Andalázie je kouzelnou říší, kterou již dlouhá léta ovládá zlá a krutá královna. Jedinou šancí poddaných je její nevlastní syn Edward, který je právoplatným dědicem trůnu. Královna však drží prince v ústraní, aby se nemohl nikdy zamilovat, oženit a tím získat nárok na trůn. Jednoho dne ale vyrazí Edward na lov obrů a při cestě do lesa zaslechne půvabný zpěv. Něžný hlas patří dívce Giselle, která stejně jako princ touží po polibku z lásky. Edward je dívkou zcela okouzlen a rozhodne se vzít si ji za ženu. Také Giselle věří, že byli stvořeni jeden pro druhého. Cestou na zámek padne do královniny pasti a jediným kouzlem se ocitá ve světě lidí - v New Yorku. V podivném místě plném divných lidí a věcí budí princezna ve svatebních šatech pozornost, ale nikdo jí nechce ukázat cestu k zámku. Po setkání s pohledným právníkem je Giselle nucena změnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska? (TV Nova)

lemonova

Niektoré momenty sú čarovné, ale celkovo príbeh trochu škrípe. Najmä finále mi pripadalo viac úsmevné ako strhujúce. ()

Trener83

Po Princezně nevěstě se tohle právě stalo mojí druhou nejoblíbenější americkou hranou pohádkou. Strašně příjemná romantická "nablblá" pohádková komedie s íbrsexy Amy Adams. ()

Jajar

Jedním slovem nářez. Amy Adams vypadá nehorázně cute, James Marsden přehrává jako o život a Patrick Dempsey neustále cynicky hláškuje. Neskutečně zábavný a milý film obsahující koňské dávky nadsázky, který odplaví všechen cynismus i brblání a měl by se podávat na předpis. Nikdy bych nevěřil, že mě kombinace muzikálu, pohádky, potažmo romance dostane, ale povedlo se. ()

Petrushka5

Dokonalá kýčovitost, která nebere sebe sama příliš vážně, což je její hlavní plus. Ze začátku jsem měla pocit, že příval cukru psychicky nevydržím a vyběhnu ze sálu, po úvodních patnácti minutách jsem uvykla, docela se bavila a musela přihlouple usmívat, neboť úklid, šití šatů, běhaní po parku s onou šílenou grimasou a neustále blábolení o lásce jednoduše neměly chybu. Chvílemi jsem přemýšlela i o čtyřech hvězdičkách, ale tři postačí (hlavně kvůli scéně s drakem). ()

salamandrr

To co začíná jako solidní parodie na pohádky, končí jako ta nejobyčejnější z nich...proč se princezna nemohla vrátit s princema musela zůstat s panem chlupatou hrudí, který se samozřejmě vyprdne na právnickou praxi a začne podnikat v ujetejch šatech společne se zpívající kráskou. škoda, dal bych tomu jiný konec ()

darkreider

Pekné, pekné. Veľmi vtipné a zábavné, miestami fest "ujeté", ale tak to bolo myslené a tak sa mi to páčilo. Iba jedna vec mi prišla dosť mimo misu a to scéna s drakom(je to vôbec drak?). Ta mi tam teda nepasovala. Inak pekné skĺbenie všetkých známych romantických rozprávok. Na romantický večerný film s priateľkou absolútny ideál. ()

Gixian

Strašně mile udělaná blbůstka. Obsahově čistě pro dětského diváka, ale tak skvěle natočené, že to i dospělého potěší na duši. Amy Adams je tu vážně božská. Tři a půl hvězdičky. ()

