V temném lese

• Španělsko Bosque de sombras (více)

Mladí manželé, Ledoyen i Considine, přijíždějí na návštěvu ke svému příteli. Když v lese najdou děvčátko se znetvořenými dlaněmi, jejich klidný letní výjezd se promění v horror. Pokoušejí se ji pomoci a vezmou ji pryč z domu, kde byla vězněna. Bohužel její ochránci, místní vesničané spustí hon na manželský pár v lese... který tak dobře znají! (LIVINGDEAD)

Fallen_One

Na tohle dokonale sedí dvě hvězdy označující zklamání. Zpočátku se film jeví dobře, navíc tam hraje Gary Oldman, ale jakmile úplně nelogicky logicky nejoblíbenější postava filmu zbytečně umře, šlo to do kytek. Závěr na nic. Tohle tvůrci nevychytali. ()

Dannysek4U

Coz o to, hezky na koukani by to bylo a Oldman je proste cooler. Ale ten scenar je fakt bolavej a deravej jak cednik. K cemu pak je zajimavej vyvoj Normanovy postavy, kdyz v podstate nedava smysl? Skvely remeslo s jalovym zakladem rovna se prumer a smutek nad projebanou sanci. ()

dr.fish

Možná toho divnějšího týpka měl hrát Gary Oldman a dopadlo by to mnohem líp. Scénář je tak jednoduchý až jsem v něm měl tendenci hledat nějaké složitosti abych se zabavil. Vlastně tam ani o ten konflikt s vesničany nejde. Partnerské problémy, to je oč tu běží. 60% ()

3n3my

Menšia vykrádačka možno sčasti aj Deliverance, na ktorej oceňujem najmä viac-menej nepredvídateľné odchody jednotlivých postáv. Príbeh sa na nič nahrá, spolu s dobrou kamerou je to celkom uveriteľné dielko. ()

kosta73

Čekal jsem nějaké překvapení, toužebně doufal v něco vyjímečného, co bude okořeněné výkonem mého milovaného Oldmana ... výsledek viz. J*A*S*M. Oldman má bohužel nejlepší léta asi už za sebou ( i když doufám, že se mýlím! ). ()

HorrFi

Těmhle španělským Strašákům můžu v klidu prdnout 4 a doufam, že se na mě nikdo nebude zlobit.. každej kdo viděl Strašáky je bude s timhle srovnávat, nicméně mě se to prostě líbilo a to, že se to odehrávalo v 70. letech tomu jenom prospělo.. ()

Copacabana

Prekrásne lokality, tmavý les, upršané počasie, "milí" dedinčania za dverami a to všetko posadené do 70.-tych rokov. Na prvý pohľad behá mráz po chrbte, ale tento hixploitation je v niečom iný, výnimočný, pretože ukazuje iný rozmer a zaujímavé rozuzlenie príbehu. V niečom ide po stopách Straw dogs, ale v niečom je aj vo svojej podstate originálny. Kto však čaká brutalitu a xxl dávku napätia, nech sa radšej otočí iným smerom. ()

LadyPupu

Zajímavé retro s fajn atmosférou, ale jinak jsem se v tomhle temném lese poněkud ztratila. Držela jsem se sice Garyho, ale co mi to bylo platné, když chvíli před koncem... Nebudu spoilerovat, raději se vydám dál po Interstate 60. Doufám, že to bude lepší jízda. ()

elanius

(85/2012, DVDRip) / Pre fanúšikov podobných filmov (napr. Deliverance) sa rozhodne jedná o povinnosť. Vďaka Gary Oldmanovi nechýba očakávanie čo nám ponúkne v tomto pre neho netradičnejšom filme. Výsledok je samozrejme pozitívny. Spracovanie, budovanie atmosféry, tí zlí, všetko pekne funguje. Bez veľkých zvratov filmík pekne uplynie. Pre mňa osobne ale aj tak niečo chýbalo. Skúsim pravdepodobne ešte raz. Zatiaľ 6/10. ()

liuk

Tak tohle opravdu stálo za starou bačkoru. Film začíná pohodovou jízdou autem do španělských hor, ke které hraje hudba z 60. let (mám tuhle muziku rád, ale proč proboha musí být na začátku každého druhého vyvražďovacího hororu?), zde je to aspoň trochu odpustitelná, protože se film odehrává koncem 70. let, ale stejně...No, pak poznáme nějaký podivný nadržený vidláky z hospody, aby teda nakonec naše partička čtyř lidí dorazila do totálně zbourané kamenné chaty, cestou ještě přijde o jedno auto, to je mi náhoda. Zbytek filmu je zoufale nenapínávé zewlování po nijak přirodně zajímavých španělských lesích. Když má být divák napnutý nebo když se má leknout, začne film doprovázat hudba na bonga nebo co to bylo. Film zdobí úplně strašně pitomě zahrané ženské postavy, jejichž hlasový projev se vyrovná polskému lektorovi. Kdyby tvůrci nesehnali Oldmana (jak proboha?) a kdyby nebyla kvalita obrazu i zvuku na úrovni, tak si myslím že koukám na nějakého španělského Zahradníka. 1,5*, a nahoru zvyšuju jen protože posledních deset minut nepatří k nejhorším. ()

