30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

strikeman

Buď jsem čekal (i díky doporučením mých známých) více, nebo to bylo tím, že jsem na tom nebyl v kině, ale díval jsem se doma (ale i mé domácí kino je slušné) - no každopádně mě to zas tak neuchvátilo. Tedy hlavní problém byl asi v tom, že jsem měl apetit na hororové hody a mráz v zádech, jenže já se u toho ani trošku nebál a měl pocit, že místo ďábelských toustů s pivem jsem dostal cheesburger s colou. Tudíž v označení žánru bych nechal jen ten thriller. Horor bych smazal nebo jej nahradil pojmem akční krvák. Holt Slade se ještě má od Carpentera co učit... ()

Puol

Už komiksová predloha Stevea Nilesa je patričné divná a film to plne zachováva. Možno by chcelo viac rozvinúť postavy upírov a už by to bolo bezchyby, ale aj tak sa jedná o neprijemné pútavú upírsku story. ()

xavierr13

Noc dlhá 30dni ma pomerne prekvapila, nečakal som takú kvalitku. Vo filme boly moc pekné masky upírov, boly výnimočné a presto veľmi pôsobivé. Celú dobu film tam žije napetie a krv tečie prúdom, presto to nie je nijako nechutné, lebo sa to tam hodí. Záver je docela prekvapivý, jediné, co môžem vytknout, je posledná scéna, kedy sa hlavní hrdina - Josh Hartnett rozpadá na prach v objatí se svou expriateľkou.Trochu moc dojemné na koniec akčného hororu. ()

agassi68

Hneď po scéne s frézou sa mi zdalo, že s tým má niečo spoločné Sam Raimi a záverečné titulky mi to potvrdili. K plusom môžem zaradiť aj hlavného záporáka v podaní Danny Houstona a atmosféru mestečka na mesiac odtrhnutého od civilizácie, čo mi čiastočne pripomenulo The Thing. Inak klasická vyvražďovačka, ktorú treba pozerať v noci bez vonkajších ruchov. ()

DHDV

Konečně po dlouhé době horor s upíry, který má grády a správnou atmosféru. Tento film rozhodně nestojí jen na krásné tvářičce Joshe Hartnetta, ale i na ostatních hercích, včetně těch, kteří ztvárňují upíry. Temná atmosféra je cítit celý filmem a „lekačky“ fungují, jak mají! Je to horor, při kterém víte, co se děje na plátně. Kamera a střih míří a směřují film tam, kde ho chcete mít, žádné zběsilé stříhání „sem tam“, že nevíte, kdo je „záporák“ a kdo ne. Co se týče konce tohoto filmu, není to ten typ hororů, kde si konec poskládáte během prvních 30 minut. Občas se mě zdá, že se Josh hledá, jakoby nevěděl, co má hrát, i když to byl třeba účel režiséra Sleda, a těším se rozhodně na jeho další film. ()

Páně

Horor opravdu ne, to bych se musel alespoň trochu bát, což se tedy nestalo ani náhodou. Spíše takový survival masakřík s trochou fatální romantiky na konci. Kladně kvituji to, že upíři mluví vlastní řečí a také skvělého Dannyho Houstona jako jejich vůdce. Sice je to celé opravdu přeplněné osvědčenými scénami jak vystřiženými z Úsvitu mrtvých a jim podobných, kupodivu to ale funguje. V podstatě se jedná o nadstardardní záležitost. Nadstandardní ve své poctivé podivnosti odkazující na původní komiks. ()

Raziel_cz

Sice ne nejvěrnější, ale asi nejlepší převedení komiksu na filmové plátno. Dokonalou kresbu Bena Templesmithe vystihnout samozřejmě nelze, ale ta atmosféra, jaj! ()

TETŘEF

Josh Hartnett bez keců odpraví kamarády sekyrou.Noc padne na aljašské maloměsto. A finální souboj bude hodně trapný. To jsem nečekal. :) ()

Rockerman

Výborný horror s výborným Joshem Hartnettem. Vše ještě umocňuje mrazivá zima za polárním kruhem. Milovníci upířích horrorů si přijdou na své. ()

Olík

Hutná, na komiksovém základu postavená survival upíří (tedy pokud to opravdu byli upíři) řezničina umocněná atmosférou odříznutého městečka za polárním kruhem, které se kromě každoročních 30 dní bez východu slunce musí vypořádat s bandou krvežíznivých nájezdníků. Na první pohled krvavé, atmosférické béčko vyšších ambicí, kterému účast některých profláknutých aktérů (především štěněčí pohledy házejícího Joshe Hartnetta) a z mexické telenovely obšlehnutého konce láme vaz. ()

GOREGASM

Totálně adrenalinové, husí kůži nahánějící šílenství. Pro fanouška hutné atmosféry a videoklipově vypiplané akce jde o malý ráj na zemi. David Slade natočil film tak nepřístupný, až je to pro jeho celkový úspěch skoro až škoda. To co vždy kritizuji, tedy zpracování R - kového námětu do ratingu PG 13, je tady převráceno naruby. Slade nabí­zí­ lahůdkový objem vynalézavých gore efektů, které naví­c nejsou samoúčelné a jednoduše k tomuto pří­běhu patří­. Akce, střih, napětí­... ve všem Slade exceluje a ke všemu předkládá ztvárnění­ upí­rů, ze kterého běhá mráz po zádech. Dannyho Hustona v podobné náladě bych rozhodně potkat nechtěl.Ufff, tenhle kousek si definitivně pořídí­m do své DVD sbí­rky. 100% ()

owwidius

trailer vyzera dobre, nakoniec aj cely film je celkom stylovy, ale inak u mna dost kapor. mozno to bolo aj tym ze som si myslel ze to bude o niecom inom. ale to by nevadilo, skor take veci ako ze zopar scen nasleduje trosku chaosne za sebou, dialogy bieda a dej tiez nic moc. vobec u mna nenastal pocit prezivania tych 30-tich dni. zaver z nicoho tohto nevybocil a tak to u mna neni ani na priemer. 4/10 [#24/2012, rip] ()

figliar

Na základe trailerov, ktoré sľubovali upírsky horor roka, a aj vďaka vysokému hodnoteniu na csfd, bol tento film pre mňa veľké sklamanie. Hlúpe, nezmyselné a veľmi zdĺhavé. Prakticky trištvrte filmu sa nič nedeje. Hartnetta mám rád, ale ani on to nezachránil. A ten koniec? ()

Anduril

Celkom fajn atmosférovo natočený horor. Scény sú funkčné, ľakačky fajné. Na začiatku pekný západ slnka, streľba do upírov, požieranie obyvateľov, odtínanie hláv sekerou, drvič odpadu a na konci pekný východ slnka. Škoda že nevyužili celý potenciál deja a príbehu. Vyvstalo kopec nezodpovedaných otázok a ten mesiac ubehol ako voda. Ale celkovo super, nadpriemerný upírsky horor. ()

Heroine odpad!

Nikde nic novýho, nikde žádná vysvětlení, nikde nic působivého. Herci jsou mizerní, stejně tak triky. Možná je tam pár povedených upírských masek, ale jinak je to šit, a nemá smysl se koukat! ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci