Píše se rok 1962, Baltimore, USA. Obtloustlá středoškolačka Tracy Turnblad (Nikki Blonsky) navzdory svým nepřehlédnutelným tělesným rozměrům miluje tanec a sní o tom, že se stane hvězdou televizní taneční show Cornyho Collinse (James Marsden). Na cestě za splněním svého snu ji sice podporuje otec Wilbur (Christopher Walken), ale Tracy musí překonat řadu překážek, které nesouvisejí jen s jejími tělesnými proporcemi: počáteční odpor své podobně tělnaté matky Edny (John Travolta) nebo nenávist televizní producentky Velmy (Michelle Pfeiffer) a její protěžované dcery. Tracy pak dokonce začne bojovat i s rasovou segregací, která ve společnosti vládne. (Damiel)

kaylin

No jo, nová doba. Nebo vlastně stará. Místo pomády se teď používá lak na vlasy. Ale Travolta pořád zůstal. Jen se změnil v tlustou ženskou. Neviděl jsem původní filmový muzikál z roku 1988, tak ještě nemohu srovnávat, ale pokud máte rádi 50. léta, tak vás tohle už od začátku chytne. A pokud 50. léta rádi nemáte, pořád vás mohou chytnout ty skvělé písně. Nevěřil jsem tomu filmu, ale ty písně mě prostě dostaly. Je to neskutečně pozitivní film a já se těmihle přehnaně pozitivními podívanými rád nechám strhnout. Castingově výborné. ()

slunicko2

Ve filmu se, pravda, nic neděje, ale neděje se to svižně a radostně. 1) Mráz mi běhal po zádech a oči mi vlhly, když jsem sledoval skvělá taneční čísla plná nápadů, radosti a optimismu. Pohádkově černobílá stylizace postav a děje v doslovném i přeneseném smyslu jen dokresluje prožitek. Ever since we first saw the sun, a man and woman liked to shake it when the day is done. Když se začalo bojovat za rovnoprávnost černochů, tak film trochu ztratil jiskru i tempo, ale i tak... 2) 19letá Nikki Blonsky (obézní Tracy) si ve svém debutu zahrála, s chutí zatancovala a zazpívala osm písní. Na jejích 147 cm výšky připadá 71 kg váhy (lze-li věřit internetu, našel jsem i údaje 60 kg nebo 112 kg). Plastic little spastic. Moc to slušelo i 53letému Johnu Travoltovi v neobvyklé roli ultratlusté matky Edny. 43letý švihácký režisér, koproducent, choreograf, herec (vyhledávač talentů) a otevřený gay Adam Shankman si také zazpíval: Tied Up in the Knots of Sin. Nepřehlédl jsem ani 20letého Zaca Efrona (mrkací tanečník Link). 3) Výstižný koment: tombac*****, Djkoma*****. ()

Damiel odpad!

8 % - Nuda k uzoufání. Nulový děj, který by se po vyházení všech plytkých muzikálových čísel dal odvyprávět zhruba za patnáct minut včetně úvodních a závěrečných titulků. Hlavní hrdinka se po celou dobu jen hloupě usmívá, všechny postavy jsou umělé jako Barbie od Mattela. Není tu jediný moment, který by trochu vzal za srdce, člověk kouká střídavě na plátno a na hodinky, pak dvakrát na hodinky a jednou na plátno, potom třikrát na hodinky a jednou na plátno a nakonec hypnotizujete hodinky, aby to utrpení už skončilo očekávaným happyendem a mohlo se jít pryč. John Travolta převlečený za obtloustlou paničku není vůbec vtipný, naopak silně zavání průšvihovým Norbitem Eddieho Murphyho. Norbitem zapáchají i ta jména jako Edna, Wilbur, Penny, Prudy... Vtipných a povedených věcí je tu hodně pomálu, zasmál jsem se vlastně jen jednou, a to u prdících polštářků Christophera Walkena. Za 75 milionů dolarů hodně smutná vizitka. Fakt to měli radši poslat dětem do Afriky. ()

MATADOR

Lak na vlasy působí dost divně. Především jsem rád, že je film situován do méně obvyklé doby, než-li do přítomnosti. Šedesátá léta jsou fajn a líbí se mi a spolu s nezapomenutelnou mamkou v podání Johna Travolty se jedná o nejlepší a jediná pozitiva. Zbytek je jen snůška blábolů a žádného pořádného děje. Celé je to poslepované, jako když si malé dítě lepí své kreslené postavičky do sešitu. Z celé stopáže zabírají písničky tak 80% celé filmu. Což se mi zdálo opravdu troufalé, vím, že se jedná o muzikální film, ale písničky by měli být zvoleny trefně a vkusně. Pokaždé se někam přijde a tam se začne zpívat, což se opakuje každých 7-10 minut, což působí na některé opravdu hrozně, zvlášťě na mě. Čekal jsem něco jiného, lepčího a vkusnějšího. Příjemné, ale pohádkové se spoustou písniček. ()

Mr.Pumpkin

Hairspray je příjemný, spontánní a pozitivně naladěný snímek. Do kina jsem na něj zašel s přáteli víceméně nahodně a krásně jsem se pobavil. Během sledování jsem zapomněl na všechny strasti všedního života i na to, že mě celý den příšerně bolelo ucho (i když za to asi spíš vděčím jednomu nejmenovanému prášku proti bolesti:) ) a nechal jsem se unášet jeho bezstarostností. You can´t stop the beat :) 85% ()