klima777

Baskické lesy jsou temné. A v mezilidských vztazích zuří válka, kterou podivným způsobem eskaluje místní nedochůdče. Jedna hvězda pro Garyho Oldmana, jedna za dosti klíčovou píseň Leonarda Cohena. Víc ani náhodou. Smutný film o pověrách (děvče musí zůstat zavřené, neb šíří nekontrolovatelnou zlobu) a latentním násilí v každém člověku (s děvčetem nebo bez...). Žel nevýrazný a toporný. Mám ráda Straw Dogs, to stačí... ()

zolo23

Koľko takýchto filmov sme už videli? Do polovice čistá nuda. Na Garyho Oldmana veľmi slabý film, ale ten už berie snáď každú rolu. ()

navorski

Skoro jako Straw Dogs, jen trochu naruby. A víc radši nic nepíšu, čím méně víte, tím lépe! Jo a na Garyho Oldmana se hrozně dobře kouká. ()

ArdathBay

Tady nám někdo nakoukal Straw Dogs. Zařazení filmu do horroru nechápu. Jedná se o thriller s výbornou kamerou, dobře vedenými herci, solidně budovanou atmosférou, ale podivným scénářem. Oceňuji scény, které amíkům ukazují, že i když někdo někoho z povzdálí sleduje, nemusí nutně ukazovat ruce, nebo ohýbat větvě, tak aby to divák nutně pochopil. Že ? Paul ( Oldman) je velký bojovník ( dá to hodněkrát najevo ), ale pak se zachová naprosto nepochopitelně. Stejně divně jako on, se zachová otec od partičky vesničanů ve finále. Dost věcí je nakousnuto ,ale nedotaženo. Až na tyto podivnosti se jedná o kvalitní zábavu. ()

sedm.1

Film, který se oprávněně nejvíce spojuje se staršími, slavnějšími snímky, Vysvobození a Strašáci, a to především svou základní myšlenkou, tedy kterak se změní povaha a myšlení lidí, kteří se dostanou do hraničních situací. Zatímco ale oba jmenované snímky mají žánrově blíže k těm klasickým thrillerům, V temném lese mi přišlo v první řadě především jako drama. V poslední třetině filmu samozřejmě pak tedy i zde dojde k nějakému tomu krvavějšímu a akčnějšímu dění, ve výsledku ve mě ale nakonec přeci jen převládl pocit, že zde šlo v první řadě spíše o analýzu mezilidských vztahů, charakterů jednotlivých postav a jejich vývoj, než o strhnutí diváka zběsilým naháněním měšťáčků vidlákama po lese. Nicméně, nic to neubralo na poměrně silné intenzitě napětí a velmi působivé atmosféře, navíc musím v dobrém podotknout, že celé zpracování filmu vyznělo jakoby z doby, ve kterém se samotná zápletka odehrává, tedy z konce osmdesátých let, a to jak stylem natočení, tak hereckými výkony a vlastně i výsledným vyzněním. Když už zmiňuji herecké výkony, ty považuji za vůbec největší klad celého filmu, jsou přirozené, uvěřitelné a přesto i zároveň velice výrazné, a to bez vyjímky. Mě každopádně ale zkrátka tento film bohužel úplně nenadchl, ani nestrhl, nicméně své nepopiratelné kvality má, jen mě prostě zarmoutila jeho jistá nezáživnost a zřetelná tuctovost. ()

The Viper

Hned po Pachu krve tu máme na řadě údajný horor, který sice vizuálně vypadá moc pěkně, ale ani slavné jméno Garyho Oldmana a jeho sexy knír nezachrání tuto těžkou nudu, ve které čekáte, čekáte a ničeho pořádného se nedočkáte. ()

herr_carter

Gary Oldman a spoustu muchachos v překvapivě dobrém, temném, lesním thrilleru...tam byl pořád taková tma, až jsem si chvílema myslel, že se mi během hodiny a půl vytvořil 2x šedý zákal !..............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...pro mě tak trochu film o ničem a tak trochu bez pointy... A nezachrání to ani Oldman. A horor? No spíš jen ten thriler... ()