V temném lese

• Španělsko Bosque de sombras (více)

Mladí manželé, Ledoyen i Considine, přijíždějí na návštěvu ke svému příteli. Když v lese najdou děvčátko se znetvořenými dlaněmi, jejich klidný letní výjezd se promění v horror. Pokoušejí se ji pomoci a vezmou ji pryč z domu, kde byla vězněna. Bohužel její ochránci, místní vesničané spustí hon na manželský pár v lese... který tak dobře znají! (LIVINGDEAD)

GIK

Ostrý obraz a dobrý zvuk je k ničemu, když je to celé postavené na hlavu a přitažené za vlasy. Napínavé natož pak strašidelné to není vůbec, protože hercům se nedá věřit a žánr horor vypadá také jinak. Celé je to levné a bez atmosféry. Hoši se vydají na lov ochočených králíků, nemůžou najít cestu a tak se vloupají do cizího domu, aby jim asi duchové poradili. Najdou něco horšího - malé špinavé a smradlavé monstrum, které se jim tak líbí, že si ho musí vzít sebou. Vesničani se pak vydají mutanta hledat po zuby ozbrojení, to asi aby je nesežrali ty králíci. Od které doby se ztracené děti (i když ošklivé) hledají s brokovnicemi? ()

cerbygerby

Opět film od kterého jsem čekal víc... naštěstí mě tam aspoň docela sedli ty herečky, ale půlka filmu s titulkama to neba.... ()

tranquill

Dobře vystavěná atmosféra "vidláckého" venkova, ani nevadilo, že se film ve tmě moc neodehrává. Škoda nelogického chování některých postav a vůbec nevyužití výborného námětu, ze kterého se dalo vytáhnout mnohem víc... ()

Zevon

Stárnoucí introvert zakoupí na venkově kdesi v zapadákově starý dům, na který pozve svého stejně pomateného přítele za účelem jeho sekýrování a poučování, prakticky ale mají problémy všichni zúčastnění hlavně sami se sebou. Místní domorodá, zpátečnicky zatvrzelá a cizákům nepřející selanka neakceptuje snahu obou invaderů o polidštění stvoření, nalezeného kdesi na slámě v polozbořeném domě za mi nepochopitelných a nelogických okolností. Následně se vzájemně vyvraždí (jak jinak v zapadákově, že) jak v texaském masakru. Nechybí nezdařený pokus o znásilnění, snaha o hororové prvky v černém lese a závěr kdy vše je jinak. No, přemáhal jsem se, abych to dokoukal, řekl bych velmi rychle odvedená práce, už aby to měli z krku i ti, co to spískali. ()

Kroup4

Film jsem si koupil v trafice a nic moc od něj nečekal.Sice dávám tři hvězdy ale celkem slušně jsem se bavil.Ale časem film vyšumí a vzpomenete si tak na dvě tři scény a to jen na ty kde byl G.Oldman kterej je výbornej. ()

josieaddms odpad!

Tak tohle se nedalo. Ta scéna kdy přijde polodebilní krajan znásilnit jednu slečnu, mezitím co druhá sedí na křesle a dělá že nic, a ještě místo toho aby popadla z kuchyně ve které seděla pánev nebo nůž a toho chlapíka i s jeho druhým taky polodebilním bratrancem vykopne, tak své kamarádce poradí, ať neklade odpor, ať to ten chlapík může dodělat a odejde. Tak to bylo moc i na mě. Ty ženský byly obě dvě neskutečně nesympatický, příběh byl strašně nudnej, a celý ten dojem a myšlenka kterou tenhle film měl předat, zmizel někde ve španělském WC. Možná ten prvotní nápad že se občas člověk musí chovat jako šílenec aby něco/někoho uchránil před šílenci, nebo to že ubránit si šíleně vypadající pravdu může být smrtelné. Jenže když potřebovali někoho držet od lidí, ještě neznamená že ho museli krmit jako psa, nestříhat mu vlasy, a nemýt mu obličej! Možná že Gary Oldman je dobrý herec, ale tohle byl příšerný, nelogický odpad. ()

xenopus

Fakt nevím, proč bych měl dát víc než průměr. Impotentní postavy, které nemají moc co hrát, absence hutné atmosféry, naprosto konvenční kamera a zvuk - ten nezachrání ani liják. Ale 3* je na thriller u mě pochvala... Oldmanovu ksichtu nepřicházím na chuť ani tentokrát a ostatní jsou dost nevýrazní... A mimochodem - SPOILER - Oldmanova postava (snad jediná zajímavě napsaná) umírá příliš brzy a zbytek filmu tím ztrácí a vyšumí doztracena. ()

Pitryx odpad!