Cruchot

Neodolatelně pozitivní filmeček. A kreace digitálního chipmunka ohledně nebezpečí snězení otráveného jablíčka - to mě fakt dostalo. ()

aR3Zz

Velice prijemna a odlehcena podivana, ktera vas v tomto chladnem obdobi prijemne zahreje. Jakasi moderni pohadka, nebo snad kreslena komedie? Na tom vubec nesejde. Libily se mi herecke vykony, soundtrack, cela atmosfera filmu i zpusob, jakym to bylo cele natoceno. Rodinny film, ktery se bude libit skoro kazdemu (krome pubertaku, prislusniku radikalnich skupin a tucnaku z Antarktidy). 70% ()

pepa3rd

Myslete si o mně co chcete, ale já si někde v první polovině uvědomil, že se culím od ucha k uchu a tenhle blažený úsměv mi vydržel až do konce titulků ... a nějak se ho nemohu zbavit ani teď, když píšu tyhle řádky. Kouzelně přehnané, roztomilé, naivní, krásné a světe div se, uvěřitelné, alespoň tehdy, když pochopíte, že tahle pohádka nebere smrtelně vážně sama sebe, natož ty desítky romantických předchůdců;) S klidným srdcem, čistých 85 %. ()

Torgal

Pekná rozprávka založená na podarenom nápade keď sa postavy z klasickej animovanej disneyovky dostanú do súčasného New Yourku. Amy Adams je rozkošná a takýto pocit vo mne vyvolávala väčšina scén z filmu. Bavil som sa veľmi dobre, ale finále ma pomerne sklamalo. Akčná scéna s hnusne digitálnym drakom sa do tohoto filmu vôbec nehodila a rozhodla o tom, že hodnotenie nakoniec zaokrúhlim smerom nadol. 7/10 ()

..Anya

Super :D. Tohle byl prostě kouzelný zážitek. Průnik hořké reality s pohádkovou jednoduchostí a kýčovitostí. Upřímně mě nenapadá lepší postava na charakterové předělání nežli sám Patric Dempsey. No uznejte sami, viděli jste ho někdy v roli, ve které by se upřímně smál? Na začátku jsem teda nechápala, co ve filmu tohoto typu dělá a kolik mu za to zaplatili... Ale vlastně až do scény "true love's kiss" jsem měla pocit, že to myslí smrtelně vážně... Všechna poklona. ()

Hpatrik

Amy Adams je báječná, písničky jsou povedené a v jejím podání ještě lepší, ale čím víc přichází o svou naivitu, tím víc je to předvídatelnější a rutinní. Finále je už jen taková zbytečná haluz. Nakombinovat tyhle dva světy byl docela dobrý nápad, škoda jen že toho nevyužili víc. ()

haWranka

Ohromně jsem se pobavila. Musím se přiznat, že od tohohle filmu jsem moc nečekala, jenom takový chvilkový povyražení, ale Disneymu se to fakt povedlo. Parodovat sebe sama, to chce nějakej um! Princ mě vyloženě nadchnul, veverčáčka bych taky chtěla a mouchy by opravdu mohly uklízet, aspoň by byly k něčemu. Škoda jenom, že ten nádhernej sexy Patrick Dempsey to zahrál trochu vlažně... ()

Zacharias

Romantika z toho přímo cáká a navíc je to vtipné. Od společnosti Disney bych to nečekal, tak trochu si dělá srandu ze své dosavadní práce. ()

MELODY

Tvůrci filmu vzali útokem žánr i sebe a povedlo se jim vytvořit rotomilou, sladkou a sebeparodizující podívanou. Tleskám na otevřené scéně! ()

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Kouzelná romance bude pokračovat

Kouzelná romance bude pokračovat

10.10.2016

V roce 2007 šla do kin muzikálová pohádka Kouzelná romance a vůbec si nevedla špatně. Tržby se zastavily na 340 milionech dolarů, takže se ihned začalo mluvit o pokračování, dlouhé roky se s ním ale… (více)

Hugh Jackman je „Avon lady“

Hugh Jackman je „Avon lady“

20.02.2010

Ještě než v létě natočí akční sci-fi o robotické přesdržkové Real Steel, pustí se Wolverine v dubnu do komedie Avon Man pro studio 20th Century Fox. Scénář Kevina Bische (Hitch: Lék pro moderního… (více)

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný