Tajná skupina, která je známá jen jako „Organizace“, je natolik tajná, že o jejím působení se nic neví. Organizace je neutrální, s vazbami na všechny vlády světa. Jejím jediným úkolem je vychovávat zabijáky, které vybírají hned po narození z odložených či nechtěných dětí. Jedním takovým zabijákem je i muž, který byl vychováván a nadále je oslovován jen jako agent 47. Agent 47 je najat, aby zabil ruského prezidenta Belikoffa. Agent 47 jede do Ruska splnit zakázku, má vše připraveno, ale zákazník změní požadavek a přeje si zabít Belikoffa veřejně. Agent 47 tedy změní své plány a zastřelí prezidenta na veřejnosti. Jenže Belikoff se dál objevuje na veřejnosti, protože má dvojníka.... Agent 47 obdrží informaci, že byla jeho identita prozrazena: údajně se objevil svědek. Agent 47 po obdržení identity svědka, jímž je dívka Nika, jde Niku odstranit. Místo odstranění Niky je ale stříleno na něj a jemu dojde, že se ho chce někdo zbavit... Agent 47 začne zjišťovat, kdo má zájem na jeho odstranění, a začne u Niky. Unese ji z jejího bytu a zjistí, že Nika nemá tušení, oč jde; je „vlastnictvím“ Undre Belikoffa, prezidentova bratra, který ji drží jako prostitutku. Agentovi 47 dojde, že vše je jen politická hra, v níž měl on udělat špinavou práci a odměnou za splnění měla být jeho smrt. Navíc je mu v patách agent interpolu Mike Whittier s kolegou Jenkinsem. Sotva však začnou odkrývat politickou hru Ruska, jsou ruskou tajnou policií odvoláni... Agent 47 se snaží Niku ochránit, protože oni dva jsou jediní, kdo může ohrozit plán šéfa tajné policie na převzetí vlády. Agent 47 zabije Undreho, aby nebyla v ohrožení Nika, pak ji odveze vlakem do bezpečí a vrátí se zabít Belikoffa, přičemž odhalí i pozadí celé situace... (TV Prima)

fordhont

Nečekal jsem nic skvělýho, akorát jsem si chtěl odpočinout u akcí nadupaného filmu. Bohužel přestože některé scény byly dobré, poněkud jednoduchý a bezduchý děj to pokazil. Olyphant je mi sice sympatický, avšak nesedil mi tu tak, jak jsem čekal. ()

PigNick

Cela scena u Udreho je uplne skvela a celkove hudba je hodne dobra. No a ten posledni zaber na strese je uplne dokonalej. ()

Cortesz

Tak nějak jsem se bál jak tohle dopadne, protože si myslím, že PC-hra Hitman je výborná, ale tak nějak taky nechápu proč se nějaké podobné PC herní pecky nikdy nechytne nějakej pořádnej režisér, kterej by z filmu udělal Kult. No škoda. Ale i tak Hitman - film patří k tomu lepšímu co se týče filmu podle hry. Dále jsem se tak nějak polekal, když jsem se dozvěděl, že onoho Hitmana nebo-li 47 má hrát jakýsi Olyphant. Ani jsem pořádně nevěděl kdo to je až po přečtení jeho filmografie zde na csfd jsem si to uvědomil a nechápal jsem proč ?!!? Protože když jsem zaslechl, že se chystá filmové zpracování Hitmana hned jsem si představil v hlavní roli Jason Statham, protože nemá vlasy a nemusel jsem si ho proto představovat jak by vypadal bez vlasů s číselným kodem na zátylku. No takže to bylo první zklámání. Tak jsem teda čekal, že když jde tedy o béčko s nižším rozpočtem tak se zde objeví nějakej seriálovej herec docela bych si zde dokázal představit možná i Dominic Purcell z Prison Break nebo i možná jeho seriálového bratra Wentworth Miller, protože jsou oba holohlaví a taky jsou hustí a moc se nenasmějou a tu kamenou tvář používaj téměř v každém záběru, ikdyž je pravda, že nikdy neměli proč se smát, nebo se radovat, protože já bych se taky nesmál kdybych měl dostat křeslo že :-D. No k věci. Tak nakonec je tedy Hitman Timothy Olyphant. A jak dopadl dle mého ? Kdyby byl ještě trošku víc hustější tak by byl výbornej, ale myslím, že za to až tak úplně nemůže, a tak proto myslím, že jako Hitman se zapíše aspoň někomu do podvědomí. No doufám, že bude nějaké pokračování, kterého se chopí doufám lepší režisér a i lepší scénárista než Besson a vznikne novej kult. Doufám. ()

glide4ever

Nedostatků má tento snímek dost, ale když vezmu v potaz, že Hitman je jedna z mých nejoblíbenějších her, tak jsou tři hvězdy akorát. :-) ()

skalicky

Moře nudy a hromad nepřesvěčívích hercu.....tak nevim co je někdy horší jestli hra podle filmu nebo film podle hry :O) každopádně sem slušně usínal za celou dobu nic co by mě zvedlo ze židle!Škoda..těšil sem se... ()

Lumpus

Je to celkem solidní na remake pc hry ale ve snaze autorů nakumulovat spousta věcí do hromady se pomalu ale jistě z tohoto filmu stala komplikovaná slátanina. ()

