší boj svede hlavní hrdina sám se sebou. Pan Earl Brooks je totiž váženým občanem a mecenášem a aktuálně mužem roku. Před světem tají svého démona, své druhé já -  do filmu implicitně vsazené coby hmatatelnou postavu, která s Brooksem cestuje autem, pronásleduje ho po domě a vede s ním bolestně upřímné hovory. Jeho věčně pobavené alter ego zvané Marshall (výborný William Hurt) bez obalu říká, co Brooksovo podvědomí chce. A na věčně útrpném a sošném pohledu Kevina Costnera se zračí urputná snaha odolávat. ()

Arsenal83

Nemôžem si pomôcť, ale toto bol film, kedy ma Kevin Costner prvýkrát presvedčil. Keď hral Robina Hooda, to som síce veril, že trafí to jabĺčko, ale nie na hlave, skôr v kolene. A keď ochraňoval Whitney a tá mu na oplátku ziapala do ucha tú otravnú pesničku a on preto skočil do vody, to bol jediný moment, čo som mu veril, inak pomerne skalnatý výraz. A tu túto šutr polohu výborne využil. Raz za čas sa tento film určite oplatí pozrieť a potom výborne zabaví. Tak raz za 5-10 rokov. ()

Yardak

Costner hlasí návrat:). Brutální Thriller, který svou brutalitu ukáže až ke konci snímku. Costner a Hurt byli správná dvojka. Snímek je dobře atmosferický, scénář se mi opravdu líbil....sériový vrah to měl fakt dobře promyšlený:o). 4 a půl hvězdy. ()

jojinecko

1,5*/5...Pozitívne hodnotím Brooksove alter ego, jeden podarený strih, nevadiaceho a dajme tomu dobrého Costnera a to, že režisér sa asi v troch prípadoch ukázal ako potenciálny.. Okrem toho Mr. Brooks obsahuje toľko neuveriteľných stupidných a detinských logických scenáristických dier a barličiek až to pekné nie je (ale asi to vadí len mne ako tak pozerám). "Vraždeniachtivý" fotograf je postavička ako z komixu, dcéra s potenciálnym vraždiacim chtíčom je na smiech, podobne ako distingvovaný Mr. Brooks ktorý v pohode vraždí a je nedostihnuteľný + kopec ďalších zbytočných, karikaturistických postáv a situácií. Do toho vhodne zapadne katastrofálna neherečka Demi Moore, ktorej herecké umenie je tak dementné a hrozné ako jej postava (milionárska vyšetrovateľka pred rozvodom, ktorá má geniálne predtuchy:) Pri scéne prestrelky v epilepticky blikajúcej chodbe som nevedel či režisér robí srandu, alebo to myslí vážne...(ten pocit som mal skoro stále). Mr. Brooks je pre mňa extrémne lacný fast food, ktorý sa hrá na reštauráciu...Po dlhom čase film, ktorý ma na rozdiel od drvivej väčšiny dokonale znechutil a neviem čím to je aj dokonale nasral! ()

Flego

Earl Brooks je podivný típek, nikto netuší, že vedie dva životy. Aj film vedie dva životy. Jeden je precízne stavaný na napätí, dobrom Costnerovom výkone ( ešte lepšom výkone Williama Hurta ) a ten druhý je o podivných klipovitých scénach únosu ( resp. prestrelky na chodbe ) - nech mi niekto normálny vysvetlí, prečo mali tvorcovia potrebu takto sprzniť žánrovo čistý film. Večná škoda. ()

Roman.Ticka

Ač umí být Kevin ukázkový křivák, seč se režie snažila o sto šest být stylová, a nevím jaká ještě, bylo to díky přehnané překombinovanosti, jen jedno z průměrných temných thrillerů o té horší stránce uvnitř člověka. Nejvíc mě bavily dialogy mezi vrahem a jeho stínem, ty neměly fakt chybu. Ostatní tvořilo jen chabé nepatrné pokusy o jakýsi nutný doplněk k ději, aby nezůstalo jen mezi skutečností a fikcí, mezi světem a podsvětím, aby prostě film splňoval určité atributy od začátku ke konci. Nicméně nikdy se neztotožním, i přes nejsilnější momenty snímku, s naprosto klidným přístupem k zabíjení, jakoby šlo o nákup rohlíků v krámě, nebo návštěvu kadeřníka, jako by nešlo o nic víc než dennodenní rituály mezi vstáváním a usínáním. Ona bizarnost, až závratná zvrácenost, která lezla z každého záběru jak oči z důlků, působila zároveň tak samozřejmě a normálně, až jsem se toho pocitu zalekla. Ustup ode mne satane! ,-( ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 27.3.2010 (R: 6.3.2012) + ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = 10.6.2010 (R: 14.3.2012) --- Niekto môže filmu vyčítať "rozpoltenosť", ktorá strieda "hičkokovsky" mrazivé pasáže s COSTNERom a akčné scény s MOOREovou. Ja naopak chválim režisérovu zručnosť a invenciu, ktorou v mojom prípade dosiahol filmový zážitok napínavý od prvej po poslednú minútu. A to sa mi už dávno nestalo. Moja osobná výčitka, znemožňujúca udelenie 5hviezdičky smeruje iba k jalovej pointe, ktorá mohla byť údernejšia napr. po vzore SE7EN. (1.2.2008) ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)