Andalázie je kouzelnou říší, kterou již dlouhá léta ovládá zlá a krutá královna. Jedinou šancí poddaných je její nevlastní syn Edward, který je právoplatným dědicem trůnu. Královna však drží prince v ústraní, aby se nemohl nikdy zamilovat, oženit a tím získat nárok na trůn. Jednoho dne ale vyrazí Edward na lov obrů a při cestě do lesa zaslechne půvabný zpěv. Něžný hlas patří dívce Giselle, která stejně jako princ touží po polibku z lásky. Edward je dívkou zcela okouzlen a rozhodne se vzít si ji za ženu. Také Giselle věří, že byli stvořeni jeden pro druhého. Cestou na zámek padne do královniny pasti a jediným kouzlem se ocitá ve světě lidí - v New Yorku. V podivném místě plném divných lidí a věcí budí princezna ve svatebních šatech pozornost, ale nikdo jí nechce ukázat cestu k zámku. Po setkání s pohledným právníkem je Giselle nucena změnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska? (TV Nova)

slunicko2

Něco jako kazašský Borat pro děti. 1) Tak nevím...Americké crazy komedie jsou většinou stejně crazy, jako když epileptik předstírá záchvat. Ví, jak na to, jak to má vypadat, zpočátku to má pod kontrolou, ale časem se z předstírání stane záchvat opravdový a přihlížející se potom vášnivě na stránkách ČSFD snaží určit onen hraniční okamžik. Takový pocit jsem měl u filmu Borat a nyní se opakuje. Jistě, že Enchanted je rodinná pohádková komedie, použitý humor je dětem přístupný (alespoň těm starším znalým disneyovských pohádkových reálií). Ale v tom, že méně by znamenalo více, si tvůrci obou filmů mohou podat ruce._____ 2) A tak sledujeme, jak pejsek a kočička (imf) v disneyovském slizu (Cervenak) z cukrové vaty (CheGuevara) za přítomnosti princových permanentních thymolinových šklebů (tombac) vaří dort, který, věru, nelze doporučit cukrovkářům, zatímco Popelka, Sněhurka a veverka (oh pardon, chipmunk) vesele ožívají v reminiscencích na své zombie pohádkové předky. Fakt tedy nevím..._____ 3) Stojím tedy před stejným dilematem jako u Borata. Chvilku skvělé (podívaná, muzikálové scény, chipmánek), chvilku trapný paskvil. V průměru tedy ušmudlané tři hvězdičky. ()

Damiel

60 % - Sice je to klise na klise, ale svym zpusobem se to da vnimat jako satira :-) Pomerne vtipne podany stret "romantic love" s "love in real world", zbytek prumer s koncem, ktery neuhodne jen ten, kdo nikdy nevidel zadny film :-) James Marsden jako princoidni princ charming je tak trapny, az je dokonaly :-) ()

scroochy

Pro mě překvapeni roku. Takhle jsem se nenasmál už ani nepamatuju (seriály nepočítám). Tak trhlou a zároveň vkusnou, romantickou a vtipnou záležitost jsem opravdu nečekal. ()

Raketka29

Já tuhle pohádku prostě miluju, je tak naivní, ukňouraná, prosťounká, romantická ....a.....a.... Prostě pro holky co věří že jsou princezny a ten princ tam někde je a to vše s písní na duši a v rytmu velkoměsta. + nádherná kombinace animace a hraného filmu. ()

FilmFan24

V animované pohádkové zemi Andalázii si sličná princezna Giselle a sám do sebe zahleděný a trochu přihlouplý princ Edward, slíbí věčnou lásku během pěti minut. Ba co, už plánují i to, jak se budou starat o svoje vnoučata. To v současném NY, kam se Giselle za pomocí zlé královny Narissy dostane, tak jednoduché není. Střet dvou zcela odlišných světů - pohádkového a ještě k tomu kresleného versus toho našeho, odcizeného v romanci plné odkazů na neslavnější filmy ať už animované či hrané studia Walta Disney! Znovu za zvuků hudby, tance a zpěvu ožívá starý dobrý Hollywood v pestrých barvách a tak jak to jen Hollywood dokáže. A co víc - pozorný divák zjistí, že to všecko už někde viděl, ale trochu jinak. Současné pojetí si tak trochu střílí ze sebe a vše bere s kouzelně lehkým nadhledem. Ožijí notoricky známé scény ze Sněhurky, Popelky, Krásky a zvířete anebo i z Pretty Woman či Mary Poppins. Ale jinak. Třešničkou na dortu je fakt, že mnozí tanečníci ve věku seniorů vystupovali třeba v takových klasických filmech West Side Story a Mary Poppins. Velkolepé finále završí, tak jak to jenom snad umí u Disneyho, polibek z čisté lásky, ano z čisté lásky. ()

dawe04

Kouzelné překvapení. Nic jsem od této podezřele uměle vypadající pohádky nečekal. Ale ta barevnost, naivita a sebeironie se Disneymu povedla na výbornou. Je to sladké, je to vtipné a hlavně roztomilé. Na vykořisťování zvířátek pomocí dělnické písničky či brutální Karkulku se nezapomíná. 7/10 a za to překvapení, o kterém jsem psal zaokrouhluji nahoru. ()

kajas

Wow, tak tohle bylo něco pro mě, romantičku, která se rozplývá nad vším možným. Takhle slaďoučký film jsem asi ještě neviděla a chápu, že někomu ta kýčovitost může vadit. Já jsem se ale vykašlala na všechny předsudky a královsky jsem se bavila. Už z animovaného začátku plného roztomilých zvířátek jsem byla unešená a nadšení mě trochu opustilo až u boje s drakem, ovšem závěrečná píseň zase poslala na můj obličej přihlouplý úsměv :). Sympatičtí herci, bombastická Menkenova hudba a povedený český dabing (i písně). ()

