Tajná skupina, která je známá jen jako „Organizace“, je natolik tajná, že o jejím působení se nic neví. Organizace je neutrální, s vazbami na všechny vlády světa. Jejím jediným úkolem je vychovávat zabijáky, které vybírají hned po narození z odložených či nechtěných dětí. Jedním takovým zabijákem je i muž, který byl vychováván a nadále je oslovován jen jako agent 47. Agent 47 je najat, aby zabil ruského prezidenta Belikoffa. Agent 47 jede do Ruska splnit zakázku, má vše připraveno, ale zákazník změní požadavek a přeje si zabít Belikoffa veřejně. Agent 47 tedy změní své plány a zastřelí prezidenta na veřejnosti. Jenže Belikoff se dál objevuje na veřejnosti, protože má dvojníka.... Agent 47 obdrží informaci, že byla jeho identita prozrazena: údajně se objevil svědek. Agent 47 po obdržení identity svědka, jímž je dívka Nika, jde Niku odstranit. Místo odstranění Niky je ale stříleno na něj a jemu dojde, že se ho chce někdo zbavit... Agent 47 začne zjišťovat, kdo má zájem na jeho odstranění, a začne u Niky. Unese ji z jejího bytu a zjistí, že Nika nemá tušení, oč jde; je „vlastnictvím“ Undre Belikoffa, prezidentova bratra, který ji drží jako prostitutku. Agentovi 47 dojde, že vše je jen politická hra, v níž měl on udělat špinavou práci a odměnou za splnění měla být jeho smrt. Navíc je mu v patách agent interpolu Mike Whittier s kolegou Jenkinsem. Sotva však začnou odkrývat politickou hru Ruska, jsou ruskou tajnou policií odvoláni... Agent 47 se snaží Niku ochránit, protože oni dva jsou jediní, kdo může ohrozit plán šéfa tajné policie na převzetí vlády. Agent 47 zabije Undreho, aby nebyla v ohrožení Nika, pak ji odveze vlakem do bezpečí a vrátí se zabít Belikoffa, přičemž odhalí i pozadí celé situace... (TV Prima)

zElina

4* jsou hodně suběktivní hodnocení, ale nemohla jsem odolat panu Timothymu.. ten chlap je prostě neodolatelný. ()

TMontana

O tomto filme môžem povedať len toľko že sa to odohráva v Rusku. Určite je to lepší film ako Max Payne .Skvelá hudba,scény ale mohli ho aspoň trafiť. ()

Hanzo47

Už od začátku jsem příliš nesouhlasil s hercem, vzhledem k jeho rysům které se nepodobají hernímu hitmanovi, ale když tohle překousnete, dostanete se do správné atmosféry a nabudí vás začáteční hudba ze hry zjistíte, že až na pár povedených kousků, které k herci padnou jako jeho plešatost, je to celé takové ukecané a nudné. Dalo se z toho vymáčknout daleko víc, ale co by jste chtěly od herce který hraje postavu bez osobnosti ? Akci a té je na 90 minut málo. ()

H.I.T.M.A.N.

Strašně mě mrzí, že to nemá nic moc společného s hrou. A to jsem se na to moc těšil. Pár vystřihnutých scén, budiž. Ale nejvíc mě dostalo, jakým dojmem působil Timothy Olyphant. On není vůbec špatný herec, ale co si budem povídat, ten jeho psí kukuč není moc vhodný na ,,Nájemného vraha" ()

Rimland

Takže, neznat předlohu a chtít zabít sobotní večer, dal bych trojku za celkem zábavné akční béčko. Jenže Hitman je moje oblíbená herní série a tenhle film ve mně vyvolává chuť vytáhnout strunu od piána.. Scénáristické arciprase Woods dostává permanentně pod ruku projekty, od kterých by ho měla dělit bariéra minimálně na úrovni Berlínské zdi. Akční slátaniny evidentně zvládá, ale tady to nemělo co dělat. Přitom by se stačilo trochu inspirovat Leonem! Podstata hry absolutně minuta, relevantní postavy koncepčně překopané, mytologie kolem "stvoření" 47čky kompletně nevyužita. Těch pár odkazů (kachničky ve vaně, scéna s puškou,...) to nezachrání. Celkem příjemným překvapením byla Zanelliho hudba, ale Kyd je Kyd. Olyphant zvládá spoustu rolí, ale do téhle se prostě nehodil (vážně by byl problém zlanařit Davida Batesona?? - i když chápu, že od tohohle by se distancoval na maximální dostřel W2000..). Další ukázkový příklad jak zprasit kvalitní námět. Ty dvě hvězdy dávám za předpokladu, že na půldruhé hodiny potlačím veškerou svou znalost o herní sérii a vzpomínky na hodiny hraní.. Upřímně se děsím nového chystaného zpracování. ()

brabbik

Průměrný film s holohlavým zabijákem v hlavní roli. Bylo zde několik nevysvětlených pasáží a obrazů. Trocha akce a napětí ano, ale potřeba si s takovým filmem více pohrát. ()

windows

Tak debilní film jsem teda vidět nechtěl. Hitman jako děcko arijské výroby likviduje s jedním ksichtem celé mafie, gangy, prezidenty.... Jedna hvězda za Olgu Kurylenko. ()

darthhokro

Hru jsem hrál pravda, už drahně let zpátky. Ale tenhle paskvil s ní má pramálo společného. Navíc Olyfantík tu vypadá spíš jak slaďoušek, než nekompromisní zabiják. To je opravdu tak vážný problém natočit akční film o plešatým zabijákovi? ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Hodnotím znovu po 8mi letech - bohužel o hvězdu míň. "Assassinská" akce, ale bez zajímavého děje, připadalo mi to všechno nějak "poslepované" dohromady. ()

himor

Timothy Olyphant je skvelý zabijak, o tom niet pochýb. Olga mi tam vôbec nesadla...zlý výber herečky, čo je škoda, mohlo to mať aj 5 hviezdic. Dej trochu divný, miestami som sa strácal, ale vždy som sa našiel heh. Ako film bol robený hlavne na bitky a efekty čo tomu prislúchajú a v tom im to vyšlo. Objektívne 65-70%. ()

papadoce

Jednu hviezdu dáme Olinke Kurylenkovej, ktorá je v tomto filme rozprávkovo krásna. Teda videl som ju už v nejednom filme, ale tuna je skutočne wawkowská. Druhú hviezdu si zaslúži surovosť niektorých scén, ktoré sú točené so skutočnou láskou ku krvi a násiliu. Tento čistý a nezištný cit k surovosti je obzvlášť cítiť pri usekávaní rúk, prišpendlovávaní chrobáčikov na steny vlaku, alebo pri čistých priestreloch gebule. Hodnota filmu v tých chvíľach rastie. Tretiu hviezdu si zaslúži samotný Timotej Elefant, ktorý sa svojej počítačovej postavy zmocnil famózne a prevtelil ju z počítačovej animácie do filmovej podoby. Obzvlášť jeho herná chôdza pútala moju pozornosť a vôbec celkovo sa jedná o sympatického zabijaka a vraha nejednej ľudskej bytosti. Mini hviezdu je treba udeliť premosteniu na hru samotnú. Scéna dvoch hrajúcich sa chlapcov je minimálne taká dobrá a podstatná, ako krátka. Rozhodne poteší srdce nejedného gemblera. Bohužiaľ štvrtej hviezde silne bráni občasná nelogickosť scenára, nevysvetlené chovania (4 Hitmani v jedálenskom vozni), či úplné pičoviny ako napríklad paľba z ruského vrtuľníka do miestnosti s prezidentom na základe správne vyhodnotenej situácie armádneho Seriožu po špionáži cez kľúčovú dierku a po následnej hĺbkovej analýze stavu v miestnosti. Je škoda týchto béčkových lapsusov, lebo dehonestujú inak celkom dobre rozbehnutú akciu. Celkovo však ide o slušný film, opäť raz taký hlučný a farebný. A i keď to tak možno nevyzerá, ja som v zásade spokojný, aj napriek amaterizmom dodrbanému potenciálu. ()

Shitonit

Hitman je dobrej týpek a dobrej film. SIc je to celkově takový vo hovně, ale pro zavraždění dlouhatááánský chvíle, docela fajn./////// no tak jsem to sjel po letech znovu a nutno poupravit, že Hitman je kombinovanej týpek 007 s Termikem, což z něho dělá nesmrtelnýho zabijáka. Stále mi trochu ujížděl děj, však celkově musím napsat, že to je super film. Takže sorry, poprvé mi to patrně trochu nedošlo.. ()

Ex_Machina

Holohlavý frajer s kamenným výrazom tváre, ktorý má štýl. Akčné scény na jednotku s Olgou Kurylenko s peknými dvojkami a Timothy Olyphantom s neprehliadnuteľnou červenou kravatou nás spolu prevedú filmom plným násilia a akcie s citom pre detail. Počas filmu budete cítiť neustále mierne napätie podčiarknuté slušným hudobným podmazom. ()

Nawri

Věděl jsem na co do kina jdu a to jsem taky dostal. Ošizený agent Bourne a to především o děj. Uškodil taky výběr hlavního zabijáka, který vypadá spíše jako roztomilý Matýsek od vedle. 50%.Mimochodem, škoda že T-Bag nedostal více prostoru :) ()