FilmFan24

Rozpustile ulítlé v křiklavých barvách let šedesátých, kdy dochází ve společnosti k velkým změnám s excelentním obsazením, nádhernými kostýmy a s výtečnou choerografií...Uff - a boží Travolta jako mamina matróna a mrcha Michelle Pfeiffer a s umělým úsměvem moderující Marsden a Zac a Latifah a Walken a a a... No pobavil jsem se jako nikdy. Hollywoodský muzikál jak má být. ()

kagemush

Na tohle jsem koukal hlavně proto,že jsem si chtěl připomenout,jak to ten Travolta umí na parketu rozbalit. Děkuji Johne. A Walken jako roztěkaný, sladce přiblblý milující otec rodiny? To se prostě musí vidět. ()

berusche

Jako dobrý, jako barevný, jako odzpívaný a odtančený, ale není to málo? A navíc, od té chvíle, kdy se na plátně objevil Travolta, tak jsem byla v pasti a nedala jsem to. Ten mě fakt trochu znechutil. ()

HappySmile

Skvěle zahrané, super písničky a na člověka dýchá atmosféra šedesátých let. Ovšem John Travolta v roli ženské, to je opravdu něco, zajímalo by mě jestli bych ho poznala, kdybych nevěděla předem, že je to on. ()

Chen

Hutný pohár čirého neředěného optimismu s pořádnou vrstvou strhujících hitovek. Takhle se dělají filmové muzikály, dámy a pánové :D. ()

Hees

Taký milý film, ktorý neurazí a ani nezaujme(viem že sa to často používa ale pre tento film to platí!).Tematika toho, že ľudia sú krásny aký sú je síce krásna ale to na krásny film nestačí.Čo k tomu ešte povedať? No asi už nič.Travolta potešil (chcel by som vedieť koho to napadlo? žeby jeho samého heh zistite mi to niekto). ()

Aljak

Muzikály mám celkom rád, ale tento ma akosi nezaujal. Spomedzi všetkých pesničiek, čo sa tam objavili sa mi tak viac páčili možno 2-3, čiže pomerne málo. A pritom tú pekne rytmickú tanečnú hudbu s vokálmi zo 60tych rokov v podstate dosť môžem - takže som sa tešil na poriadnu nádielku dobrej hudby. Ale aspoň ten ústredný príbeh poznačený rasovou segregáciou bol ako tak dobrý, aj keď ani to nebola až taká obrovská sláva ako by sa z tejto témy dalo vydolovať. Plus John Travolta ako obézna žena - to neviem koho bolo toto nápad, ale podľa mňa totálny nezmysel. Škoda, malo to podľa mňa väčší potenciál a od Adama Shankmana som isto čakal lepšie dielo. Neviem kde sa stala chyba... ()

peiton

Na žáner muzikál nie som moc stavaná,nie sú zrovna moja šálka kávy,ale kedže tam hrá božská Michelle a aj hlavne preto tento počin u mňa dostal šancu.A viete čo?Katastrofa to nebola ako som sa obávala.Ono to bola sranda.Malo to dej.Bolo to úsmevné a milé.Nikdy by som nepovedala,že John Travolta dokáže stvárniť tak roztomilú maminu.A na tak dokonalú Michelle akou je tu i ked v ľahko zápornej úlohe,by som sa dokázala pozerať až do konca dní. ()

Martin741

Vizualna nadhera s kopou zvucnych hereckych mien - Christopher Walken, Queen Latifah, John Travolta, Amanda Bynes, Michelle Pfeiffer... ale tematicky a scenaristicky ploche. No nic, mne casto vizualna nadhera staci : 77 % ()

shyster

Muzikál moc nemusím, ale tahle příjemná a osvěžující směs barev a písniček mě dostala. Ale jak už jsem řekl, muzikál není můj šálek čaje...70% ()

WoWoW

Co se týká naivity a pitomosti, tak ty si tenhle muzikál bral plnými hrstmi, ale co je ještě horší, je Travolta v ženské roli, to je prostě děs, běs a hrůza. Jediné co tenhle film malinko zachraňuje jsou vcelku chytlavé melodie a ten úžasně barevný svět. ()

Elyssea

Barevná exploze chytlavých písniček, úsměvů, šedesátých let a laku na vlasy. Je to zábavné, ale bohužel, je to i moc dlouhé. Některé písničky jsou prostě až moc protahované a hlavně uprostřed film ztrácí na tempu. Díky bohu, že to závěr rychle napraví. Musím pochválit celé herecké obsazení (nikdy bych nevěřila že Zac Efron může vypadat i sympaticky) a hlavně odzbrojující úsměv Jamese Marsdena. ()

Jim Carrey je Ďábel

Jim Carrey je Ďábel

28.02.2009

Hugh Jackman to na Oscarech řekl jasně: „Muzikál je zpět!“ Když nějaký film s rozpočtem 52 milionů i navzdory mizerným kritikám vydělá celosvětově téměř 600 milionů (ano, řeč je o Mamma Mia!),… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)

Noc v muzeu... s pannou

Noc v muzeu... s pannou

19.09.2007

A zažijí ji Morgan Freeman, Christopher Walken a William H. Macy. Už na základě této důchodcovské sestavy je vám asi jasné, že nepůjde o nic převratně pikantního. Vlastně vůbec The Lonely Maiden má… (více)