V temném lese

• Španělsko Bosque de sombras (více)

Mladí manželé, Ledoyen i Considine, přijíždějí na návštěvu ke svému příteli. Když v lese najdou děvčátko se znetvořenými dlaněmi, jejich klidný letní výjezd se promění v horror. Pokoušejí se ji pomoci a vezmou ji pryč z domu, kde byla vězněna. Bohužel její ochránci, místní vesničané spustí hon na manželský pár v lese... který tak dobře znají! (LIVINGDEAD)

matias32

Podarený kúsok. Všetko stojí a padá na postave Garyho Oldmana pokiaľ je na scéne všetko dáva zmysel a pekne do seba zapadá. Akonáhle ho miestny šéfko vyprevadí do večných lovíšť, jeho miesto nahradí nerozhodný slaboch Paddy Considine v ten okamih môžme väčšinu kladov spláchnuť do h....a. Z ničoho nič sa z našej padavky stáva nový Rambo a kosí jedného zmrda za druhým a nerobí medzi nimi rozdiely. Pritlačiť na plynový pedáľ, napísať lepšie postavy a vznikne minimálne o triedu lepší film ako BOSQUE DE SOMBRAS. ()

Paity

V temném lese není nic moc a to ještě dvě hvězdy "mu dělá" Gary Oldman. Co více k tomu dodat, asi nic. ()

F.W.Colqhoun

Jeden ze ziliónu filmů postavených na babičině receptu: klaďasové, vidláčtí záporáci a fotogenické přírodní scenérie. Místo retarda s banjem songy od Leo Cohena. Pokus obvyklé schéma komplikovat se buď úspěšně maskuje, nebo * a to se zdá pravděpodobnější * prostě není režijně zvládnutý. Výhledy do zeleně mezi pyrenejskými borovicemi a lehké neshody mezi postavami nenavozují napětí, nýbrž relativní pohodu rodinné dovolené. Na Garyho Oldmana lovícího zajíce bych koukal klidně celej večer. Pro pochybnosti, která ze stran je ve filmu vlastně za ty strašáky, zda si každý nějakého takového nehýčká, nebo zda se jím nemůže stát, aniž by si toho byl vědom, je až dokonce málo indicií, snad kromě toho, že druhou stranu hrají almodovárovští herci, zatímco za městské intouše kope ultra-nesympatický krysí xicht Considine. Ve své nenápadné, nezáměrné nevyhraněnosti celkem zajímavý film. Tři-a-půl. ()

Ještěřák

V první třetině jde o vizuálně půvabnou nudu. Zbytek je už celkem i filmem. _____ Pár postřehů: 1) Není to rozhodně horor. Spíše komorní evropský western, kdyby něco takového alespoň vzdáleně existovalo. O ději umístěném v podezřele deštivém a zalesněném Španělsku by se možná dalo taky diskutovat. 2) Gary Oldman, ač už celkem old man, opět všechno a všechny přehrává. Tohle pro něj přitom mohlo skončit vcelku vážným průserem a kinematografickou diskreditací - jak ho k čertu ukecali? 3) BACKWOODS má podle mě sympatický, artový závěr. Dopadnout to celé úplně jinak, hororověji a béčkověji, dočkalo by se filmu od Španělů obdobných nevraživých reakcí jako HOSTELU od Slováků? 4) Psychologii toho druhého Angličana jsem nepochopil. Zřejmě jde o rozdvojenou osobnost (a zásluhou řádících španělských seňoros málem i rozčtvrcenou). _____ Překvapivě příjemný film - *** s plusem a jsem relativně zvědav na další Serrovy počiny na "hororovém" poli. ()

Prochy38

Bylo to celkem zajímavě natočeno, hlavní postavy to zahrály fakt dobře, ale mám obavu, že za týden už nebudu vědět, co to bylo za film. Škoda. Hrozně slabé to bylo.... ()

chaometic

Poměrně vysoké hodnocení než jsem očekával. V první řadě jsem nepochopil proč věznili tu malou holku, čekal jsem, že se promění v upíra nebo nějakou jinou obludu. Film vám v první řadě nedoporučuji, až na pár scén v dešti. ()

prezdivaka

Nechápu to vysoké hodnocení naprosto zbytečného a navíc hloupého snímku. Scénář je snůškou blábolů a jednání postav je irelevantní. Dva anglické páry se týden plahočí do Španělska na "krásné místo" kde koupil jeden z mužů opuštěnou ruinu. Tohle krásné místo je ve skutečnosti řídký les s rybníkem. Podobných míst je v Británii asi milión. Pak už následuje únavný řetězec kravin a mrtvých mužů. Popisovat je je ztrátou času. ()

mazadlo

Nudné , bezduché a bez nějakého hlubšího příběhu. Nezachrání to ani krátký pobyt Gary Oldmana...a mít takovou ženu jako má hlavní postava vystřelím jí mozek z hlavy po deseti minutách rozhovoru ;) Scénárista filmu zřejmě nemá žádné kamarády a nepohybuje se ve společnosti neboť jeho postavy jsou outsideři... ()