LukeSharp

Už po ohlášení Olyphanta jako agenta 47 jsem si říkal,že to s tím filmem půjde řádně do prdele. Olyphant se ale celkem vytáhl i když ty jeho některá jednání mě přiváděly do stavu šílenství. Mnohem více mě nasral příběh,který byl tak neskutečně směšný,že být to v komedii tak se nehorázně směju. Ruská děvečka (kromě toho,že je to pekelně pěkná ženská) na mě taky moc velký dojem neudělala a k chladnokrevnému zabijákovi ženská prostě nepatří. Akce byla slušná a souboj v metru mě docela potěšil. Přesto jsem měl celou dobu pocit,že tohle prostě není ten Hitman jak ho znám z her a tak mě film poněkud zklamal. Nicméně na 2* to bylo a z úcty k herní předloze přihodím jednu navíc. 60% ///// Unrated verze dodává filmu úplně jiný feeling a hodnocení se zvedlo na 70%.Furt mě sice srala Hitmanova laskavost,ale prostě několik fucků a litry krve z filmu dělají úplně jinou záležitost. A za to jsem jenom rád ()

zly.dvojce

Tak jsem si precetl komentare a docela se pobavil. Myslim ze takto nizke hodnoceni a prilisnou kritiku radoby znalcu si Hitman opravdu nezaslouzi. Jedna se o hodne slusne natocenou zalezitost a pri predstave ze tvurci zabranili, aby moji srdecni herni zalezitost zprznil Uwe Boll davam pul hvezdicky navic. Ty 4 * si Hitman plne zaslouzi. Co se tyce dilemat ohledne odkazu na herni serii a jejiho propojeni s timto filmem, chtel bych upozornit zejmena Isherwooda ale i dalsi "znalce", ze ne vzdy se musi jednat o neco co bije do oci. Ja byl stastny jak blecha napr. ze sceny, kdy 47ka jde predem obhlednout "misto cinu" do restaurace a kamera nad nim jede presne ve stejnem uhlu jako ve hre. Naslednou likvidaci jednoho cile na zachode povazuji za naadhernou ukazku toho jak probiha samotna akce ve hre. Nechat se beze zbrane prosacovat gorilama u vchodu, vzit ze zachodu bouchacku, kterou tam prave pri obhlidce pripravil .. nasledne narvat "klientovi" strikacku s jedem do tepny a zlikvidovat straze .. Kraasa. Nebo povestne dualy uz v samotnem logu a uvodni hudba .. ci presny typ odstrelovacky ze hry, kterym sleduje pri schuzce svuj kontakt ze CIA v restauraci .. nebo cinkani mince a nasledne pouziti me oblibene struny ... opet KRAASA. Tech odkazu je tam zkratka strasna spousta, pokud hru skutecne znate, cehoz si opravdu cenim. Samotnou libustkou je pak styl boje, ktery mi prisel velmi vhodny i vzhledem ke stylu boje ve hre. Tj. rychly, uderny, ucinny. A panum jako FilmLord bych rad vzkazal: Jiste taky jsem nehykal radosti nad skoky Hitmana s hoteloveho pokoje a strelbu dvema automaty obouruc, ale beru to jako nutnou ulitbu beznemu divakovi neznalemu herni serie.1 Navic sam znam ten pocit ve hre, kdy se po 20ti minutach plizeni a tiche akce neco desne posere, treba nakoukne do mistnosti druhy strazce zrovna ve chvili, kdy se snazim prvniho narvat do mrazaku a nezbyva nez prepnout na berserk mod. A mohu rict i timto stylem se dalo z nekterych situaci dostat a byl to radny adrenalin. Stejne jako scena u prezidentova bratra. K vicekrat zminenym kritikam scenare bych rekl jen tolik, ze vzhledem k "moznostem" Hitmana jako hry, povazuji scenar za dobry. Celkove ve stylu hry, tj. prochazeni ruznych lokaci, presun od jednoho "klienta" k dalsimu a pritom koukatelne i pro normalniho divaka. A pro nas ostatni .. uz jen ta cervena kravata :) ()

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Barbarská (C)onanie

Barbarská (C)onanie

12.02.2008

Nic inteligentnějšího vás nenapadne, když čtete o přístupu společností Millenium Films a Lionsgate Films k výběru režiséra pro novou adaptaci příběhů Roberta E. Howarda o svalnatém dávnověkém… (více)

Všechno, co jste chtěli vědět o Bondovi

Všechno, co jste chtěli vědět o Bondovi

28.01.2008

Možná si říkáte, proč vás v novinkách opět otravujeme s novou bondovkou. Především proto, že je jedním z mála velkých trháků, které se v současnosti opravdu točí a jeho tvůrci nevzdychají něco o… (více)