Mes-siah

Nevidieť predtým Bourna tak by to bolo lepšie. No ale Bourne poráža Hitmana na plnej čiare. Škoda preškoda. Tiež som očakával nadupaný, chladnokrvný proste Hitmanovský film. A ono nič. Z hrou to malo spoločné maximálne logo spoločnosti. A Olyphant mi tiž nesadol. V tomto prípade ostáva zachované pravidlo, že originál je originál. ()

piglit

Fázi očekávání následovala fáze zklamání, řečeno slovy klasika. Nalákán novinkou na disku BR (reklama tvrdila: skvělá akce, musíte mít), nemaje přehrávač skouknul jsem prosté avíčko. A ušetřil jsem 899 Kč. Ty na ulici jen tak nenajdete! Neříkám, že je film úplně blbý, nicméně nesmrtelný hrdina, který nemusí dobíjet byl už Polák jak poleno - Kapitán Klos. Kvalita obou protagonistů zhruba odpovídá... A jedinou světlou postavou v celém filmu je T-Bag! :D ()

Pharlap

Nechci nic říkat.. ale střílečů typu "Hitman" už tu bylo.. a dokonce i s milostnou zápletkou! Jakobych viděl parafrází na Jasona Bourna.. tajná organizace, tvrdý výcvik.. Takže tomuhle dávám dvě hvězdy za slušnou akci.. ovšem další překvapení se nekoná. ()

RobbieM@N

Že by to messier Gens zpíchl přes noc?? Protože tak to opravdu vypadá, podstatné části děje jsou předloženy zrychleně a romantika není u Hitmana na místě (a když už tak ne dětským způsobem), nic nefunguje, nulová atmosféra, nejhorší je vykrádáni Bournea (hanba na ně), 1* je za dobrou akci. Tohle by mělo být povoleno vidět pouze dětem v rozmezí 9-14 let, ale na to je tam zas moc krve, z čehož plyne, že to je skoro na odpad. ()

E.Verity

Hitman je jedna z mých oblíbených her, takže jsem se na její filmové zpracování celkem těšila. Musím přiznat, že se mi to líbilo. Ovšem pouze jako celkový obraz filmu. Olyphant není zrovna hitmanovský typ (já si ho naneštěstí stále pamatuju z filmu Sexbomba odvedle) a jeho umělý drsňácký výraz není moc přesvědčivý. Taky Olga Kurylenko mi nepřipadá nijak ohromující, ale to je můj pocit. Celkkově si myslím, že se film povedl ()

lobodlak

Nějak nechápu, co všichni čekají od filmu, co vzniká podle PC hry. Další "Nikitu" nebo snad "Leona"? To, co je zábavné na hře, kde jsme hlavním hrdinou v podstatě my, nemusí být zábavné na plátně. Např. Mafie má strhující děj, jako hra, ale ruku na srdce, jako kniha, či film by nás to příliš asi nenadchlo.To samé Hitman, když se budete držet předlohy, půjdete od mise k misi a za chvíli se unudíte. Netvrdím, že scénaristova invence by byla nějakým extra přínosem pro světovou kinematografii, ale natočil poměrně slušný akční film, u kterého jsem se nenudil. ()

ktzc

No tak asi první čtvrtinu filmu jsem nemohl zkousnout, jak se někdo opovážil dát roli Hitmana Olyphantovi. Ale později jsem si zvykl, vypnul mozek a film si královsky užil. Jen mě zamrzelo, že Hitman nepředvedl jak "čistou práci" dovede udělat a místo toho tam vždy všechno rozstřílel. ()

HarlanWade

Za luxusní vrstvou omamného vizuálu a rádoby drsńáckými kecy schovaná béčková variace na Bournea. Nic zajímavého, nic nového. Mimochodem - Gense mohlo napadnout, že třeba takový Van Damme, by se sem vyloženě hodil. Výměna za nehorázně úděsného Timothyho Olyphanta by filmu jenom prospěla. ()

Jaromír

Je to jedno velké klišé a kýč postavený na akčních scénách a přehrávaných hercích. Konec ale nejen potěšil mou romantickou duši :), ale zároveň byl znatelně lepší, než zbytek filmu. Taková "nenásilná" akční řezba, nic moc od ní nečekejte. ()

Santic

Absolutně nechápu zdejší hodnocení, protože já osobně jsem z tohoto snímku dostal za směšně MÁLO PENĚZ, HODNĚ MUZIKY... Ty peníze si tady asi málokdo uvědomuje, bohužel :( ()

Malcek

Předlohou tohoto filmu se stala vynikající série počítačové hry. Bohužel film stojí za prd. Na můj vkus je 47 málo drsný, přestřelky málo akční, chybí mi zde geniální hudba Jespera Kyda (ačkoliv je ta filmová taky poslouchatelná) a promiskuitní ruská dívka se do společnosti nájemného vraha nehodí. Slabší průměr. ()

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Barbarská (C)onanie

Barbarská (C)onanie

12.02.2008

Nic inteligentnějšího vás nenapadne, když čtete o přístupu společností Millenium Films a Lionsgate Films k výběru režiséra pro novou adaptaci příběhů Roberta E. Howarda o svalnatém dávnověkém… (více)

Všechno, co jste chtěli vědět o Bondovi

Všechno, co jste chtěli vědět o Bondovi

28.01.2008

Možná si říkáte, proč vás v novinkách opět otravujeme s novou bondovkou. Především proto, že je jedním z mála velkých trháků, které se v současnosti opravdu točí a jeho tvůrci nevzdychají něco o… (více)