Illy

Mno. Horor to není. Téměř westernový námět je dobře zpracován, výtečná kamera a stálé čekání kdy se začne něco dít. Jenže ono to tak nějak poklidně dospěje k závěru a potenciál zůstane nevyužitý. 60% ()

RomanHyde

Určitě přidávám bodíky za technické zpracování a herecké výkony, protože role byly dobře obsazeny a zahrány, a kamera, výprava.. to vše nebylo odbyto.. Trošku mě mrzí jistá nedotaženost ve scénách, které mohly být napínavé a taky pomalejší rozjezd... Tento film určitě není horor, ale spíše drama. Moc se mi líbil Gary Oldman a taky jeho konec... né vše musí končit happy endem :) ()

El Loco

STRAW DOGS PO ŠPANIELSKY, ktoré sa môže pochváliť maximálne tak veľmi slušným obsadením (Gary Oldman, Virginie Ledoyen, Paddy Considine), inak zapadá do šedého priemeru. Atmosféra nulová, miestni compadres sú ako protivníci slabučkí, napätie tiež žiadne...Ešteže to má „len“ 97 minút. ()

mArcElkrIz

Jsem rád, že nálepka horor od tohoto snímku zmizela. Tenhle film je čisté komorní drama střetu lidí dvou odlišných světů, dvou specifických kultur. To, co jedněm připadá jako přirozené, druhé popuzuje a nutí konat v rámci svého pojetí dobra. A protože jsme uprostřed lesů, je každý z aktérů sám zákonem i soudcem. Temný snímek s úžasnou zelenou barvou lesů, skvostným Gary Oldmanem, pečlivým výběrem lokací jednotlivých scén a dějem budícím různé (a chápu, že velmi protichůdné) emoce. Po prvním shlédnutí za 4, po druhém za 4,5 a po půl roce po třetím za 5 hvězdiček. ()

Wolvie

Atmosférické a výtečně gradující žánrové cvičení na téma "konflikt civilizace s burany".Zábavné a nekompromisní. ()

Rockerman

Vcelku nezajímavý a nudný nízkorozpočtový film. Nejhorší jsou nesmyslné a hloupé dialogy! V první polovině nuda, pak se něco začne dít, ale stále jsem nevěděl o co tu vlastně jde a nevyřešil to ani závěr, který jsem asi nepochopil. Trochu se divím Garymu Oldmanovi, že se angažoval do takového slabého filmu. Drama skoro o ničem a o tom, jak člověk dostane chuť zabíjet, když už to jednou okusí. Tak jsem ten film viděl já. 40% ()

Heroine odpad!

Někdo tady píše, že to má skvělou, tajemnou atmosféru, skvělý obsazení, a že je to napínavý a zábavný. Pravděpodobně jsem asi viděla jiný film než ostatní, protože tohle byla nelogická, blbá nuda, sice s Gary Oldmanem, ale jinak naprosto žádným kladem. ()

drankeryth

Film plynie jedna radost az do konca zaverecneho finale, kde najviac dominuje nadherna priroda. Je sa fakt na co pozerat. K plnemu poctu bodovania tomu este chybalo trosku viacej rozvinute unikanie nevitanych hosti pred miestnymi obyvatelmi. Inac tomu niet co vytykat, pretoze nudnu chvilku som ani skoro nepostrehol nikde. Konecne po dlhsej dobe som natrafil na nieco lepsie, co sa aj da pozerat bez frflania, co je to za dalsi nepodarok. ()

ZsuZska

Kdyby to bylo natočeno v roce 1978, kdy se odehrává i děj filmu, bylo by to fajn. Ten film vůbec nevypadá jako že je natočen před pár lety, zajímavé.. Vůbec nevim jak ho ohodnotit..kdyby byl z roku 78, dala bych 4,5 hvězdy, takhle 3,5... ()