Možná , že je chyba v tom, že mně to bylo zapůjčeno s tím, že prý je to horor. No, půjčující se zřejmě bojí i Křemílka a Vochomůrky. Když jsem si po první půlhodině začal nudou okusovat i nehty na nohou... Už od začátku mne iritovalo chování postav a jejich neustálé pře. Když se pak film začal hroutit /i když byl zhroucený již od začátku/ do stylu STRAŠÁCI s tehdy skvělým D.H., řekl jsem si a dost. Snímek jsem z povinnosti dosledoval a ještě se zasmál skoro westernovému závěru, kde místo koltů nastoupí brokovnice a jen se zhrozil představy, že by tahle krávovina měla mít údajně něco ke třem hodinám stopáže. Uff. Ještě, že jsem viděl tu kratší. ()

Daxus

Gary Oldman se s tím nepáře a na pozadí drsných hor mele vidláky hlava nehlava. Klasická zápletka, měšťáci vs vidláci uprostřed hor, se tu snaží o jakousi studii násilí a mezilidských vztahů. Bohužel tím je ten film tak rozvláčný, že celá atmosféra, kterou režisér a kamera tak pracně budují, šumí, šumí až vyšumí. 60% za hospodu plnou extra vidláků ()

nula87

Velmi přímočarý film, bez zbytečných kudrlinek, jdoucí přímo k jádru. Nepomáhá si žádnými berličkami, příběh zbytečně nezamotává, ale umí navodit velmi dobrou atmosféru, má živé postavy, kterým můžete věřit, a to se v rámci žánru musí ocenit. 70% ()

intro

Podobných filmů jako BackWoods jsem již viděl hodna a tenhle patří k těm lepší. Dobří herci, prostředí, napětí, ale pořád je to ten lepší průměr. Dávám 60%. Film určitě neurazí. ()

JasonV

Mix Deliverance (jedna scena je dokonca presna citacia z tohto filmu) a Straw Dogs, natoceny ale uz hodne po funuse. Keby som nevidel tieto dva filmy dam rozhodne plny pocet. ()

CrazymanM

Dobrý film,na který jsem náhodou narazil.Tak dvě třetiny mě držely v napětí,opravdu skvěle stupňované,závěr už mě trošku zklamal,proto hodnotím trochu hůře jako celek.Přesto však příjemná hodinka a půl.Garyho Oldmana můžu,škoda,že nepřežil =)) ()

george16

Docela příjemný hixploitation ve stylu Straw Dogs. Má to napětí, napínavé scény. Ale ke kopírujícímu originálu tomu něco chybí ()

honzic

Překvapivě dobře natočený film. Není to ani pořádný thriller, ani horor, spíše jde o psychologické drama a postavy jsou poměrně dobře herecky zvládnuté. Nutí k zamyšlení a proč se to muselo stát. Hodnocení: 70 % ()

Nut

Docela koukatelný film (řekněme thriller), jehož pointu jsem však zaboha nebyla sto pochopit. Četla jsem si popisek a říkala si supr, temný les, znetvořené dítě, zlí vs. hodní atd. Hm, a dřív než jsem se stačila rozkoukat, tak Gary byl pod drnem a film skončil jak to říct, tak nějak podivně (konec jsem vážně nepobrala). Nepobrala jsem ani chování některých postav, hlavně mladého páru, chovali se úplně iracionálně-stačí si jen představit takovou situaci. Herecké výkony byly velmi slušné, ač je vidět, že Gary je prostě hvězda a tak nějak všechny suverénně přehrál. Bohužel v poslední době si vybírá takové nevýrazné role, které k němu prostě nejdou. Holt oslizlí uchyláci a vypatlaní mamlasové mu prostě vždycky šli líp:) ()

veverysiak

Pekné prostredie, ktoré sa dalo využiť na niečo napínavejšie, ten, kto to zaškatuľkoval do hororkategórie je buď riadny humorista, alebo chcel na to nachytať viac diviakov, na môj vkus príliš mäkké a v mnohých smeroch nedotiahnuté alebo nevysvetlené, ale možno to bol zámer, len mi to pripadalo rušivo, inak jedna hviezda za Garyho, takže 60%. ()