Dont

Pohádková romance se sympatickou Amy Adams v hlavní roli princezny, mnoha hudebními vložkami, Timothy Spallem v úloze vynalézavého „atentátníka“ a Susan Sarandon jako zlou královnou. Trochu mě iritoval James Marsden a ne všechny písně se mi líbily. Neurazí ani nenadchne. ()

Scylla

Oddechovka po náročném dni... Hlavními hvězdami jsou Amy Adams a James Marsden, kteří si to očividně užívají :)) Po dějové stránce nečekejte žádné divy, žádných se nedočkáte. Konec je dost přeslazený, ale jinak milá pohádka, která neurazí. ()

berusche

Tak proč ne, pro vánoční atmošku, dětské představy a romantickou iluzi je to geniální. Všichni jsou krásní, hrdinové hrdinní a písničky jsou klasická kvalita (zvlášť v dobrém provedení) disneyho pohádek. Takže musím říct, že já se v rámci tohohle žánru bavila. ()

BoredSeal

Super úlet s mladou a štíhlou Amy Adams. Dobře jsem se bavil nad absurdním humorem, vlastně je to celkem dobrá komedie pro dospělé o vztazích. Těžko říct, jestli z tohoto filmu mají vůbec nějaké potěšení děti (snad možná díky roztomilým zvířátkům), ale nad závěrečnou připomínkou King Konga musí roztát snad každý :-) ()

Chen

Nejdříve jsem nevěříčně koukal, chvilku po konci animovaného začátku jsem to vypnul, protože jsem si byl naprosto jistý, že tohle není nic pro mě. Cukrkandlově sladká romance? To není šálek mé kávy. Ale pak jsem se rozhodl film dokoukat a přišel jsem na to, že je to možná kýčovité a přesládlé, ale účelně. Sebeironie filmu nechybí, vtip také ne, tak proč si neužít tuhle pohádku o princeznách (i když vlastně hlavní hrdinka vlastně ani princezna není) bojujících s draky. ()

HappySmile

Filmů, kde se skáče z animáku do hraného tady už pár bylo a myslím, že byly taky o dost vydařenější. Příběh o princezně ztracené v ulicích New Yorku není špatný, ale postavy se chovají dost najivně a vtipy se místy až tak nevydaří... ()

Aljak

Čo je to za hrozné miesto? - To je realita... Tak toto bola úplne tá najlepšia hláška z celého filmu (aj keď skvelých ich tam bolo naozaj neúrekom). A to som si myslel, že na rozprávky už som pristarý, ale toto fakt u mňa zabodovalo. Naozaj skvelý námet - z rozprávky sa "prepadnúť" do reality a postupne zisťovať, že ani tá vysnívaná rozprávka nie je taká dokonalá ako sa mohlo na prvý pohľad zdať, no ani realita nie je vždy sladká... V hlavnej roli naivnej rozprávkovej princeznej Amy Adams - tak táto úloha jej fakt padla ako uliata, a úplne jej to pristalo. No a najlepšie zo všetkého boli bez pochýb tie hlášky rozprávkových postavičiek, keď sa zoznamovali s reálnym svetom - hlavne ten princ bol extrémne mimo zo všetkého, ale aj princezná :) Jediná škoda, že tu bolo zopár dosť zbytočne prehnaných vizuálnych efektov (hlavne po príchode kráľovnej). Ale hlavne, že toho nebol až taký nadbytok. V konečnom dôsledku to bolo fakt veľmi milé, taká dobrá oddychovka, pri ktorej sa dalo aj zasmiať a trochu sa aj zasnívať - lebo občas si pripadám tiež ako nejaká naivná rozprávková postava. A nemôžem opomenúť ani príjemné pesničke, ktoré ešte viac spestrili beztak skvelý film. ()

M.i.k.e

solidní pohádka, která si nehraje na žádná překvapení a originalitu vzhledem k tomu že v sobě kombinuje hned několik jiných provařených pohádek Sněhurkou počínaje a Šípkovou Růženkou konče. Velkým plusem je roztomilá Amy Adams a její odzbrojující naivita. Celkově se obsazení dost povedlo a to nejsem zrovna fanda Patricka Dempseyho...60% ()

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Kouzelná romance bude pokračovat

Kouzelná romance bude pokračovat

10.10.2016

V roce 2007 šla do kin muzikálová pohádka Kouzelná romance a vůbec si nevedla špatně. Tržby se zastavily na 340 milionech dolarů, takže se ihned začalo mluvit o pokračování, dlouhé roky se s ním ale… (více)

Hugh Jackman je „Avon lady“

Hugh Jackman je „Avon lady“

20.02.2010

Ještě než v létě natočí akční sci-fi o robotické přesdržkové Real Steel, pustí se Wolverine v dubnu do komedie Avon Man pro studio 20th Century Fox. Scénář Kevina Bische (Hitch: Lék pro moderního… (více)

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný